Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.582
|
čitano: 4.709.092
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
alscaul kaže...
gamex1423 kaže...

Poceo igrati za vikend control, na prvu mi se cinila onak srednja zalost, a sad je ne mogu prestati igrati, zelim sve da istrazim i stalno mi je na pameti  Svaka preporuka za igru, samo treba proci uvod i poceti otkljucavati vjestine i bude super. Igra ima still mape slican kao u SW Jedi Fallen Order gdje se na prvu zna biti tesko snaci ali kasnije ide lakse. Igra ima zanimljiva desavanja, zabavan gameplay, dosta istrazivanja i sporednih misija koje ne bodu u oci ali vrijede igranja jer se dobiju ili nove vjestine, ability poeni i najbolje boss borbe u igri.

Ukoliko igrate na graphics mode onda obavezno ugasite motion blur i film grain.

Na kojoj si ti drogi... igra ima užasan repetitive combat system, ubijanje bullet sponge enemiya ako igraš gunovima ili 1 shotanje ako max upgrade-aš onaj push... O boss battleima da ne govorim... 

Igra ima solidnu priču, world building i exploration... pogotovo kad otključaš levitaciju, no combat je definitivno najslabija točka... toliko repetitive i ne maštovito

 Prije bih rekao da si ti na drogama pa se toliko palis sto sam napisao da mi se svidjela igra. Ovim sto sam napisao za boss borbe nisam poredio sa drugim igrama, nego sam mislio da su u sporednim misijama bolje boss borbe nego u glavnim. Kakvih likova sve na netu ima 

12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Cdkeys ima za 29$ PS+

 

Znači samo kreiram novi account sa drugom mail adresom i stavim US? 

 

Neko bezvezno ime i prezime ili? Onda kupim taj ps+ i aktiviram i samo se prešaltam na svoj account? 

 Nemoj staviti neko bezvezno ime i prezime i bezveznu jednokratnu email adresu. Uzmi si vremena i kreiraj account kak spada, sa ispravnom email adresom ( otvori si gmail ili MS mail adresu za US account ). Dosta puta ćeš naići na odlične cijene na US store-u a recimo nećeš se sjetiti emaila ili password-a kroz neko vrijeme. A i uvijek možeš taj account koristiti kao glavni za kupovinu a igrati na HR accountu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Prije par mjeseci dok smo pričali o dolasku ea Playa i ubisoftovih igara na xboxov game pass, spomenuo sam da bi dolazak Ubisofta + na game pass bila ogromna stvar za xbox.
Sad se naveliko priča o tome i baš me zanima Sonijev odgovor ako Ubisoft+ bude dio Xbox game passa.

 Još kad dođe Xbox Game pass na playstation

10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Han kaže...
gocc01 kaže...

Cdkeys ima za 29$ PS+

 

Znači samo kreiram novi account sa drugom mail adresom i stavim US? 

 

Neko bezvezno ime i prezime ili? Onda kupim taj ps+ i aktiviram i samo se prešaltam na svoj account? 

 Nemoj staviti neko bezvezno ime i prezime i bezveznu jednokratnu email adresu. Uzmi si vremena i kreiraj account kak spada, sa ispravnom email adresom ( otvori si gmail ili MS mail adresu za US account ). Dosta puta ćeš naići na odlične cijene na US store-u a recimo nećeš se sjetiti emaila ili password-a kroz neko vrijeme. A i uvijek možeš taj account koristiti kao glavni za kupovinu a igrati na HR accountu.

 

Mislio sam da ne stavljam pravo ime i prezime kak imam na glavnom accountu. Imam sekundarni mail sa aliasom kojeg koristim i neće mi se dogoditi da zaboravim al hoću bit siguran dal sam dobro skužio cijeli proces; 

 

Kreiram US account, kupim PS+ na CDkeys i aktiviram ga i nakon toga samo se samo prešaltam na svoj account i PS+ je aktivan za sve profile? 

 

Edit: postoje li kakva ograničenja na samu kupnju tog PS+ s obzirom da mi je kartica HR?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 14:31 (gocc01).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ako imas samo Hr Racun prepurucujem ti Brazilski racun. Sve isto radis ali puno su nize cijene nego u US.
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

I kaj ja sad nemrem jezik storea prebacit na engleski?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

I kaj ja sad nemrem jezik storea prebacit na engleski?

 Ne, kaj fali brazilskom? Možeš u samoj konzoli stavit da je engleski jezik...

 

10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Šljaka sve, odmah instaliral God of War i Days Gone i prebacio na svoj profil i dela mali. 

 

Javlja mi poruku da nije detektiran HDR. Na telki mi javlja da je upaljen HDR ulaznog signala. U GoW ima puno visoko kontrastnih scena da zna bit negledljivo, HDR zatamni sliku do neprepoznatljivosti. Jel imao ko takav problem? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Da li je netko shvatio slijedeće:

Pustim stream sa PS5 preko twitch-a i on krene. Stream pustim preko share tipke i vidljivo je vrijeme trajanja itd.... Ali nikako nisam shvatio zašto taj stream nitko ne vidi i ne može ga vidjeti na svojoj konzoli. Ista stvar je i kada ja želim gledati nečiji stream a taj netko je na mojoj friend listi. Recimo frend pusti stream ali nigdje na PS5 ne vidim kako krenuti gledati taj stream.... Na PS4 je bila vidljiva ikona kamere kod imena onoga koji pušta stream..... ovdje to ne vidim...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Daklem, na PS4 Pro sam imao problem da bi mi se redovito zacrni ekran na sekundu dvije unutar nekih pola sata nakon početka igranja. To mi se dešavalo s dva različita PS4 Pro-a pa zaključujem da je do televizora (Samsung QLED). Probao sam riješiti problem s boljim kabelom, isključivanjem DHCP-a i ostalim hackovima koje je internet preporučao. Problem nije nikad nestao trajno, al tak sam prešao na peticu pa neće bit više tih problema....  WRONG! Dakle, opet mi se dogodi, al ne svaki put. Ima još tko takvih iskustava i da li je netko uspio riješiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Da nemaš možda uključene eco postavke na TV-u

 

4 godine
offline
Sony PlayStation 5

Igra li tko još Titanfall 2 multiplayer? Tu sam zasad jedino imao problema na ps5, otprilike svaku šestu partiju se zamrzne igra

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dlaka kaže...

Da nemaš možda uključene eco postavke na TV-u

 

 

Ništa tako banalno. Čak nestane na neko vrijeme kad switcham na drugi hdmi, ali onda se ponovno pojavi.

Nije tako rijedak problem.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chronosus kaže...

Daklem, na PS4 Pro sam imao problem da bi mi se redovito zacrni ekran na sekundu dvije unutar nekih pola sata nakon početka igranja. To mi se dešavalo s dva različita PS4 Pro-a pa zaključujem da je do televizora (Samsung QLED). Probao sam riješiti problem s boljim kabelom, isključivanjem DHCP-a i ostalim hackovima koje je internet preporučao. Problem nije nikad nestao trajno, al tak sam prešao na peticu pa neće bit više tih problema....  WRONG! Dakle, opet mi se dogodi, al ne svaki put. Ima još tko takvih iskustava i da li je netko uspio riješiti?

 Imam samsung TV koji sam ranije koristio i ima sam isti problem. Koliko sam uspio izguglati neki je problem sa samsung TV uredjajima gdje iz nekog razloga osvjezava ulazni signal i nisam vidio da ima neko rijesenje. Meni se desavalo nasumicno, nekad po nekoliko puta u toku igranja a nekad se nije desavalo danima nikako.

6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chronosus kaže...

Daklem, na PS4 Pro sam imao problem da bi mi se redovito zacrni ekran na sekundu dvije unutar nekih pola sata nakon početka igranja. To mi se dešavalo s dva različita PS4 Pro-a pa zaključujem da je do televizora (Samsung QLED). Probao sam riješiti problem s boljim kabelom, isključivanjem DHCP-a i ostalim hackovima koje je internet preporučao. Problem nije nikad nestao trajno, al tak sam prešao na peticu pa neće bit više tih problema....  WRONG! Dakle, opet mi se dogodi, al ne svaki put. Ima još tko takvih iskustava i da li je netko uspio riješiti?

 

 

Vjerojatno si probao već, ali ako nisi provjeri u postavkama za video i zaslon na PS5, pod '4K Video Transfer Rate'. Testiraj sa vrijednostima -1 i -2 umjesto 'Automatic'.

 

U kombinaciji probati ugasiti CEC na PSu ili na TVu za taj HDMI ulaz.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 15:37 (Maat).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Isto imam samsunga Q8 i nisam nikad susreo takav problem do sad
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Probaj promjeniti HDMI port, uštekaj u neki drugi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Kad bi bilo isplativo kupit PS5? Tipa da cijena, bez blu-raya padne na 3-4k kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Chronosus kaže...

Daklem, na PS4 Pro sam imao problem da bi mi se redovito zacrni ekran na sekundu dvije unutar nekih pola sata nakon početka igranja. To mi se dešavalo s dva različita PS4 Pro-a pa zaključujem da je do televizora (Samsung QLED). Probao sam riješiti problem s boljim kabelom, isključivanjem DHCP-a i ostalim hackovima koje je internet preporučao. Problem nije nikad nestao trajno, al tak sam prešao na peticu pa neće bit više tih problema....  WRONG! Dakle, opet mi se dogodi, al ne svaki put. Ima još tko takvih iskustava i da li je netko uspio riješiti?

 Isti problem sam imao sa ps4 pro  na samsung tv-u.

Ali meni se to sa dolaskom PS5 prestalo događati jer ga nisam kupio. A PS4Pro sam prodao.

 

No događalo mi se to i sa google chromecastom i sa chromecastom ultra. Tako da je krivac Samsung.

PSN - darklydexter
10 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo meni se isto to dogodilo danas na Samsungu. Ne znam jel do telke. Na dve sekunde ko da se telka ugasi, to mi je prvo prošlo, da sam slučajno ugasio..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
EricCartman kaže...

Kad bi bilo isplativo kupit PS5? Tipa da cijena, bez blu-raya padne na 3-4k kn.

 Sada se predbiljezi za digital bundle , jer ces se vjerovatno mjesecima nacekat

3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Watch Dogs Legion je od danas do ponedjeljka besplatan za probati, PS4 i PS5 verzije.



EDIT: Izgleda da se samo PS4 verzija moze skinuti :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 8:02 (gamex1423).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gocc01 kaže...

Evo meni se isto to dogodilo danas na Samsungu. Ne znam jel do telke. Na dve sekunde ko da se telka ugasi, to mi je prvo prošlo, da sam slučajno ugasio..

 

 

Ok, onda možemo zaključiti da je do Samsunga i da se ništa ne može. Isprobabao sam već sve ove savjete, neki pomognu na kratko ali problem se uvijek vrati.

16 godina
offline
Sony PlayStation 5

Nešto se šuška da će Sony ipak omogućiti backwards compatibility za PS1, PS2 i PS3 igre na PS5. Dodatni benefit je što bi mogao uključiti i achievemente za te igre. Koliko sam shvatio, Sony je prijavio patent koji na starijim emuliranim igrama uspoređuje memory state sa od Sonyja predefiniranim i na taj način zna da treba prikazati achievement.

 

Više informacija: https://www.express.co.uk/entertainment/gaming/1414430/PS1-PS2-PS3-Backwards-Compatibility-PS5-new-patent

 

Sve je ovo rekla kazala, ali stvarno bi bilo fora, pogotovo uz dodatni feature za achievemente.

 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja imam samsunga i  nikada mi se navedeno nije desilo (da kucnem u drvo)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Marko kaže...

Nešto se šuška da će Sony ipak omogućiti backwards compatibility za PS1, PS2 i PS3 igre na PS5. Dodatni benefit je što bi mogao uključiti i achievemente za te igre. Koliko sam shvatio, Sony je prijavio patent koji na starijim emuliranim igrama uspoređuje memory state sa od Sonyja predefiniranim i na taj način zna da treba prikazati achievement.

 

Više informacija: https://www.express.co.uk/entertainment/gaming/1414430/PS1-PS2-PS3-Backwards-Compatibility-PS5-new-patent

 

Sve je ovo rekla kazala, ali stvarno bi bilo fora, pogotovo uz dodatni feature za achievemente.

 

Samo neka oni rade na novim igrama i tehnologijama, a stare neka puste da ostanu u sjećanju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Marko kaže...

Nešto se šuška da će Sony ipak omogućiti backwards compatibility za PS1, PS2 i PS3 igre na PS5. Dodatni benefit je što bi mogao uključiti i achievemente za te igre. Koliko sam shvatio, Sony je prijavio patent koji na starijim emuliranim igrama uspoređuje memory state sa od Sonyja predefiniranim i na taj način zna da treba prikazati achievement.

 

Više informacija: https://www.express.co.uk/entertainment/gaming/1414430/PS1-PS2-PS3-Backwards-Compatibility-PS5-new-patent

 

Sve je ovo rekla kazala, ali stvarno bi bilo fora, pogotovo uz dodatni feature za achievemente.

 

Samo neka oni rade na novim igrama i tehnologijama, a stare neka puste da ostanu u sjećanju.

Ne mora značiti da jedno isključuje drugo... Ne bi trebalo biti previše efforta Sonyju da to omogući za PS1 i PS2 igre (PS3 je već druga priča).

7 godina
offline
Sony PlayStation 5

Dosta starih igara nama zivi u lijepom sjecanju, al mislim da bi samo pokvarili uspomene na njih da ih sad odigramo. Druga strana medalje je da bi konacno imali dobru tenis igru za igrat, posto niti jedna s aktualnih konzola ne moze dodat vode Top Spin igrama.

 
4 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Marko kaže...
Bitanga kaže...
Marko kaže...

Nešto se šuška da će Sony ipak omogućiti backwards compatibility za PS1, PS2 i PS3 igre na PS5. Dodatni benefit je što bi mogao uključiti i achievemente za te igre. Koliko sam shvatio, Sony je prijavio patent koji na starijim emuliranim igrama uspoređuje memory state sa od Sonyja predefiniranim i na taj način zna da treba prikazati achievement.

 

Više informacija: https://www.express.co.uk/entertainment/gaming/1414430/PS1-PS2-PS3-Backwards-Compatibility-PS5-new-patent

 

Sve je ovo rekla kazala, ali stvarno bi bilo fora, pogotovo uz dodatni feature za achievemente.

 

Samo neka oni rade na novim igrama i tehnologijama, a stare neka puste da ostanu u sjećanju.

Ne mora značiti da jedno isključuje drugo... Ne bi trebalo biti previše efforta Sonyju da to omogući za PS1 i PS2 igre (PS3 je već druga priča).

 

Dovoljan ti je već effort ispregovarati sve te igre sa developerima koji možda više ni ne postoje, potpisati ugovore, dodati ih na store. I bez ostalih tehničkih problema oko izvođenja same igre.

Klincu koji obožava retro igre (i igra sve moguće na nintendu) je šogor dofurao PS2 i par klasika... Malo je reći da ga je pokrenuo 2 puta, a grafika i mehanika je poprilično zaostala. PS1 ne bih ni spominjao. Nisu ni klinci glupavi baš.

Zato velim, čista nostalgija, i većina nas se ionako samo razočara kad to opet zaigra.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Istina, koliko sam igri kupio na nostalgiju kad ono pokrenuo i opalio me šamar "koja si ti budala/pa kak to izgleda/pa koje su to kretnje (mehanika)", odigrao možda par sati i nikad više XD

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice