Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.538.058
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DonOscar kaže...

Aj prestani laprdat o nebitnom 4k... Neusporedivo je bolje igrati na 1440p sa visim fpsom neg na 4k na konzolskom fpsu...

Je*ote shvati vec jednom da iznosis vlastite nebitne stavove a ne univerzalne cinjenice, smiri se... Uvijek cu radje uzet 60fps 4K nego 1440p 100+fps. Dakle nije neusporedivo bolje jedno od drugog nego je osobna preferencija.

4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nebitan je jedino njegov stav da su performanse u rtu u danasnje vrijeme dobre, a zapravo su tragedija. Nisam znao da pc gaming ide prema smijeru konzole pa je 30-60 fpsa novi standard za kojim se uzdise, dobro je znati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 13:57 (DonOscar).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DonOscar kaže...

Nebitan je jedino njegov stav da su performanse u rtu u danasnje vrijeme dobre, a zapravo su tragedija. Nisam znao da pc gaming ide prema smijeru konzole pa je 30-60 fpsa novi standard za kojim se uzdise, dobro je znati.

Jos ne kuzis da se iti malo preciznije i kvalitetnije implementacije rt-a nece moci vrtiti u real time-u godinama, ovo sta sad imamo je mega-low postavka. Dovoljno jak gpu ne moze postojat.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Je*ote shvati vec jednom da iznosis vlastite nebitne stavove a ne univerzalne cinjenice, smiri se... Uvijek cu radje uzet 60fps 4K nego 1440p 100+fps. Dakle nije neusporedivo bolje jedno od drugog nego je osobna preferencija.

 Možeš li to vrtiti na rtx 2080 pri ukljucenom raytracingu?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 15:02 (Shockwave).
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa jesm ti gore napisao, ovkav rt kakav imamo prilike vidjeti izgleda ok i jedino sto treba je pricekati barem iducu generaciju koja ce takav rt ili malo bolji moci vrtiti bez monstruoznog sakacenja performansi kakavog sada imamo.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Shockwave kaže...
ansha kaže...

Je*ote shvati vec jednom da iznosis vlastite nebitne stavove a ne univerzalne cinjenice, smiri se... Uvijek cu radje uzet 60fps 4K nego 1440p 100+fps. Dakle nije neusporedivo bolje jedno od drugog nego je osobna preferencija.

 Možeš li to vrtiti na rtx 2080 pri ukljucenom raytracingu?

Neces vrtit native 4K i stavit ces RT na medium, poanta je da je ovo igra kompromisa i uvijek ce biti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
Shockwave kaže...
ansha kaže...

Je*ote shvati vec jednom da iznosis vlastite nebitne stavove a ne univerzalne cinjenice, smiri se... Uvijek cu radje uzet 60fps 4K nego 1440p 100+fps. Dakle nije neusporedivo bolje jedno od drugog nego je osobna preferencija.

 Možeš li to vrtiti na rtx 2080 pri ukljucenom raytracingu?

Neces vrtit native 4K i stavit ces RT na medium, poanta je da je ovo igra kompromisa i uvijek ce biti.

 Radije iskljucit RT, igrat na višoj rezoluciji i boljim običnim detaljima.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Zasto se nista ne komentira ovo gdje je novija igra oko 45fps/1440p na gtx1080?...

Kako cete tu postic 120/144 ili 240fps?....

Sta sve stavljate na ultra low....a ni tada vecina ovih konfi nece imat 120+ fps....

 

U vecini novijih nabrijanijih igara velika vecina vas moze samo sanjat o 120+ fps 

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.guru3d.com/articles-pages/metro-exodus-pc-graphics-performance-benchmarks,1.html&ved=2ahUKEwiNlfvpus3kAhUSDOwKHb2rAswQFjAGegQIBBAB&usg=AOvVaw05MEdE6auTBfHxZzQFpwAO&cshid=1568366107896

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nades valjda najzahtjevniju igru danas i uzmes ju kao neko mjerilo, bravo... Osim toga to sto je tolko zahtjevna bez rta ne ide u prilog tvojoj prici jer to znaci kad upalis rt fps postane gori nego na konzolama. Osim naravno ako sve ostale postavke ne srusis i zamutis sliku dlssom.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2019 18:15 (DonOscar).
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ansha, jedan od rijetkih si koji svoj stav nameće drugima po pitanju hardvera i sada odjednom ovdje nekome pametuješ o stavovima??

DFQ=?*)=?

 

Jebote, nisam bio zadnje vrijeme nešto aktivan na forumu dok nisam uzeo novu grafičku ali svugdje bodeš nos i šta je najgore konstantno vrijeđaš i omalovažavš ljude!

 

Ljudima govoriš u porukama da su maloumni i slično jer je samo tvoja zadanja!

Baš si neki frustrirani tip!

 

Da ovdje ima moderatora letio bi sa foruma ko trula višnja sa stabla!

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 3:37 (doktor1).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Shockwave kaže...
ansha kaže...
Shockwave kaže...
ansha kaže...

Je*ote shvati vec jednom da iznosis vlastite nebitne stavove a ne univerzalne cinjenice, smiri se... Uvijek cu radje uzet 60fps 4K nego 1440p 100+fps. Dakle nije neusporedivo bolje jedno od drugog nego je osobna preferencija.

 Možeš li to vrtiti na rtx 2080 pri ukljucenom raytracingu?

Neces vrtit native 4K i stavit ces RT na medium, poanta je da je ovo igra kompromisa i uvijek ce biti.

 Radije iskljucit RT, igrat na višoj rezoluciji i boljim običnim detaljima.

Naravno, ako tako bolje izgleda. Stvar je sta ne znas dal bolje izgleda...

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

 

Imam jedan stariji komp koji bi osposobio za necake da igraju fortnite itd.

Procesor je i7-4790, 16 GB RAMa, 1080 60Hz ekran.

 

Koja bi kartica bila dovoljno dobra za to?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

uzmes rabljenu rx570/580/gtx1060 sa jamstvom ima ih vec od cca 600kn

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Aruce kaže...

Koja bi kartica bila dovoljno dobra za to?

Polovna GTX 1070, nova GTX 1660 Ti.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, dal bi ista preporuka vrijedila i za i5 6600K, za igranje na 1080p i 1440p?

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
kimi kaže...

Pozdrav, dal bi ista preporuka vrijedila i za i5 6600K, za igranje na 1080p i 1440p?

A nego kako, iako bih osobno za 1440P ipak odabrao RTX 2060 Super.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
kimi kaže...

Pozdrav, dal bi ista preporuka vrijedila i za i5 6600K, za igranje na 1080p i 1440p?

 

Za 1080p ti bi vec bilo na knap u nekim igrama jer je 4c/4t cpu, za 1440p jos moze proci

4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
kimi kaže...

Pozdrav, dal bi ista preporuka vrijedila i za i5 6600K, za igranje na 1080p i 1440p?

 Sve ovisi o tome koliko hz ti monitor ima neovisno o rezoluciji. Za 60-75hz si miran, za 100hz ili vise 4 core procesori postaju preslabi u novijim igrama. Na kraju opet sve ovisi sto igras, ako su to neke starije igre ili manje zahtjevne za procesor tipa Overwatch onda si bez brige i na takvim monitorima.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne znam kolko je legit, Vega56 ~ RTX 2060 po performansama u 2019? :O

16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala svima na odgovorima. Monitor je 75Hz, 1440p ali većinom igram na 1080p i ok mi je to samo hoću sada na više postavke grafike u igrama i da iskoristim procesor do maximuma, a sad dal to bude 1080p ili 1440p ovisit će i o pojedinoj igri

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Quad core starijih generacije je danas za normalan gaming dead. Sad, možeš se ti igrat i dalje, ali ne "smooth sailing" sigurno. Frame dropovi, stutter u nekim situacijama i sigurno nećeš iskorištavati full grafe tipa RX 5700/RTX 2060S pa na više (a u dosta igara i na manje). Uglavnom, quad core (bez HT-a) je danas za gaming stvar prošlosti, pa sad kako tko želi i može.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2019 9:01 (itomic009).
4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

 Quad core starijih generacije je danas za normalna gaming dead. Sad, možeš se ti igrat i dalje, ali ne "smooth sailing" sigurno. Frame dropovi, stutter u nekim situacijama i sigurno nećeš iskorištavati full grafe tipa RX 5700/RTX 2060S pa na više (a u dosta igara i na manje). Uglavnom, quad core (bez HT-a) je danas za gaming stvar prošlosti, pa sad kako tko želi i može.

 Ne bi se u potpunosti slozio da je dead, kako sam gore napisao sve ovisi kakav monitor imas. Dead je jedino u smislu da se danas nikako ne isplati kupovati novi quad core procesor.

 

https://www.techspot.com/review/1859-two-years-later-ryzen-1600-vs-core-i5-7600k/

 

Ako pogledamo rezultate on na svom 75hz monitru nece imati problema tj imat ce dropove ispod 75 fpsa u par igara, a u njima cak dropove ima i testirani ryzen 1600 koji je 6/12 procesor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2019 8:47 (DonOscar).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...

Ne znam kolko je legit, Vega56 ~ RTX 2060 po performansama u 2019? :O

 

Svi ti kanali su fake, ali da, nije daleko.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dobar dan.

 Kupila bih neku grafu da malo ubrzam rad kompa, ali sam se totalno pogubila, počela sam malo proučavati, ali kao totalnom laiku, previše je mogućih grešaka koje bih napravila pri odabiru.

Pa molim nekog znalca da mi reporuči grafičku koja je kompatibilna s mojom konfom :

 

intel core i5-4440s1150

patriot viper 3 1866mhz 4x4 gb

asrock s 1150 b85 pro 4

ssd intel 120gb 530

lg gh24ns sata bulk 24 x

zalman micro tower case black

xfx core edition 80 450w

LG 23MP67VQ-P

Windows 10

 

Ako je moguće da ne prelazi cijenu od nekih 700 kn

Hvala puno

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
janena kaže...

Dobar dan.

 Kupila bih neku grafu da malo ubrzam rad kompa, ali sam se totalno pogubila, počela sam malo proučavati, ali kao totalnom laiku, previše je mogućih grešaka koje bih napravila pri odabiru.

Pa molim nekog znalca da mi reporuči grafičku koja je kompatibilna s mojom konfom :

 

intel core i5-4440s1150

patriot viper 3 1866mhz 4x4 gb

asrock s 1150 b85 pro 4

ssd intel 120gb 530

lg gh24ns sata bulk 24 x

zalman micro tower case black

xfx core edition 80 450w

LG 23MP67VQ-P

Windows 10

 

Ako je moguće da ne prelazi cijenu od nekih 700 kn

Hvala puno

 Na sta tocno mislis "ubrzam rad kompa" ? Na veci fps ili opcenito da je komp malo brzi, to se moze rijesit ugradnjom SSDa kojeg vec imas (jedino ak je stariji vec dosta pa vise nije brz kao prije). Inace za tih 700kn bi na taj proc sjela RX 570 (polovna).

8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

U pozadini mi radi Vmware i video nadzor, pa još kad pokrenem neki preglednik dosta vremena treba da se stranice učitaju, a kad klinci igraju igrice, katasatrofa.  Memorija i cpu mi budu na nekih 50-70 % ali se osjeti tromost i sporo učitavnje videa i slike, pa sam predpostavila da ako ubacim graficku, to bude malo pomoglo.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ljudi pošto sam na integriranoj grafi i imam želju igrati tokom zime neke igre, zanima me dali se isplati dati 600kn za rabljenu MSI RX480 Gaming X 4G bez garancije naravno ispravnu, te dali je i5 4590 3.7Ghz procesor dovoljan da ju "prati" u igrama?
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
janena kaže...

U pozadini mi radi Vmware i video nadzor, pa još kad pokrenem neki preglednik dosta vremena treba da se stranice učitaju, a kad klinci igraju igrice, katasatrofa.  Memorija i cpu mi budu na nekih 50-70 % ali se osjeti tromost i sporo učitavnje videa i slike, pa sam predpostavila da ako ubacim graficku, to bude malo pomoglo.

 

Ne znam koliko je zahtjevan vmware i video nadzor, ali znam da je i5 4440 slabasan sto se tih stvari + uz to igranje igara... Jel sad graficka samo integrirana ili ima neka eksterna ? Ako je integrirana onda nista cudno sto se videi/slike te igre sporo/lose rade. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

da integrirana je, zato sam mislila da bi ugradnja grafe to sve mogla dosta pogurati

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Što bi bilo plafon za Pentiuma G2020? 750Ti ili može i jače gurat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice