Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.461
|
čitano: 5.545.390
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako ima garanciju nije ti bitno i ne utječe previše to bas. Meni jos nijedna mining kartica nije krepala

Samo ovisi po kojoj cijeni si nasao tu karticu jer polovno tržište trazi smiješne novce za njih 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne znam gdje da pitam pa ću ovdje. Kupio sam Vegu 56 prek njuškala, rudarila je godinu dana i ima garanciju. Nedavno mi se svako malo slika počela zamrzavati nakon čega bi se srušili driveri - poznati amdkmdap error. Odnio u dućan i oni ju poslali u saphirre, neka 3 tjedna ću biti bez nje. Originalno je kupljena preko firme koja nema veze samnom s još 50 kartica i to za 4500 kn. Moje pitanje - ako ustanove da je neispravna koje su opcije? Ja bih najradije rtx 2070 kao zamjenu :p
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Koliko ja znam dobit ćeš istu grafičku natrag, tj isti model posto još uvijek njih proizvode 

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...
Ne znam gdje da pitam pa ću ovdje. Kupio sam Vegu 56 prek njuškala, rudarila je godinu dana i ima garanciju. Nedavno mi se svako malo slika počela zamrzavati nakon čega bi se srušili driveri - poznati amdkmdap error. Odnio u dućan i oni ju poslali u saphirre, neka 3 tjedna ću biti bez nje. Originalno je kupljena preko firme koja nema veze samnom s još 50 kartica i to za 4500 kn. Moje pitanje - ako ustanove da je neispravna koje su opcije? Ja bih najradije rtx 2070 kao zamjenu :p

Skroman si, ja bi radije 2080 Ti 

 

Nazalost, ko sta kolega kaze, 90% ces dobit istu karticu...

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uzeo sam na kraju - GTX 1050 Ti za 700 kn s nešto manje od dvije godine garancije. Mislio sam se malo zbog toga što je korištena nešto manje od godinu dana za rudarenje, ali čim sam pitao lika rekao mi je odmah da je korištena za rudarenje u idealnim uvjetima s posebnim hlađenjem. Kaže da je kao nova, pa se nadam da se nisam zafrkao.

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

700kn za GTX1050ti pored gtx1060/rx570 za 750-800kn? 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

700kn za GTX1050ti pored gtx1060/rx570 za 750-800kn? 

Ja te grafe što ih ti spominješ nisam mogao naći za te novce sa garancijom od skoro 2 god, a tražio sam skoro mjesec dana. Ovdje sam postavio oglas da kupujem GTX 950/960 i nitko mi se nije javio.

Mislio sam prvo uzeti GTX 960, ali svi su tražili minimum 600 kn i to bez ikakve garancije, nudio sam 500-550 kn barem 7-8 likova i nijedan nije pristao. Htio sam ići na nvidiu jer mi je matična ploča DFI Lanparty imala nekih problema s nekompatibilnošću sa AMD čipovima. Meni nisu toliko važne performanse u igrama već izlazi hdmi 2.0 i manja potrošnja.

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma bilo ih je i moglo se čak još i cijenkat (slike dolje),

a ima ih i sad, npr ovo - odčičan model, odlična cijena.

 

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kažem, AMD nisam ni gledao zbog problema sa mojom matičnom. I ovako sam premašio budžet koji sam mislio dati za grafu, vodio sam se ako već nudim 500-550 kn za GTX 960 koje većinom nemaju garanciju, protegnuti ću se još 150 kn i dobiti bolju grafu s dvije godine garancije. Nisam imao više ni živaca stalno visiti po oglasima, nuditi ponude. Smiješno je kolike cijene ljudi stavljaju za pojedine grafe bez garancije i ne žele nipošto smanjiti cijenu. 

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav,

 

Post samo da provjerim i da mi srce bude mirno prije nego kupim, makar znam da nema tu previše izbora/boljih izbora.

 

Konfa je pod moj PC (još jednom hvala kolegi ibme74 na slaganju), malo se odužilo s nabavom grafičke pa tek sad tražim.

 

Izdvojio bih kojih 1200kn max (još koju stoticu potegnut u najgorem slucaju)

 

Inace sam uvijek bio priklonjen GTXu, ali naletio sam na klik, pa sad  to ili nekakav gtx 1060?

 

Pa ako može poneki savjet, najveću problematiku vodim sa samim proizvodacima, izradom itd.

 

Unaprijed hvala

“In every crowd there are certain persons who seem just like the rest, yet they bear amazing messages.” Antoine de Saint-Exupery, Night Flight
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 16:23 (Johnny4286).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Po meni nemoj dalje traziti, odlicna ponuda i tek 3mj stara grafa
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Sapphire RX 580 Nitro+, 4GB GDDR5, Lite 

 

zna li tko postoji li razlika ove "lite" verzije u odnosu na standardnu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
talmad kaže...

Sapphire RX 580 Nitro+, 4GB GDDR5, Lite 

 

zna li tko postoji li razlika ove "lite" verzije u odnosu na standardnu?

razlika je samo u pakiranju kutije, nije full retail, cd, kabel itd, sto ti je nebitno

 

bitno je da je punokrvna i radi kako treba 

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Na mindfactoryju xfx rx580 gts black edition ispod 170€ :D

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koja bi bila realna cijena za gtx960 bez garancije? Jel ima sta bolje od toga do 500kn? 

 

Napajanje naxn Enermax 500W

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nul-3 kaže...

Koja bi bila realna cijena za gtx960 bez garancije? Jel ima sta bolje od toga do 500kn? 

 

Napajanje naxn Enermax 500W

 Ima gtx 970 za iste pare ako nađeš :) Radeon 380, 380x su tu otprilike cijenom i performansama

 

gtx 1050, rx 460?

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
true_blue kaže...

Na mindfactoryju xfx rx580 gts black edition ispod 170€ :D

Bude 4gb varijanta cesto po 140-150

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav

Zanima me isplati li se uzeti ova grafa

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/rx-580-8-gb-sapphire-nitro-graficka-kartica-gt-akcija-oglas-27744594

 

2 godine garancije u microlineu

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

4 komentara iznad

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
XFX kaže...

Pozdrav

Zanima me isplati li se uzeti ova grafa

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/rx-580-8-gb-sapphire-nitro-graficka-kartica-gt-akcija-oglas-27744594

 

2 godine garancije u microlineu

 

Rađe dodaš još 400kn i uzmeš jaču karticu sa dužim jamstvom 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 18:13 (ibme74).
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sekundarni monitor mi je spojen sa takvim i radi normalno.

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Radi bez ikakog dodatnog napajanja? Znam da na plejci ne radi, da treba verzija sa micro usb napajanjem

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nul-3 kaže...

Radi bez ikakog dodatnog napajanja? Znam da na plejci ne radi, da treba verzija sa micro usb napajanjem

Radi. Imam jos kobinaciju VGA - DP isto radi bez frke. U firmi spojeni projektor i laptop isto VGA -HDMI, fercera normalno. 

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozdrav!

Da ne otvaram novu temu, ako moze preporuka nekakve graficke (rabljeno ili novo), koja bi isla uz stari kompjuter - q9550,8gb ddr3...

Znaci nesto ok, na cemu bi se eventualno moglo jos malo i poigrati, nikakve 4k, 1080p rezolucije, vec ono klasika, nize rezolucije,nizi detalji..... Ja sam na pc gamingu zapeo dok je 8800 ultra bila bog i batina, tako da nemam pojma sto ubaciti....

Tnx!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa idealno bi bila neka GTX1050/1050Ti ali pošto ih na oglasnicima precjenjuju za te apre ladno uzmeš GTX1060/RX570 sa jamstvom iako će ti CPU biti BN opet su bolja kupnja za praktički istu lovu

nešto tipa ovo ili ovo

 

Koji je točan model napajanja koje imas?

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Napajanje je fortron, neznam tocno napamet, moram provjeriti, po sjecanju bluestorm 500w, znam da je svojevremeno guralo 8800 i q6600, ali davno to bijase. No, nije problem nabaviti napajanje.

Nece li mi 1060 biti malo overkill za ovaj procesor? Mozda nesto generaciju-dvije starije gledati, da ipak bude optimalnije?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

o tome ti i govorim, ljudi precjenjuju grafe ispod ranga gtx1060/rx570, recimo za stare R9 380/GTX960 4GB još uvijek idu cijene od 650+ kuna, gtx1050Ti 700+ kuna dok osjento jače spomenute idu od 700+ kuna sa jamstvom.

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
A kako stvari stoje s kompatibilnosti novih kartica i starih ploca, ploca ima pcie 16x.

Vidjet cu, nije mi cilj (ni poanta) dati neke prevelike novce, nego tek toliko da se nesto moze malo odigrati, nebitna rezolucija...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Nedavno sam to kopcao na graficku i monitor sa tim ulazom. Radi bez problema.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice