Steam Deck izdvojena tema

poruka: 198
|
čitano: 97.944
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Steam Deck
Valve je zakon, odobrili mi upit i dodali 42 eura na wallet. 😁
S druge strane imaš Sony koji ne da refund za igru koju si samo počeo downloadati, bez da ju igraš.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Steam Deck

I ja sam se tako gledao koji dock uzeti za spajanje SD na oled u dnevnom (moonlight streaming sa main PCa u sobi) i odluka je pala na official valve docking jer ce dobivati fw updateove i to ce oni peglati kako bude trebalo. Plus je da se uz dock dobije i jedan original power adapter sa kabelom za SD tako da jedan imam u torbi a drugi je uz tv dock. Kada se sve skupa usporedi sto se dobije sa official dockom vs ugreen, official se vise isplati iako je sitno skuplji (dobijes i power adapter)

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Steam Deck
Za 100 eura kupim hub/zamjenski dock + odlican punjac i jos mi ostane za dosta igara.

Ne vidim koje oni funkcionalnosti mogu dodat na taj official dock sa nekim software updateom istog. Doslovno ga koristis da bi dobio pristup dodatnim portovima i to je to. Mogu dodat neka sucelja i metrike da vidis na SD podatke o portovima, metrike docka il tak nest, al to je onak nebitno.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Steam Deck

kad si sve stavio na papir i official ti se ne isplati, onda nemas sta vise razmisljati, kupuj i rokaj

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Steam Deck
Narucio deck pocetkom proslog tjedna, u petak dosao u Zg u dostavni centar i danas meni u ruke.

Prvi dojmovi jako dobri.
Podesio odmah yuzu i prebacio romove koje sam jucer poskido. Switch igre rade fantasticno i s tim cu se prvo zabavljat jer ima puno dobrih naslova.
Ekran super, uredjaj lijepo lezi u ruci. Navigacija sucelje jako intuitivno.

Screen protector, skin, ekstra punjac, usb hub i 2 metra usb c kabla su na putu i to ce mi bit za spojit na TV i dodatne prikljucke

Posto sam uzeo 64gb verziju gledam ju prosirit il sa SSD od 256 ili micro sd karticom iste velicine. Mislim da cu ic prvo na opciju Sd kartice pa kasnije ak bude neki SSD na akciji njega upecam pa ugradim

Gledam ima u HG spotu za 20 eur Sandisk Ultra U1 ili za malo bolji write Samsing Evo Plus U3 za nest manje od 30 eur. Steam deck je ogranicen sa read i write tak da ne treba nesto vise od toga uzimat sto se tice micro SD kartica.

Sta ste vi uzeli od prosirive memorije ak se povecavali base kapacitet?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Steam Deck

Brkaš sekvencijalne i random brzine čitanja/pisanja. Bitne su random, i one su daleko niže od sekvencijalnih. Kod igara ti sekvencijalna brzina ne znači mnogo jer se fileovi ne čitaju sekvencijalno.

 

Za Steam Deck ti OBAVEZNO treba kartica s A2 standardom, A1 može biti dobra za manje igre ali ako misliš ijedan AAA naslov držati na kartici onda obavezno A2 kartica.

 

Moj prijedlog je Samsung Evo Select na Amazon.de. Mene je 512GB izašla oko 52 eura s dostavom i radi odlično.

15 godina
offline
Re: Steam Deck
Kolko vidim evo plus i select su identicne kartice samo drugo ime...
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Steam Deck

Da, Evo Select je samo naziv pod kojim prodaju na Amazonu po nešto nižoj cijeni.

 

Poanta nije to, već da gledaš krivi standard. Gledaj da ima aplikacijski standard, odnosno A2.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2023 11:50 (TibzzX).
15 godina
offline
Steam Deck

Dosao danas screen protector, skin te usb C kutni adapter.

Prosli tjedan uzeo dodatnu SD karticu.

 

 

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2023 19:12 (AmonZero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Steam Deck

Bok ekipa, i ja sam na hype trainu za Steam deck. Mislio sam sačekati Asusovu inačicu, ali bit će skuplja i (pretpostavljam) manje optimizirana. 380 eura je base model pa bi njega piknuo. Zanima me dock; vi koji ste uzeli 3rd party verziju, koju ste uzeli i jeste li zadovoljni? Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Steam Deck

Ja sam ti uzeo od Ugreen njihov 6-1 hub + jos par stvari (Punjac i kabel duzi). 

Doslo nedavno sa Aliexpresa. Radi savrseno kao i svi ostali gadgeti koje imam od njih.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Re: Steam Deck

Koristim par gadgeta od Ugreena i zadovoljan sam tako da ću onda to nabaviti. Thx

Nisam se ovoliko veselio gadgetu još od vremena PSP-a

12 godina
offline
Steam Deck

Naručen Steam Deck, osim ovog ugreen docka koju memorijsku karticu 256/512gb preporučujete? Po mogućnosti u Hr shopu, hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Steam Deck

Kod nas su bezobrazno skupe. Uzmi na amazon.de Samsung Evo Select.

12 godina
offline
Re: Steam Deck

https://www.adm.hr/sd-micro-256gb-kgs-10-canvas-go-plus-r170w90-sdcg3256gb/66225/product/

 

Nije li ovo ok ponuda? Par eura skuplja nego evo select na amazonu

12 godina
offline
Re: Steam Deck

Trebala bi biti, svakako guglaj je li tko koristio sa Steam Deckom.

 

Koliko se sjećam bilo je problema s nekim Kingston modelima.

15 godina
offline
Steam Deck

Ja sam ovu kupio u Instaru.

Imaju imali su je u svim trgovinama u ZG: https://www.instar-informatika.hr/memorijska-kartica-samsung-evo-plus-microsd-hc-class10-256gb-sd-adapter/110541/product/

 

Edit: ipak je nedostupna

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2023 14:13 (AmonZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam Deck
maks0806 kaže...

Naručen Steam Deck, osim ovog ugreen docka koju memorijsku karticu 256/512gb preporučujete? Po mogućnosti u Hr shopu, hvala!

 Ja sam prošle god u Žutom Kliku za 500kn uzeo Kingston microSDXC, Select plus, Class10, 512GB, služi svrsi. 

LP
11 godina
offline
Re: Steam Deck
Velika preporuka za 'Tape to Tape'...upravo izašla ne Steamu, ima inaj element 'još ću samo jednu' i onda odigraš još 10.
Roguelite hokejaška igra.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Steam Deck
zabbax21 kaže...

 Ja sam prošle god u Žutom Kliku za 500kn uzeo Kingston microSDXC, Select plus, Class10, 512GB, služi svrsi. 

 Ponavljam, Class 10 je nebitan standard jer je jako zastario i netko bi mogao kupiti takvu karticu misleći da će biti dovoljno dobra a neće biti ni blizu.

 

Bitan je aplikacijski standard jer su random brzine čitanja/pisanja ključne za što bolje performanse. A1 može proći ali definitivna preporuka je A2 standard, osobito ako kupujete karticu velikog kapaciteta (256GB ili više).

12 godina
offline
Re: Steam Deck

Ova kingstonica što sam linkao gore super radi. Što se same konzole tiče, još se snalazim. Nisam Linux vješt, a trebam pročačkati dosta da iskoristim potencijal konzole.

Smola je što moram kupiti posebnu memorijsku karticu za emudeck

13 godina
offline
Re: Steam Deck
maks0806 kaže...

Ova kingstonica što sam linkao gore super radi. Što se same konzole tiče, još se snalazim. Nisam Linux vješt, a trebam pročačkati dosta da iskoristim potencijal konzole.

Smola je što moram kupiti posebnu memorijsku karticu za emudeck

 Da li je netko ovdje uzimao najskuplju verziju decka?  

Pitam zbog anti glare premaza na zaslonu.

 

Kolko vidim, i osnovna mmc verzija ima m.2 socket za ubacit ssd.  Ovaj naprimjer

12 godina
offline
Re: Steam Deck

Top verzija Decka ne vrijedi tu lovu. Uzmeš si 64GB verziju, ugradiš taj SSD koji si linkao i kupiš anti-glare screen protector. To te sve skupa dođe niti 500€ a dobiješ realno istu stvar. Ajd uz najjaču verziju se dobije malo bolja torba, al to je skroz nebitno.

12 godina
offline
Steam Deck

Eto i mene, nisam ni znao da ima tema za Steam Deck. 

 

Uglavnom, nakon dugo razmišljanja da povučem okidač ili ne, danas sam naručio 64 GB model i na putu je i 512 GB Samsung Pro kartica. Sjeo povrat poreza, pa je i odluka bila lakša. 

 

Mislim da će mi to biti sasvim dovoljno i da nikad ni neću stavljati SSD jer za AAA igre ionako imam PC i PS5, dok će Deck biti za putovanja ili za odmor na terasi uz indie igre i EmuDeck emulaciju (prije svega me zanimaju zadnje dvije Zelde, te emulacija starih računala, Amiga, Spectrum, C64...)

 

Još eventualno neki anti glare uzeti za ekran, iako kako vidim kod većine se ljudi žale da im ruši kvalitetu/oštrinu slike. Možda budem zadovoljan i bez anti glarea.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam Deck
Evo uzeo i ja jučer pa sad malo prčkam po tome. Rade mi i igre sa Epic accounta na što nisam računao.

U desktop modu je malo mušićavo za rad, možda da spojim miša i tipkovnicu bi bilo bolje. Ali generalno mi se zasad sviđa. Moram se malo priviknuti na to kako sjeda u ruku.

Jeste igrali što preko EmuDecka? Nisam nikad imao Nintendo konzolu pa bih možda probao nešto od toga. Što radi dobro?
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam Deck
Hexfire kaže...
Evo uzeo i ja jučer pa sad malo prčkam po tome. Rade mi i igre sa Epic accounta na što nisam računao.

U desktop modu je malo mušićavo za rad, možda da spojim miša i tipkovnicu bi bilo bolje. Ali generalno mi se zasad sviđa. Moram se malo priviknuti na to kako sjeda u ruku.

Jeste igrali što preko EmuDecka? Nisam nikad imao Nintendo konzolu pa bih možda probao nešto od toga. Što radi dobro?

 Radi sve od Nintenda, čak i podosta Switch igara, ali ne očekuj sve od Switcha. Ovo drugo sve radi savršeno. Wii U, Wii, 3DS, Gamecube itd. Samo računaj da su neke od tih konzola imale specifične kontrolere pa ne znam kako to radi u Steam Deck emulaciji. Recimo Wii igre su gotovo sve radile sa onim motion kotrolerima na originalnom hardveru. PS i PS2 rade odlično.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2023 21:25 (antimadridista).
15 godina
offline
Re: Steam Deck
Ja na switchu (yuzu) probao i odigrao nekoliko ekskluziva i igre rade vrhunski.

Cak smo i Diablo 3 igrali i zavrsili u 2 player modu
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
offline
Re: Steam Deck
Hexfire kaže...
Evo uzeo i ja jučer pa sad malo prčkam po tome. Rade mi i igre sa Epic accounta na što nisam računao.

U desktop modu je malo mušićavo za rad, možda da spojim miša i tipkovnicu bi bilo bolje. Ali generalno mi se zasad sviđa. Moram se malo priviknuti na to kako sjeda u ruku.

Jeste igrali što preko EmuDecka? Nisam nikad imao Nintendo konzolu pa bih možda probao nešto od toga. Što radi dobro?

 Mi igrali Mario Party najnoviji preko Emu Decka, 4 igrača preko 4 joycona, radi savršeno. 

LP
12 godina
offline
Steam Deck

Bolje se rodit' bez one stvari nego kao ja. Kakve ja jebene sreće imam...

 

Deck poslan u ponedjeljak, pratim tracking preko GLS-a i pošiljka završi u Velikoj Britaniji i sad piše "returning to sender".

 

Otvorio ticket na Steam Supportu, kaže da su pokrenuli istragu, da se ispričavaju i da će mi se javiti. 

 

Pa jebemti sve... trebao sam već ovaj vikend se igrati s Deckom, sad tko zna kad će doći.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Steam Deck
Doci ce ti kroz par dana. Strpi se
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice