Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.538.038
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Elo!


Iman i7-8086K , rm650x
Stari monitor 1080p, ako jednog dana crkne možda na 1440p


Za radeon rx 6800 16GB po ovoj stranici pc-builds.com mi izbaci - 53.2% of processor bottleneck na 1080p


Volija bi imati grafiku sa što više VRama jer bi je drža dok ne frne.
Gledan / čitan igre več danas uzimaju 8GB.

Grafike gledam po ovoj listi (FPS, GB, W)
https://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne znam iz koje guzice su izvukli taj postotak, ali to je i dalje dosta solidan CPU, pogotovo ako ne ganjaš 144hz. Tako da slobodno si uzmi RX 6800 i rokaj pa upgrade platforme kad budeš mogao. 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hopi kaže...

 


Za radeon rx 6800 16GB po ovoj stranici pc-builds.com mi izbaci - 53.2% of processor bottleneck na 1080p

 

 

Šta je sa svima u zadnje vrijeme i ovim bottleneck calculatorima 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hrc_smb kaže...
Ne bih nikada išao na hi-end GPU kod smjene generacija. Jer u pravilu uvijek stanardni mid-end (mainstream model) iz nove gen, ima otprilike iste specke kao hi-end iz gen. prije.

Gledam lagere 2 distributera u HR, više nitko nema 3080 na stocku. Max. je 3070ti u ponudi, očito se očistio stock i priprema za 4080. Čak i RX6750 je max od AMD ponude.

Ovo što se još nudi po policama, su očito zadnje količine.

Nisu i iz Nvidije ludi, neće ubijati velik stock gen prije, dapače razvijaju međumodele (kao 3060 sa 8GB), cijene su nivelirali, te na tiha vrata uvode novu gen koju će dobro naplatiti.

Po infu od distributera, trenutne cijene stare gen. su ok, nove šarže koje dolaze neće biti jeftinije, tako da tko misli kupit, neka ne čeka predugo. Barem ja nemrem :)

 Može molim te imena distributera da malo pronjuškam.

:)
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

planiram do kraja ove godine zamijeniti ovu već ostarjelu gtx1660 sa nečim novim a pošto se situacija malo normalizirala po pitanju cijene trebao bih preporuku oko nove grafičke.....budžet je max 3.500 kn

Igram na 1080p i treba mi nešto što će izdržati par godina pošto cijene sigurno neće drastično dolje a ako/kad se pojavi neki novi ala Etherium coin (velika vjerojatnost) ode opet sve u tri p.m.

 

Koliko vidim nove grafe iz dućana koje dolaze u obzir u tom rangu su jedino rx 6700 ne-xt  te rtx 3060.

Koja bi bila bolja grafa kad se pogleda uloženo/dobiveno? Ray tracing mi zaista nije bitan.

Btw. zašto ima tako malo informacija za 6700 a relativno je to nova grafa?

 

 

Rabljeno pak....... nemam pojma kakva je situacija na tržištu rabljene robe ali ako imate kakav prijedlog slobodno preporučite.

 

 

Hvala na pomoći.

 

 

Battlelog: [G] pijana_carapa
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ako ces novo rx6600/6600xt

Ili polovno rx6700xt/rtx 3060ti/3070

Obicna 6600 je ok za 1080p, ali bi isao na malo jace da mi duze traje
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Granzon kaže...

Pozdrav,

planiram do kraja ove godine zamijeniti ovu već ostarjelu gtx1660 sa nečim novim a pošto se situacija malo normalizirala po pitanju cijene trebao bih preporuku oko nove grafičke.....budžet je max 3.500 kn

Igram na 1080p i treba mi nešto što će izdržati par godina pošto cijene sigurno neće drastično dolje a ako/kad se pojavi neki novi ala Etherium coin (velika vjerojatnost) ode opet sve u tri p.m.

 

Koliko vidim nove grafe iz dućana koje dolaze u obzir u tom rangu su jedino rx 6700 ne-xt  te rtx 3060.

Koja bi bila bolja grafa kad se pogleda uloženo/dobiveno? Ray tracing mi zaista nije bitan.

Btw. zašto ima tako malo informacija za 6700 a relativno je to nova grafa?

 

 

Rabljeno pak....... nemam pojma kakva je situacija na tržištu rabljene robe ali ako imate kakav prijedlog slobodno preporučite.

 

 

Hvala na pomoći.

 Rastegni se još malo, ili prištedi mjesec dva i uzmi si RX 6700 XT i amen. RTX 3060 ne kupuj u nijednom slučaju jer je grafa ni tamo ni vamo. Imaš osjetno jeftiniju RX 6600 s istom razinom performansi ili isto kao i RTX 3060 po cijeni imaš RX 6650 XT, koja je brža grafa. Ali, da si miran na koju godinu, prištedi još do RX 6700/6750 XT i to je to. Pitao si za RX 6700, to je slabija varijanta RX 6700 XT grafe a kako nije puno jeftinija, nema smisla. 

 

 

Znači za novo, ili RX 6600 ili RX 6700/6750 XT, ovo između ti nema smisla. Što se tiče polovnog, tu već loviš neki dobar deal i sigurno imaš RTX 3070 grafi ili RX 6700 XT za taj ili manji iznos. To prati pa ako ti naleti šta. Gledaj samo da ima što dulju garanciju i da je u startu grafa ispravna (da nije nešto čačkano, modificirano i da radi), i to je to. 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja se nebi složio da RX6700 nema smisla, 3.200kn na razini RTX3060Ti, top 1080p kartica i solidna za 1440p a jeftinija je 600kn on RX6700XT 

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Istina, nisam vidio da ih ima za oko 3250kn keš. Za taj novac je super deal . To je to onda, ubili su RX 6600/6650 XT . Uzmeš ili RX 6600 za oko 2300kn ili za 1000kn više RX 6700. U toj klasi onda nema drugog izbora. 

6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nebi volio dat zelenoj gamadi svoje pare ali još uvijek imam osječaj da više dobijem sa 3060 nego sa 6700 i to najviše na račun DLSS i RT koji je veeeliki plus kod zelenih....

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nikonja kaže...

Nebi volio dat zelenoj gamadi svoje pare ali još uvijek imam osječaj da više dobijem sa 3060 nego sa 6700 i to najviše na račun DLSS i RT koji je veeeliki plus kod zelenih....

 

Nit svaka igra ima DLSS i RT, nit je RTX3060 bajna po pitanju DLSS-a a pogotovo RT-a.

9 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
ivanm75 kaže...

zanimljivo. prije 5 godina na ovoj istoj temi su mi sugerirali tu asus karticu..

 

Tebi vrijedi ići na neku grafu jedino ako ti treba više video izlaza nego to imaš na ploči ili ako budeš htio igrati igre.

 

Amormian kaže...

Pozz,zanima me upgrade grafulje. Igranje na 1440p

 

 

MBO:B450 TOMAHAWK MAX
CPU:Ryzen 5 3600
CPUFan:Arctic Cooling Freezer 34
RAM: DDR4 16GB (2x8) G.Skill 3200MHz AEGIS C16
GPU:MSI GTX1660 SUPER 6GB Gaming X 6G GDDR6
CASE:antec df700 flux
PSU:CORSIAR TX 650GOLD

 

Monitor Samsung monitor LC27G75TQSRXEN, VA, Curved, 2560x1440, 240Hz, 1ms, G-Sync

 

Takođjer bi bio upgrade CPU na 5800x3d ili na ryzen 9 5900 da ne bi bilo bottlenecka.

 

 

 

RTX3060TI/3070/3070Ti/3080 ili RX6700XT/6750XT/6800/6800XT ovisno o budžetu.

 
gledam sa si sad uzmem i da sam miran min 10 godina jer planiram ici na potomke.

bio sam planirao uzeti 4070 jer sma mislio da je bude bilo ali cini se da nista od toga dok su mi druge 40xx serije preskupe.

gledao sam na ekupi pa eventalno neki model od tamo,ili 3070 ili 6800 xt.

3070ti mi se cini prevelika razlika u cijeni izmedju 3070.

i gledam na ekupi jer imaju sada akciju 11% te na 36 rata.

 

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX6800 XT za 5k kuna bi bila best buy za neko duže razdoblje.

Po performansama negdje na razini RTX3090 a cijenom skoro duplo jeftinija. 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nikonja kaže...

Nebi volio dat zelenoj gamadi svoje pare ali još uvijek imam osječaj da više dobijem sa 3060 nego sa 6700 i to najviše na račun DLSS i RT koji je veeeliki plus kod zelenih....

 Ako ti imaš "osjećaj", onda kupi i dobro.  

6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Problem je što su sve usporedbe na internetu slične, i svedu se na to kupi onu koja je jeftinija jer nisu tako lude razlike.... ma pričekam do BF pa da vidimo ko će više spustit!

5 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne pratim aktivno već 5-6 ili čak i više godina stanje kod komponenti od kada sam si složio konfiguraciju a pomalo mi rikava grafička Sapphire NITRO R7 360.
Čitao sam dosta postova do sada ali stanje s grafičkama je konfuzno i stalno se nešto mjenja pa pitam koju bi mi grafičku karticu preporučili, prvenstveno Nvidiu?
Ne igram se na kompu, komp mi između ostalog služi za multimediju, photoshop, obradu videa, premiere pro. Što više memorije nije na odmet. Novci su tu do/oko 300 eur.
Trenutno nemam love da unaprijedim konfiguraciju još i s novim procom i matičnom tako da se moram snalaziti s ovim što trenutno imam. Jedino bi s vremenom pojačao RAM memoriju dok riješim grafiku.

 

moja konfiguracija:
CPU Intel Core i5-4460
MBO Asus ROG Maximus VII Ranger
VGA Sapphire NITRO R7 360
SSD Samsung 870 EVO 500 gb
RAM Corsair Vengeance 2x4GB
PSU Corsair TX650W

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Gledaj si GTX 1060/1070 ili RX 580 do nekih 150e.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
manubis kaže...

Ne pratim aktivno već 5-6 ili čak i više godina stanje kod komponenti od kada sam si složio konfiguraciju a pomalo mi rikava grafička Sapphire NITRO R7 360.
Čitao sam dosta postova do sada ali stanje s grafičkama je konfuzno i stalno se nešto mjenja pa pitam koju bi mi grafičku karticu preporučili, prvenstveno Nvidiu?
Ne igram se na kompu, komp mi između ostalog služi za multimediju, photoshop, obradu videa, premiere pro. Što više memorije nije na odmet. Novci su tu do/oko 300 eur.
Trenutno nemam love da unaprijedim konfiguraciju još i s novim procom i matičnom tako da se moram snalaziti s ovim što trenutno imam. Jedino bi s vremenom pojačao RAM memoriju dok riješim grafiku.

 

moja konfiguracija:
CPU Intel Core i5-4460
MBO Asus ROG Maximus VII Ranger
VGA Sapphire NITRO R7 360
SSD Samsung 870 EVO 500 gb
RAM Corsair Vengeance 2x4GB
PSU Corsair TX650W

 Ako baš samo Nvidia onda gledaj neku rabljenu RTX 3060 s što više garancije i rokaj. Ako nisi ograničen na Nvidiu, onda si lijepo kupiš novu RX 6600.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
manubis kaže...

Ne pratim aktivno već 5-6 ili čak i više godina stanje kod komponenti od kada sam si složio konfiguraciju a pomalo mi rikava grafička Sapphire NITRO R7 360.
Čitao sam dosta postova do sada ali stanje s grafičkama je konfuzno i stalno se nešto mjenja pa pitam koju bi mi grafičku karticu preporučili, prvenstveno Nvidiu?
Ne igram se na kompu, komp mi između ostalog služi za multimediju, photoshop, obradu videa, premiere pro. Što više memorije nije na odmet. Novci su tu do/oko 300 eur.
Trenutno nemam love da unaprijedim konfiguraciju još i s novim procom i matičnom tako da se moram snalaziti s ovim što trenutno imam. Jedino bi s vremenom pojačao RAM memoriju dok riješim grafiku.

 

moja konfiguracija:
CPU Intel Core i5-4460
MBO Asus ROG Maximus VII Ranger
VGA Sapphire NITRO R7 360
SSD Samsung 870 EVO 500 gb
RAM Corsair Vengeance 2x4GB
PSU Corsair TX650W

 

300€ ti je nova RX6600, ako bi u budućnosti išao nadograđivati platformu onda je ona way to go jer je best buy 1080p kartica trenutno.

Ako nećeš onda ti je neki maksimum RX570/580, imaš jednu RX570 8GB novu za 1.400kn klik

6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kad bi ovak nesto mogao uhvatit, 3060

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
manubis kaže...

Ne pratim aktivno već 5-6 ili čak i više godina stanje kod komponenti od kada sam si složio konfiguraciju a pomalo mi rikava grafička Sapphire NITRO R7 360.
Čitao sam dosta postova do sada ali stanje s grafičkama je konfuzno i stalno se nešto mjenja pa pitam koju bi mi grafičku karticu preporučili, prvenstveno Nvidiu?
Ne igram se na kompu, komp mi između ostalog služi za multimediju, photoshop, obradu videa, premiere pro. Što više memorije nije na odmet. Novci su tu do/oko 300 eur.
Trenutno nemam love da unaprijedim konfiguraciju još i s novim procom i matičnom tako da se moram snalaziti s ovim što trenutno imam. Jedino bi s vremenom pojačao RAM memoriju dok riješim grafiku.

 

moja konfiguracija:
CPU Intel Core i5-4460
MBO Asus ROG Maximus VII Ranger
VGA Sapphire NITRO R7 360
SSD Samsung 870 EVO 500 gb
RAM Corsair Vengeance 2x4GB
PSU Corsair TX650W

 Sve preko 1060 je overkil za tvoju konfiguraciju, i pošto ne nabijaš igre nema ni potrebe za nečim boljim. Radije uguraj razliku do 300eur za dodatni ram jer će ti to puno više pomoć u radu sa multimedijom nego npr 3060 kao što jedni predlažu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2022 17:00 (nikonja).
6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

1060 bez garancije...

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Budem malo proučil prijedloge koje ste naveli. Naravno da bi bilo bolje kupiti nešto novo ali ozbiljnije grafe idu od cca 3.000 kn i što mi je previše a ove slabe su do 2.000 kn a između vakum a opet rabljenih kartica ima dosta na njuški ali teško se može skužiti da li su majnale ili opet bile u pogonu 24 sata za igranje pogotovo ovi modeli koji su stari po 5, 6, godina npr 1070 a cijene su itekako nabrijane. Bio mi je favorit GTX1660 kojeg ste tu dosta navodili kao preporuku kroz postove ali cijene su od 2.800 kn pa nadalje. Mislio sam da će se to moći nabaviti povoljnije. Radeon mi se malo zamjerio zbog problema s ovim trenutnom pa bih zato rađe uzeo Nvidiu. A ovaj Radeon model kojeg najviše preporučate RX 6600 po cijeni od cca 300 eur uopće nema na stranici od Adobe Premiere Pro kao preporuku za korištenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 

nikonja:

''Sve preko 1060 je overkil za tvoju konfiguraciju, i pošto ne nabijaš igre nema ni potrebe za nečim boljim. Radije uguraj razliku do 300eur za dodatni ram jer će ti to puno više pomoć u radu sa multimedijom nego npr 3060 kao što jedni predlažu.''

 

Jasno je to meni ali danas je, koliko sam skužil, takvo stanje konfuzije, nabrijavanje cijena pa opći nedostatak grafičkih na lagerima shopova da se grafičke kartice ne kupuju prema potrebi već prema tome kako se upikne koja povoljna grafa za koliko toliko normalne novce i uz nekakvu garanciju ako je rabljena a da je opet hardwerski dostatna za potrebe za što se koristi. Ta 1060 isto ulazi već u sedmu godinu od kada je došla na tržište i jednostavno bi mogla krepati nakon mjesec - dva - tri i onda opet nisam ništa napravio. Za ramove mi nije problem i kasnije ih nabaviti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2022 21:44 (manubis).
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
manubis kaže...

 

nikonja:

''Sve preko 1060 je overkil za tvoju konfiguraciju, i pošto ne nabijaš igre nema ni potrebe za nečim boljim. Radije uguraj razliku do 300eur za dodatni ram jer će ti to puno više pomoć u radu sa multimedijom nego npr 3060 kao što jedni predlažu.''

 

Jasno je to meni ali danas je, koliko sam skužil, takvo stanje konfuzije, nabrijavanje cijena pa opći nedostatak grafičkih na lagerima shopova da se grafičke kartice ne kupuju prema potrebi već prema tome kako se upikne koja povoljna grafa za koliko toliko normalne novce i uz nekakvu garanciju ako je rabljena a da je opet hardwerski dostatna za potrebe za što se koristi. Ta 1060 isto ulazi već u sedmu godinu od kada je došla na tržište i jednostavno bi mogla krepati nakon mjesec - dva - tri i onda opet nisam ništa napravio. Za ramove mi nije problem i kasnije ih nabaviti.

 Ja iskreno još nisam doživio da je iti jedna crkla, a imao sam ih u rukama podosta... nema šta tu crknit, mjenjaš pastu redovno, paziš da ležajevi na ventilatoru ne škripe i možeš je gonit 10 godina i više. Iskreno ako ne nabijaš igre kupovat novu grafiku nema smisla za tebe, jer to za što ti trebaš svaka će odradit isto dobro. Kod tebe bi se puno više poznala razlika da zamjeniš CPU i dodaš više RAM-a!

Ali ej tvoje su pare tako je odluka na tebi!

6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ti nisi, sto ne znaci da ne postoji. Covjece, to je silicij, milijuni tranzistora. 1 los kondenzator, jedan naponski skok radi bilo kojeg loseg regulatora napona i ode. Takoder, neki ljudi imaju ogromnu vlagu. Imam staru graficku koja ima zelene elektrolite od vlage ili nekog drugog problema te bi bilo pozeljno napravit, makar reflow. Jbg, tak sam kupio. Radila je, al bilo je nekih artefakata. Dogodilo se tu na forumu, covjek kupi gtx 1080 ti, tada je bila jos i skupa. Za koji dan gpu crkne. Eto ti problema. Nema garancije, nema novaca, nema gpua. A i prodavac se nije osjecao bas ugodno. Kako postupit u toj situaciji, nismo bas svi gnjide pa da zelimo uvalit, a nisam sigurno budala da ti vratim novce za gpu koji je meni bio odlican prije 3 dana. Da nije, ja ga nikad nebih prodao. Vjerojatno nije ni kolega sa foruma to htio napravit. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2022 0:17 (cvaja997).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nikonja kaže...
manubis kaže...

 

nikonja:

''Sve preko 1060 je overkil za tvoju konfiguraciju, i pošto ne nabijaš igre nema ni potrebe za nečim boljim. Radije uguraj razliku do 300eur za dodatni ram jer će ti to puno više pomoć u radu sa multimedijom nego npr 3060 kao što jedni predlažu.''

 

Jasno je to meni ali danas je, koliko sam skužil, takvo stanje konfuzije, nabrijavanje cijena pa opći nedostatak grafičkih na lagerima shopova da se grafičke kartice ne kupuju prema potrebi već prema tome kako se upikne koja povoljna grafa za koliko toliko normalne novce i uz nekakvu garanciju ako je rabljena a da je opet hardwerski dostatna za potrebe za što se koristi. Ta 1060 isto ulazi već u sedmu godinu od kada je došla na tržište i jednostavno bi mogla krepati nakon mjesec - dva - tri i onda opet nisam ništa napravio. Za ramove mi nije problem i kasnije ih nabaviti.

 Ja iskreno još nisam doživio da je iti jedna crkla, a imao sam ih u rukama podosta... nema šta tu crknit, mjenjaš pastu redovno, paziš da ležajevi na ventilatoru ne škripe i možeš je gonit 10 godina i više. Iskreno ako ne nabijaš igre kupovat novu grafiku nema smisla za tebe, jer to za što ti trebaš svaka će odradit isto dobro. Kod tebe bi se puno više poznala razlika da zamjeniš CPU i dodaš više RAM-a!

Ali ej tvoje su pare tako je odluka na tebi!

Vjerujem ti, ali kao što @Cvaja piše, ništa nije 100% sigurno. Imam doma hrpu raznih hi-fi audio video uređaja pa znam što to znači kupovati rabljene uređaje. Sa svim prednostima i manama.

Ne mora biti nova grafa. Proučavam preporuke, tražim i čekam dobru priliku. Što se tiče CPU i RAM imam vremena zamijeniti i dodati jer trenuto i jedan i drugi rade ok, sad mi je prioritet grafa jer mi ova sadašnja pomalo ali sigurno rikava. 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
manubis kaže...

 

nikonja:

''Sve preko 1060 je overkil za tvoju konfiguraciju, i pošto ne nabijaš igre nema ni potrebe za nečim boljim. Radije uguraj razliku do 300eur za dodatni ram jer će ti to puno više pomoć u radu sa multimedijom nego npr 3060 kao što jedni predlažu.''

 

Jasno je to meni ali danas je, koliko sam skužil, takvo stanje konfuzije, nabrijavanje cijena pa opći nedostatak grafičkih na lagerima shopova da se grafičke kartice ne kupuju prema potrebi već prema tome kako se upikne koja povoljna grafa za koliko toliko normalne novce i uz nekakvu garanciju ako je rabljena a da je opet hardwerski dostatna za potrebe za što se koristi. Ta 1060 isto ulazi već u sedmu godinu od kada je došla na tržište i jednostavno bi mogla krepati nakon mjesec - dva - tri i onda opet nisam ništa napravio. Za ramove mi nije problem i kasnije ih nabaviti.

 

Ja bi na tvom mjestu uradio sljedeće:

 

1. kupio bi RX6600 za 2.200kn za koliko ih ima više verzija trenutno na nabavi, nije toliko bitan model te grafe ne troše puno pa se i ne griju puno i ne treba neki top hladnjak (osobno bi prije uzeo XFX od ove Powercolor isključivo jer XFX ima 3 god jamstva naspram 2 god kod powercolora samo provjeri da u trgovini kojoj uzimaš piše da je 3 godine jamstvo za XFX verziju)

2. potražio nekog normalnog prodavača koji prodaje i7 4xxx za nekih 300-350 max 400kn koliko realno dns vrijedi te piknuo još 8 gigi RAM-a jer je za današnji gaming 8GB već kritično malo za većinu novijih naslova.

 

To je max što još možeš izvući iz te konfe, i sa i7 4xxx će u nekim igrama i situacijama biti BN ali opet osjetno bolje nego na tom i5 a sljedeći korak neka ti bude skupljanje love za novu platformu.

Po trenutnim cijenama za 2k kuna uzmeš r5 5600 + b450m + 2x8GB DDR4 3200Mhz što je top kombo za gaming.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2022 9:59 (ibme74).
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Citajte sto covjek pise PC mu ne sluzi za gaming.I7 2600 ne ide na tu plocu jer on ima i5 4gen mora trazit i7 4770.Nema smisla stavljat grafu od 2000kn na tu staru konfu neka trazi rx570 GTX 1060 za 500kn i vozi dok ide ili ne kupi novo pod must bi trebao nadogradit ram a procesor otom potom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma pričao sam sa jednim kolegom u PP oko i5 2500 pa mi ostalo u glavi i5 2500 nadogradnja na i7 2600, ispravio sam post.

Ja sam mu to i predložio gore ali ako baš želi ostati na ovome a ne želi uzeti rabljenu grafu ovo mu je opcija, stariji i7 4c/8t još uvijek da solidno gurat jače grafe, nije idealno ali je bolje od čistokrvnog quad cora koji je teži BN za takve kartice.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice