Koju HD Radeon 4850 kupiti?

poruka: 54
|
čitano: 5.627
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?
4mal kaže...

jel ova ok :)

 

 

 

VGA PCI-E CLUB 3D ATI Radeon HD3870 Overclocked Edition, 512 MB, tv-out, Dual DVI

 Za tu lovu nije. Ako već za tu lovu uzimaš, uzmi minimalno 8800GT.

Preskupa je, ako uzmeš u obzir da HD3850 koji je 5% slabiji košta 700 kn, a ovo 1050.
Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku.
16 godina
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?

kaj kažeš na ovu

 

VGA nVIDIA ZOTAC 8800GTS 512 MB DDR3 PCIE16

1150 kn :)

 

 

 

kad je bal nek je bal heh ;)

 

 

C2D E4300@3(333*9)3.0 Ghz/Gigabyte 965P-DS3/2 x DDR2 1GB DC SuperTalent @ 774Mhz/PIONEER DVD-RW DVR-111D ATA Device/Seagate-ST3200827AS SATA Device (200 GB, 7200 RPM, SATA-II)/Sapphire X1950XT 256Mb/Thermaltake Soprano/CHIEFTEC PFC -550W/Vista x64 Ultimate/XP Pro-SP3/Samsung SM931BW
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2008 16:59 (4mal).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?
4mal kaže...

kaj kažeš na ovu

 

VGA nVIDIA ZOTAC 8800GTS 512 MB DDR3 PCIE16

1150 kn :)

 

 

 

kad je bal nek je bal heh ;)

 

 

 Dobra grafa, bolja od 8800GT, ali nažalost lošija od HD4850 koja je 100 kn skuplja.

EDIT: Da više ne spamamo po forumu, ako imaš love, uzmi HD4850, jer ćeš ju za 2-3 godine moći iskoristi s takvim monitorom. Definitivno ćeš duže moći igrat na high rezi nego s HD38x0, 8800GT i 8800GTS. Ono su bile samo jeftinije alternative, koje su i tak i tak overkill za takav monitor.
Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2008 17:08 (kompotko).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?
4mal kaže...

ma dobro neda mi se sad zajebavt s tim klokanjem ;)

a tak i tak sad su i cijene obojih  modela sličan

;)

 

p.s

jel mi se isplati za svoju rezu kupovat oc-ane ver. :)

jer vidim da im je dost pala cijena v;)

te koju bi mi preporučio

hmmm?

 Unaprijed clockane kartice se definitivno ne isplati kupovati, s obzirom da platiš najmanje 100-tinjak kuna više za ono što ti napraviš u par minuta, instalcijom Rive i pomicanjem slidera udesno.

Bolji cooleri dolaze, no nije pravilo da dolaze sa tvornički clockanim verzijama kartice.

No s obzirom da za 150kn imaš za kupiti S1, ja bih prije dao pare za S1 i plain karticu, nego za OC-anu verziju kartice sa bučnim Zerothermom.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2008 17:33 (Razer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?
Razer kaže...
Unaprijed clockane kartice se definitivno ne isplati kupovati, s obzirom da platiš najmanje 100-tinjak kuna više za ono što ti napraviš u par minuta, instalcijom Rive i pomicanjem slidera udesno.
 Kao dobar primjer unaprijed clockane je Club 3D-ov HD3850 u HGSpotu, koji je unatoč tome da je clockan, jeftiniji u odnosu na ostale HD3850 kartice. Ali to je samo jedan primjer. U većini slučajeva je ovako kako si rekao.
Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku.
16 godina
moderator
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?
Razer kaže...

No s obzirom da za 150kn imaš za kupiti S1, ja bih prije dao pare za S1 i plain karticu, nego za OC-anu verziju kartice sa bučnim Zerothermom.
 Ja dijelim tvoje misljenje, samo koliko citam na netu, kad se skine stock cooler, naponski regulatori ostanu bez hladnjaka. Najbolje je otkinuti onaj zadnji dio stock coolera (onaj bodljikavi) i zavrnuti nazad na karticu.
Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?
kompotko kaže...
 Kao dobar primjer unaprijed clockane je Club 3D-ov HD3850 u HGSpotu, koji je unatoč tome da je clockan, jeftiniji u odnosu na ostale HD3850 kartice
 Slažem se.  To je pak, zbilja dobra kupovina.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2008 17:44 (Razer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?

Asus Extreme Radeon HD 4850-definitivno!

Evo slike koje sam ti pribavio(također prošlo kroz moj PC).Nešto sam poslikao, pa pogledaj.

 

 

by Mario by Mario
cijela slika ASUS by Mario cijela slika ASUS by Mario
..::by Mario::.. ..::by Mario::..
..::ASUS::.. ..::ASUS::..
by Mario Novak. http://cronogomet.net/ Tko je bio prvi overclocker? Nikola Tesla,prvi je uništio električnu centralu tijekom OC-a.
16 godina
neaktivan
offline
Koju HD Radeon 4850 kupiti?

Majstori, pitanje: Imam novu Sapphire HD4850 i hladnjak Accelero S1 rev.2 - ali taj hladnjak nema dodatke za voltage regulator za 4850, samo za RAM i za regulatore drugih nekih modela kartica, može li 4850 bez hlađenja voltage regulatora?

A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?

kolko para :) i di

C2D E4300@3(333*9)3.0 Ghz/Gigabyte 965P-DS3/2 x DDR2 1GB DC SuperTalent @ 774Mhz/PIONEER DVD-RW DVR-111D ATA Device/Seagate-ST3200827AS SATA Device (200 GB, 7200 RPM, SATA-II)/Sapphire X1950XT 256Mb/Thermaltake Soprano/CHIEFTEC PFC -550W/Vista x64 Ultimate/XP Pro-SP3/Samsung SM931BW
16 godina
moderator
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?
Zeljko B kaže...

Majstori, pitanje: Imam novu Sapphire HD4850 i hladnjak Accelero S1 rev.2 - ali taj hladnjak nema dodatke za voltage regulator za 4850, samo za RAM i za regulatore drugih nekih modela kartica, može li 4850 bez hlađenja voltage regulatora?

Na netu nalazim ljude koji su mijenjali hladnjake, kazu da su naponski regulatori vreli na dodir i da je rizik ostaviti ih tako.
S druge strane evo link za asus 4850 1 GB s njihovom verzijom hladjenja, a tu se vidi da su naponski regulatori bez ikakvog hladjenja.

Po ovakvim temperaturama, ne bih se kockao s golim regulatorima i otkinuo bih dio stock hladnjaka i zavrnuo ga nazad na karticu. Samo u tom slucaju ode garancija...

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?

Hmm, malo riječi, a puno mi znači ovaj info.

 

Vidio sam sliku, izgleda kao da ne smeta što nema hlađenja. Inače, s ovim Accelero S1 mi je temperatura 46 idle, 53 u zahtjevnoj igri. To je nakon 5 - 10 minuta, ne znam kako će biti dalje.

 

Morat ću nešto smisliti da prikačim heat sink na regulatore...

 

HVALA

 

ps. sadašnju temperaturu mi prikazuje ATI Control Center, ali sam nepovjerljiv, pa jel znaš (znate) koji je najbolji, jednostavan i pouzdan softver da mi prikaže temperaturu GPU?

A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.6.2008 19:01 (Zeljko B).
16 godina
moderator
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?
Zeljko B kaže...

 

ps. sadašnju temperaturu mi prikazuje ATI Control Center, ali sam nepovjerljiv, pa jel znaš (znate) koji je najbolji, jednostavan i pouzdan softver da mi prikaže temperaturu GPU?

 Ja koristim rivatuner za clockanje i monitoring jer jedini podrzava clockanje na visti x64 (mozda sad ima i drugih kao ati tray tools, atitool i sl, do prije par mjeseci nije vista x64 bila podrzana). Nazalost moja trenutna kartica nema temperaturni senzor pa ne znam kolika joj je temperatura i nemam opciju prikaza ni u jednom od navedenih programa kao ni u ccc-u. Probaj s rivom. Isto tako, everest ocitava temperaturu gpu-a.
Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?

Ovo je link na stranicu gdje je lik OC 4850 sa Zalmanovim coolerom i ostavio regulatore bez. Zanimljivo. Ali ispod netko upozorava da se ipak odreže onaj dio sa originalnog coolera i stavi na regulatore.

 

Ne znam što da radim...

A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
16 godina
moderator
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?
Zeljko B kaže...

Ovo je link na stranicu gdje je lik OC 4850 sa Zalmanovim coolerom i ostavio regulatore bez. Zanimljivo. Ali ispod netko upozorava da se ipak odreže onaj dio sa originalnog coolera i stavi na regulatore.

 

Ne znam što da radim...

 Koliko vidim, lik nije ni na memoriju stavio nikakvih hladnjaka. Na ovom linku isto spominju da se vent sa stock coolera ne vrti brze od 10% i da asus-ov smart doctor jedino ima kontrolu venta. Sa brzim ventom kartica se spusta (prema korisniku na linku) ispod 50 stepeni.
A sto ti je problem odrezati dio coolera? Eno ima lijepa crta, samo povuces pilom :)
Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?
DrNasty kaže...
A sto ti je problem odrezati dio coolera? Eno ima lijepa crta, samo povuces pilom :)
 
Smijeh OK, odlučeno. Vidim i da taj odrezani dio ima svoja dva vijka, pa ću to napraviti, samo mi se ne da opet vaditi sve iz kante... al' ajde.
A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
16 godina
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?

@pisimaster

alo kaj si sljep :P pito sam te neš

C2D E4300@3(333*9)3.0 Ghz/Gigabyte 965P-DS3/2 x DDR2 1GB DC SuperTalent @ 774Mhz/PIONEER DVD-RW DVR-111D ATA Device/Seagate-ST3200827AS SATA Device (200 GB, 7200 RPM, SATA-II)/Sapphire X1950XT 256Mb/Thermaltake Soprano/CHIEFTEC PFC -550W/Vista x64 Ultimate/XP Pro-SP3/Samsung SM931BW
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.7.2008 17:13 (4mal).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?
DrNasty kaže...
 Koliko vidim, lik nije ni na memoriju stavio nikakvih hladnjaka. Na ovom linku isto spominju da se vent sa stock coolera ne vrti brze od 10% i da asus-ov smart doctor jedino ima kontrolu venta. Sa brzim ventom kartica se spusta (prema korisniku na linku) ispod 50 stepeni.
A sto ti je problem odrezati dio coolera? Eno ima lijepa crta, samo povuces pilom :)
 
Resetira mi se komp bez hlađenja regulatora, pa sam vratio originalni cooler i napravio hack koji sam našao na webu. Hack sam opisao ovdje na forumu.

Sada mogu podešavati brzinu originalnog ventilatora (bila je na 10%, ja stavio na 65%) i dovoljno smanjio temperaturu dok ne kupim neki dobar aftermarket hladnjak koji pokriva sve.

Žurio sam se kupiti 4850, jer mi treba, ne žalim zbog hlađenja - grafulja je izvrsna za tu lovu (1256 kn, ovdje)
A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
16 godina
moderator
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?
Zeljko B kaže...
Resetira mi se komp bez hlađenja regulatora, pa sam vratio originalni cooler i napravio hack koji sam našao na webu. Hack sam opisao ovdje na forumu.

Sada mogu podešavati brzinu originalnog ventilatora (bila je na 10%, ja stavio na 65%) i dovoljno smanjio temperaturu dok ne kupim neki dobar aftermarket hladnjak koji pokriva sve.
Koliko se spustila temperatura s tim povecanjem brzine venta?
Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?
DrNasty kaže...
Koliko se spustila temperatura s tim povecanjem brzine venta?
 
Oko 10 - 15 stupnjeva u oba moda, kod mene na 50% brzine (smanjio sam ipak). Ljudi na forumu s tim hackom kažu da postižu 22 stupnja manje.
A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
16 godina
offline
Koju HD Radeon 4850 kupiti?

Ja sam svoje graficke dosada hladio sa malim ventilatorom i uvijek je hladio za 10-15 stupnjeva nizu temperaturu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?

da ne otvaram novu temu

dali je moje napajanje chiftec gps550ab

dovoljno za ovu karticu :)

C2D E4300@3(333*9)3.0 Ghz/Gigabyte 965P-DS3/2 x DDR2 1GB DC SuperTalent @ 774Mhz/PIONEER DVD-RW DVR-111D ATA Device/Seagate-ST3200827AS SATA Device (200 GB, 7200 RPM, SATA-II)/Sapphire X1950XT 256Mb/Thermaltake Soprano/CHIEFTEC PFC -550W/Vista x64 Ultimate/XP Pro-SP3/Samsung SM931BW
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?

vise nego dovoljno.

16 godina
protjeran
offline
RE: Koju HD Radeon 4850 kupiti?
4mal kaže...

da ne otvaram novu temu

dali je moje napajanje chiftec gps550ab

dovoljno za ovu karticu :)

 Dovoljno je za dvije 4850 u crossfire-u
Jedna 4850 trosi sa konfom 450W a u CF-u(crossfire) trosi 550W
Bolje biti pocetnik nego n00b
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice