NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.785.421
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Izgleda da je Asus uvjerljivo najbolja a Palit/Gainward uvjerljivo najgora, tek nešto mrvicu bolja od referentne.. how the turntables..

Inače priča ide da je potrošnja odnosno TDP trebao biti 250W da se nvidia uspjela dogovorit sa TSMCom oko 7nm kao što su u startu planirali..

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Čeka se Aorus Extreme, ta će i pivu hladit na optimalnih 5 stupnjeva.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 Kak je krenulo, očekujemo je u Futuri oko Božića za 12000 kuna. I to će bit cijena sa posebnim popustom za gotovinu

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 21:39 (t00mob).
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 To se ceka, a ne ovih bijednih 10 gb ....

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Kaby kaže...

Izgleda da je Asus uvjerljivo najbolja a Palit/Gainward uvjerljivo najgora, tek nešto mrvicu bolja od referentne.. how the turntables..

Inače priča ide da je potrošnja odnosno TDP trebao biti 250W da se nvidia uspjela dogovorit sa TSMCom oko 7nm kao što su u startu planirali..

 Msi Ima dosta veći boost, i veću potrošnju, kad bi je spustio na razine asus mislim da je msi bolji posto je i ovako blizu s obzirom na veću brzinu. 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Nadam se da imate Intel cpu kako bi se to iskoristilo kak spada :)
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...

 To se ceka, a ne ovih bijednih 10 gb ....

lol Otkad je 10GB GDDR6X malo za gaming?

9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
WadeWilson kaže...

Pozdrav, novi sam tu, dal da idem na 3080 ili 3090, primarno me zanima ova igra??

 

malo si fulao. Ta igra ti je God of War 2 (vjerojatno će u nazivu biti Ragnarok) i to ti je isključivo Sony ekskluziva, dakle biti će samo na Playstationu 5. Tako da nemaš šta uzimati grafičke kartice za to

 

a ako trolaš onda sam ga fino nasjeo

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Nadam se da imate Intel cpu kako bi se to iskoristilo kak spada :)

 Imam 4k HDR TV... baš me boli kita za 1080p 360fpsa... a za to će ryzen poslužiti

8 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Nadam se da imate Intel cpu kako bi se to iskoristilo kak spada :)

 A zamisli ako Zen3 ispadne toliko dobar kako se šuška pa onda Intel postane onaj koji bottlenecka 

ansha: Pomelo te
16 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kolega pa ti nisi izgleda nimalo upućen u "gejming scenu" sve ispod 16GB je malo i neće igre raditi kako spada

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Fichek nije 10 gb gddr6x malo, ali kad se sjedne na kavu u bircu i krene spika tko šta ima pod haubom onda ovih 20gb zvuči kao V8, a 10gb verzija kao ovi novi benzinci od 3 cilindra.
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Realno su grafe ispreskakale CPUe i tu vise nece imat smisla ispod 4k od ovih 3080 pa na jace jer cpu to jednostavno ne moze vise pratit....

Bas je cudno da na Amazonu i dalje primaju prednarudzbe.......mozda cemo nakon ponoci vec znat kakva je situacija ako mi se status promjeni u poslano 😁

 

EDIT:

 

Ima i Asus na Amazonu pa tko zeli....iako je cijena malo.... 

 https://www.amazon.de/-/en/ASUS-TUF-RTX3080-O10G-GAMING/dp/B08HN4DSTC/ref=mp_s_a_1_8?dchild=1&keywords=rtx+3080&qid=1600372392&sr=8-8

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 21:54 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
The_Fichek kaže...
Riot kaže...

 To se ceka, a ne ovih bijednih 10 gb ....

lol Otkad je 10GB GDDR6X malo za gaming?

 

kaže čiko 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
alscaul kaže...

I dalje se može ZOTAC 3080 naručiti s njemačkog amazona. Vidim da je i ameri kupuju kad kod njih više nema zaliha

Jbt pošto se još može naručiti, strah me da nije greška i da će nam prekinut narudžbe, kao što su mi već francuzi napravili za strixicu

Ili ipak amazon.de ima stotine komada na raspolaganju

 Nemoj đinksat

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Hahahahah.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
NVIDIA Ampere 30xx

jel nisu rekli da nece biti 3080 ti ? ili sam ja nesto lose skonto :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Minneyar kaže...

 A vidis meni je MSI gaming x gtx 970 dvaput crkla u garantnom roku :) tak da ono, tesko izvlacit zakljucke na temelju tako malo primjera

 Ma znam, ovo je bila moja osobna opservacija na temelju mog iskustva. Prva Nvidia grafa mi je bila Riva 128, AGP sabirnica, iz 1997.   Od tada do danas imao sam samo Nvidia grafe i to razne: Leadtek, Elsa, BFG, XFX, Zotac, Palit, Gainward(Palit i Gainward je ista stvar), Inno3D, MSI..  i velim, jedina koja mi je crkla u ove 23 godine je Inno3d.  Naravno, to ne znači ništa, ali samo velim :-)

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
neampojma kaže...
The_Fichek kaže...
Riot kaže...

 To se ceka, a ne ovih bijednih 10 gb ....

lol Otkad je 10GB GDDR6X malo za gaming?

 

kaže čiko 

 Pa to sam ja pokušavao objasnit stranicu prije, ali kad svi vide samo cherrypick bencheve...

Bene docet, qui bene distinguit.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ekipa nekak mi smrdi da je Navi opak, nije 3080 bezveze 700eura.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
The_Fichek kaže...

lol Otkad je 10GB GDDR6X malo za gaming?

 Nije stvar u tome. 20GB se kupuje za future proof tj. da što manje izgube na cijeni kod buduće prodaje. Navodno novi Flight Simulator šteka na 10GB, ja ne znam, samo sam načuo :-)

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 22:03 (t00mob).
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Nadam se da imate Intel cpu kako bi se to iskoristilo kak spada :)

 Nema potrebe, Zen 3 se uzima iduci mjesec, s obzirom da posjedujem x570 platformu nadogradnja ce biti jednostavna.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
mislioc kaže...
Nadam se da imate Intel cpu kako bi se to iskoristilo kak spada :)

 Nema potrebe, Zen 3 se uzima iduci mjesec, s obzirom da posjedujem x570 platformu nadogradnja ce biti jednostavna.

 ako izađe dobar bios :D

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Ma to Nvidia boosta prodaju Intelu udružila se gamad protiv Zena :)
Ali kad dođe Navi i novi Zen onda će Seasonic od 2kw bit top seller na Mindfactory :)
Zahebanciju na stranu ovaj 4600 Zen vrlo lako moguće će biti 8/16.
E sad ako Navi bude bolji od Rtx3000 onda fakat kapa dole Amd.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 22:17 (mislioc).
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 i jel tko povjerovao u ispriku? 

10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Riot kaže...
mislioc kaže...
Nadam se da imate Intel cpu kako bi se to iskoristilo kak spada :)

 Nema potrebe, Zen 3 se uzima iduci mjesec, s obzirom da posjedujem x570 platformu nadogradnja ce biti jednostavna.

Ma nemas potrebe, razlika na 1440p je 10 fpsa, jos kad stavis infinity fabric eto te na 0-5 fpsa, na 4k je razlika ravno 0%.

12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Bilo kako bilo Nvidija je sa ovom serijom razvalila.
Ovakva navala na shopove nije niti na Black Friday.
Ljudi im daju 6k kuna i još su sretni kaj su uhvatili svoj primjerak to dovolnjo govori o kakvoj se tu kartici radi.
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
mislioc kaže...
Bilo kako bilo Nvidija je sa ovom serijom razvalila.
Ovakva navala na shopove nije niti na Black Friday.
Ljudi im daju 6k kuna i još su sretni kaj su uhvatili svoj primjerak to dovolnjo govori o kakvoj se tu kartici radi.

 Ako ćemo iskreno, onaj tko je bio pametan taj će čekat mjesec dana AMD release.

 

Vrlo vjerojatno bit će bolja kartica performansama za manje para... a ja se nadam da će onda Nvidia još spustit svoje cijene, e tada će bit pravo vrijeme za kupovinu.


Danas me hajp skoro ponjeo, umalo sam kupio preko amazona... 

Bene docet, qui bene distinguit.
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
t00mob kaže...
The_Fichek kaže...

lol Otkad je 10GB GDDR6X malo za gaming?

 Nije stvar u tome. 20GB se kupuje za future proof tj. da što manje izgube na cijeni kod buduće prodaje. Navodno novi Flight Simulator šteka na 10GB, ja ne znam, samo sam načuo :-)

Future proof za kaj? Kaj uopce znaci ta rijec. Bez uvrede, to mi je jedan od najreterdiranijih izraza na forumu. Kakva igra je uopce Flight Simulator, valja li cemu osim sto ubije komp. Kaj se mora vidjet apsolutno svaki detalj dok letis u avionu.. Di su prave igre s pravim gameplayom.. Jebes sve te grafe kad mozes postene PC igre u zadnjih 5 godina nabrojat na prste 1 i pol ruke. Dobra stara, kad izadju igre koje ce koristiti 10+ GB VRAMa doci ce i nove grafe i tako u krug.. Sve da Flight Simulator i koristi tolko, opet je vjerujem iznimka, ali eto koristi se za benchmarke pa je kao neko mjerilo lol. Ovo za prodaju je druga prica, ali gubis na prodaji cim skines plasticnu foliju s grafe.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice