GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.350.764
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
dreadmoore kaže...
Mozda driveri

 a držim stare 441.87 jer na svim novijima izgubim potporu za sliku na televizoru preko hdmi, jednostavno više ne prepoznaje tv

probat ću staviti najnovije drivere makar i bez slike na tv-u, samo za probu

12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

imam problemčić sa svojom msi gtx 1070 gaming, slika u prilogu (ne znam jel se vide zelene točkice na non-white pozadini), druga fotka slikana s mobom

to mi je bilo prije nekih pola godina, poslao je u servis i vratili je da nema nikakvih problema, od tada je radila normalno i danas opet

 

jel to grafa pri kraju i što napraviti ako opet ispadne na servisu da kod njih nema problema?

 Ubij me al imao sam tako nešto isto. Meni je VRAM bio nesipravan ako me pamćenje dobro služi.

 

Reklamirao i dobio novu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
DarthMarkus kaže...

 Ubij me al imao sam tako nešto isto. Meni je VRAM bio nesipravan ako me pamćenje dobro služi.

 

Reklamirao i dobio novu.

 ja sam reklamirao i ništa, kad sam je vratio u komp nakon što su je vratili, nisam mjesecima imao problema sve do danas

 

zanimljivo, skroz novi driver podržava televizor i još zanimljivije - na televizoru nema zelenih točkica (nije ih bilo niti sa starim driverom)

da nije dvi-d kabel?

 

EDIT:

hehe, kabel je kriv

ugasio komp, uštekao, ištekao i radi savršeno

 

mali makac od djece se bio zavukao iza i vjerojatno ga malo pomaknuo (nije bio zašarafljen)

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2020 17:33 (picajzla0707).
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

malo zlo 

 

EDIT

forum je danas poprilično u banani

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2020 17:39 (picajzla0707).
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Koji ti je tv pa imas problema sa podrskom koji model. U mene Sony Kdl 32"706B 2014 radi bez problema sa hdmi.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2020 17:42 (dreadmoore).
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

malo zlo 

 

EDIT

forum je danas poprilično u banani

 Presladak je. Ja ih imam 3.

 

Nikad više kućaru sa reset tipkom na poklopcu neću uzet .

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Hisense neki jeftini, ali isto mi je bilo i sa lg-om starim 7-8 godina. Sad s najnovijim driverima radi normalno, sa svima nakon onih starih nije uopce preko hdmi prepoznavali da je ista spojeno.
12 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

Imam 2 pitanja pa da ne otvaram novu temu ovdje ću 

1.

Kupio sam ASUS GTX 1070 Dual OC od kolege i u mom kompu ne radi. To jest radi sve dok ne instaliram drivere, nakon toga se komp samo restarta sam od sebe.

Probao sam reinstall windowsa jer sam prije imao grafu iz AMD tabora pa sam mislio da se nešto krši između starih drivera i ovih Nvidijinih (iako sam prije obrisao AMD drivere).

Sve u svemu dok je na onom Microsoft display basic driveru radi normalno i čim instaliram Nvidijin driver komp se restarta svaki put čim botooa windows (ili u roku 10 sekundi nakon boota windowsa) probao sam najnovije whql drivere i one stare s CDa. 

Kod kolege grafa radila normalno, i ubacio sam ju u komp kod drugog kolege i njemu sve normalno radi. 

Tako da ja mislim da je problem u mom napajanju, staro je oko 7 godina, iako su mi prošle komponente radile normalno s tim napajanjem (Fx 8350 i rx 570, i nakon njega ryzen 2600 i rx 570)

Rx 570 mi je zahtjevala 6 pin napajanje a ova gtx ima 6+2. Probao sam sve 6+2 konektore od napajanja koje imam i na svima se restarta cim digne windowse.

Može netko potvrdit da je napajanje u pitanju? Ili ako ima još  neki prijedlog šta bi mogao probati?

 

2.

Također me zanima zašto svijetli ova bijela i crvena lampica na grafičkoj kod power utora? Je li to javlja neku grešku s njom? Te dvije lampice su svijetlile i kod mene i kod obojice kolega u kompu.

Skužio sam da ne radi jedan DisplayPort (probano i kod mene i kod kolege), na drugom DisplayPortu normalno daje signal.

Imam garanciju još pola godine, pa me zanima mogu li reklamirat grafičku? Jer jedan utor ne radi i to crveno vjerojatno signalizira neku grešku tako da bi možda mogla uskoro krenut pravit veće probleme. 

A grafička je već prije 4 mjeseca bila na reklamaciji jer se gasila svakih 2 sata tijekom gejmanja, i problem je bio otklonjen (navodno su samo pastu promjenili) iako temp nije prelazila 80C. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 19:28 (dinos3).
12 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

Ako postoji neka stavka koja se može testirati u 100% slučajeva (kod tebe recimo DisplayPort), odmah nosi na garanciju i obavezno to spomeni kao razlog garancije. Nadaj se da neće moći popraviti (ko prošli problem, sa pastom  ) i da ćeš dobiti novu grafičku.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
dinos3 kaže...

Bude garancija riješila sve.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2020 6:58 (Valentin17).
8 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Kako vam se vrti Warzone na 1050 Ti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Šašavo ali sasvim očekivano, kad večinu RTX 3000 grafa Nevidija prodaje direktno majnerima.

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-is-now-resupplying-4-year-old-geforce-gtx-1050-ti-pascal-gpus-to-aibs

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Katastrofa

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

Neznam kaj znače lampice probaj tech support od proizvođača kartice, ali ako je napajanje tak staro probaj ti prvo sa drugim napajanjem i vidi.

7 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Lampice ti mogu značiti nedostatno napajanje ili neipsravan PCI-E kabel. Na mojoj Rx 5700 lampica se upali svaki put (na sekundu) kada upalim računalo, a onda se ugasi i sve nastavi normalnim tokom. Vjerojatno ima i nekakava overvoltage zaštita, ali mislim da je stvar u napajanju ili kabelu. Koje napajanje ti ima kolega?

Ako imaš garanciju, nemoj se razmišljati previše. Reklamiraj!

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 11:01 (Brki1994).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Stize sljedeci tjedan Kuhler 920 (120x49mm rad) za Kraken G12, pa da vidimo jel moguce stabilnih 2.07-2.1GHz kad se 1080Ti da mjesta za disanje.

Temp na stock cooleru 1.95GHz su bile cca 80-83c na 2000rpm, sad su 77-80c na 2GHz sa vezicana 2 120mm venta na 1400rpm na stock cooleru, ocekujem kojih 65-68c na 1200-1300rpm sa 2 Arctic P12.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice