Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.582
|
čitano: 4.709.745
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dermentor kaže...

 

 Ovako  je i meni došla zapakirano. Srećom kutija a ni plejka nije oštećena. Btw meni drugo pokretanje iz rest moda bilo neuspješno (crni ekran a konzola blinkala bijelo svjetlo). Restart konzole i sve radi uredno. Vidjet ću u jutro. Iz rest moda dizana a Astro radio u pozadini. Bumo vidili. Meni isto bilo bolje kad si mogao vidjeti izravno u meniju da je igra pokrenuta te dugo držanje PS za gašenje konzole. Nadam se da će to vratiti.

 

Ja sam ga disableao za sad i educirao djecu da idu na Turn Off, piše savjet da je to najbolje napraviti. Ionako se brzo sve podiže i učitava, a neće se puno ni gasiti ovih tjedana :-)

 

Da, što se tiče OSa čini se kao downgrade koliko i upgrade. Neke stvari su dodali, ali i dosta toga izbacili. Npr, već su ljudi spominjali foldere, ali i da library prikazuje sve iteme, a ne samo zadnjih nekoliko.

To smo i na PS4 čekali valjda 3 godine da se pojavi u updateu, nadam se da nećemo i sad, al poznavajući Sony ništa me ne bi čudilo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 2:09 (Bitanga).
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

https://nascompares.com/2020/11/19/ps5-ssd-expansion-test-nvme-ssd-installation-test/

 

Ništa od nvme za neko vrijeme, kao i pol ranijih UI-a i OS featurea, i ovo je disableano :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 2:16 (Bitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Vandit kaže...
toninho kaže...

1. Planirali smo uzeti digital verziju jer za razliku u cijeni uzmem +1 gamepad i igru - je li to pametno? Ne planiram koristiti konzolu za gledanje filnova, nisam lik koji mora imati odmah najnoviju ekskluzivu niti sam smpreman za nju dati 600 - 700+ kn, cak sam razmisljao napraviti onu gameshare opciju sa frendom ako je jos moguce? Takoder, znam za grupe za zmjenu igri, prodaju i to ali kao sto kazem ne planiram sad na pocetku kupovat pregrst igri i grati ih ko manijak niti mi se da zezati sa trgovinom istih, slobodan prostor na disku nije rpoblem, kasnije lako uzmem storage SSD.

2. Uzeo bi odmah i ps+ US pretplatu jer vidim da ljudi govore da je jeftinija, zna biti boljih popusta na samu pretplatu i igre, bogatija ponudom - moze neki link ili kratko objasnjenje na sto paziti prilikom aktivacije US accounta i kako kupovati igre (moraju li biti direktno sa ps stora ili moze i neki 3rd party provider)

3. Za pocetak cemo definitivno uzeti neku od igrica iz serijala Crash Bandicota/ Mario Kart / Spyro bcs memories , i to bi cak uzeli one za ps4 (ni ona ni ja nismo toliko ovisni o grafici, glavno da je zabavno, a i pretpostavljam  da ce biti osjetno jeftinije uzeti za ps4 igru sa stora) - moram li tu na nesto pripaziti kod kupnje igara za ps4

 

 

 Pozdrav, odmah na početku - sretno s liječenjem! 

 

1. Ako ćete ti i cura igrati skupa i nisu ti bitne day one igre onda se isplati tako kako si naveo. 

2. Kod aktivacije USA acc-a bitno ti je prilikom kreiranja profila staviti adresu savezne države koja nema porez na digitalni promet (Alaska npr). Na netu nađeš address generator ili odeš na google maps, otvoriš neki gradić na Alasci i uneseš adresu. Nijednu kreditnu karticu nećeš moći koristiti na USA acc-u nego ćeš kupovati PSN bonove i onda s tim bonovima nadoplaćuješ svoj acc. S tim novcima dalje kupuješ igre na store-u. Ja bonove kupujem na Amazonu. Bon dođe na mail nekoliko sekundi od kupovine. Brzo, pouzdano i efikasno. Na stranici cdKeys često zna biti akcija za PS+ pretplatu. Ova zadnja traje dosta dugo i koliko vidim i dalje je aktualna. Tako kupiš pretplatu i onda kod uneseš u svoj acc. Samo treba pripaziti jer cdkeys prodaje PS+ i za druga tržišta, pa da ne kupiš pretplatu za recimo UK ili Njemačku. Ispod je link za USA PS+: 

 

https://www.cdkeys.com/1-year-playstation-plus-membership-ps3-ps4-ps-vita-digital-code

 

3. Za očekivati je da će igre za PS4 biti jeftinije, a ako i ne, svaki tjedan bude neka akcija na store-u tako da ćeš uhvatiti željenu igru po povoljnijoj cijeni prije ili kasnije. 

 

Ako budeš imao još kakvih pitanja slobodno pitaj. 

 

 

 Napravio sam US acc ali imam aktivan PS+ na HR acc do 8. mj. 2021 pa me zanima ako uzmem PS+  sa cd keysa i aktiviram na US acc jel se bude nadodalo na postojeci HR PS+ ili ce stvarati problem neki? Znam da se ponavlja stalno oko te sheme sa PS+ ali me zanima u ovom mom slucaju

thug life... R.I.P. Marco Simoncelli
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 4:27 (mat777gold).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ako vec imas hr acc ps+ bolje si taj ps+ produzi na hr acc jer ako uzmes na usa i koristiš samo njega sad na novo gubis sve free igre koje imaš na hr acc. 

Znaci ne mozes ovako kako si zamislio. Mislim, mozes ali gubis igre koje si do sad dobio na hr acc ps+. 

Ja sam isto napravio us acc ali samo za kupovanje igri. 

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
PS5 kaže...

PlayStation 5 je prednaručen u Sancta Domenica, dostavna služba je bila GLS (nisu tražili potpis). Plejka mi je doslovno bila zamotana u vreću za smeće. :D 

Po slikama ispod možete vidjeti kako je kutija završila. Dali ima još tko da je naručio u Sancta Domenica i da nije dobio PS5 u dodatnoj kutiji prilikom dostave?

 

 

 

 

Meni je isto došla tako ali lijepo omotana i onda zalijepljena sa SD trakama. Na jednoj strani je bio zamotan račun i zaljepljen u prozirnoj plastici. Ovo je očito netko otvaro u transportu i gledao kaj je. Sumnjam da je tako otišlo iz SD

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Evo jedan review nakon dana korištenja, ono što me oduševilo a šta nije... Kao prvo ne vrijedi 7000 kuna. Što se tiče izgleda, dizajn mi se svidio na netu, uživo baš i ne, izgleda kao toster. I čak nije ni bijel, već nešto sivo bijelo. Samo postavljanje i updejti je prošlo na brzinu, Astro je baš dobar demo za Dualsense, koji me oduševio na prvi pogled, teži je od Ds4, nečujan, jedino odaje dojam plastičnosti, vibro je super, čak na starim igrama - što je vribriralo na Ds4 - vibrira i sada, samo puno ugodnije. Bio sam na 95% Uncharteda 3, reko završit ću to, i ono što me oborilo s nogu je zvuk, to je bolje 100%, imam HyperX Alpha Cloud i zvuk je apsolutno fenomenalan čak i na tako starim igrama. Započeo sam Days Gone i to lijepo izgleda, ništa spektakularno. Oduševljen sam i Ps+ kolekcijom, samo sam ih dodao u library, odmah su bile dostupne i na četvorki, kolekcija odlična, dio sam baš i htio kupit. Ono što malo tko spominje a za ocjenu 10 je integracija sa Android aplikacijom, za login na Ps5 samo skeniraš QR kod, u library- u idrediš koje igre ćeš skinut na Ps5, u sred noći sam stavio Shadow of war. Jedino iritantno je u ps5 library-u da ne možeš obrisati demo igre. Sve u svemu ja zadovoljan

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Dermentor kaže...

 

 Ovako  je i meni došla zapakirano. Srećom kutija a ni plejka nije oštećena. Btw meni drugo pokretanje iz rest moda bilo neuspješno (crni ekran a konzola blinkala bijelo svjetlo). Restart konzole i sve radi uredno. Vidjet ću u jutro. Iz rest moda dizana a Astro radio u pozadini. Bumo vidili. Meni isto bilo bolje kad si mogao vidjeti izravno u meniju da je igra pokrenuta te dugo držanje PS za gašenje konzole. Nadam se da će to vratiti.

 

Ja sam ga disableao za sad i educirao djecu da idu na Turn Off, piše savjet da je to najbolje napraviti. Ionako se brzo sve podiže i učitava, a neće se puno ni gasiti ovih tjedana :-)

 

Da, što se tiče OSa čini se kao downgrade koliko i upgrade. Neke stvari su dodali, ali i dosta toga izbacili. Npr, već su ljudi spominjali foldere, ali i da library prikazuje sve iteme, a ne samo zadnjih nekoliko.

To smo i na PS4 čekali valjda 3 godine da se pojavi u updateu, nadam se da nećemo i sad, al poznavajući Sony ništa me ne bi čudilo.

 Evo jutros se digao iz resta bez problema. Super mi je što napokon možemo vidjeti koliko smo sati igrali koju igru. Ah sitnice čovjeka vesele 

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jucer instalrao onaj Bugsnax, nakon cca 10 minuta sam rekao da ide na uninstall... Na kraju sam igrao do 01 u noci cca 3 sata u komadu... nesto me vuce da istrazim taj slucaj... komedija ali nvm

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

I nitko ne igra demon souls. Sramota 😂😛

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 8:57 (bloodborne).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5

Jel netko probao Controller na PC-u, riknuo mi xbox Controller i nemam kak igrat osim k+m, PS5 nisam uspio kupiti. 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kruvat kaže...

Jel netko probao Controller na PC-u, riknuo mi xbox Controller i nemam kak igrat osim k+m, PS5 nisam uspio kupiti. 

 How to use a PS5 DualSense controller on PC | PC Gamer

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...

I nitko ne igra demon souls. Sramota 😂😛

 Vrlo rado ali mislim da to nije za mene ako zelim da mi ps5,tv i ostalo ostane citavo 

Bnet: mNik987#2148
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

jel igrate svi na 4K ekranima il vas ima sto i na 1080p peglate?

jel netko probao Witchera 3?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav,dali Platinum Headset  od PS4 radi na PS5? Ako netko zna i isprobao hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony PlayStation 5
toxic kaže...
bloodborne kaže...

I nitko ne igra demon souls. Sramota 😂😛

 Vrlo rado ali mislim da to nije za mene ako zelim da mi ps5,tv i ostalo ostane citavo 

 Nemoj da te zastrašuje marketing, Demon's Souls je najlakša od Souls igara, ali i jedna od boljih. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
footballer kaže...
toxic kaže...
bloodborne kaže...

I nitko ne igra demon souls. Sramota 😂😛

 Vrlo rado ali mislim da to nije za mene ako zelim da mi ps5,tv i ostalo ostane citavo 

 Nemoj da te zastrašuje marketing, Demon's Souls je najlakša od Souls igara, ali i jedna od boljih. 

 I to će doći na red. Ja počeo Dark Souls remastered, 18 sati igre, čeka me onaj vuk bosa a onda Sens fortres. Mene samo zanima kako je ekipa koja je igrala bez pomoći walkthrougha uspjela to sve pohvatati  jer ja bi bio skroz izgubljen. Ma i ovako sam 😀. I čini mi se da bossovi nisu tak strašni (naravno kad znaš taktiku). Uglavnom bez pomoći walkthrougha trebalo bi mi milijun sati za proći igru a i onda bi pola toga propustio.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

@ante-sb

Nema na stanju, primaju prednarudžbe. Dobio mail od njih jutros.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 10:01 (lars82).
5 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
ante-sb kaže...

 To je prednarudzba

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Zbog ovakvih ljudi mi se launchovi gade
Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
KobeHOF- kaže...
Zbog ovakvih ljudi mi se launchovi gade

 to je kod nas? sumnjam...prije bi reko usa...

 

Ali zabrij kolko trebas opcenitonimat love na racunu da to keširaš odjednom sve...

 

Ne veli se badava da lova radi lovu xD

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
KobeHOF- kaže...
Zbog ovakvih ljudi mi se launchovi gade

 Napokon prave informacije.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ma nije kod nas, na redditu vidio sliku ali zbilja uzas. Preko 30+ komada. Neki ljudi mi nisu jasni. Uzima ,,credit” ko da je on napravio konzolu pa je prodaje po bolesnoj cijeni. Jer vani traze i po 2000 USD. Zao mi samo ljudi koji zbilja zele uzivati u samoj konzoli
Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 10:41 (KobeHOF-).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
PS5 kaže...

PlayStation 5 je prednaručen u Sancta Domenica, dostavna služba je bila GLS (nisu tražili potpis). Plejka mi je doslovno bila zamotana u vreću za smeće. :D 

Po slikama ispod možete vidjeti kako je kutija završila. Dali ima još tko da je naručio u Sancta Domenica i da nije dobio PS5 u dodatnoj kutiji prilikom dostave?

 

 

 

 

Auuuuu... kako sma osjetljiv na ambalažu (puno toga čuvam po policama i sl.) ne znam kako bih reagirao. Nije lijepo ni malo. 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
KobeHOF- kaže...
Zbog ovakvih ljudi mi se launchovi gade

A što ćeš... "nekome je rat - rat, a nekome rat - brat", kaže jedna stara izreka. Najbolja kočnica je ona u glavi kočnica. Neću kupiti dok ne bude MSRP cijena i to je to.

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
ante-sb kaže...

 davno sam htio kod njih nesto htio kupit i onda skuzio da je ducan u karlovcu :D

 nego cek cijena 3800, odnosno 4100 je cijena preordera

 a ovo s linka ce biti zapravo cijena plejke nakon preordera 4600 odnosno 4300 za "keš" ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 11:08 (bloodborne).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ma naravno, strpi se fino i kupi po normalnoj cijeni. I ovoj gamadi ce proc ,,njihovo” vrijeme.
Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...
ante-sb kaže...

 davno sam htio kod njih nesto kupit i onda skuzio da je ducan u karlovcu :D

 nego cek cijena 3800, odnosno 4100 je cijena preordera

 a ovo s linka ce biti zapravo cijena plejke nakon preordera 4600 odnosno 4300 za "keš" ?

 

Inace Atel mulja.

Jučer sam se javio vlasniku na faceu.

Kaže ih na stanju, Blu ray verziju, otvori mi web narudzbu prekucam i veli šalje u ponedeljak.

 

Danas ujutro mi šalje poruku da ih nema, da se sve rasprodalo u sat vremena u maloprodaji.

Da nema u HR niti jedne jedine.

Da mi je bolje uraditi prednarudžbu jer će iduće količine doći ali malo.

 

Kolegi je rekao drugačije opet.

Da nove pošiljke dobivaju idući tjedan i šalju.

Pa tko tu koga jebe?

 

Vjerojatno je lik skužio da je bolje staviti na njuškalo(proda član familije ili neko treći)

Sebi prekuca u dućanu normalno i stavi 1500-2000 u džep.

 

Imam slike i mogu postati ovdje da nebi bilo da serem bez veze.

 

Dobro pa sam odabrao pouzećem plaćanje, 4300 kn.

Neću ništa više uplaćivati unaprijed.

Sancta Domenica me izigrala, playgame.si (tamo nisam uplatio hvala bogu) 

Bezobrazno uglavnom

 

 

Nemam ja nikaj protiv zarade ali boga ti dragoga, daj 500 kn gore(a to Atel već ima jer 3800 je normal, maržu si nabije do 4300) ali nemoj mi 2000 kn više tražiti za komad plastike kao ovi scalperi.

Za 7000 kn složiš pošteni PC ako pametno kupuješ.

Ryzen+plus 5700XT ili Nvidia 3060ti kad izađe.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Netko napravio custom Dualsense. Odlicno izgleda
Mogao sam biti u NBA-u, ali Bog je stavio 10 inčeva na krivo mjesto
 
6 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Dermentor kaže...
footballer kaže...
toxic kaže...
bloodborne kaže...

I nitko ne igra demon souls. Sramota 😂😛

 Vrlo rado ali mislim da to nije za mene ako zelim da mi ps5,tv i ostalo ostane citavo 

 Nemoj da te zastrašuje marketing, Demon's Souls je najlakša od Souls igara, ali i jedna od boljih. 

 I to će doći na red. Ja počeo Dark Souls remastered, 18 sati igre, čeka me onaj vuk bosa a onda Sens fortres. Mene samo zanima kako je ekipa koja je igrala bez pomoći walkthrougha uspjela to sve pohvatati  jer ja bi bio skroz izgubljen. Ma i ovako sam 😀. I čini mi se da bossovi nisu tak strašni (naravno kad znaš taktiku). Uglavnom bez pomoći walkthrougha trebalo bi mi milijun sati za proći igru a i onda bi pola toga propustio.

 Ja sam prvo prešao Bloodborne na PS4. I onda sam nedavno prešao DS1:rm na PC.... I stojim iza toga kaj si rekao, bez ovih walkthrougha po netu bi mi trebalo jedno 5x više da pređem sve. A kamoli tek pokopčao kaj sve treba NPC-jevima i kako pratit priču najbolje. To su valjda jedine igre čije walkthought pratim jer jedino tak ima smisla igrat da pokopčaš nekaj.
Inače najviše sam se namučio na Ornsteinu, daleko najteži boss u DS1 i čak bi rekao i od BB.

https://steamcommunity.com/id/HeatPwnz/
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice