AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.628.389
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Zwer54 kaže...
mihi999 kaže...
Zwer54 kaže...
mihi999 kaže...

Cekamo amd. Kakva god grafulje izbacili definitivno kupujem amd jer se i meni riga od nvidie i njihovih gluposti.

 

Zahvalni smo ti na tome, pokazao si da si pravi fan ne nekakvi preskakivač iz tabora koji priča jedno a kupuje drugo. Treba nam takvih ljudi koji ce kupovati nove Radeon grafe uslijed toga sto ce biti skupe i nekonkurentne...

 

Big Respect, imas moj glas  

 Zasto nekonkurentne?

 

Oko 10-20% manje performanse za 40% manje love. Ili ako oces u brojkama 1000 naprema 1600 eura. Pa za tu razliku kupim nove gume za motor za sezonu i ne vidim nikakvu razliku u gejmingu. 

 

Jedino ne mogu reci negdje nekome nebitnome na forumu ili bilo gdje drugdje na netu: "Ej stari znas, ali ja ti imam rtx4900 i imam 20% vise fpsa od 7900xtx, i ja sam lord a ti si obican peasant jer kupujes amd."

 

Zivio ti meni i kupuj sta hoces za svoju lovu.

 

 

Valjalo bi pricekati da radeonke dodu u ducane sa cijenama jer 4080 msrp je 1200, a ne 1600, pa da ne ispadne da ce i radeonke bit osjetno iznad tih spomenutih 1000 dolara. Obicno msrp 1000 dolara u europi zavrsi 1400 eura...

 Moras biti svjestan da vise nema manjka grafickih i da je trziste zasiceno i da ljudi jednostavno nemaju love na bacanje i nema majnera koji kupuju sve samo da majnaju.

 

 

Pa svugdje mozes nabaviti koju god graficku zelis dok je prije bila nestasica. Morao si se predbiljezit da uopce mozes doc do graficke.

 

 

Nemaju bas manevra podizati cijene jer ih nitko nece kupiti jer ljudi nemaju love.

mihi
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2022 20:11 (mihi999).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
mihi999 kaže...  

Nemaju bas manevra podizati cijene jer ih nitko nece kupiti jer ljudi nemaju love.

 ništa bolja situacija nije niti sa procesorima i matičnim pločama, pa vidi kako su ih cijenili 

tek nakon dva mjeseca su počele padat cijene i još uvijek su preskupi, lako moguće da će tako krenuti i sa novim grafama

jer su se počeli furati na premium brend, dok ih realnost ne ritne u guzicu, a za to treba malo vremena da im dođe iz dupeta u glavu da prodaje nema po tim cijenama

6 godina
offline
AMD Navi

Imaju ljudi love za hobi. Uvijek su imali, uvijek će imat. Nema minera stoga je stanje kao prije prve mining groznice. To se zove normalno stanje. Proizvoda ima. Kupuju ljudi iz hobija. Ili posla. Međutim ne kupuje jedna osoba 10, 100, 1000 komada. Tu je razlika.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Imaju ljudi love za hobi. Uvijek su imali, uvijek će imat. Nema minera stoga je stanje kao prije prve mining groznice. To se zove normalno stanje. Proizvoda ima. Kupuju ljudi iz hobija. Ili posla. Međutim ne kupuje jedna osoba 10, 100, 1000 komada. Tu je razlika.

 to je samo tvoje mišljenje, podatke o prodaji u milijunima primjeraka u ovom kvartalu imat ćemo koji mjesec nakon nove godine, možda će još bolji uvid u prodaju biti i kad dobijemo podatke za prvi kvartal sljedeće godine, s novom serijom radeonki, pa ćemo tek onda moći vidjeti jesu li brojke iste kao prije rudarenja ili su niže

 

e sad, hoće li značajnije spuštat cijene ovisi o više faktora, jedan od osnovnih je profit - ako i sa manjom prodajom imaju visok profit, cijene neće ići dolje značajno

no, ako im bude padala i prodaja i profit, možda spuste cijene kako bi čistom količinom povećali profit, čak i sa nižom profitnom marginom

također, bitna je i konkurencija, ako je amd-u cilj maknut se s ovih katastrofalnih 8% udjela, onda će u startu ponuditi niže cijene nove serije, a to bi moglo natjerati i nevidiju da spušta cijene

međutim, baba su je ionako upropastila radeon diviziju, novi procesori se slabo prodaju i tu će biti problema, tako da je potpuno nepredvidivo kojim će putem krenuti, a intel je ionako zasad u banani i nemeremo očekivat tako skoro njihov utjecaj na spuštanje cijena zbog konkurencije

6 godina
offline
Re: AMD Navi

To su činjenice.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
6 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
cvaja997 kaže...

To su činjenice.

 

zasad imamo jedno izvješće o stanju tržišta nakon pada rudarenja, a i to je polovično jer se tek čekaju nove serije, a starih serija je bilo ko pljeve polovnih

 

 

 

 Hello world.  Kako to, što nije bila nestašica čipova i problema u logistici? Kako je sad najednom preplavljeno tržište, a ljudi i dalje ne kupuju toliko novih modela jer ih ima na stanju u skoro svakoj trgovini? Kako to? 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2022 12:10 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Saphire Vapor-X is back!!!

 

sapphire-radeon-rx-7900-nitro-series-

 

p.s. 3x8 pin, full custom design ;)

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
6 0 hvala 2
12 godina
offline
AMD Navi

Kad se mogu očekivati prvi rezultati benchmarka za novu seriju? Negdje mi zvoni datum 3.12. al nisam siguran, pa da provjerim.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
mazy651 kaže...

Kad se mogu očekivati prvi rezultati benchmarka za novu seriju? Negdje mi zvoni datum 3.12. al nisam siguran, pa da provjerim.

Join the benchmark waiting room.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
snake1kl kaže...

ima RTX 4080 modela koliko hoces i ima određenih modela rtx 4090.

 

Zwer54 kaže...

Pa bas da je kolko hoces nije, npr na casekingu imas 5 od 16 modela 4080 in stock, dok 4090 nema ni jedne trenutno. A prije 2 dana nije bilo ni tih 4080... Nije prazno ko prije god dana, al nije bas ni da su ducani puni...

 

snake1kl kaže...
Zwer54 kaže...

Pa bas da je kolko hoces nije, npr na casekingu imas 5 od 16 modela 4080 in stock, dok 4090 nema ni jedne trenutno. A prije 2 dana nije bilo ni tih 4080... Nije prazno ko prije god dana, al nije bas ni da su ducani puni...

 Na nabavi pise da ima jednih i drugih, jedino ako krivo pise. U trgovinama su u zelenome isto tako da bi trebalo biti tocno.

 

Zwer54 kaže...
snake1kl kaže...
Zwer54 kaže...

Pa bas da je kolko hoces nije, npr na casekingu imas 5 od 16 modela 4080 in stock, dok 4090 nema ni jedne trenutno. A prije 2 dana nije bilo ni tih 4080... Nije prazno ko prije god dana, al nije bas ni da su ducani puni...

 Na nabavi pise da ima jednih i drugih, jedino ako krivo pise. U trgovinama su u zelenome isto tako da bi trebalo biti tocno.

 Dobro, u hr ih ima kad se to u hr ne prodaje, a hr ducani ne salju van hr... Ja pricam za eu market opcenito di ih vise nema nego ima...

 Ajd odjašite odavde sa offtopicom.Pun mi je k vas i nevidije. Mass hipnoza vas dobro pere.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

Koje je vaše mišljenje, se ispalti sad uzeti 6900 XT?

twice the pride double the fall
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Ako ti nije briga za tdp svakako nema bolje u tom rangu za tu cijenu. Šta fali 6800xt isto prejaka isti tdp ima dobrih modela.Imaš jak gpu, na tvom mjestu bi počekao sljedeču seriju 7800xt vjerovatno jednako jaku efikasniju. Imaš amd platformu i svakako idi na amd.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2022 13:25 (dery).
7 godina
offline
Re: AMD Navi
dad0r kaže...

Koje je vaše mišljenje, se ispalti sad uzeti 6900 XT?

 Ja bi sad pricekal da 7900 dode u ducane pa mozda 6900 jos malo padne na cijeni. Osim cijene, odlicna kartica, jedino nema neke RT performanse... Definitivno dovoljna za 4K gaming. 

13 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Ako ti nije briga za tdp svakako nema bolje u tom rangu za tu cijenu. Šta fali 6800xt isto prejaka isti tdp ima dobrih modela.Imaš jak gpu, na tvom mjestu bi počekao sljedeču seriju 7800xt vjerovatno jednako jaku efikasniju. Imaš amd platformu i svakako idi na amd.

 

Htio bi se na 1440p 144hz prebaciti zato gledam za neki jači GPU od 3060 TI, a kolko vidim AMD-u nema ravnog u omjeru cijene i perfromansi trenutno.

 

Ništa ne fali 6800 xt s obizorm da je razlika u igrama do 10% najviše ali trenutno razlika u cijene je oko 500kn kolko sam nabrzinu na nabavi pogledao.

 

Mislil sam i ja za 7800XT čekati ali s obzirom da bude to tek druge godine, a druge godine imam neke druge planove pa bi htio hardware i novi monitor ove godine riješiti.

 

Budem još malo pratio cijene do kraja godine pa budemo vidjeli.

 

Zwer54 kaže...
dad0r kaže...

Koje je vaše mišljenje, se ispalti sad uzeti 6900 XT?

 Ja bi sad pricekal da 7900 dode u ducane pa mozda 6900 jos malo padne na cijeni. Osim cijene, odlicna kartica, jedino nema neke RT performanse... Definitivno dovoljna za 4K gaming. 

 

Mislim da bude 7900 imala također napumpanu cijenu kao i zeleni pa ne mislim dati 10,000+ kn za GPU i mislim da je 7900 overkill za 1440p 144hz.

 

RT je meni jos uvijek gimmick to me baš ne dira, isprobah i nisam baš nešto zaluđeni time tako da mi nisu RT performanse bitne.

 

Nego, ima li netko od vas isksutva s XFX, konkretno gledam ovo RX6900XT Speedster MERC 319 Black Gaming , ja sam na zelenima uvijek na MSI gaming modelima jer su hladne i tihe.

 

 

 

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2022 22:08 (dad0r).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
dad0r kaže...

Nego, ima li netko od vas isksutva s XFX, konkretno gledam ovo RX6900XT Speedster MERC 319 Black Gaming , ja sam na zelenima uvijek na MSI gaming modelima jer su hladne i tihe.

 

 

 

 Izvrsno napravljena grafa odličan cooler, hvale je. Undevoltaš uz oc jednostavno sa adrenalin softverom.

kradem mine iz minskog polja
6 godina
offline
AMD Navi

XFX i Sapphire su AMD krema.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
AMD Navi

Kod AMD uvijek uzimam od Sapphira modele. Imaju gotovo uvijek dobro hlađene grafe, ali nisu među super brzima. Imao sam jednom XFX RX 580 i nije me dojmila pa sam ju zamjenio za isti model od Sapphira. Kod Nvidia preferiram od Gigabyte-a.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Merc verzija xfx je vrh nema greške.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Navi
dad0r kaže...
dery kaže...

Ako ti nije briga za tdp svakako nema bolje u tom rangu za tu cijenu. Šta fali 6800xt isto prejaka isti tdp ima dobrih modela.Imaš jak gpu, na tvom mjestu bi počekao sljedeču seriju 7800xt vjerovatno jednako jaku efikasniju. Imaš amd platformu i svakako idi na amd.

 

Htio bi se na 1440p 144hz prebaciti zato gledam za neki jači GPU od 3060 TI, a kolko vidim AMD-u nema ravnog u omjeru cijene i perfromansi trenutno.

 

Ništa ne fali 6800 xt s obizorm da je razlika u igrama do 10% najviše ali trenutno razlika u cijene je oko 500kn kolko sam nabrzinu na nabavi pogledao.

 

Mislil sam i ja za 7800XT čekati ali s obzirom da bude to tek druge godine, a druge godine imam neke druge planove pa bi htio hardware i novi monitor ove godine riješiti.

 

Budem još malo pratio cijene do kraja godine pa budemo vidjeli.

 

Zwer54 kaže...
dad0r kaže...

Koje je vaše mišljenje, se ispalti sad uzeti 6900 XT?

 Ja bi sad pricekal da 7900 dode u ducane pa mozda 6900 jos malo padne na cijeni. Osim cijene, odlicna kartica, jedino nema neke RT performanse... Definitivno dovoljna za 4K gaming. 

 

Mislim da bude 7900 imala također napumpanu cijenu kao i zeleni pa ne mislim dati 10,000+ kn za GPU i mislim da je 7900 overkill za 1440p 144hz.

 

RT je meni jos uvijek gimmick to me baš ne dira, isprobah i nisam baš nešto zaluđeni time tako da mi nisu RT performanse bitne.

 

Nego, ima li netko od vas isksutva s XFX, konkretno gledam ovo RX6900XT Speedster MERC 319 Black Gaming , ja sam na zelenima uvijek na MSI gaming modelima jer su hladne i tihe.

 

 

 

 Mislio sam da cekas da izade 7900 pa onda gledas 6900 jer po izlasku nove serije logicno je da cijene postojece serije padnu. Obzirom da su fino padale zadnjih mjeseci, mozda ne bude tako, no kad pricamo o par dana cekanja, isplati se pricekat.

12 godina
offline
AMD Navi

Jel oće više ti benčmarci ili da dižemo sjedište amd'a u zrak, rekli su oko 4-5.12.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Cryogenic kaže...

Jel oće više ti benčmarci ili da dižemo sjedište amd'a u zrak, rekli su oko 4-5.12.

 https://wccftech.com/amd-radeon-rx-7900-xtx-graphics-card-opencl-vulkan-benchmarks-leak-out/

13 godina
offline
AMD Navi

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-7900-xtx-has-been-tested-with-geekbench-15-faster-than-rtx-4080-in-vulkan

 
 

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
izgubljeni kaže...
Cryogenic kaže...

Jel oće više ti benčmarci ili da dižemo sjedište amd'a u zrak, rekli su oko 4-5.12.

 https://wccftech.com/amd-radeon-rx-7900-xtx-graphics-card-opencl-vulkan-benchmarks-leak-out/

 Znači bit će negdje u rangu rtx 4080 možda i brža a jedno 2000 kn jeftinija, not bad.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2022 19:38 (Cryogenic).
16 godina
offline
AMD Navi

Bit će ludo!!!

 

\o/\o/

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Navi

Sve zavisi koja ce cijena biti  kod nas. Ako cijena bude slicna ko rtx 4080, nemamo bas sta slaviti:)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Ja mislim da sa cijenama treba pričekati 2-3 mjeseca.

 

nVidia je stavila cijene kao da je vrhunac mining groznice. Svi se sjećate kako je prošla serija išla po 6+ MSRP, a realno se prodavala za 10+ , bila 15+ u jednom trenu i nisi mogao doći do njih. Sad su MSRP postavili tako, ali kako je viša vas ovdje konstatiralo, ne majna se sa karticama ni blizu, ako uopće, tako da nema te lude potražnje.

Čitao sam već kako jadni scalperi imaju problema, da nude kartice po oglasnicima po MSRP jer su kupili sve u prvom valu, a interesa 0, da im nedaju trgovci vraćati kartice, pa sad jadni prodaju ovako.

 

Ići će to dolje, kriza je na vratima, mininga nema, ko im kriv.

 

Ja definitivno trenutno ne bih dao 10-15k kuna za karticu. Cijena nikad neće biti 3k za top karticu, kako je bila, ali mislim da rang 4080 ili 7800 mora biti oko 5k, nikako više.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 10:08 (Rhodin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
dad0r kaže...
dery kaže...

Ako ti nije briga za tdp svakako nema bolje u tom rangu za tu cijenu. Šta fali 6800xt isto prejaka isti tdp ima dobrih modela.Imaš jak gpu, na tvom mjestu bi počekao sljedeču seriju 7800xt vjerovatno jednako jaku efikasniju. Imaš amd platformu i svakako idi na amd.

 

Htio bi se na 1440p 144hz prebaciti zato gledam za neki jači GPU od 3060 TI, a kolko vidim AMD-u nema ravnog u omjeru cijene i perfromansi trenutno.

 

Ništa ne fali 6800 xt s obizorm da je razlika u igrama do 10% najviše ali trenutno razlika u cijene je oko 500kn kolko sam nabrzinu na nabavi pogledao.

 

Mislil sam i ja za 7800XT čekati ali s obzirom da bude to tek druge godine, a druge godine imam neke druge planove pa bi htio hardware i novi monitor ove godine riješiti.

 

Budem još malo pratio cijene do kraja godine pa budemo vidjeli.

 

 

Meni 6900xt bila overkill za 1440p, vidiš po grafi kad radi na 50-60% i troši 130w. Uzeo poslije rx 6800, ma i više nego dosta za 1440p.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 13:48 (blackened_bm).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
blackened_bm kaže. 

Meni 6900xt bila overkill za 1440p, vidiš po grafi kad radi na 50-60% i troši 130w. Uzeo poslije rx 6800, ma i više nego dosta za 1440p.

 To je ono šta se traži overkill. Neka sa pola snage ubija sve.Ja svoju na 1080p ventove malo kad zavrti, ima boćna strana 14cm vent njoj izgleda dosta.Plague tale 2  je jedina igra gdje potegne do 130W, svi Battlefildi 80- 100W,undervolt+oc.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 14:10 (dery).
16 godina
offline
AMD Navi

5 dana do launcha, ne kače se leakovi, nitko ništa ne prognozira.

el amd umro il nas kolektivno boli peta za nove GPU?

 

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Navi
blackdevil kaže...

5 dana do launcha, ne kače se leakovi, nitko ništa ne prognozira.

el amd umro il nas kolektivno boli peta za nove GPU?

 

 A kaj da komentiramo kad informacija nema. Zwer se trese doma skupa sa rambox-om

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice