AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.817
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Ali ali vram :D

Zar nije 8gb premalo za 2021. godinu :D

 Premalo i za 720p . Cijena 20$ manja od rtx3060ti, 50$ veča od 3060, vjerovatno točno po performansama stavili cijenu. Bliže Ti varijanti od non Ti.Ako ne bude privukla minere bit će ih.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Ali ali vram :D

Zar nije 8gb premalo za 2021. godinu :D

 Za grafu namjenjenu 1080p gejmingu sasvim dosta fučkaj ga sad, opet spavaš zimski san.

 

Ali je zato 8GB premalo za RTX 3070.Dalje ja samo čekam, vezano za dolnji link uostalom več je i dokazano da RTX 3070 ima problema sa samo 8gb memorije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=202&jumpto=6233088&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2021 15:18 (rambox).
7 godina
offline
AMD Navi

Ima nas još koji vrtimo 8gb u RX5700 taboru  and guess what: everything is perfectly balanced!

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
picajzla0707 kaže...
Ali ali vram :D

Zar nije 8gb premalo za 2021. godinu :D

 Za grafu namjenjenu 1080p gejmingu sasvim dosta fučkaj ga sad, opet spavaš zimski san.

 

Ali je zato 8GB premalo za RTX 3070.Dalje ja samo čekam, vezano za dolnji link uostalom več je i dokazano da RTX 3070 problema sa samo 8gb memorije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=202&jumpto=6233088&sort=asc&view=flat

 Ja sa svojom 3060 ti koja je malo slabija od 3070 nemam baš nikavih problema, ako ti imaš sa svojom rtx 3070 onda mi je baš žao 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
3060 ima 12gb, dakle - future proof

Fučkaj ga sad :D
16 godina
offline
AMD Navi

Sitna razlika u GPU frekvenciji, s obzirom da je RX 6600 XT/160W zamjena za RX 5600XT/150W.

 

https://www.anandtech.com/show/16853/amd-announces-radeon-rx-6600-xt-mainstream-rdna2-for-379

 

"Tu se fino vidi, kolko su zapravo prve AMD Navi grafe bila onako malo pokvarene."

 

Iako u praksi nema bitnog IPC napretka RDNA vs RDNA2(osim Infinity Cache), razlika u GPU frekvencijama je ogromna+TDP usporedba.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Zaboravio si i kresanje hardvera, valjda je 5600xt imala previše jezgri za tu klasu.
Ili bi napredak u novoj seriji bio preveliki sa 36cu :D
14 godina
offline
AMD Navi

6600xt MSRP je totalni fail.

 

5600xt MSRP 279$

5700xt MSRP 399$

6600xt MSRP 379$

 

Znači u dvije godine dobili smo 6600xt koja ima performanse kao 5700xt za čak 20 dolara manje. Strašan generacijski skok Prave se mutavi i onda grafu koja je zapravo po cijeni konkurent 3060ti uspoređuju sa običnom 3060. I onda još uzmu uspoređivati sa vlastitom 5600xt koja je po cijeni cijeli jedan razred ispod (a Navi 23 die size je čak i manji od Navia 10 što znači da bi trebalo biti jeftinije za proizvest)...

 

Ova kartica nema što IMO tražiti preko 329$ što je ujedno i 3060 MSRP (a i to bi već bio skok od 50 USD u odnosu na 5600xt što nije uopće zanemarivo u ovom cjenovnom segmentu). Može imati 15% bolje raster performanse, ali imat će lošije RT performanse i 4 GB manje VRAM-a (plus DLSS je još uvijek u puno više igri nego FSR).

Još veći fail je što je tada 5700xt marketing bio da je to 1440p kartica, dvije godine kasnije dobijemo za iste pare karticu koja je sada za "premium 1080p gaming" (pošto ima puno manji Infinity cache od 6700xt nije ni čudo da performanse na 1440p neće ni približno dobro skalirati kao na 1080p). Dakle sada se od strane marketinga već počelo gurati da je i 1080p gaming oko 400$ što je u skladu sa već nekim leakerima koji su rekli da za iduću generaciju i AMD i Nvidia razmišljaju o tome da 400$ bude entry level za GPU cijene.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.7.2021 8:53 (X-Wind).
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Što je najbolje, sad nas i jubituberi uvjeravaju kak je cijena logična. Nevidija je pohlepna, amd je logičan :D
Jer sad više nije logično da skuplje grafe budu većeg omjera cijene u odnosu na perfomanse kao porez na premium proizvod, kao što je bilo uvijek. Sad je logično da i jeftine grafe poskupe, nova logika kad treba pravdat omiljenu firmu.
Jadan li je s takvim mudrolijama

16 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Što je najbolje, sad nas i jubituberi uvjeravaju kak je cijena logična. Nevidija je pohlepna, amd je logičan :D
Jer sad više nije logično da skuplje grafe budu većeg omjera cijene u odnosu na perfomanse kao porez na premium proizvod, kao što je bilo uvijek. Sad je logično da i jeftine grafe poskupe, nova logika kad treba pravdat omiljenu firmu.
Jadan li je s takvim mudrolijama

 Jel si ti uopće slušao što je on govorio ili si vidio naslov pa bubaš gluposti.

On je prije još govorio da AMD i Nvidia planiraju povečati cijene nižeg i srednjeg segment grafičkih  i ovo je bilo očekivano zbog svih događanja na tržištu.

AMD i Nvidia vide da ima puno ovaca sa previše novaca, pa zašto ne bi smo naplatili više kada je potrošać spreman dati koliko mi tražimo.

 

BF3:fluffy_inside
14 godina
offline
AMD Navi

Da, dobro je objasnio. U Nvidiji i AMD-u izgleda cijene formiraju vrhunski psiholozi. Podijeli pa vladaj. Digni cijenu high endu, večina će se smijat neka bogate budale plaćaju...kreteni :D. Ali nakon toga, vidi vraga ide cijena i low endu u nebo, pa plaćaju svi.

Naravno rudarska ekspanzija im tako dobro legla kao da su je sami izmislili. 

 

Drže nas u šaci...mislim mene zaboli, imam sad već staru rtx 3060 ti osam mjeseci i imati ću je još barem 2-3 godine, fakat se naigram na istoj ko bledsav. Do onda će se valjda nešto riješiti, ako neće ostane PC kao digitron i kupim konzolu.

I tak sam sam sebi bio glup kad sam za donju srednju klasu dao 3900 kn, minus što sam dobio za staru grafu. I to je bilo debelo previše. ali ovo sada je tragedija ako se kupuje za igranje, makar prije par mjeseci je bila još gora debilana 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Gluposti? Jednog proizvođača naziva pohlepnim, slažem se s tim.
Ali kad drugi digne cijenu i to za grafu kojoj su smanjili broj jezgri u odnosu na prethodnicu, onda je to logično.
Meni je to dvolično kako god okreneš

 

forumaš kaže...

Da, dobro je objasnio. 

 mda, baš je dobro objasnio, najprije je razvezao priču kako je prije bila situacija - što viša klasa grafi, to veća cijena, jer bogati plaćaju porez na premium proizvod

tako je bilo u svemu, i7 je uvijek imao veću razliku u cijeni nego što je razlika u perfomansama od recimo i5, kod matičnih je razlikau cijeni znala biti užasna za vrlo malu razliku u fičrima, no kod grafa imamo još jedan element kojim se donekle može opravdati zašto više raste cijena od perfomansi na višoj klasi, a to da u grafe više klase ide i više hardvera, obično ide više vrama, vrm komponente znaju bit i dvostruko jače, isto tako i kvalitetnije (čitaj skuplje), pcb je veći, više ventova itd.

 

sad odjednom on radi 'reverzibilni inžinjenjering' te logike pa kaže da je 'logično' da ako triput jača grafa košta 1200usd da onda ona koja ima jednu trećinu perfomansi ima i jednu trećinu cijene

logično, al u kurcu

gdje je nestao porez na premium uvijek prisutan na tom tržištu, gdje je je nestalo pitanje komponenti, to sve zanemaruje da bi stvorio logiku kojom će opravdat cijenu preskupe low end grafe, u ovom slučaju prigodno amd-ove 6600xt

 

i umjesto da popljuje politiku kojom i nevidija i amd sve više kriplaju low end grafe, rast perfomansi u low endu je sve slabiji iz gen u gen gledajući koliko rastu perfomanse high end grafa - a ima idealnu priliku bar malo prisrat o tome sa 6600xt kojoj su čak smanjili broj jezgri u odnosu na prethodnicu, ne, on nama objašnjava 'logiku'

 

da, kaže on kasnije da je 6600xt 'incredibly horrible value', ali nam je najprije objasnio kako je low end za 400usd sasvim logičan

e pa nabijem ga na logični qurac

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.7.2021 22:12 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Suhoparna objektivnost nije popularna...oboje su jednake pohlepne kompanije. Za držati gledanost moraš imati neku dramu. Tip mi je OK, pogledati i to je to .
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Suhoparna objektivnost nije popularna...oboje su jednake pohlepne kompanije. Za držati gledanost moraš imati neku dramu. Tip mi je OK, pogledati i to je to .

zapazi razliku - mogao je ovakav video o logici napravit i kad je nevidija izbacila 3060, ali prigodno je našao objašnjavat 'logiku' baš kod primjera 6600xt

sad je tek odjednom našao filozofirat kako sve ono prije zapravo nije bila pohlepa, nego, eto, logika kojom zbog tržišta sad low end ide na 400usd

 

ok je on i meni za pogledat, ali se ovim baš posrao, onako žestoko

16 godina
offline
AMD Navi

Hm zanimljivo, Dual GPU RDNA2 Pro grafa 2 x 60CU=120CU.

 

https://www.planet3dnow.de/cms/63205-new-amd-radeon-pro-w6000x-series-gpus-bring-groundbreaking-high-performance-amd-rdna-2-architecture-to-mac-pro/

 

https://twitter.com/_rogame/status/1422581343645470721

 

Radeon Pro W6000X grafe namjenjene su za Jabučare.

 

S obzirom na 120CU kombinaciju, TDP je sasvim ugodnih 400W.

 

 

Da bi bilo malo jasnije klasičan Desktop RX 6800 ima 60CU, a TDP za navedeni model je 250W.

 

https://www.amd.com/en/products/graphics/amd-radeon-rx-6800

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Unboxing red devil rx6600xt

 

 

 

Vidi cijenu na neweggu  ahahahaha

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 16:04 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Jedino šta vrijedi jest potrošnja, za veče rezolucije od 1080p je za k.... . Veljiki promašaj samo radi krivo postavljene cijene. Ovo je grafa do 300$ max.Govno Rtx3060 ispada prema njoj pogodak.

 

https://www.techpowerup.com/review/asus-radeon-rx-6600-xt-strix-oc/

 

 

Još samo ovaj plus ima u frostbite engine:

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.8.2021 15:51 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Jedini problem je cijena, ali to je danas u GPU nestašici i ludnici ionak očekivano.

 

 

https://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-6600-xt-review

 

Treba naglasit, RX 6600XT/8GB je zapravo nasljednik ili zamjena za RX 5600XT/6GB.Kaj se tiče referentnih modela to su najbitnije razlike.

 

RX 5600XT/6GB, 2304 GPU jezgri, GPU boost 1560mhz

 

https://www.amd.com/en/products/graphics/amd-radeon-rx-5600-xt

 

RX 6600XT/8GB, 2048 GPU jezgri, GPU boost do 2600mhz

 

https://www.amd.com/en/products/graphics/amd-radeon-rx-6600-xt

 

Vrlo štedljiva grafa, ali to je tak i zamišljeno ili dizajnirano da potrošnja okvirno ostane na razini starog modela.

 

 

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1425091186096758787

 

https://www.computerbase.de/2021-08/amd-radeon-rx-6600-xt-review-test/3/#diagramm-performance-pro-watt-1920-1080

 

https://www.computerbase.de/2021-08/amd-radeon-rx-6600-xt-review-test/3/#diagramm-performance-pro-watt-2560-1440

 

Dakle u praksi treba uspoređivat zeleno i žuto, pa na kraju izvagat situaciju+potrošnja=performanse.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.8.2021 16:29 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Ne uspoređuješ žuto i zeleno nego cijenu. Znači za cijenu ovog low end-a kod prošle generacije si dobio najaču od amd-a.To se zove nazadovanje nikako normalan tijek.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Ne uspoređuješ žuto i zeleno nego cijenu. Znači za cijenu ovog low end-a kod prošle generacije si dobio najaču od amd-a.To se zove nazadovanje nikako normalan tijek.

Da uspoređuješ baš njih, a previsoke cijene grafa više nema smisla niti komentirat.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.8.2021 16:37 (rambox).
3 godine
neaktivan
offline
AMD Navi

Hash rate joj je los pa ce biti dostupnija od nvidie, ali cijena je pljacka, kosta kao nekada 5700 xt sa istim performansama, pljuc

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
dery kaže...

Ne uspoređuješ žuto i zeleno nego cijenu. Znači za cijenu ovog low end-a kod prošle generacije si dobio najaču od amd-a.To se zove nazadovanje nikako normalan tijek.

Da uspoređuješ baš njih, a previsoke cijene grafa više nema smisla niti komentirat. * * *

A znaš kako ti je to ono sa Mercededesom.. netko zna sve o Mercedesu a netko ga jednostavno vozi. Bojim se da si ti jedan od onijh koji zna sve od Mercedesu.

Tako ti je i sa previsokim cijenama grafama - netko ih jednostavno ima. Uđe u duđan o kupi si grafičku.

15 godina
offline
AMD Navi

Evo ih za 3 i po soma navali narode. Zezam se nisu dostupne vidit ćemo koju cijenu će stavit sutra.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Evo ih za 3 i po soma navali narode. Zezam se nisu dostupne vidit ćemo koju cijenu će stavit sutra.

 Bit ce barem 500 EUR-a po europi

robimarko@gmail.com
6 godina
online
Re: AMD Navi
dery kaže...

Unboxing red devil rx6600xt

 

 

 

Vidi cijenu na neweggu  ahahahaha

 B mater. Nema veze, bit će PS 5ica, za ostalo će bit dovoljni i APUi kad mi ovo kaj imam crkne. Fuj.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Neče toliko koštat ne boj se.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Znaci sad je full HD grafa, bez upotrebljivih RT-a 3500 kn i to ako uloviš 😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Znaci sad je full HD grafa, bez upotrebljivih RT-a 3500 kn i to ako uloviš 😂

 Bit će oko 5000kn evo jedna dostupna:

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
AMD Navi

6600Xt ima najbolji performance per watt za majnanje.  Ovo točno dođe čovjeku da se propuca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Navi

Cijena 400€ blaženi njemci dok kod nas ajme.Nisu ni izašle kupuju ih ko blesavi.Rasprodali več ove od 409 €. Best buy od svega šta se prodaje na tržištu trenutno.

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 15:44 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice