Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.591
|
čitano: 4.713.395
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Big Navi navodno ide do 2.2GHz, s time da su ostavili prostora za OC korisnicima koji će to htjet. Sama arhitektura je rađena do 2.5 GHz,, navodno.

Ovo sa 2.2 je jučer netko prenosio... ne sjećam se ime kanala, znam ga gledat... Red Gaming tech ili nešto tako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Nema pouzdanih informacija, ali priče su bile da nove konzole nisu na RDNA 2, nego na RDNA 1.5 (RDNA 1 sa Ray tracingom) i nemaju tu noviju arhitekturu kao nadolazeći "Big Navi".

PSN - DeniZg80
15 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Volim ovakve teardown videe, baš su mi zanimljivi. Svida mi se što ima veliki heatsink i što će se moći stranice lako dignuti za čišćenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Tekući metal je umjesto termalne paste. Malo je bolji u prijenosu topline, ali ne treba očekivati čuda. Hladnjak je ogroman i to je dobro.

Ventilator je nešto manji (120mm) u odnosu na Xbox (130mm), ali veći nego na PS4 Pro. 

Pitanje je koliko će ove uske šupljine uspjeti odvesti vrući zrak, skupa s tim ventilatorom.

 

Ono što je po meni zabrinjavajuće je i fekvencija GPU-a.

Ja znam da moja grafička ima jako veliku razliku u zagrijavanju između 2Ghz ili na 1850 Mhz, do te mjere da moram imati open case na 2Ghz, inače se igre ruše.

A PS5 ide do 2.23 Ghz.

 Mozda ti je napajanje preslabo,mozda su ventilatori prespori, mozda imas losu cirkulaciju zraka u kucistu... Sve u svemu kad bumo imali u rukama ps5 bumo i znali jel se pregrijava ili ne...

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Pa da.

Samo mi javite nakon mjesec-dva kakva je situacija i nemojte muljati, k'o vlasnici VW-a s potrošnjom.

PSN - DeniZg80
12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Nema pouzdanih informacija, ali priče su bile da nove konzole nisu na RDNA 2, nego na RDNA 1.5 (RDNA 1 sa Ray tracingom) i nemaju tu noviju arhitekturu kao nadolazeći "Big Navi".

 Meni ovo izgleda kak cist pouzdana informacija: https://www.amd.com/en/technologies/rdna-2

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jel sam ja jedini koji ima savršeno mjesto za ps5 u uspravnom položaju? Taman paše i visina i širina i dubina

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Tekući metal je umjesto termalne paste. Malo je bolji u prijenosu topline, ali ne treba očekivati čuda. Hladnjak je ogroman i to je dobro.

Ventilator je nešto manji (120mm) u odnosu na Xbox (130mm), ali veći nego na PS4 Pro. 

Pitanje je koliko će ove uske šupljine uspjeti odvesti vrući zrak, skupa s tim ventilatorom.

 

Ono što je po meni zabrinjavajuće je i fekvencija GPU-a.

Ja znam da moja grafička ima jako veliku razliku u zagrijavanju između 2Ghz ili na 1850 Mhz, do te mjere da moram imati open case na 2Ghz, inače se igre ruše.

A PS5 ide do 2.23 Ghz.

Tekuci metal je u svakom slucaju bolji od najbolje termalne paste, a da ne govorimo kolko je bolji od paste koju stavljaju u tvornicama koja se zacementira nakon godine dana.

Ne moras ti tu mislit o frekvenciji, zna Cerny kaj radi :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
stiffler13 kaže...

Jel sam ja jedini koji ima savršeno mjesto za ps5 u uspravnom položaju? Taman paše i visina i širina i dubina

 Nadam se da se šališ. Zapalit će se konzola u tom procijepu.

Santana kaže...


Ne moras ti tu mislit o frekvenciji, zna Cerny kaj radi :)

 Znao je on šta radi i kad je dizajnirao PS4/Pro, pa ga ja više ne palim koliko je bučan.

PSN - DeniZg80
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...
stiffler13 kaže...

Jel sam ja jedini koji ima savršeno mjesto za ps5 u uspravnom položaju? Taman paše i visina i širina i dubina

 Nadam se da se šališ. Zapalit će se konzola u tom procijepu.

Santana kaže...


Ne moras ti tu mislit o frekvenciji, zna Cerny kaj radi :)

 Znao je on šta radi i kad je dizajnirao PS4/Pro, pa ga ja više ne palim koliko je bučan.

 hehe istina :)

No prvi dojmovi vele da je PS5 hladan i tih dok za XSX vele da je vruc i tih pa i dok ne radi nista.
Vidjet cemo :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
stiffler13 kaže...

Jel sam ja jedini koji ima savršeno mjesto za ps5 u uspravnom položaju? Taman paše i visina i širina i dubina

Ako ga misliš spustiti između zida i elementa, po meni loša odluka. Slaba cirkulacija zraka a po ljeti užasna. Ne znam zašto nabijate takve stvari u tako malo prostora. Možda se meni konzole nisu nikad kvarile jer ih ne nabijam na takva mjesta. Imaju oko sebe neometan protok zraka i nisu blizu nikakave prepreke.

 

Mene osobno bode u oči i visina televizora. Za mene je to previsoko. Obično si televizor stavim tako da kada sjednem da su mi oči u visini centra televizora. Tako sam naučio i sve drugo mi ne odgovara. U tom položaju su mi i boje i kontrast i svjetlina optimalni. Najbolja pozicija za uživanje u gledanju filma, utakmice ili igranja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 17:47 (movie).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Hehe, a još prašina po podu kad zapuni otvore za zrak na konzoli.

Doći će mu Mark Cerny doma osobno da mu zvekne šamar.

PSN - DeniZg80
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
stiffler13 kaže...

Jel sam ja jedini koji ima savršeno mjesto za ps5 u uspravnom položaju? Taman paše i visina i širina i dubina

Ako ga misliš spustiti između zida i elementa, po meni loša odluka. Slaba cirkulacija zraka a po ljeti užasna. Ne znam zašto nabijate takve stvari u tako malo prostora. Možda se meni konzole nisu nikad kvarile jer ih ne nabijam na takva mjesta. Imaju oko sebe neometan protok zraka i nisu blizu nikakave prepreke.

Znači ps5 usisava zrak sprijeda ( slobodno), ispuhuje ga odozada ( 25 cm slobodno, od toga 10 cm ormarić odmaknut od zida tako da ima kanal zraka prema lijevo (pa ne treba mu 2 metra slobodnog ispuha). Bočno je svejedno, ali i tamo će imati bar 5 cm sa svake strane zbog širine postolja... Tako da po meni ne bi trebalo biti baš nikakvih problema ( ako bude pohvalim se tu ) :-) A i ps5 ima rupe za usisavanje prašine

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 18:02 (stiffler13).
4 godine
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Nadam se da ce sad konacno UI biti brz i fluidan...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Veselim se što će ove bočne stranice biti customizable jer ću moći nabaviti neku na kojoj piše T-com i reći da je to novi Max TV reciever.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Nema pouzdanih informacija, ali priče su bile da nove konzole nisu na RDNA 2, nego na RDNA 1.5 (RDNA 1 sa Ray tracingom) i nemaju tu noviju arhitekturu kao nadolazeći "Big Navi".

 PS5 je prije RDNA 2.5 nego 1.5.

 

https://gamingbolt.com/how-could-potential-rdna-3-specific-features-impact-the-ps5

 

Neki od tih featurea tipa geometry engine što su napravili ćemo na desktopu viditi tek sa RDNA 3.

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Jbte koliko stručnjaka ovdje.Reko bi čovjek da je ovo tajni nasa-in forum

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
stiffler13 kaže...
movie kaže...
stiffler13 kaže...

Jel sam ja jedini koji ima savršeno mjesto za ps5 u uspravnom položaju? Taman paše i visina i širina i dubina

Ako ga misliš spustiti između zida i elementa, po meni loša odluka. Slaba cirkulacija zraka a po ljeti užasna. Ne znam zašto nabijate takve stvari u tako malo prostora. Možda se meni konzole nisu nikad kvarile jer ih ne nabijam na takva mjesta. Imaju oko sebe neometan protok zraka i nisu blizu nikakave prepreke.

Znači ps5 usisava zrak sprijeda ( slobodno), ispuhuje ga odozada ( 25 cm slobodno, od toga 10 cm ormarić odmaknut od zida tako da ima kanal zraka prema lijevo (pa ne treba mu 2 metra slobodnog ispuha). Bočno je svejedno, ali i tamo će imati bar 5 cm sa svake strane zbog širine postolja... Tako da po meni ne bi trebalo biti baš nikakvih problema ( ako bude pohvalim se tu ) :-) A i ps5 ima rupe za usisavanje prašine

 ako stoji vertikalno onda najvise zraka ide sa vrha konzole

 

inace super je stvar to kaj se moze ventilator izvadit bez da gubis garanciju

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hexfire kaže...

Veselim se što će ove bočne stranice biti customizable jer ću moći nabaviti neku na kojoj piše T-com i reći da je to novi Max TV reciever.

 Bit ce navodno i verzija za nase patriote. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 9:14 (bloodborne).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

A čekajte, se neće moći taj PS5 poleći isto?

 

LP

8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Hoce, imas u videu da moze stajat vertikalno i horizontalno

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
DeniZg kaže...

Nema pouzdanih informacija, ali priče su bile da nove konzole nisu na RDNA 2, nego na RDNA 1.5 (RDNA 1 sa Ray tracingom) i nemaju tu noviju arhitekturu kao nadolazeći "Big Navi".

 To ne vjerujem iskreno jer se RDNA grije previše. Sony nije godinu dana odgodio release konzole da dobije to isto sa RT, to su mogli prošle godine izdat, pa RT 2023-4. sa "pro" verzijom.

 

Ne kažem da si u krivu, samo da ne vjerujem da bi Sony na to pristao. Uostalom zašto čekat isti period kad izlaze Zen 3 i RDNA 2 ako ćeš u tom trenutku koristit chipove od prošle generacije?

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
stiffler13 kaže...

Jel sam ja jedini koji ima savršeno mjesto za ps5 u uspravnom položaju? Taman paše i visina i širina i dubina

 Ja ju ne bi na podu držao. Najviše prašine će ti tamo navuć... dogni to gore negdje, znam da moja ide NA taj ormarić pod TV-om.

 

Doduše meni je zaista, iskreno lijep dizajn i smatram da će mi ukrašavati taj prostor.

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Izgleda da se Navi2 grije poprilicno kad su i MS i Sony posegnuli za specijaliziranim rijesenjima hladjenja.... 

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Izgleda da se Navi2 grije poprilicno kad su i MS i Sony posegnuli za specijaliziranim rijesenjima hladjenja.... 

Izgleda da su posegli za specijaliziranim rješenjima hlađenja kako im se ne bi ponovio fijasko fenova u sobi, da osobama koji pate na tišinu priušte upravo to - tišinu. Ne košta ih puno, a ljudi se ne žale.

12 godina
protjeran
offline
Re: Sony PlayStation 5
bloodborne kaže...
Hexfire kaže...

Veselim se što će ove bočne stranice biti customizable jer ću moći nabaviti neku na kojoj piše T-com i reći da je to novi Max TV reciever.

 But ce navodno i verzija za nase patriote. 

 Ovo je vrh!

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Izgleda da se Navi2 grije poprilicno kad su i MS i Sony posegnuli za specijaliziranim rijesenjima hladjenja.... 

 za ovu razinu snage 200 w tdp je odličan, i naravno da to nije malo i da se to osjeti kroz vruči zrak koji će izlaziti iz konzole. ali ovo je sad napravbljeno kako treba, uz zadržavanje konzolaškog dizajna. ipak unutra napanja od 350w nije bez razloga, ovo je snažni mini PC iz kojeg će developeri moći čupati zadnji atom snage uz ovakvo hlađenje.

ugradili su i taj variabilni klok, pa npr. ako gpu radi na max 2.2 ghza cpu se spušta ispod 3.5 ghza kako bi se zadržao TDP, i obrnuto. spušta se GPU a diže CPU tako da developeri mogu kombinirati između GPU/CPU zahtjeva. npr. neki rts sa puno fizike i cpu ide na max uz manju potrebu za GPU, i obrnuto.

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
stiffler13 kaže...

Jel sam ja jedini koji ima savršeno mjesto za ps5 u uspravnom položaju? Taman paše i visina i širina i dubina

Ne vidim problem u tom prostoru.

Ako sam dobro shvatio usis je odozgora, a ispuh na cijeloj zadnjoj strani.

Ja bih eventualno PS5 stavio na "stepenicu" od cca 15cm, da manje dize prasinu s poda u zrak.

 

Svida mi se lagani pristup ventilatoru.

Vjerojatno cu probati sloziti kakve filtre za prasinu s obje strane. 

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Rhodin kaže...

Ne kažem da si u krivu, samo da ne vjerujem da bi Sony na to pristao. Uostalom zašto čekat isti period kad izlaze Zen 3 i RDNA 2 ako ćeš u tom trenutku koristit chipove od prošle generacije?

 Radi smanjenja troškova proizvodnje.

Nikad se ne stavlja top hardver u konzole.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 10:10 (DeniZg).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice