Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.538.433
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Može preporuka za upgrade grafičke do cca 2500 kn? Trenutno imam GTX 1060 3GB, uz AMD Ryzen 1600x i 16GB rama.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nova rx 5600xt / polovno rx 5700 ili rtx 2060s 

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav. Pod moj pc mi piše ovo...

Ryzen 5 1600,

Gigabyte GA-AB350M-AM4,

Gtx 1080 Palit Dual OC 8Gb,

2x8 gb ram ddr4 2400,

Ssd 120 gb Kingstom,

HDD 500 gb,

FSP hexa + 500,

Windows 10 pro 64-bit.

 

Ali, tu grafičku 1080 sam prodao ima već dosta i vratio se na staru r7 260x. Skupio sam 3000 kn za ps5 digitalnu verziju, ali izgleda da ih neće biti još dugo vremena. Imao sam i rx 580 8gb i bio sam i sa njom zadovoljan. Kako sam prodao ps4 sad igram na pc i to najviše assassin's creed valhalla. 720p, low i bude 30/35 fps Moram priznati kad nema bolje dobro je i ovo. Sad se opet naviknuo na pc igranje i htio bi kupiti neku bolju grafičku. Ako idem na neku jeftiniju pa bi si ostavio 2000kn dok ne stignu ps5 digitalne je li bolje rx 580 4gb ili 1060 6gb (to nalazim na njuškalo i pc ekspert tržnica)? Druga opcija je uzeti neku bolju za 2000/2500 + ssd od 500 gb jer ovih 120 je puno. Nešto moram kupiti jer bole oči na ovo trenutno.

Ove jeftinije bih uzeo polovne, a skuplja varijanta novo ili da ima npr. 2 god garancije.

Igram na 4k tv, ali bitno mi je 60 fps na 1080p makar na medium postavke. Ovo sada bi i izgurao 720p i low, ali taj fps i svako toliko zatrza, to mi je najgore.

Da dodam da bi radije koju kn više, ali de grafa manje čuje i grije bilo to rx 580, 1060 i neka bolja. Mislim na određene modele jer vidim da često pišete da treba neke verzije izbjegavati zbog buke i temp.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 23:58 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa najbolje ti je uzet neku polovnu 1060 6gb, rx580 8gb, 1070 ili 1660 super ako se nadje kakva polovna jer je u rangu 1070ti ( slabija nekoliko % ). Mislim da nema potrebe sada kupovat novu graficku osim ako nije hitno jer su cijene podivljale. Ciljaj nesto od tih grafa na njuski ili negdje pa sta ubodes. Ja ne bi isao ispod rx580 8b i 1060 6gb.

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Sto koristite za gpu sag, a da se moze kupiti kod nas? Ne da mi se cekati ovo sa Aliexpressa.

 
0 0 hvala 0
4 godine
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Najvjerojatnije radi fan rattlinga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Koju grafu uzeti do 3000kn? Može i polovna.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja sam neki dan uzeo polovnu par mjeseci staru RTX 2070 Super za te pare. Kako je krenulo sa cijenama i dodatnim najavama poskupljenja sve više mi se čini da sam prošao odlično.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ima netko ili da zna nekoga da bi htio prodati RX 5600/5700 XT?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
greathander kaže...

Ima netko ili da zna nekoga da bi htio prodati RX 5600/5700 XT?

 

najgore vrijeme za kupiti grafu, ako i nadjes nekoga platit ces ih vise nego su kostale u trgovini do prije neki mj

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

znaci vrijeme za kupovinu nikakvo.

spremio 400 eura da kupim nesto dobro za narednih par godina al sve cijene u nebesima.

morat cu da trpim staru 1060 3GB jos par mjeseci sigurno...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
greathander kaže...

Ima netko ili da zna nekoga da bi htio prodati RX 5600/5700 XT?

 

najgore vrijeme za kupiti grafu, ako i nadjes nekoga platit ces ih vise nego su kostale u trgovini do prije neki mj

 zato samo pitam, ne znaci da cu odmah i kupiti jer znam otprilike kakve su cijene bile do prije par mjeseci, ali hvala na upozorenju. :D

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Asus GTX 1660 Super 6Gb DDR6, spominjala se na forumu da se izbjegava. Ima neki razlog za taj Asus ili? Vidim da ima na njuškalu malo ispod 2k. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Imam je ja solidna asus tuf sa 2 venta ne ide puno preko 75c tiha,platio je na početku godine 1875kn , nisam je probao ni klokat ni dizat zadovoljan sam
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mislim je uzeti ove dane, ali nešto pročitao da se grije previše(tako nešto) pa rekoh bolje da tu pitam. Imao sam rx580 i gtx 1080 i do 80© mi je išla temp i normalno sam igrao. Tih 80© je bilo u najtoplijim danima. Drago mi je da si se javio pa da napišeš iz prve ruke kakva je. Ja imam r5 1600 i 16 gb RAM-a te staru r7 260x. Dilema mi je svo ovo vrijeme bila da li uzeti rx 580 4gb(većinom su te) ili ti 1660 super. Prva bez gar, a 1660 super 3 god što mi je veliki plus. Uzeo me opet fallout 4 pa da nekako dođem do fluidnih 60 fps, a ne mora biti ultra. Još uz brdo modova nadam se da će biti ugodno igranje. Ti vidim imaš r5 2600. Nadam se da je igranje ugodno sa tom grafom. Hvala:)
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Evo da ti se i ja javim, ja nemam taj model, ja imam msi gtx 1660 super ventus xs oc i isto ne ide preko 75 stupnjeva, nije bas najkvalitetnija izrada niti je najtisa ali bitno da ne ide preko 75 stupnjeva. 1660 super je stvarno odlicna kartica za 1080p.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariclius kaže...
Mislim je uzeti ove dane, ali nešto pročitao da se grije previše(tako nešto) pa rekoh bolje da tu pitam. Imao sam rx580 i gtx 1080 i do 80© mi je išla temp i normalno sam igrao. Tih 80© je bilo u najtoplijim danima. Drago mi je da si se javio pa da napišeš iz prve ruke kakva je. Ja imam r5 1600 i 16 gb RAM-a te staru r7 260x. Dilema mi je svo ovo vrijeme bila da li uzeti rx 580 4gb(većinom su te) ili ti 1660 super. Prva bez gar, a 1660 super 3 god što mi je veliki plus. Uzeo me opet fallout 4 pa da nekako dođem do fluidnih 60 fps, a ne mora biti ultra. Još uz brdo modova nadam se da će biti ugodno igranje. Ti vidim imaš r5 2600. Nadam se da je igranje ugodno sa tom grafom. Hvala:)

 Imaš na njuškalu 2060 za 2500kn, ako te zanima https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/mijenjam-gigabyte-rtx-2060-oc-6gb-gtx-1080-ti-rtx-2070-super-oglas-33180754

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Neka se ima na umu da to hlađenje nije nešto posebno dobro. Dovoljno je, ali ima samo 2 toplovodne cijevi i grafička se ljeti grije do 85°C. Sve radi, ali eto, grije se više.

I ima problem šuškanja ventilatora pri određenom postotku brzine vrtnje. Ali pri višim okretajima problema nema. Kao da se vibracije prenose na plastiku. Ili pak lagano zapinju lopatice za tu istu plastiku, "oklop". Znam jer imam Super verziju 2060.
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ima i EVGA sa dva ventilatora za 2500kn. Možda je bolja. Iako po meni puno je to novaca za tu grafu, ali takvo je tržište trenutno. Ja sam svoju 2070 super prodao za 3500. U tom trenutnu bila je najjeftinija u oglasniku. Sada nema ispod 4000. Cijene su žestoko podivljale.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

 

Imam konfiguraciju sa I5 4670K te AMD R9 290 GPU

 

Koja nova grafička kartica bi bila adekvatna zamjena za R9 290? te dali bi ju i5 4670k @4,2ghz kočio?

 

Igram na 1080p 

lp 

Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Taj fan rattling je najgora stvar ikad.
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kolega prodam ti ja svoju čim naletim na 3060ti za neku normalnu cijenu. Imam jednu od boljih 5600xt (strix sa tri ventilatora, garancija i sve).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Baldric kaže...
Kolega prodam ti ja svoju čim naletim na 3060ti za neku normalnu cijenu. Imam jednu od boljih 5600xt (strix sa tri ventilatora, garancija i sve).

 

Ha, optimist 

Trenutno najjeftinija RTX3060Ti je skoro 6k kuna, welcome to 2021., 2020. je očito bila samo zagrijavanje 

15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Spacecraft kaže...
Taj fan rattling je najgora stvar ikad.

 Pa meni i nije nešto strašno iritantno. Također sam primjetio visokofrekventni zvuk (tzv. coil whine) i to u početku je bio izraženiji, a sada već dulje vrijeme nije prisutan.

3 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Gospodo,imate RTX 3060Ti na lageru 4750kn!U ADM-u

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 18:07 (renato1977).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

A bilo je 3500 kad je izašla, ja uzeo za 3900 prije nove.

 

Sve sjebali majneri, stvarno misle da će zaradit s tim

 

Meanwhile, HEP i amd/nvidia:

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da li bi napajanje pod moj pc bilo dostatno za rtx 3060? Ili ga treba mjenjati?
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Dosta je, to nije nešto specijalno zahtjevna grafa.

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

a gdje kupiti rtx 3060? kolko vidim nije nigdje dostupna za kupnju

Samobor je lepa varoš
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice