NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.464
|
čitano: 708.514
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

NVIDIA Settles On $799 MSRP For The GeForce NVIDIA RTX 4070 Ti (wccftech.com)

 

A few weeks ago, I wrote that NVIDIA is mulling pricing the NVIDIA RTX 4070 Ti at an MSRP of $899 and had informed AICs that this would be the launch price tentatively. Multiple sources have informed us that they have received a last minute update from big green with what appears to be a pre-launch price drop and the current tentative MSRP of the NVIDIA RTX 4070 Ti: $799.

NVIDIA qui

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ne kužim zašto ide prvo Ti model!?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
volegradele kaže...

Ne kužim zašto ide prvo Ti model!?

 zato jer jebi se

Sve Vas Volim
5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Zato jer je ovo trebala biti 4080 12 gb model ali je kartica bila sranje u usporedbi sa 16 gb modelom pa su ih ljudi popljuvali. Zato su ju "otkazali" to jest preimenovali u 4070 ti i pod tim imenom će u prodaju. 

:)
5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Srce Isusovo kaže...

NVIDIA Settles On $799 MSRP For The GeForce NVIDIA RTX 4070 Ti (wccftech.com)

 

A few weeks ago, I wrote that NVIDIA is mulling pricing the NVIDIA RTX 4070 Ti at an MSRP of $899 and had informed AICs that this would be the launch price tentatively. Multiple sources have informed us that they have received a last minute update from big green with what appears to be a pre-launch price drop and the current tentative MSRP of the NVIDIA RTX 4070 Ti: $799.

NVIDIA qui

 Kod nas nekih 9 soma kuna u prijevodu to jest skupljati će prašinu. 

:)
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Luka21 kaže...
Srce Isusovo kaže...

NVIDIA Settles On $799 MSRP For The GeForce NVIDIA RTX 4070 Ti (wccftech.com)

 

A few weeks ago, I wrote that NVIDIA is mulling pricing the NVIDIA RTX 4070 Ti at an MSRP of $899 and had informed AICs that this would be the launch price tentatively. Multiple sources have informed us that they have received a last minute update from big green with what appears to be a pre-launch price drop and the current tentative MSRP of the NVIDIA RTX 4070 Ti: $799.

NVIDIA qui

 Kod nas nekih 9 soma kuna u prijevodu to jest skupljati će prašinu. 

 Kad izađe u prodaju neće biti u kunama. Stoga 1200€ reci brate ne srami se plus lakše je to čuti nego 9k kn tako da neće skupljati prašinu. Ima da je rulja razgrabi kad vidi tako malu cifru.

kradem mine iz minskog polja
5 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Još imam negdje 17 dana do eura pa koristim zadnje trenutke za kunu. Možda se netko zaje pa odma kupi kad vidi 1200 misleći da su kune

:)
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 18:50 (Luka21).
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Jeste li primjetili najbitniju stvar cijenu manju od konkurencije 7900xt. Znači bolja grafa u svakom pogledu od amd i jeftinija. Neočekivano od nevidije što bi moglo značit kako im je prodaja u kolapsu.

 

 

 

 

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Đabe kad je i dalje preskupa i ne nudi ništa osjetno više od last gena koji se može nabaviti u pola cijene.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
dery kaže...
Luka21 kaže...
Srce Isusovo kaže...

NVIDIA Settles On $799 MSRP For The GeForce NVIDIA RTX 4070 Ti (wccftech.com)

 

A few weeks ago, I wrote that NVIDIA is mulling pricing the NVIDIA RTX 4070 Ti at an MSRP of $899 and had informed AICs that this would be the launch price tentatively. Multiple sources have informed us that they have received a last minute update from big green with what appears to be a pre-launch price drop and the current tentative MSRP of the NVIDIA RTX 4070 Ti: $799.

NVIDIA qui

 Kod nas nekih 9 soma kuna u prijevodu to jest skupljati će prašinu. 

 Kad izađe u prodaju neće biti u kunama. Stoga 1200€ reci brate ne srami se plus lakše je to čuti nego 9k kn tako da neće skupljati prašinu. Ima da je rulja razgrabi kad vidi tako malu cifru.

Ako je 799$ ocekujem 799€ ni centa vise, samo manje.

Inace neka se napuse kurc...

10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Ne budite tako osjetljivi ovim tempom 5000serija će izbacit 100000 primjeraka.

Samo nek udaraju cijene pa neće vidit ništa.

Realno veću zaradu bi imali kad bi 1000000 i jace prodavali za 100eura manje ovako ni 100000 nisu u stanju prodat.

Biznis nije ništa na kratkoročno, da je dalmatinci bi prodavali svoje kuće nebi ih stavljali u najam i tratili vrijeme na turistima.

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Evo danas stigla iz alternate.de
be Cool
Moj PC  
16 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...
Evo danas stigla iz alternate.de

Ako ces probat DLSS3 tojest frame generaciju u nekoj igri,napisi dojam kako ti se to cini.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
U ponedjeljak cu , sada krecem na put necu je stici ni isprobati do poslje nove! 🥲
be Cool
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Horned Reaer kaže...
Evo danas stigla iz alternate.de

 Lijepo, lijepo. Uživaj. Ali što ih hraniš, nemoj im davati opravdanje za tu cijenu.

9 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Pitanje vjerojatno glupo ali zbunjujuce, vezano za nove RTX graficke i 12vhpwr konektore, znaci, sto se desava ako stavimo napajanje koje ima 12vhpwr  600w konektor recimo (novo asus Loki SFX-L 850-1000w) jedino koje za sada ima konektor od 600w pitam za SFF kuciste i spojimo sa grafickom koja treba samo 450w 12vhpwr konektor, znaci sto se moze desiti.

Ako kabel dopusta vise nego sto graficka trazi, vjerojatno bi trebalo biti sve u redu jer dopusta i vise wata nego sto graficka trazi ali posto je ovo kod novih napajanja jako konfuzno i desava se topljenje istih nisam vise siguran, da li 12vhpwr konektor mora biti identican ako stoji da graficka treba 600w onda i treba staviti takav konektor, a ako stoji da gpu treba 450w konektor onda staviti napajanje koje ima 450w 12vhpwr konektor tipa Silverstone Extreme 850R Platinum koji jedini za sada ima 12vhpwr 450w konektor,ispricavam se ako sam zakomplicirao pitanje...

 

znaci sto je od ovog preporucljivo ili na sto treba obratiti paznju,hvala

 

GPU kojoj treba 600W konektor - napajanje sa 12vhpwr 600W konektorom

ili

GPU kojoj treba 450W konektor - napajanje sa 12vhpwr 450W konektorom

ili

GPU kojoj treba 450W  konektor - napajanje sa 12vhpwr 600W konektorom

 

radi se o SFF kucistu a kod njih je trenutno tesko naci odgovarajucu RTX graficku koja stane jer su sve preko 330 mm

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Neće biti ništa ako staviš kabel koji podržava jaču struju i u konačnici višu snagu na grafičku koja ne troši toliko za koliko je specificiran kabel. Ali ako staviš kabel koji podnosi slabiju struju i nižu snagu u odnosu na koliko grafička može potrošiti, e onda može doći to pregrijavanja i izgaranja samog konektora, a možda i veće štete na grafičkoj kartici.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2023 17:54 (Izzy).
9 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

hvala puno na brzom odgovoru

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Evo još par slika danas sam je ugradio. Prvo što mi se svidjelo a to najviše volim da grafička radi TIHO, ne samo ventilatori pod punim opterećenjem već nema ništa od iritirajučeg Coil vinea!
Prvo sam odmah pokrenio Crysis 1 i 3 remastered napokon mogu reć da je ovo grafička koja može reć da je Can it Run Crysis  (čekam na to još od 2007)

Nakon toga Cyberpunk koji je po meni loše optimizirana igra , a tek onda i ovaj novi Witcher 3 koji je još gore optimiziran (božemesačuvaj). Novi remastered Witcher ne prepoznaje DLSS3 karticu pa sam ga odmah i deinstalirao haha
Dojam je da je točno duplo brža od RTX 3080 koju sam imao, ali to sam i očekivao.

Sada skidam  Plague Tale Requirem .. da isprobam DLSS 3 

be Cool
Moj PC  
17 1 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kaže nvidia tip 4070ti ("taj"), starting price $799....

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
D3lBoy kaže...

Kaže nvidia tip 4070ti ("taj"), starting price $799....

 

U hrvatistanu cirka 1200€ znači.

twice the pride double the fall
6 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

ma mogu si ga zabit u pakšu za 1200 ojra... i 800 je previše, ali sudeći prema toj cijeni "normalna" 3070 bi mogla bit oko 700 preporučene i 4060 oko 550ojra - i još dodaš rvacki porez pa min 100 ojra gore.

11 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Kako je Nvidia sjebala gamere,ocekivalo se posto je propalo rudarenje da ce se cijene vratit u normalu a ovi poduplali cijenu svakoj klasi unutar serije......

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

Kako je Nvidia sjebala gamere,ocekivalo se posto je propalo rudarenje da ce se cijene vratit u normalu a ovi poduplali cijenu svakoj klasi unutar serije......

 

https://www.hcl.hr/vijest/prodaja-grafickih-kartica-najslabija-zadnjih-20-godina-197059/

 

 

samo neka tako nastave..

15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

Kako je Nvidia sjebala gamere,ocekivalo se posto je propalo rudarenje da ce se cijene vratit u normalu a ovi poduplali cijenu svakoj klasi unutar serije......

 

Off topic: 

 

Malo sam razmišljao ovim cijenama danas. Kad se vratim malo u prošlost, u 12. mjesec 2012., kupio sam u tada još živom Vemilu R9 280X. To je tada bila najača grafička od AMD-a (derivat HD7970), a koštala je 2400 kn (ca. 320 eura.).

Gledam karakteristike procesora: 28 nm, 4.3 milijarde tranzistora.

 

Danas, 10 godina kasnije izađe 7900XTX, 5nm, 57.7 milijardi tranzistora. 

To je skoro 13.5 puta više tranzistora od R9 280x.

 

1 milijarda je suludo velik broj, a kamoli tek 57 milijardi.

Ja si uopće ne mogu pojmiti da negdje postoji mozgovi koji kuže dubinski dizajn čipova, a tek tehnologija koja je potrebna da se tako nešto napravi mi je čista znanstvena fantastika. Koliko čitam, ulaganja u finije proizvodne procese mjere se također u milijardama.

 

E sad, 1000 dolara za malo tehnološko čudo kao što je npr. 7900XTX ne čini mi se iz ove perspektive puno (3x porast cijene u odnosu na 13.5x porast brojka tranzistora u čipu (ili čipletu po novom), a vjerojatno ima 10x bolje performanse).

 

Mislim da bi vrijeme pristupačnih grafičkih kartioca ionako prošlo, bez obzira na covid pandemiju, rudarenje,  rat u Ukrajini i faktor pohlepe.

 

LP,

 

P.S. Vidim da je ovo Ada Lovelace grupa, ali molim nemojte zamjeriti što sam uzeo AMD čip za primjer.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Tvrdipanj kaže...
MEGATAMA kaže...

Kako je Nvidia sjebala gamere,ocekivalo se posto je propalo rudarenje da ce se cijene vratit u normalu a ovi poduplali cijenu svakoj klasi unutar serije......

 

Off topic: 

 

Malo sam razmišljao ovim cijenama danas. Kad se vratim malo u prošlost, u 12. mjesec 2012., kupio sam u tada još živom Vemilu R9 280X. To je tada bila najača grafička od AMD-a (derivat HD7970), a koštala je 2400 kn (ca. 320 eura.).

Gledam karakteristike procesora: 28 nm, 4.3 milijarde tranzistora.

 

Danas, 10 godina kasnije izađe 7900XTX, 5nm, 57.7 milijardi tranzistora. 

To je skoro 13.5 puta više tranzistora od R9 280x.

 

1 milijarda je suludo velik broj, a kamoli tek 57 milijardi.

Ja si uopće ne mogu pojmiti da negdje postoji mozgovi koji kuže dubinski dizajn čipova, a tek tehnologija koja je potrebna da se tako nešto napravi mi je čista znanstvena fantastika. Koliko čitam, ulaganja u finije proizvodne procese mjere se također u milijardama.

 

E sad, 1000 dolara za malo tehnološko čudo kao što je npr. 7900XTX ne čini mi se iz ove perspektive puno (3x porast cijene u odnosu na 13.5x porast brojka tranzistora u čipu (ili čipletu po novom), a vjerojatno ima 10x bolje performanse).

 

Mislim da bi vrijeme pristupačnih grafičkih kartioca ionako prošlo, bez obzira na covid pandemiju, rudarenje,  rat u Ukrajini i faktor pohlepe.

 

LP,

 

P.S. Vidim da je ovo Ada Lovelace grupa, ali molim nemojte zamjeriti što sam uzeo AMD čip za primjer.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jedini problem što je u Kroejša najjeftinija RX 7900 XTX 1.400 €, što je po meni sorry, ali van pameti. Prije si mogao cijelu solidnu "kantu" sa grafom kupiti za te novce, a sada samo grafu plaćaš te sulude novce. Sorry, ali to nije normalno.

4 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...

Kako je Nvidia sjebala gamere,ocekivalo se posto je propalo rudarenje da ce se cijene vratit u normalu a ovi poduplali cijenu svakoj klasi unutar serije......

 "Intel captured 4% of the discrete GPU market in the third quarter of 2022, compared to roughly 0% a year earlier. AMD's share dropped from 17% to 8%, while Nvidia's share rose from 83% to 88%."

 

KLIK

 

Sa 88% tržišta mogu radit što žele, defakto drže monopol.  AMD sa druge strane probija rekorde, ali u nikad manjem udjelu... Kako je Intel krenuo, za koji kvartal bi mogli prešišat AMD...

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2023 22:48 (NoDe31).
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

To je napredak iz generacije u generaciju i on je očekivan. Inače je bilo da za istu ili vrlo sličnu cijenu dobiješ jaču karticu nove generacije. Cijene su sada sulude. Jer ako ćemo te visoke cijene prihvatiti kao nešto normalno, onda čemu razvijati nove grafički zahtjevnije igre? Tada će gaming postati luksuz i posljedično će cijela ta industrija iščeznuti.

15 godina
online
NVIDIA Lovelace 40xx

Morate shavatit koji je zapravo masterplan Nvidije.

Cilj je prebacit gamere na cloud gaming, gdje neće dobiti apsolutno nikakav hardver a plaćati će isto ili više nego prije kad su kupili vlastiti hardver.

 

Evo, vidimo Nvidia je danas najavila i 4080 tier u Geforce Now i koliko god prije godinu dana se činilo skupo platiti 200€ za ne dobiti fizički ništa,

danas se najednom čini "isplativo". Znači, postepenim i umjetnim pumpanjem cijena uspjeli su promjeniti imidž cloud gaminga iz skupo i nesiplativo u jeftino i povoljno bez da su promijenili ijednu znamenku u samoj pretplati.

Naravno sve to uz blagoslov AMD koji se čini lagano izgubljen i zapravo jedini to može spriječiti,

ali AMD je odlučio pratiti nvidijin pricing ne shavaćajući da oni sami nemaju cloud gaming i backup opciju osim prodaje fizičkog harvera,

te da zapravo upadaju u igru Nvidie koja služi potpunom iskorijenjivanju fizičkih grafičkih kartica (u gaming svrhe).


I koliko god trenutno povećane cijena hardvera može zvučati AMD-u win win igra, AMD zapravo igra protiv sebe bez da to uopće shvaćaju.

Intel je još mlad u toj priči i nezz koliko bi mogao imati utjecaja na sve to.

 

Znači za nekih, po mojoj pretpostavki 5-7 godina, na tržištu će biti samo high end tier i to isključivo za content creatore svi ostali će biti muženi na mjesečnoj bazi. Znači ovo je Nvidijin ideal scenarij.

Naravno ovo se može promijeniti ukoliko AMD počne shvaćati u kojoj igri se nalazi i adekvatno reagirati vraćanjem fizičkog harvera gamerima,

gdje AMD može ispasti svojevrsni heroj, "firme koja igra za malog čovjeka", ali za to treba imati proizvod i cijenu.

Gledajući ovu novu generaciju, proizvod ajmo reći imaju, cijenu baš i ne.

logic sense of no sense.
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Bude li to tako, e onda neću igrati ništa od novih igara na računalu. Ono što izađe za 7+ godina. Moj put će biti onda isključivo konzola, ali i tu se ide u smjeru "Cloud gaminga". 

Tada posjedovanje računala gubi svoju čar. Nema više nadogradnji... I to onda u biti ide u onom bolesnom smjeru: "Posjedovati ćeš NIŠTA i biti sretan." Evo što mislim o tome - 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2023 23:22 (Izzy).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice