Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

poruka: 211
|
čitano: 92.024
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3
Pretpostavljam da se može koristiti API od Tapatalk. Dalo bi se vjerojatno izvesti s malo volje i truda.
 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3
Sil kaže...
Pretpostavljam da se može koristiti API od Tapatalk. Dalo bi se vjerojatno izvesti s malo volje i truda.

 

Haha, dobra

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3
"Malo volje i truda" = tri mjeseca/zaposlenik optimistična procjena. Bez da sam pogledao liniju koda. Ako se to ne može izvesti u tom vremenu onda je nešto fundamentalno loše i u startu se odustane od ideje. Druga stvar je prihodovna strana foruma od reklama. Ne znam kako je to riješeno preko Tapatalka. Ako će to imati utjecaja na prihode, onda opet nema smisla o tome razmišljati iz perspektive vlasnika foruma.
12 godina
odjavljen
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Prije par dana, ulazim u tram, petica je bila. Idem na posao. Jednim okom gledam da li kontrola ulazi, a drugom otvaram Edge i idem na Bug. Kada ono bam! Bug ne radi. Na prvu šok, a na drugu shvatim da to nije ništa novo.

 

To me je bacilo u razmišljanje - Imaš tech(ako ga više možemo nazvati tako) portal/forum, no ako bolje pogledaš imaš hrpu sranja. Portal je uređen prije koliko? Dvije-tri godine? Izgleda okej, iako od tada ništa nije mijenjano, ni izgled, ni funkcionalnost. Onda imaš forum - desktop verzija koja je golo govno. U 21. stoljeću ne možeš pišljivi nick promijeniti, radi ko krepani konj, kao da idem na X državnu stranicu obaviti nešto. Sjetim se jednog videa na BUGu, mislim da je tech radar bio gdje je Domagoj rekao kako je on radio forum od nule te kako se isti dan danas drži.

E pa Domagoj, pročitaj prvi post u novoj temi za smiješne slike koju je Miro otvorio. Nekako se ne bi složio s tobom da se forum dobro drži. I moj pas se dobro drži, ima 13 godina.

 

No vrh je mobilna verzija, krnja do bola. Fali citiranje, ne možeš vidjeti tko ti je lupio TD, hvala ili TU, profil također ne možeš vidjeti. Od uređivanja teksta na mobitelu imaš .I.

Ista ta mobilna stoji otkako je puštena u pogon. Samo obečanja, kao da slušam Plenkija - bit će ovo, bit će ono, a na kraju bude .I.

O usklađenosti dizajna neću ni govorit(mobilna-desktop). O brzini isto, no s obzirom šta vrti Domagojovu kramu, još je i dobro.

Bolje da ste uzeli SMF.

 

Da imam vremena, ak ne bi otvorio portal da Bug ima konkurenciju. Očigledno vam je to potrebno da se trgnete malo.

 

Sad će mi vjerojatno netko od jajana pokazat da forum radi, i dat mi žuto-crveni-crni karton. Čudi me da niste dodali zvuk kad dobiješ karton da ti Marić zazviždi

 

 

 
8 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3
S obzirom na teze kako su društvene mreže postale 'javno dobro', poput struje i vode, možda bi Bug forum trebalo nacionalizirati i dati nekome preko javnog natječaja da ga održava, jer izgleda da se ljudima životi raspadaju ako ne radi par sati.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Ako misliš na mene zbog posta iznad - ne

Iskreno, boli me briga za Bug, samo iznosim svoje mišljenje na koje imam pravo kao što i ti imaš pravo reć da te boli guza za moje mišljenje.

Forum/portal koji bi trebao pratiti techologiju, jer se i sam temelji na istome, ne prati.

 

Da nema Doca, i Bakse ne znam šta bi mogao korisno pročitati. Još jedino nešto vezano uz svemirske letove, al to mogu i na Dnevnik.hru.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3
Dex.pwn kaže...

Ako misliš na mene zbog posta iznad 

 Nije išlo tebe, opusti se.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
moderator
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Promijenjeni su neki paramatri, trebala bi sada brzina učitavanja foruma biti stabilnija (i brža).

...
Moj PC  
4 0 hvala 2
7 godina
protjeran
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Imam osjecaj kao da forumom surfam sa 10Mbit vezom... sto je dobro... 56k osjecaj je za sada nestao.
(osim kod uploada fotografija, editiranje postova itd itd)

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

hvala za dark mode na mobilnoj verziji! super je!

ima li kakav šanse za desktop verziju?

Halo Bing! Kako bratac?
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Desktop je za nazadne. To ne treba. Kad bi bilo šleper pive za onoga ko bi to odradio onda je sređeno.

kradem mine iz minskog polja
7 godina
protjeran
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Dark Reader za Firefox i tuci - nije najbolje rijesenje, ali je najjednostavnije, i moze se konfigurirati donekle po zelji.

Isto tako radi i na mobilnoj verziji Firefoxa, tako da na mobu imam dark mode vec mjesecima.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Nije to rješenje

kradem mine iz minskog polja
7 godina
protjeran
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Trajno? Ne. Privremeno? Svakako!

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Nije za ništa ona : u postolara najgore cipele tj nosi najgore. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 13:27 (dery).
12 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3
Probao sam dark reader, ova lista tema sa desne strane i izbornici su nečitljivi... A zbog te preglednosti i koristim većinom desktop verziju
Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Zato si podesis boje tako da bude citljiva.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3
Ovo i nije nešto. Samo je stavljena potpuna crna. A footer druge boje 🤦🏿‍♂️
O bokte, to je vjerojatno radio onaj što je Mac fan boy. Cvike i načelavo ošišan

Kao da sam upalio visoki kontrast na mobitelu
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 17:38 (Dex.pwn).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3
Ne znam je li povezano, ali meni sada na mobu kada imam nepročitanih poruka u temi skoči na kraj teme, a prije je na početak prve nepročitane.
Prilično nezgodno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3
@dex
Točno to, kontrast je prejak i totalno mi nečitljivo sve tako da sam se vratio na originalnu.

Trebaju uzet nekog dizajnera pa da se poigra s bojama, ovo izgleda kao da sam i sam radio heheh!
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
7 godina
protjeran
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3
Hornet_93 kaže...
Probao sam dark reader, ova lista tema sa desne strane i izbornici su nečitljivi... A zbog te preglednosti i koristim većinom desktop verziju

 

Čitatelj kaže...

Zato si podesis boje tako da bude citljiva.

 

Dex.pwn kaže...
Ovo i nije nešto. Samo je stavljena potpuna crna. A footer druge boje 🤦🏿‍♂️

 

Kod mene sa Dark Readerom izgleda skroz fino.

 

Za svaku web stranicu si podesis postavke jednom i miran si.

Stavio sam settings svojih postavki, ako nekom treba, jer tako je sve skroz OK i citljivo. Vrijeme privikavanja - 30s.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
9 godina
neaktivan
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Problem s nejebicom v4

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Interesantno, da mi desktop forum "zaboravi" ono što sam pročitao na mobilnom foruma u pogledu kao nepročitano. Pa, ako se može i taj problemčić nekako riješiti.

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3
Nije poanta imati dark mode preko addona. Uzmi i napravi dark mode, pas master!
7 godina
protjeran
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Jasno, ali ne koristis samo BUG kao jedinu web stranicu koji otvaras na dnevnoj bazi.


Vecina ih jos nema dark-mode, osobito HR stranice, ali bome i dosta stranih.

 

Ovako si sa DarkReaderom podesis glavne web stranice, cak i web aplikacije,

tipa media-server na NAS-u, web shell AP-a itd.

 

Prakticno je.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

teme u kojim sudjelujem se ne brišu nakon 30 dana moje inaktivnosti - to više ne radi

if only you knew the power of the dark side
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Imate problem sa uploaderom slika na forum. 

Prilikom kreiranja posta uredno uploada slike i prikaže tačan broj, no kada se stisne pošalji neuploada sve slike, iz nekog razloga uvijek bude manje.

Ovo mi se već dva puta desilo (prvi puta 3 slike manje, drugi puta 2 slike manje). 

Slike su oko 100kb ili manje. 

 

Mislio sam da sam napravio grešku, no nije do mene nego je definitivno neki bug jer u tom postu gdje fale slike ako kliknem uredi prikaže da ih je uploadao 10, ali u finalnom postu ih ima svega 8. 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/ostalo/smijesne-slike/273048.aspx?page=19&jumpto=6166398&sort=asc&view=flat

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Moras 5x editirati post i nakon nekog vremena prikaze sav upload.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3

Ne mora uređivati ništa, pojave se sve slike nakon nekoliko sekundi i osvježavanja. Tako je meni s GIF-ovima; pošaljem poruku s istima i ne vide se odmah u poruci, ali nakon par sekundi i osvježavanja stranice, vidljivi su. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 12:19 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Problemi s forumom nakon odrzavanja v3
Marko :D kaže...

Ne mora uređivati ništa, pojave se sve slike nakon nekoliko sekundi i osvježavanja. Tako je meni s GIF-ovima; pošaljem poruku s istima i ne vide se odmah u poruci, ali nakon par sekundi i osvježavanja stranice, vidljivi su. 

 Ne pojave se! Zato i prijavljujem kao problem. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice