NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.783.740
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

 

crysis ful hd i 40 fpsa :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 13:50 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Akhm, trinity, trinity

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

sve radi onako kako treba radit i znam da niti u jednom trenutku nisam izgubio niti jedan frejm... niti se moram brinut koju grafu cu piknut, koji monitor na kojoj rezoluciji s kojim ramom niti s kojim postavkama.

Dodatno ovu platformu ne moram mjenjat za moje potrebe dok sve ne krepa

O itekako jesi sa tim budget 3000MHz CL16 RAM-om.. dokaz1 dokaz2 itd. Uzet i7icu na 5GHz i onda je tako kastrirat sa RAMom..

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 15:18 (Kaby).
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

Ray tracing jos uvijek nije ok s performansama ocito...

 

 

prebacite na fortnite RTX

trenutno najjaci moguci cpu za gaming + rtx 3080 ogromnih problema grafa ima i na nizim rezolucijama s rtx on

 To je jasno od prvog dana, nisu napravili nikakav napredak u raytracingu tako da će se te grafe i dalje koristiti za raster performanse, jer dati 799+$ za grafu kako bi je igrao na 60 fps pri 1440p rezi (u najboljem slučaju) i nije najpoželjnija opcija. Čim dođu prve zahtjevnije igre s raytracingom možemo zaboraviti na raytracing i čekati sljedeću generaciju da ona pomakne granice...

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 15:24 (Riot).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Treba malo stst na loptu sa zaključcima u samom startu. Možda je napredak u rt još 'zaključan' driverima, možda i same igre ne koriste do kraja nove rt jezgre. Nekako mi je blesavo da su išli najviše baš na rt razvoj, a napretka niti u promilima
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Treba malo stst na loptu sa zaključcima u samom startu. Možda je napredak u rt još 'zaključan' driverima, možda i same igre ne koriste do kraja nove rt jezgre. Nekako mi je blesavo da su išli najviše baš na rt razvoj, a napretka niti u promilima

 Napravili su skok u raster performansama, to je primamljivija opcija za kupce, Nvidia je morala balansirati između te 2 opcije i odabrala je raster.... a to u prijevodu znači da jedan 3070 po cijeni od 500$ omogucava korisnicima igranje na 120+ fps pri 1440p rezoluciji, i korisnici sretni.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 15:45 (Riot).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Naglasak je bio na rt perfomansama, doduše na motion blur dijrlu, ali i općenito je rt druge generacije trebao biti puno jači. Da ne spominjemo tensor 3.0, koji bi tek trebao pokazati boost u dlss-u.
Sumnjam da su ovo finalni rezultati, bit će tu još vatre
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 16:19 (picajzla0707).
6 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ja sam se iskreno ponadao da ce 3090 biti nesto bolja od 3080 pa sam nju htio uzeti, sacekat cu jos official benchmarke ljudi koje pratim na youtube, pa vidjeti.

 

mada sam svejedno narucio 3080 gaming x trio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Naglasak je bio na rt perfomansama, doduše na motion blur dijrlu, ali i općenito je rt druge generacije trebao biti puno jači. Da ne spominjemo tensor 3.0, koji bi tek trebao pokazati boost u dlss-u.
Sumnjam da su ovo finalni rezultati, bit će tu još vatre

 I ja se nadam da ovo nije finalno, no bilo je objašnjeno u nekim recenzijama zašto je to tako, i problem je same arhitekture, a ne softverski, no opet vidit ćemo...

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
_itsmoriarty kaže...

ja sam se iskreno ponadao da ce 3090 biti nesto bolja od 3080 pa sam nju htio uzeti, sacekat cu jos official benchmarke ljudi koje pratim na youtube, pa vidjeti.

 

mada sam svejedno narucio 3080 gaming x trio.

 Mislim da su se svi nadali, a ne cca 10% bolje perf i 10gb memorije vise za 1500$...

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
_itsmoriarty kaže...

ja sam se iskreno ponadao da ce 3090 biti nesto bolja od 3080 pa sam nju htio uzeti, sacekat cu jos official benchmarke ljudi koje pratim na youtube, pa vidjeti.

 

mada sam svejedno narucio 3080 gaming x trio.

 Mislim da su se svi nadali, a ne cca 10% bolje perf i 10gb memorije vise za 1500$...

 Osjeti se manjak konkurencije, tako je kako je....

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
hahhaajaads kaže...
_itsmoriarty kaže...

ja sam se iskreno ponadao da ce 3090 biti nesto bolja od 3080 pa sam nju htio uzeti, sacekat cu jos official benchmarke ljudi koje pratim na youtube, pa vidjeti.

 

mada sam svejedno narucio 3080 gaming x trio.

 Mislim da su se svi nadali, a ne cca 10% bolje perf i 10gb memorije vise za 1500$...

 14gb vise ali kao sto sam napisao prije....ekipa ocekuje rtx3070 16gb i rtx3080 20gb po istoj cjeni kao sada sa manje vrama.... nema ni kakve sanse jer je to novi super brzi ram i ocito skup.

Za performanse se jos ne zna jer kao jos nemaju sluzbene drivere za 3090,znat ce se sve uskoro. 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma to sa 20gb vrama je vrlo upitna investicija, sad igre na 4k koriste 5-6gb bez da štucaju - ne govorim koliko se 'pruže' kad im je više dostupno. Teško da će se to uduplat u roku tri godine da bi jedna 3080 počela trzat zbog manjka vrama, a tu je i odlična nevidijina kompresija, nova tehnologija za optimizaciju memorije...
Uglavnom, sumnjam da će se ponoviti gtx 770 koja je bila zajeb sa 2gb
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ne kužim, ako su iz Nvidie rekli da je 3090 zapravo novi Titan, čemu čuđenje? Pa Titani su mrvicu jači u gamingu od xx80Ti kartica. Do sad se nije sralo po Titanu jer bio baš to - Titan. I kaj, sad su promijenili ime i ljudi su se zbunili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...
hahhaajaads kaže...
_itsmoriarty kaže...

ja sam se iskreno ponadao da ce 3090 biti nesto bolja od 3080 pa sam nju htio uzeti, sacekat cu jos official benchmarke ljudi koje pratim na youtube, pa vidjeti.

 

mada sam svejedno narucio 3080 gaming x trio.

 Mislim da su se svi nadali, a ne cca 10% bolje perf i 10gb memorije vise za 1500$...

 14gb vise ali kao sto sam napisao prije....ekipa ocekuje rtx3070 16gb i rtx3080 20gb po istoj cjeni kao sada sa manje vrama.... nema ni kakve sanse jer je to novi super brzi ram i ocito skup.

Za performanse se jos ne zna jer kao jos nemaju sluzbene drivere za 3090,znat ce se sve uskoro. 

 3070 ima obicni ddr6 ram ne micronov 6x 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma stvari stoje ovako kakav future proof za gazde koji kupuju 3080, oni najčešće mjenjaju kada izađu nove serije i kupe top model. A onda mi papci kupimo njihove poderotine nakon godinu, dvije. Hebe se gazdama za future proof on ima naj i kad dođe nova serija škarta staru.
 
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
To su marketinške fore za bolju prodaju, 3090 nije titan niti su igdje decidirano rekli da jest, hamper titan je već u najavama

Evo ti link s najave - spominje koliko je jača od titana, ne kaže da je mijenja. Sve su to marketing priče, isto kao i za 380 usporedbu sa 2080ti

https://blogs.nvidia.com/blog/2020/09/01/nvidia-ceo-geforce-rtx-30-series-gpus/
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 17:40 (picajzla0707).
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Ma stvari stoje ovako kakav future proof za gazde koji kupuju 3080, oni najčešće mjenjaju kada izađu nove serije i kupe top model. A onda mi papci kupimo njihove poderotine nakon godinu, dvije. Hebe se gazdama za future proof on ima naj i kad dođe nova serija škarta staru.

 Pricas o 3080 kao da se radi o nekom skupocjenom automobilu, zar je toliko los standard kod nas? Moze si puno ljudi priustiti 3080, a postoji opcija i na rate kakve vecina koristi samo nerado govore o tome ili skrivaju. A da ne pricam koliko se novaca trosi na cigare i kafice, pa samo da smanje te troskove na kafice i cigare na pola mogli bi si svake godine priustiti high end grafu. A postoji opcija i inozemstva, na neko vrijeme otici raditi i zaradit si za 3 nova racunala, u inozemstvu ces ionako samo raditi i spavati pa ces brzo zaraditi, i vratis se u HR s nekom lovicom i eto ti nove kartice. Uglavnom postoji puno opcija kako ustediti novce za novu grafu, i nije nuklearna fizika, samo zahtijeva malo discipline.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 17:38 (Riot).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Naravno da nam je standard u banani. Koliko je to ljudi u hrvatskoj koji će si priuštiti 3080, 0,1 ili 0,2%, ako i toliko
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
mislioc kaže...
Ma stvari stoje ovako kakav future proof za gazde koji kupuju 3080, oni najčešće mjenjaju kada izađu nove serije i kupe top model. A onda mi papci kupimo njihove poderotine nakon godinu, dvije. Hebe se gazdama za future proof on ima naj i kad dođe nova serija škarta staru.

 Pricas o 3080 kao da se radi o nekom skupocjenom automobilu, zar je toliko los standard kod nas? Moze si puno ljudi priustiti 3080, a postoji opcija i na rate kakve vecina koristi samo nerado govore o tome ili skrivaju. A da ne pricam koliko se novaca trosi na cigare i kafice, pa samo da smanje te troskove na kafice i cigare na pola mogli bi si svake godine priustiti high end grafu. A postoji opcija i inozemstva, na neko vrijeme otici raditi i zaradit si za 3 nova racunala, u inozemstvu ces ionako samo raditi i spavati pa ces brzo zaraditi, i vratis se u HR s nekom lovicom i eto ti nove kartice. Uglavnom postoji puno opcija kako ustediti novce za novu grafu, i nije nuklearna fizika, samo zahtijeva malo discipline.

haha znam da je ovo hipotetski sta pises ali fakat si me nasmijao. zamisli lika koji ostavi posao/faks, obitelj... uzme 200 eura i krene za irsku da bi zaradio novac za 3080...  kakav vinko bresan, to bi bila komedija za anale :D 

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

nema ni puno više gejmera na kompu, evo teme o konzolama, PS5 razgrabljen kod nas i da je bilo 10X toliko otišlo bi. igre po 80eura i to će planuti, smartphonovi po 6-7 tisuća kuna, nema problema. igranje na kompu zanima sve manje ljudi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Nije ni čudo... obzirom na cijene i komplikacije sa HW. Uzmeš konzolu za puuuno sitniju lovu nego gaming pc i opleti.

5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
picajzla0707 kaže...
Naravno da nam je standard u banani. Koliko je to ljudi u hrvatskoj koji će si priuštiti 3080, 0,1 ili 0,2%, ako i toliko

 Zato ih toliko ide na skijanje, trose stotine i stotine kuna dnevno po birtijama, trgovacki centri cvjetaju i svako malo se neki novi otvori itd, nije slika bas tako crna kako se govori. Ok za Slavoniju, ona je poseban slucaj nazalost, ali vecina drugih regija je sasvim ok sto se tice standarda i ljudi si komotno mogu svake godine kupovati novu high end grafu, no nece jer ti ljudi imaju zivot, trose na hrpu drugih skupljih stvari. Sta ti mislis da su 3080 vlasnici neki direktori itd? To su obicni sljakeri koji su radili godinu dana  za tu grafu, odrekli se pola stvari u zivotu, placaju je na rate itd. A Ti gazde, direktori kako ih kolega mislioc zove sigurno nece kupovati takvu grafu, oni si kupuju nove automobile, mobilne uredjaje jer su u pokretu, ne sjede doma duze od 3 sata, bas ce takvi ljudi trositi vrijeme doma na cyberpunk i sta ti ja znam. Organiziraj si malo zivot, budžet i moci ces si priustiti takvu grafu, osim ako bas radis za minimalac i imas djecu.

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kaby kaže...
toxic kaže...

sve radi onako kako treba radit i znam da niti u jednom trenutku nisam izgubio niti jedan frejm... niti se moram brinut koju grafu cu piknut, koji monitor na kojoj rezoluciji s kojim ramom niti s kojim postavkama.

Dodatno ovu platformu ne moram mjenjat za moje potrebe dok sve ne krepa

O itekako jesi sa tim budget 3000MHz CL16 RAM-om.. dokaz1 dokaz2 itd. Uzet i7icu na 5GHz i onda je tako kastrirat sa RAMom..

 budget ram radi na 3600mhz... s Ryzenom sam mogao sanjati to nije htio niti na 3000mhz...

cak recimo neznas niti trollat dobro

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 17:58 (toxic).
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
jovial kaže...

haha znam da je ovo hipotetski sta pises ali fakat si me nasmijao. zamisli lika koji ostavi posao/faks, obitelj... uzme 200 eura i krene za irsku da bi zaradio novac za 3080...  kakav vinko bresan, to bi bila komedija za anale :D 

 To je kao neka scena iz Seinfelda, uvrnuti svijet.... ali dosta forumasa ovdje nema djecu, a pogotovo neki toliko vrijedan posao pa uvijek mogu otici na kratko vrijeme zaradit si lovu i vratit se.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 18:00 (Riot).
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Zato kažem nema kod gazdi kompromisa samo top ostalo je flop.
Možeš ti njima o future proof, nedostatku v-rama, Zen 12000, ali gazda kad snimi da Intel baca 15-20% fps-a više misli si kaj ovaj bedak lupa pa sve je jasno.
3070 ih ne zanima to je za sirotinju :)
Eventualno će pričekat 3090.
I opet kažem zašto ne kad su to njihovi novci i gušti i na koncu ako može zašto da si ne priušti.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 19:05 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
O jebote, koje gluposti lupetaš. Ne znam jel ti bolje ovo o odlasku u irsku da si kupe grafu ili ovo o godinu dana na pašteti. To mogu klinci koji nemaju života osim gejmanja, a i među takvima je vrlo malo onih koji će kupiti grafu od soma eura.
Veeeeelika većina gejma na budget konfama, 3080 se ne uzima tako lako niti u zemljama s triput većim plaćama, kamo li u hrvatskoj
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
toxic kaže...

 budget ram radi na 3600mhz... s Ryzenom sam mogao sanjati to nije htio niti na 3000mhz...

cak recimo neznas niti trollat dobro

CL..20,21? Kako trollam kad sam lijepo dao 2 testa gdje se sve jasno vidi..

ansha: Pomelo te
10 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...

Zato kažem nema kod gazdi kompromisa samo top ostalo je flop.
Možeš ti njima o future proof, nedostatku v-rama, Zen 12000, ali gazda kad snimi da Intel baca 15-20% fps-a više misli si kaj ovaj bedak lupa pa sve je jasno.
3070 ih ne zanima to je za sirotinju :)
Eventualno će pričekat 3090.

 meni je isto taj princip tupav. al kaj te briga kaj delaju ovi z penezima? mislim, mozemo se mi zahebavat na njihov racun ko sta se oni mogu na nas i to je isto ok (di je onaj sta je do sad promijenio 3 3080 kartice, a ni jednu jos nije vidio? :D ). 

 

da mi zena dozvoli vece napajanje i ja bi si uzeo hamper, al kad ne da :D 

15 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kaby kaže...
toxic kaže...

 budget ram radi na 3600mhz... s Ryzenom sam mogao sanjati to nije htio niti na 3000mhz...

cak recimo neznas niti trollat dobro

CL..20,21? Kako trollam kad sam lijepo dao 2 testa gdje se sve jasno vidi..

 cl 16.. doslovno xmp podignem rucno na 1.4 napon i 3600 radi bez ikakvih problema od prvog dana na z490 ploci, cudno zar ne ?

cuj ja sam isto tako nasao hrpui reviewa koji govori da nema veze, neki da ima veze pa opet da nema veze... sasvim nebitno jer doslovno nisam vidio nikakav poseban gain ali s obzirom da ovako radi neka radi...

i to ce doci na red za jos brzi ram s brzom letenciju... sada su bili ssdovi prioritet

 

zao mi je sto s Ryzenom nisam vidio daj poseban gain 3000 vs 3600 jer sam se vozio na 2933 jedva... valjda zbog sugave memorije... ko ce ga znati.. sigurno Ryzen nije bio kriv... nema sanse da je on bio uzrok...

Bnet: mNik987#2148
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice