Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.575
|
čitano: 4.701.878
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Joe Cooker kaže...
mAa+_ kaže...

Stigla danas

 Bravo, je li radi ok, uživaj u konzoli

 Hvala kolega, pa nisam se nešto naigrao više manje samo update povlačio,

 itd. Išao sam je odmah otvoriti da vidim da li je opet došla sa boljim

 ventilatorom iako ne znam zašto se opterećujem time, ali nisam ostao

 razočaran kad sam je otvorio. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2021 12:58 (mAa+_).
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
zeze88 kaže...
Santana kaže...
zeze88 kaže...
greysaint0 kaže...
zeze88 kaže...

Na kraju smo brat i ja ipak kupili crveni joystick a ovaj bijeli ćemo poslat Linksu u ponedjeljak. Prodavač je bio sav u čudu "a vi imate PS5, kakav je?" 

Ne mogu vjerovat ali prešla sam jučer Bloodborne i 2. put u životu dobila Platinum trofej. Na kraju ona Pthumerian Queen uopće nije bila toliko teška, i nju i Margo's Wet Nurse sam iz 2. dobila, očito sam se dobro nadogradila i napokon naučila kako igrati kako treba.

 

I DLC sam isto uspjela.

Hvala svima na savjetima ovdje. Onaj esej sam pročitala tako da mi je priča malo jasnija, a i našla sam neki noviji video koji sve lijepo objašnjava.

recite mi, jesu li i ostale Fromsoftware igre na takav način napravljene, da sam trebaš sve povezivati što se priče tiče? Kupila sam Demon's Souls ali mislim da ću uzeti malu pauzu prije toga  

 

  

 

Čestitam na nimalo lakoj platini!

 

Da, sve igre of From Software-a (barem Souls-like igre) su takve, niti jedna ti neće ispričati priču koja ima smisla samo prelazeći igru. Većinu lore-a ćeš naučiti čitajući item description-e.

 Hvala!

 

Joj mislim da jedino neću Sekiro probat, prijatelj mi je rekao da je izgubio puno više živaca na tome nego na ostalome od Fromsoftwarea i da mi to baš ne preporučuje  Da mu je bilo najgore to što se možeš nadograditi na Bossu što je stvarno tlaka za mene, sačuvat ću si barem malo živce kad sam ionako planula sto puta na Bloodborneu   

 Sekiro ima drugaciju borbu i daleko je najteza njihova igra, ali među najboljima je po meni. Taj novi sistem borbe od boss borbi radi pravi spektakl pa ti preporucam da odigras.

 Hmmm ok, možda pokušam, malo su me prepali svi ti komentari koliko je teško. Prvo ću Demon's Souls, a možda i Dark Souls, Sekiro ću ostavit za kraj.  

 Demon's souls je najlaksa igra. Bas igram sad ovaj remake iako sam ju presao valjda 5x vec na PS3.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Jel koristi netko cronus zen ili nesta slicno? Treba mi za spojit mis i tipkovnicu na ps5 i igrat sve igre s tim (fifu).



9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mi se bas razlikujemo, meni je Sekiro puno laksi on Demons Souls. U Demon's Souls me previse mlate obicni neprijatelji i tlaka je doći do bossa.
Sekiro je s mehanicke strane najbolja FS igra, u tom smjeru ce ici i Elden Ring.
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Mi se bas razlikujemo, meni je Sekiro puno laksi on Demons Souls. U Demon's Souls me previse mlate obicni neprijatelji i tlaka je doći do bossa.
Sekiro je s mehanicke strane najbolja FS igra, u tom smjeru ce ici i Elden Ring.

 Meni DS lagan kad je backstab lagan, a imas i štit. 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
foofajter kaže...
Da bar ja primijetim razliku između 30 i 60 fps. Ustvari da bar znam na kaj bi trebao obratit pažnju jer je meni jedina razlika bila da je Miles Morales malo bolji grafički, možda ni to

 

Eh da barem kod mene to tako funkcionira. PS5 me toliko razmazio da mi je teško uopće probaviti 30 FPS igru. Izgleda mi kao usporeni film. Hvala bogovima da smo konačno došli do doba kada je 60 FPS-a postao standard. Rekao bih da smo čekali jednu generaciju previše.

 

Skinuo sam jučer Uncharted 4 pošto je besplatan u onom PS Collectionu (prešao sam sva 3 prijašnja nastavka na PS3 (čak i platinirao 2. i 3. dio), pa reko da vidim kako se priča završava) i planiram odigrati do kraja, ali da nisam odigrao sve nastavke prije, ne bi se tjerao da igram igru u 30 FPS-a. Doduše U4 je grafički nevjerojatno impresivna stvar za igru iz 2016. ali mi je jako žao što nikada nije dobila 60 FPS patch. Kako su ga dali za Last of Us, mogli su i za ovo, engine je isti.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
foofajter kaže...
Da bar ja primijetim razliku između 30 i 60 fps. Ustvari da bar znam na kaj bi trebao obratit pažnju jer je meni jedina razlika bila da je Miles Morales malo bolji grafički, možda ni to

 

Eh da barem kod mene to tako funkcionira. PS5 me toliko razmazio da mi je teško uopće probaviti 30 FPS igru. Izgleda mi kao usporeni film. Hvala bogovima da smo konačno došli do doba kada je 60 FPS-a postao standard. Rekao bih da smo čekali jednu generaciju previše.

 

Skinuo sam jučer Uncharted 4 pošto je besplatan u onom PS Collectionu (prešao sam sva 3 prijašnja nastavka na PS3 (čak i platinirao 2. i 3. dio), pa reko da vidim kako se priča završava) i planiram odigrati do kraja, ali da nisam odigrao sve nastavke prije, ne bi se tjerao da igram igru u 30 FPS-a. Doduše U4 je grafički nevjerojatno impresivna stvar za igru iz 2016. ali mi je jako žao što nikada nije dobila 60 FPS patch. Kako su ga dali za Last of Us, mogli su i za ovo, engine je isti.

 

Mogli su, pogotovo što je multiplayer u uncharted 4 i bio u 60 FPSa.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Mogli su, pogotovo što je multiplayer u uncharted 4 i bio u 60 FPSa.

 Da ali sa smanjenim detaljima i rezolucijom. Ne treba nam to već pravi 60 FPS patch s punom 4K rezom, to ne bi trebao biti neki problem, stvarno je nelogično da se to do sada nije riješilo.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
user2206 kaže...
Bitanga kaže...

 

Mogli su, pogotovo što je multiplayer u uncharted 4 i bio u 60 FPSa.

 Da ali sa smanjenim detaljima i rezolucijom. Ne treba nam to već pravi 60 FPS patch s punom 4K rezom, to ne bi trebao biti neki problem, stvarno je nelogično da se to do sada nije riješilo.

 

Jasno. Engine je engine. Htio sam reći da je igra već i ranije podržavala 60 FPS. I lakše je na njoj omogućiti to nego na nekoj drugoj igri koja nije ni napravljena sa 60FPSa na umu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Uzeo sad Rachet and Clanck pa da vidimo kako to izgleda na LG G1,posebno me zanima tih 40fps u 120hz tojest hoce li mi pasat naspram 60fps moda.

Kad ce vise Flonky dodat VRR na Ps5 😤

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Uzeo sad Rachet and Clanck pa da vidimo kako to izgleda na LG G1,posebno me zanima tih 40fps u 120hz tojest hoce li mi pasat naspram 60fps moda.

Kad ce vise Flonky dodat VRR na Ps5 😤

 40 fps u 120 hz?

 

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
x360gamer kaže...
MEGATAMA kaže...

Uzeo sad Rachet and Clanck pa da vidimo kako to izgleda na LG G1,posebno me zanima tih 40fps u 120hz tojest hoce li mi pasat naspram 60fps moda.

Kad ce vise Flonky dodat VRR na Ps5 😤

 40 fps u 120 hz?

 

 Da. 
Jedino kod 120 hz nece bit tearing-a kod 40fps-a. 

Teorija je ta da je osjecaj igranja na 40fps-a blizi onom od 60 nego 30, a nema tolko srezane detalje i rezoluciju kao sto ima 60fps mod. 
Da bi to radilo kak spada mora ti tv podrzavat tih 120hz. Kolko sam ja skuzio. 
Posto su jos uvijek vecina televizora 60hz-a imamo 30 ili 60 fps-a igre, a na tim televizorima tih 40fps-a ne radi dobro. 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2021 16:49 (Santana).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
x360gamer kaže...
MEGATAMA kaže...

Uzeo sad Rachet and Clanck pa da vidimo kako to izgleda na LG G1,posebno me zanima tih 40fps u 120hz tojest hoce li mi pasat naspram 60fps moda.

Kad ce vise Flonky dodat VRR na Ps5 😤

 40 fps u 120 hz?

 

 Da. 
Jedino kod 120 hz nece bit tearing-a kod 40fps-a. 

Teorija je ta da je osjecaj igranja na 40fps-a blizi onom od 60 nego 30, a nema tolko srezane detalje i rezoluciju kao sto ima 60fps mod. 
Da bi to radilo kak spada mora ti tv podrzavat tih 120hz. Kolko sam ja skuzio. 
Posto su jos uvijek vecina televizora 60hz-a imamo 30 ili 60 fps-a igre, a na tim televizorima tih 40fps-a ne radi dobro. 

 

Bez VRRa ili v-synca će uvijek biti tearinga. Samo eventualno neće biti stutteringa zbog toga što se neki frameovi prikazuju dulje od drugih.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2021 17:07 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Je li ghost of tsushima 4k/60 fps na PS5?
Ili će to tek sad na plaćenoj nadogradnji biti? Uzeo bih ps4 verziju pa se nadam da ima besplatni update. Ne mislim na dlc.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ps4 verzija na ps5 ide u 1440/60 fps.Nadogradnja na 4k/60 ce se dodatno placati 10$.
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hvala. Nadam se da kod nas tih 10$ neće ispasti 150 kn:)
3 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Je li ghost of tsushima 4k/60 fps na PS5?
Ili će to tek sad na plaćenoj nadogradnji biti? Uzeo bih ps4 verziju pa se nadam da ima besplatni update. Ne mislim na dlc.

 I sada već izgleda jako dobro na PS5 iako nije pravi 4K, odigrao nedavno. HDR je odlično implementiran.

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Santana kaže...
x360gamer kaže...
MEGATAMA kaže...

Uzeo sad Rachet and Clanck pa da vidimo kako to izgleda na LG G1,posebno me zanima tih 40fps u 120hz tojest hoce li mi pasat naspram 60fps moda.

Kad ce vise Flonky dodat VRR na Ps5 😤

 40 fps u 120 hz?

 

 Da. 
Jedino kod 120 hz nece bit tearing-a kod 40fps-a. 

Teorija je ta da je osjecaj igranja na 40fps-a blizi onom od 60 nego 30, a nema tolko srezane detalje i rezoluciju kao sto ima 60fps mod. 
Da bi to radilo kak spada mora ti tv podrzavat tih 120hz. Kolko sam ja skuzio. 
Posto su jos uvijek vecina televizora 60hz-a imamo 30 ili 60 fps-a igre, a na tim televizorima tih 40fps-a ne radi dobro. 

 

Bez VRRa ili v-synca će uvijek biti tearinga. Samo eventualno neće biti stutteringa zbog toga što se neki frameovi prikazuju dulje od drugih.

Evo sa eurogamer-a da ne pricamo napamet.

 

"To explain why, we need to focus on why console games typically target 30fps or 60fps (though 120fps support is gaining traction). The reason is simple: consistency. At 60fps with v-sync engaged - as seen in Ratchet's performance modes - the game sends a new image to your display, synchronised with its refresh. That's why 60fps looks so smooth and consistent, the game is matched with the refresh rate of the display, with a new frame delivered every 16.7ms. If that's not possible to hit, 30fps is the better bet. By synchronising the game update with every other screen refresh, you retain that consistency and the sense of fluidity - each new frame arrives with a consistent 33.3ms update. A 40fps mode on a 60Hz screen would not look great: new frames would arrive at 16.7ms or 33.3ms intervals. It would look jerky and inconsistent."

"That's why 60fps or 30fps are the typical performance targets - so what's so special about Ratchet's new 40fps fidelity mode? Well, moving to a 120Hz display, the rules change. 40fps is every third refresh on a 120Hz panel. Rather than delivering an uneven 40fps at 16.7ms or 33.3ms intervals, every new frame is delivered consistently at 25ms instead. And here's the thing: while 45fps may sound like the mid-point between 30fps and 60fps, in frame-time terms that is not the case: 25ms sits precisely between 16.7ms and 33.3ms. It's how you might think 45fps should be. A look at the performance shot lower down on this page, showing both frame-rate and frame-time should highlight this."
"
And that's why Ratchet and Clank's 40fps mode impresses. Based on what we're seeing from the game, the standard 4K30 fidelity mode runs at maximum resolution with the full suite of visual effects. The 60fps alternative - performance RT mode - cuts down resolution dramatically, reduces the density of the more packed environments and also tweaks Ratchet's fur simulation. But from what we've seen, it looks like there's a fair amount of GPU and CPU overhead left over at 4K30 - enough actually run the game at 4K40, with only very slight, occasional dips in dynamic resolution that are essentially unnoticeable. In effect, performance is at a mid-point between fidelity and performance RT modes, but you don't lose any of the game's graphical features or much of the resolution if you opt for the 40fps fidelity mode instead. The cost of buy-in is the 120Hz display necessary to ensure consistent delivery of new frames every 25ms.

40fps is significantly faster, smoother, and there are also input lag benefits too. I tested this by pointing a 240fps camera at both screen and DualSense controller. I measured input lag by jumping 10 times and measuring the amount of frames between pressing the button and the character beginning the jump animation. I averaged the results and converted frame counts to milliseconds. The end-to-end latency measurements include display lag (I tested on a 48-inch LG CX in 4K HDR in Game Mode) and the results are surprising. The game code runs faster, cutting down latency while at the same time, the screen is refreshing more quickly at 120Hz vs 60Hz - two vectors that drive down overall end-to-end lag."

 

Kome se da citat ima tu jos. 
https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-why-ratchet-and-clank-rift-aparts-40fps-fidelity-mode-is-a-potential-game-changer

Uglavnom treba ti 120hz TV da prikaze tih 40fps-a kak spada.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2021 18:20 (Santana).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Santana kaže...
Bitanga kaže...
Santana kaže...
x360gamer kaže...
MEGATAMA kaže...

Uzeo sad Rachet and Clanck pa da vidimo kako to izgleda na LG G1,posebno me zanima tih 40fps u 120hz tojest hoce li mi pasat naspram 60fps moda.

Kad ce vise Flonky dodat VRR na Ps5 😤

 40 fps u 120 hz?

 

 Da. 
Jedino kod 120 hz nece bit tearing-a kod 40fps-a. 

Teorija je ta da je osjecaj igranja na 40fps-a blizi onom od 60 nego 30, a nema tolko srezane detalje i rezoluciju kao sto ima 60fps mod. 
Da bi to radilo kak spada mora ti tv podrzavat tih 120hz. Kolko sam ja skuzio. 
Posto su jos uvijek vecina televizora 60hz-a imamo 30 ili 60 fps-a igre, a na tim televizorima tih 40fps-a ne radi dobro. 

 

Bez VRRa ili v-synca će uvijek biti tearinga. Samo eventualno neće biti stutteringa zbog toga što se neki frameovi prikazuju dulje od drugih.

Evo sa eurogamer-a da ne pricamo napamet.

"That's why 60fps or 30fps are the typical performance targets - so what's so special about Ratchet's new 40fps fidelity mode? Well, moving to a 120Hz display, the rules change. 40fps is every third refresh on a 120Hz panel. Rather than delivering an uneven 40fps at 16.7ms or 33.3ms intervals, every new frame is delivered consistently at 25ms instead. And here's the thing: while 45fps may sound like the mid-point between 30fps and 60fps, in frame-time terms that is not the case: 25ms sits precisely between 16.7ms and 33.3ms. It's how you might think 45fps should be. A look at the performance shot lower down on this page, showing both frame-rate and frame-time should highlight this."
"
And that's why Ratchet and Clank's 40fps mode impresses. Based on what we're seeing from the game, the standard 4K30 fidelity mode runs at maximum resolution with the full suite of visual effects. The 60fps alternative - performance RT mode - cuts down resolution dramatically, reduces the density of the more packed environments and also tweaks Ratchet's fur simulation. But from what we've seen, it looks like there's a fair amount of GPU and CPU overhead left over at 4K30 - enough actually run the game at 4K40, with only very slight, occasional dips in dynamic resolution that are essentially unnoticeable. In effect, performance is at a mid-point between fidelity and performance RT modes, but you don't lose any of the game's graphical features or much of the resolution if you opt for the 40fps fidelity mode instead. The cost of buy-in is the 120Hz display necessary to ensure consistent delivery of new frames every 25ms.

40fps is significantly faster, smoother, and there are also input lag benefits too. I tested this by pointing a 240fps camera at both screen and DualSense controller. I measured input lag by jumping 10 times and measuring the amount of frames between pressing the button and the character beginning the jump animation. I averaged the results and converted frame counts to milliseconds. The end-to-end latency measurements include display lag (I tested on a 48-inch LG CX in 4K HDR in Game Mode) and the results are surprising. The game code runs faster, cutting down latency while at the same time, the screen is refreshing more quickly at 120Hz vs 60Hz - two vectors that drive down overall end-to-end lag."

 

Kome se da citat ima tu jos. 
https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-why-ratchet-and-clank-rift-aparts-40fps-fidelity-mode-is-a-potential-game-changer

Uglavnom treba ti 120hz TV da prikaze tih 40fps-a kak spada.

 

Da, to je sve ok. 

Samo si rekao da kod 40 FPSa neće biti tearinga. Ali nije riječ o tearingu, jer tearing ovisi samo i isključivo samo o pomaku ciklusa grafičke i panela. Možeš imati tearing i ako su i izvor i panel 60Hz, ako nisu sinhronizirani nego ciklus panela kasni pol framea za grafičkom.

 

A o cjelobrojnom djelitelju FPSa izvora i Hz-a panela ovisi kako će se frameovi prikazivati (ako je 40 FPSa na 120Hz panelu, svaki frame će se prikazati točno 3 puta). Zato je recimo 24 FPS film jako trzav kod panning shotova na 60 FPS panelu, jer prvi frame se prikazuje 2 puta, pa idući 3 puta, pa onda onaj poslije opet 2 puta itd. To jedino motion interpolation može donekle ispeglat. Naravno, kod videa je to drugačije jer su u videu frameovi pravilno raspoređeni, a u igrama ovisi o puno stvari kako će grafička stići renderirati svaki frame.

 

Isto tako bi radilo i 40FPSa na 60Hz panelu. Ili sa tearingom pa bi se frameovi prikazivali kako ih grafička renderira, ili bez tearinga, ali onda ne bi bio lijepi jednaki broj prikaza svakog framea na TVu, nego bi se neki frameovi prikazivali više od drugih.

 

No, jedino pravo rješenje je VRR, ovo sve ostalo su zajebancije. Otkad igram sa G-syncom nemam apsolutno nikakvih problema ni sa tearingom ni sa stutteringom. To je pravo rješenje problema, potpuna sinhronizacija panela i grafičke.

I znam da to sve znaš, samo diskusije radi :-)

 

P.S.

Uglavnom, zanimljivo. Nisam popratio da je nova brija 40FPSa. Znači ipak se nismo daleko pomakli, haha :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo igram Racheta i drago mi je da sam ga krenuo na G1,igra je vizualno svemir.

Ovih 40fps daleko daleko vise vuce na 60fps nego na 30fps i igram na taj nacin.

Jedva cekam dan da Sony updejta VRR na Ps5 jer je to gamechanger na XsX na kojemu sam rijesio Village i u raytrace modu nisam dozivio jedan framedrop jer VRR to sve "eliminira"

Dosla su nevjerovatna vremena za konzolase i najbolje od svega je da je do prije mjesec dana prosjecna cijena rtx3080 bila oko 2000eu a danas se za 1900eu moze dobit Ps5 ili XsX i LG G1....sta rec.

Bas sam odusevljen.

Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Odgoden je Horizon Forbidden West za Q1 2022.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2021 19:58 (Gogy7).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Odgođena je i moja nabava PS5 za Q1 2022
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...
zeze88 kaže...

Na kraju smo brat i ja ipak kupili crveni joystick a ovaj bijeli ćemo poslat Linksu u ponedjeljak. Prodavač je bio sav u čudu "a vi imate PS5, kakav je?" 

Ne mogu vjerovat ali prešla sam jučer Bloodborne i 2. put u životu dobila Platinum trofej. Na kraju ona Pthumerian Queen uopće nije bila toliko teška, i nju i Margo's Wet Nurse sam iz 2. dobila, očito sam se dobro nadogradila i napokon naučila kako igrati kako treba.

 

I DLC sam isto uspjela.

Hvala svima na savjetima ovdje. Onaj esej sam pročitala tako da mi je priča malo jasnija, a i našla sam neki noviji video koji sve lijepo objašnjava.

recite mi, jesu li i ostale Fromsoftware igre na takav način napravljene, da sam trebaš sve povezivati što se priče tiče? Kupila sam Demon's Souls ali mislim da ću uzeti malu pauzu prije toga  

 

  

 

Čestitam na nimalo lakoj platini!

 

Da, sve igre of From Software-a (barem Souls-like igre) su takve, niti jedna ti neće ispričati priču koja ima smisla samo prelazeći igru. Većinu lore-a ćeš naučiti čitajući item description-e.

 Cestitke na platini, ali zapravo Bloodborne je najlaksa platina od svih Fromsoft igara. Sve ostale zahtijevaju grindanje neceg ili multiplayer dok u BB trofeje dobivas dok prelazis igru redovno. Jedini naporni dio je doc do Pthumerian Queen.

2 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

2022. bi mogla biti jedna od najboljih godina u povijesti gaminga. Jest da je ova godina ispala teško razočaranje, ali zato nas dogodine čeka po svemu sudeći hit do hita. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Mustinjo kaže...

2022. bi mogla biti jedna od najboljih godina u povijesti gaminga. Jest da je ova godina ispala teško razočaranje, ali zato nas dogodine čeka po svemu sudeći hit do hita. 

 Mustinjo

Možda.

Ako ne dođe neki super mutirani korona virus 2022 i odgodi sve igre za 2023

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

P.S.

Uglavnom, zanimljivo. Nisam popratio da je nova brija 40FPSa. Znači ipak se nismo daleko pomakli, haha :-)

 Al je to 40 fpsa za 4K sa raytracingom. I dalje ima performance mod za 60 fpsa uz nešto nižu rezoluciju i detalje. Uglavnom super da ima opcija.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Bitanga kaže...

P.S.

Uglavnom, zanimljivo. Nisam popratio da je nova brija 40FPSa. Znači ipak se nismo daleko pomakli, haha :-)

 Al je to 40 fpsa za 4K sa raytracingom. I dalje ima performance mod za 60 fpsa uz nešto nižu rezoluciju i detalje. Uglavnom super da ima opcija.

 

Ma znam, zezancija. ;-)

Slažem se, trebaju opcije, nedostatak opcija je upravo ono što i kritiziram godinama.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dosao do planeta sa lavom u Rachetu,nikad nisam vidio ovako preljepe vizuale...te boje,detalji,gemoetrija,teksture,draw distance,efekti itd itd i onda se igra vrti u 4k uz raytrace 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Doslovno sam dobio dojam da Insomniac nije morio stedit na vizualima uopce i da je sad jedini ogranicavajuci faktor koliko koji dev ima para za ulozit u igru.

I ovo instant ucitavanje...da ga uopce nazivam ucitavanje kad ga doslovno nema? 🤣 gamechanger.

 

I to sve na komadu hardvera od 499eu....

Ovako odusevljen napredkom techa u igrama sam zadnji put bio prije puno puno godina 🥂

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Je petica je brutalna...počevši od tišine ( doslovno neznaš da radi ), out of the box sve bolje izgleda od ps4...pa cak i pocetni UI daleko bolje bolje vizualno izgleda od ps4.

 

Sve ps4 igre izgledaju nekako bolje...pa makar i na 30 fpsa ali nekako mrvicu izgledaju bolje i ne pada fps doslovno je lockano.

 

Primjer mad max dosta pada fps na ps4 pro...ps5 lockano...pa npr dark souls 3 fps dosta pada vec na prvom levelu ps5 lockano. 

 

Dakle kaj se samog rada tice to je to.

 

Ono kaj treba sredit: 

-je jos taj UI....moze to bolje...i kaj se organizacije tice i jednostavnosti...

-da dođe slim model ( fakat je užasno velik ps5 i ne odg mi baš na komodi...

-500eura je na prvu malo ali računajte da morate danas sutra nabavit još jedan kontroler ( dodatnih 500kn ) da s gostima udarite fifu, za multiplayer treba ps plus (također oko 400kn godišnje), i ja ne mogu zamislit više konzolu bez stanice za punjenje (oko 250kn) tako da na kraju krajeva nije ni badava. Jesam spomenuo da su igre po 600kn i nema ih baš puno na izbor?

-kontroler ni sam neznam jesam zadovoljan ili nisam, ok fora su prvih par tjedana te vibracije,otpor tipki ali sve dolazi na naplatu sa daleko kračim trajanjem baterije. Uz to sve imam osjecaj da je kontroler pun tih điđa u sebi i da ce se daleko ranije desit neki problemi s njime (a očigledno je to tako jer ih se dosta reklamira).

 

Dakle po mojem mišljenju je za sada to jako dobro, osjeti se dosta taj skok sa ps4 pro na ps5 a kamoli sa ps4 ali fora da konzola dođe jeftino a igre su skupe me i dalje odbija kao i toliki fičirsi na gamepadu koji koliko god da mi se sviđaju s druge strane sam i zabrinut?

 

Za 3849kn super...samo se nadam da nece za 2-3 godine izdat pro model i proizvodaci igara se vise fokusirat na njega...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.7.2021 14:57 (amd freak).
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
To sto si sve nabrojao te i dalje izadje puno manje od mid range PC-a, tako da konzola u ovim vremenima pobjedjuje daleko ispred po meni. Ako izadje pro model za 2-3 god ne vjerujem da ce itko popusiti sa base modelom. Pro je tu kao opcija za entuzijaste, iako je iskreno ps4 pro bio fail od konzole. Meni se osobno svidja PS5 dizajn, ali neki slim bi vjerojatno uzeo kad izadje.
PeTak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice