NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.780
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitohondri kaže...

 a i to ovisi od proizvodaca i modela pojedine kartice iz serije.

 točno tako, ovi ventovi na msi gaming grafama su poprilično dobro optimizirani da daju jak airflow na nižim okretajima + imaju dbb ležajeve koji su takorekuć nepoderivi

5 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
  1. Malo OT , tko se od forumasa ono bavi popravkom  GPU-a ? 
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

https://videocardz.com/newz/nvidia-announces-geforce-rtx-3090ti-flagship-and-rtx-3050-entry-level-desktop-gpus

 

 

NVIDIA announces GeForce RTX 3090Ti flagship and RTX 3050 entry-level desktop GPUs

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

vjerojatno u godinu i pol nakupili otpadaka za 3050 :D

 

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

3080 s 12 GB ? 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2022 15:12 (_itsmoriarty).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

LoLcina

 

Ovo sada vec postaje mega retardacija s ovim cijenama.

 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
forumaš kaže...

Snaga DLSS-a

 

 

Je stvarno je izum strava - čak nije stvar toliko kaj su te 30xx toliko jake nego kaj DLSS ih radi još pun k jačima a ne gubi na kvalitteti čak ni na 4k -- evo baš prešao Metro Exodus EE pa sam se igrao sa postavkama i sa DLSS-om i čak i na performance se ne gubi osjetno kvaliteta a performanse sa moje 3060ti skoče valjda kao da 3080 imam ( ultimate, full ray tracing, hairworks sve uključeno i onaj VRS ili kak se već zove isključen jer on shebe sliku oko vatre na DLSS performance ni nutra ni vani ne pada ispod 60fps-a u 4k dok bez dlss-a nekak vani još i dođe do 55-60 ali unutra uredno padne na 38itd )

16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Plati i...................................

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sjecam se trabunjanja o FSR DLSS itd. i kolika je DLSS prednost bla bla.

 

Eto slucaja, God of War, jedna od najboljih igara ikad za PS izasla na PC i podrzava DLSS i FSR.

 

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/god-of-war-native-resolution-vs-nvidia-dlss-vs-amd-fsr-benchmarks-comparisons/

 

Na 3080, FSR izgleda gotovo jednako dobro (impresivno za 1. iteraciju bez neuronske mreze), open source je, radi i na Nvidijinim karticama, te pruza unutar 2-3% iste performanse (boost) kao DLSS.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2022 16:23 (Mitch).
 
8 0 hvala 4
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Znaš kako kažu kad jedan primjer uzmeš za ukupni zaključak... nešto o trešnjicama i pobiranju.
Da uzmeš odmah, kako kažeš slučajno, prvi sljedeći primjer s istog izvora, situacija je poprilično drukčija...
https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/deathloop-nvidia-dlss-vs-amd-fsr-benchmarks-comparisons/

:D
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Na AMD-ov odgovor se čekalo par godina i pitanje da li bi ga bilo da nvidija nije krenula sa tom tehnologijom. Također super da smo dobili FSR makar bio i manje kvalitetan od DLSS-a. Imam ovu grafu preko godinu dana i računam da će mi ove tehnologije produžiti aktualnost na još barem 3-4 godine.

Možda i duže, ako gledam optimistično do pojave idućih konzola pa onda vidim kako dalje, jer ovim nvida/amd gulikožama ne namjeravam davati pare koje traže za svoj presveti silicij.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nije ni dlss bez greske. Dosta igara ima ghosting sa dlss-on, vamo se dlss muci za gumama. 

Ali da nema razlike spram native i dlss je glupost na kvadrat.

Uvijek ali uvijek ce nativno biti nativno bez raspravljanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Znaš kako kažu kad jedan primjer uzmeš za ukupni zaključak... nešto o trešnjicama i pobiranju.
Da uzmeš odmah, kako kažeš slučajno, prvi sljedeći primjer s istog izvora, situacija je poprilično drukčija...
https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/deathloop-nvidia-dlss-vs-amd-fsr-benchmarks-comparisons/

:D

 Ajde da sam ja napisao, ali čovjek nije fanboy, mijenja HW ko čarape (bez uvrede), ne igra igre po cijeli dan i napiše nešto pozitivno za open source3 tehnologiju i odmah je "cherry picking". Ahhh...

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Znaš kako kažu kad jedan primjer uzmeš za ukupni zaključak... nešto o trešnjicama i pobiranju.
Da uzmeš odmah, kako kažeš slučajno, prvi sljedeći primjer s istog izvora, situacija je poprilično drukčija...
https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/deathloop-nvidia-dlss-vs-amd-fsr-benchmarks-comparisons/

:D

 Ha vidjet cemo, RSR (FSR 1.1 ali u driveru, ne u igri, tako da je prisutan svugdje bez integracije) je pred izlaskom, a cini se da Microsoft krece radit na njemu takoder. Kad se ubaci malo AI za treniranje vektora u pricu, siguran sam da ce jos bolje izgledat. Nadam se da ce open source strana projekta malo ubrzat development.

 

Meni se uglavnom svida to sto za bilo kakav projekt uvijek od sad mozes koristit RSR. Ako se dobro ukomponira FSR sa UE5, onda imaju siguran dev pipeline za 4k@60 na midrange hardveru i skandali kao CP2077 se nece desavat toliko

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2022 16:25 (Mitch).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...
picajzla0707 kaže...
Znaš kako kažu kad jedan primjer uzmeš za ukupni zaključak... nešto o trešnjicama i pobiranju.
Da uzmeš odmah, kako kažeš slučajno, prvi sljedeći primjer s istog izvora, situacija je poprilično drukčija...
https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/deathloop-nvidia-dlss-vs-amd-fsr-benchmarks-comparisons/

:D

 Ha vidjet cemo, RSR (FSR 1.1 ali u driveru, ne u igri, tako da je prisutan svugdje bez integracije) je pred izlaskom, a cini se da Microsoft krece radit na njemu takoder. Kad se ubaci malo AI za treniranje vektora u pricu, siguran sam da ce jos bolje izgledat. Nadam se da ce open source strana projekta malo ubrzat development.

 

Meni se uglavnom svida to sto za bilo kakav projekt uvijek od sad mozes koristit RSR. Ako se dobro ukomponira FSR sa UE5, onda imaju siguran dev pipeline za 4k@60 na midrange hardveru i skandali kao CP2077 se nece desavat toliko

 ma fsr je super da se razumijemo, pogotovo jer je kao open source tehznologija dobar i nama koji imamo starije grafe bez rtx i tensor điđa

 

ja samo komentiram tvoj 'slučajni' odabir jedne igre kao primjer za općenitu usporedbu kvalitete dviju sličnih tehnologija, odnosno komentiram cherrypicking koji je mogao biti sasvim drukčiji da si kojim slučajem odabrao za primjer igru prije te (onu koju sam linkao i koju je ekipa s linka testirala neposredno prije)

nit bi fsr u tom slučaju bio podjednako kvalitetan, nit bi razlika u perfomansama bila tako blizu

 

ali to je tako kod cherrypickanja, 'slučajni' odabir nikad zapravo nije slučajan

 

 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Mitch kaže...
picajzla0707 kaže...
Znaš kako kažu kad jedan primjer uzmeš za ukupni zaključak... nešto o trešnjicama i pobiranju.
Da uzmeš odmah, kako kažeš slučajno, prvi sljedeći primjer s istog izvora, situacija je poprilično drukčija...
https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/deathloop-nvidia-dlss-vs-amd-fsr-benchmarks-comparisons/

:D

 Ha vidjet cemo, RSR (FSR 1.1 ali u driveru, ne u igri, tako da je prisutan svugdje bez integracije) je pred izlaskom, a cini se da Microsoft krece radit na njemu takoder. Kad se ubaci malo AI za treniranje vektora u pricu, siguran sam da ce jos bolje izgledat. Nadam se da ce open source strana projekta malo ubrzat development.

 

Meni se uglavnom svida to sto za bilo kakav projekt uvijek od sad mozes koristit RSR. Ako se dobro ukomponira FSR sa UE5, onda imaju siguran dev pipeline za 4k@60 na midrange hardveru i skandali kao CP2077 se nece desavat toliko

 ma fsr je super da se razumijemo, pogotovo jer je kao open source tehznologija dobar i nama koji imamo starije grafe bez rtx i tensor điđa

 

ja samo komentiram tvoj 'slučajni' odabir jedne igre kao primjer za općenitu usporedbu kvalitete dviju sličnih tehnologija, odnosno komentiram cherrypicking koji je mogao biti sasvim drukčiji da si kojim slučajem odabrao za primjer igru prije te (onu koju sam linkao i koju je ekipa s linka testirala neposredno prije)

nit bi fsr u tom slučaju bio podjednako kvalitetan, nit bi razlika u perfomansama bila tako blizu

 

ali to je tako kod cherrypickanja, 'slučajni' odabir nikad zapravo nije slučajan

 

 

 Istina, ali cherrypick je u smislu da je GoW bas primjer AAA igre. I kao takva igra predstavlja nesto za ocekivati ili novi baseline

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Jedna lasta ne čini proljeće koliko god to 'proljećar' želio
8 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Nego taj LHR i gejmeri vidimo da je to jako pozitivno utjecalo na cijene

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Mitch kaže...
* * *

 

 Istina, ali cherrypick je u smislu da je GoW bas primjer AAA igre. I kao takva igra predstavlja nesto za ocekivati ili novi baseline

Smeće od igre (po mom mišljenju, srećom po tebe), mlatio onim sjekirama i dojadilo mi nakon pola sata.

Sjena od primjerice: Half Life 2 (sa obje epizode) na PC-u.

Because anything Korea does, Japan does it better.
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Envy kaže...

Smeće od igre (po mom mišljenju, srećom po tebe), mlatio onim sjekirama i dojadilo mi nakon pola sata.

Sjena od primjerice: Half Life 2 (sa obje epizode) na PC-u.

 Ma đe je to od Aoe2

Say hello to my little friend
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Aha, ok........................

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 2 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Rambo, nemoj meme channel trpat ovdje u svrhu ozbiljne intonacije. Bolje da nema kartica nego da su smece, poput losije kopirane RX 480 sa imenom RX 6500XT. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
8 1 hvala 1
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

NVIDIA quietly increases prices of GeForce RTX 30 Founders Edition cards in Europe

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-quietly-increases-prices-of-geforce-rtx-30-founders-edition-cards-in-europe

 

Kao da nisu dovoljno skupe pa sada treba ošišanim ovcama odrat kožu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

To samo budale sad kupuju.i ja bih volio imati dobru karticu al iz principa nedam.necu ni igrat i nemoram dok su takve cijene.kax ovaj kripto jos padne bit ce ih ko pljeve.i kad eth predje na pos system

 
2 1 hvala 1
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ps5 i XsX ne rudare pa je apsolutna nestasica,ocekivat da ce Nvidije bit jeftine je utopija.

Uostalom kako je linkano iznad Nvidija vec dize cijene,kao i do sad...tko ima para kupit ce tko nema pisat ce po forumima da nece kupit 🥂

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Ps5 i XsX ne rudare pa je apsolutna nestasica,ocekivat da ce Nvidije bit jeftine je utopija.

Uostalom kako je linkano iznad Nvidija vec dize cijene,kao i do sad...tko ima para kupit ce tko nema pisat ce po forumima da nece kupit 🥂

 Brijem da su za konzole popunili ugovorenu kvotu kod TSMC-a, i brijem da su to jedva dočekali jer tu je zarad najmanja, pa ih više nema ni na kapaljku. Abnormalno bolju zaradu ima AMD u prodji GPU/CPU.

Nvidija samo debelo koristi rudarsku ekspanziju, kao što je koristila i kod zadnjeg buma, koji nakon što je splasnuo od starane same nvidije je išla kuknjava

 

• Chart: Weak Demand For New GPUs Hits Nvidia Revenue | Statista

 

"it suffered a 45 percent year-over-year loss in gaming GPU revenue. Nvidia cited several factors for the poor performance, particularly weak sales of its new Turing RTX 2070 and 2080 graphics cards."

 

Isto se može ponoviti, ako spalsne rudarsko govno i krene masovna prodaja rabljenih kartica, nvidia će puniti svoja skladitšta, cijene idu dolje.

 

Tak sam ja nakon šada prodaje 2019. kupio novu rtx 3060 ti koja je bila bolja od rtx 2080 super za 3900 kn. Sad za obićnu 3060 traže lude pare. Znači može to biti daleko jeftinije i dalje će biti debelo profitabilni, samo je pitanje okolonsti sa rudasrskim biznisom.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Cijene ce klasicno past kad dodje 4xxx serija,sad koliko ce past ostaje za vidjet.

Poplava polovnih grafa koje su izmrcvarene na rudarenju meni osobno ne djeluje kao drugi dolazak Isusa nego nesto vrlo negativno.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Te grafe imaju još par godina garancije, nije to nikakv rizik. Za dobru cijenu prodavale bi se na kile.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Ps5 i XsX ne rudare pa je apsolutna nestasica,ocekivat da ce Nvidije bit jeftine je utopija.

Uostalom kako je linkano iznad Nvidija vec dize cijene,kao i do sad...tko ima para kupit ce tko nema pisat ce po forumima da nece kupit 🥂

 Ma vidi frende,imam al nedam.ne gori mi.odigrao cp2077 na 2k sad ili za god ili dvije isto mi.jos bolje kasnije bar ce bit opravljeno sve.

 

3060 ti kad bude realnih 500 eur onda kupujem.dotad samo opušteno,sve kad tad pukne da bi opet raslo.

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Cijene ce klasicno past kad dodje 4xxx serija,sad koliko ce past ostaje za vidjet.

Poplava polovnih grafa koje su izmrcvarene na rudarenju meni osobno ne djeluje kao drugi dolazak Isusa nego nesto vrlo negativno.

 

Ako do toga dodje (vjerojatno hoce), to ce biti super za gamere, vrlo lose za nvidiju i amd...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice