AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.636.896
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
AMD Navi

Mislim kakve su to gluposti.

Oni prodaju graficke, a za sto se koriste to nije njihova stvar.

Dal ce se koristit za video obradu, rendanje, rudarenje ili igranje njima skroz svejedno.

 

Ko da ti na trznici prodajes luk pa ga prodajes samo onima koji kuhaju gulaš, a nedas onima koji kuhaju paprikaš... Nema bas smisla jel ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...

Mislim kakve su to gluposti.

Oni prodaju graficke, a za sto se koriste to nije njihova stvar.

Dal ce se koristit za video obradu, rendanje, rudarenje ili igranje njima skroz svejedno.

 

Ko da ti na trznici prodajes luk pa ga prodajes samo onima koji kuhaju gulaš, a nedas onima koji kuhaju paprikaš... Nema bas smisla jel ?

Ako si luk godinama prodavao penzionerima, a sad odjednom došli vlasnici restorana i traže hrpu luka pa prodaš njima, i ostaviš dugodišnje kupce bez luka jer ti je tako jednostavnije, riskiraš gubitak penzionera dugoročno jer su se prebacili na luk u granulama.

A tko zna što će biti sa restoranima i koliko će luka tražiti u buduće...

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

 

Samo sto nemamo luk u granulama pa htjeli-nehtjeli moramo cekati da se graficke vrate...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
forumaš kaže...

 

Samo sto nemamo luk u granulama pa htjeli-nehtjeli moramo cekati da se graficke vrate...

 Kak ne, ja ga koristim godinama i uopće ne kupujem klasićni bijeli luk.

 

Češnjak granule ♥ Podravka

 

a gameri imaju granule/konzole, nije kao svježi luk/PC ali sasvim dobro zamijenjuje klasiku, jednako kvalitetno, jeftinije od majstora sa placa i jednostavnije za upotrebu. Granula ima sve više i dostupnost se povečava po noirmalnim cijenama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 10:13 (forumaš).
8 godina
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...
Santana kaže...

Mislim kakve su to gluposti.

Oni prodaju graficke, a za sto se koriste to nije njihova stvar.

Dal ce se koristit za video obradu, rendanje, rudarenje ili igranje njima skroz svejedno.

 

Ko da ti na trznici prodajes luk pa ga prodajes samo onima koji kuhaju gulaš, a nedas onima koji kuhaju paprikaš... Nema bas smisla jel ?

Ako si luk godinama prodavao penzionerima, a sad odjednom došli vlasnici restorana i traže hrpu luka pa prodaš njima, i ostaviš dugodišnje kupce bez luka jer ti je tako jednostavnije, riskiraš gubitak penzionera dugoročno jer su se prebacili na luk u granulama.

A tko zna što će biti sa restoranima i koliko će luka tražiti u buduće...

 ma joj nema tu rizika

igraci ce kupovat graficke cim ce bit prilika

bez obzira na cijenu. To se vidi posebno danas.

 

 

I tko su oni da meni diktiraju za sto cu korisit graficku, a za sto ne..

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...

Mislim kakve su to gluposti.

Oni prodaju graficke, a za sto se koriste to nije njihova stvar.

Dal ce se koristit za video obradu, rendanje, rudarenje ili igranje njima skroz svejedno.

 

Ko da ti na trznici prodajes luk pa ga prodajes samo onima koji kuhaju gulaš, a nedas onima koji kuhaju paprikaš... Nema bas smisla jel ?

usporedba ti je malo u banani, jer onaj koji prodaje luk nema u stavci troškova razvoj tehnologija za igre i sve ostalo što ide uz to

još donekle se može to reći za partnere/trgovce kojima je zapravo najviše pala sjekira u med i koje donekle možeš usporediti sa prodavačima luka na tržnici

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
forumaš kaže...

 

konzole

 

Ajmo zadrzati raspravu civiliziranom

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
forumaš kaže...

 

konzole

 

Ajmo zadrzati raspravu civiliziranom

 sve 5, ja svoju 3060 ti ne prodjem i ostajem u civilizaciji za razliku od neki što su prodali luk pa im sad ne pašu ni granule jer luka više nema.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

Koliko se čeka u casekingu kad piše on order?

 

https://www.caseking.de/gigabyte-aorus-radeon-rx-6700-xt-elite-12g-12288-mb-gddr6-gcgb-377.html

 

Meni je ovih 6300kn okej s obzirom kakvo je stanje a kartica je i više nego dovoljna za 1440p. 3070 se kod nas u trgovinama prodaje za više od 11 tisuća kuna. A samo zanemarivo je jača. Tako da ovih 6300 mi je okej s obzirom kakvo je stanje. Ali koliko se čeka kad se naruči tako on order?

 što se casekinga tiče naručio sam monitor kod njih, idući dan poslali i kod mene je bio za 3 radna dana.

sad ovaj tvoj slučaj ovisi o tome imaju li GPU na stanju kod njih ili im je to tek u dolasku.

 

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
8 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Santana kaže...

Mislim kakve su to gluposti.

Oni prodaju graficke, a za sto se koriste to nije njihova stvar.

Dal ce se koristit za video obradu, rendanje, rudarenje ili igranje njima skroz svejedno.

 

Ko da ti na trznici prodajes luk pa ga prodajes samo onima koji kuhaju gulaš, a nedas onima koji kuhaju paprikaš... Nema bas smisla jel ?

usporedba ti je malo u banani, jer onaj koji prodaje luk nema u stavci troškova razvoj tehnologija za igre i sve ostalo što ide uz to

još donekle se može to reći za partnere/trgovce kojima je zapravo najviše pala sjekira u med i koje donekle možeš usporediti sa prodavačima luka na tržnici

 svi placaju te tehnologije za igre bez obzira dal ih koristili ili ne.

 

Problem su graficke za rudarenje jer sluze samo jednoj svrsi i kad vise nece bit potreba za njima bacit ce ih u smece.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...
Envy kaže...

Evo solidarnosti sa igračima od strane AMD-a:

Za razliku od Nvidije, AMD-a nije briga hoćete li svoju karticu koristiti za Etherium rudarenje. Izvor: ovdje.

Toliko o zgloglasnoj Nevidiji.

 Pa nije niti nvidiu briga nit najmanje. O cem ti ?

Kako je nije briga pričali smo o tome kako Nvidija pokušava kroz drivere ograničiti rudarenje... uspješno ili neuspješno.

Kada to Nvidia ne usjšeno uradi onda je tkzv. Nevidija... ali kada to javno kaže AMD onda odjednom.. "o čemu ti.. kakve zvijezde padalice".

8 godina
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...
Santana kaže...
Envy kaže...

Evo solidarnosti sa igračima od strane AMD-a:

Za razliku od Nvidije, AMD-a nije briga hoćete li svoju karticu koristiti za Etherium rudarenje. Izvor: ovdje.

Toliko o zgloglasnoj Nevidiji.

 Pa nije niti nvidiu briga nit najmanje. O cem ti ?

Kako je nije briga pričali smo o tome kako Nvidija pokušava kroz drivere ograničiti rudarenje... uspješno ili neuspješno.

Kada to Nvidia ne usjšeno uradi onda je tkzv. Nevidija... ali kada to javno kaže AMD onda odjednom.. "o čemu ti.. kakve zvijezde padalice".

 uh humanitarci... na najlosijoj grafickoj pokusali ogranicit rudarenje... cisto mazanje ociju

 Kao da si od jucer.

 

 

Ovo kaj su napravili sa tim specijalnim karticama za rudarenje je prava šteta i negativna stvar za trziste.

Samim time su daleko gori nego AMD

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 11:18 (Santana).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...

 svi placaju te tehnologije za igre bez obzira dal ih koristili ili ne.

 

Problem su graficke za rudarenje jer sluze samo jednoj svrsi i kad vise nece bit potreba za njima bacit ce ih u smece.

tim više nevidiji nije svejedno kome prodaje, jer koristi od love koju su ulupali u razvoj tehnologija za igre imaju samo od gejmera

trgovcu je svejedno kome prodaje, nevidiji sigurno nije

8 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Santana kaže...

 svi placaju te tehnologije za igre bez obzira dal ih koristili ili ne.

 

Problem su graficke za rudarenje jer sluze samo jednoj svrsi i kad vise nece bit potreba za njima bacit ce ih u smece.

tim više nevidiji nije svejedno kome prodaje, jer koristi od love koju su ulupali u razvoj tehnologija za igre imaju samo od gejmera

trgovcu je svejedno kome prodaje, nevidiji sigurno nije

 Kaj ti mlatis ?

Lova za razvoj tehnologija dolazi od prodaje grafickih kartica i niceg drugog. Bez obzira kome prodali.

Developeri ne placaju nista za te njihove tehnologije.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...
picajzla0707 kaže...
Santana kaže...

 svi placaju te tehnologije za igre bez obzira dal ih koristili ili ne.

 

Problem su graficke za rudarenje jer sluze samo jednoj svrsi i kad vise nece bit potreba za njima bacit ce ih u smece.

tim više nevidiji nije svejedno kome prodaje, jer koristi od love koju su ulupali u razvoj tehnologija za igre imaju samo od gejmera

trgovcu je svejedno kome prodaje, nevidiji sigurno nije

 Kaj ti mlatis ?

Lova za razvoj tehnologija dolazi od prodaje grafickih kartica i niceg drugog. Bez obzira kome prodali.

Developeri ne placaju nista za te njihove tehnologije.

jbga, ja drumom, ti šumom...

 

nevidija je kompletno razvoj zadnjih serija usmjerila na gejmerske tehnologije, jako puno love ulupali su u razvoj, naravno - najviše radi konkurentnosti svojih proizvoda i bolje prodaje

majnere boli q za te tehnologije, samim time nevidija puši od ovakvog razvoja situacije, jer lova koju su ulupali u to majnerima ne znači ništa i sva prednost koju imaju naspram konkurencije s tom tehnologijom u ovakvoj situaciji ne dolazi do izražaja

 

amd kaska s tim tehnologijama, njima čak i paše ovakav razvoj situacije jer prodaju sve što imaju, a dok pukne kripto balon i oni će lakše dostići prednost koju ima nevidija u gejmanju

8 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Santana kaže...
picajzla0707 kaže...
Santana kaže...

 svi placaju te tehnologije za igre bez obzira dal ih koristili ili ne.

 

Problem su graficke za rudarenje jer sluze samo jednoj svrsi i kad vise nece bit potreba za njima bacit ce ih u smece.

tim više nevidiji nije svejedno kome prodaje, jer koristi od love koju su ulupali u razvoj tehnologija za igre imaju samo od gejmera

trgovcu je svejedno kome prodaje, nevidiji sigurno nije

 Kaj ti mlatis ?

Lova za razvoj tehnologija dolazi od prodaje grafickih kartica i niceg drugog. Bez obzira kome prodali.

Developeri ne placaju nista za te njihove tehnologije.

jbga, ja drumom, ti šumom...

 

nevidija je kompletno razvoj zadnjih serija usmjerila na gejmerske tehnologije, jako puno love ulupali su u razvoj, naravno - najviše radi konkurentnosti svojih proizvoda i bolje prodaje

majnere boli q za te tehnologije, samim time nevidija puši od ovakvog razvoja situacije, jer lova koju su ulupali u to majnerima ne znači ništa i sva prednost koju imaju naspram konkurencije s tom tehnologijom u ovakvoj situaciji ne dolazi do izražaja

 

amd kaska s tim tehnologijama, njima čak i paše ovakav razvoj situacije jer prodaju sve što imaju, a dok pukne kripto balon i oni će lakše dostići prednost koju ima nevidija u gejmanju

 stari... oni su razvoj tih tehnologija naplatili. To je u cijeni graficke. Kak su onda na gubitku ako miner kupi graficku ?

Boli njih ona stvar tko sto koristi. Bitno da se oni naplate,a naplatili se jesu i to masno...

 

Daj malo promisli. Nece sigurno oni plakat jer miner ne koristi DLSS.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...

 stari... oni su razvoj tih tehnologija naplatili. To je u cijeni graficke. Kak su onda na gubitku ako miner kupi graficku ?

Boli njih ona stvar tko sto koristi. Bitno da se oni naplate,a naplatili se jesu i to masno...

 

Daj malo promisli. Nece sigurno oni plakat jer miner ne koristi DLSS.

to je kratkoročno, tako razmišlja trgovac jer ga boli kuku kome proda, on lovu za razvoj tehnologija nije potrošio

nevidija razmišlja dugoročno, kratkoročno ionako nemaju puno koristi jer čipove prodaju po unaprijed ugovorenim cijenama

 

naravno da će 'plakat', jer gube prednost za koju su potrošili hrpu love

 

8 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Santana kaže...

 stari... oni su razvoj tih tehnologija naplatili. To je u cijeni graficke. Kak su onda na gubitku ako miner kupi graficku ?

Boli njih ona stvar tko sto koristi. Bitno da se oni naplate,a naplatili se jesu i to masno...

 

Daj malo promisli. Nece sigurno oni plakat jer miner ne koristi DLSS.

to je kratkoročno, tako razmišlja trgovac jer ga boli kuku kome proda, on lovu za razvoj tehnologija nije potrošio

nevidija razmišlja dugoročno, kratkoročno ionako nemaju puno koristi jer čipove prodaju po unaprijed ugovorenim cijenama

 

naravno da će 'plakat', jer gube prednost za koju su potrošili hrpu love

 

 Kaj kratkorocno ? Pa razvijat ce i dalje tehnologiju od novca koje su zaradili od igraca i od minera. Zakaj mislis da nece nastavit s tim ?

Pa nisu budale, znaju da ce to stagnirat zato i rade GPU za rudarenje da im nebi opet odjednom dosla hrpa rabljenih jeftinih kartica na trziste.

Brinu se oni za sebe bez brige ti budi, a budi i siguran da se ne brinu za tebe:)

 

A nije mi jasno zasto si ti u brigi za njih...

 

Plakat ce... ta ti je dobra

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...
picajzla0707 kaže...
* * *

 stari... oni su razvoj tih tehnologija naplatili. To je u cijeni graficke. Kak su onda na gubitku ako miner kupi graficku ?

Boli njih ona stvar tko sto koristi. Bitno da se oni naplate,a naplatili se jesu i to masno...

 

Daj malo promisli. Nece sigurno oni plakat jer miner ne koristi DLSS.

Ajde da ti simbolično nacrtam o čemu primač:

AMD je do sada (barem prije par godina) bio bolji u rudarenju od Nvidije. Nova Nvidija pere pod AMD-om.
O čemu pričam: pričam o tome da se ovdje Nvidiju razapne jer je pokušaj da se zaustavi rudarenje bio čisto mazanje očiju a kada to AMD kaže onda je to kao u redu.
Mene boli briga iskreno ni iz dćepa ni u džep.. kupujem Nvidiju za osobne potrebe a potrebe biztnica na zahtjev.

Što ti nije jasno.. Fanboyizam na djelu.

Ako ćemo se igrati onda je DLSS glavni feature i tu AMD nema što da traži.
Ako ćemo rudariti onda i tu Nvidija dere guzove.

Ja ću se igrati i na UHD 750-ci i super ću se zabaviti a "triple ej ej ej" ostavi za djecu meni ta skraćenica ne znači ništa.

Podjelio sam običnu vijest i prosto ne mogu da vjerujem kakav feedback dobijam. Mogu li ti jednostavnije objasniti o čemu pričam.

I nemoj džaba odgovarati.. možeš ako si tvrdoglav da "tvoja bude zadnja" ali ja ovdje dugo neću još ući.

3 godine
protjeran
offline
AMD Navi

Pa nisu i mineri krivi sami po sebi, evo po linus-ovom videu svega se prodaje najvise od zadnjih 10-tak godina. Opcenito je potraznja za svime porasla u svijetu IT-a i ovi nemogu drzati korak stime. Ove price kada miner balun pukne da ce neki plakati je glupost stvarno. Otrljali su lovu ogromnu sada- najvise u zadnjih 10-tak godina i kada balun pukne idemo na staro. Na kraju svi opet kazu da vecina kartica odu gamerima, nigdje u svijetu nemoz u retail vise kupiti vise od 1 kartice u narudjbi a steam je navodno isto eksplodirao po broju aktivnih korisnika od pocetka pandemije. Treba se pogledati tako uvijek i drugu stranu medalje, nije da sada kada miner balun pukne da ce npr AMD plakati jel ni’ko vise nezeli njihove kartice.

I kako je kolega rekao Santana rekao, oni uvijek plate R&D od prodaje trenutne serije, i uvijek imaju za novu, koja nije jednostavna i jeftina: jednom sam procitao da samo to, dok nesastave neki protopip inzinjerski kosta oko 100-tinjak milijuna dolara, a budi siguran da imaju vec prototipe grafickih za iducih 10-tak godina u labosima uvijek.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 12:30 (Ivan Majstorovic).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...
Santana kaže...
picajzla0707 kaže...
* * *

 stari... oni su razvoj tih tehnologija naplatili. To je u cijeni graficke. Kak su onda na gubitku ako miner kupi graficku ?

Boli njih ona stvar tko sto koristi. Bitno da se oni naplate,a naplatili se jesu i to masno...

 

Daj malo promisli. Nece sigurno oni plakat jer miner ne koristi DLSS.

Ajde da ti simbolično nacrtam o čemu primač:

AMD je do sada (barem prije par godina) bio bolji u rudarenju od Nvidije. Nova Nvidija pere pod AMD-om.
O čemu pričam: pričam o tome da se ovdje Nvidiju razapne jer je pokušaj da se zaustavi rudarenje bio čisto mazanje očiju a kada to AMD kaže onda je to kao u redu.
Mene boli briga iskreno ni iz dćepa ni u džep.. kupujem Nvidiju za osobne potrebe a potrebe biztnica na zahtjev.

Što ti nije jasno.. Fanboyizam na djelu.

Ako ćemo se igrati onda je DLSS glavni feature i tu AMD nema što da traži.
Ako ćemo rudariti onda i tu Nvidija dere guzove.

Ja ću se igrati i na UHD 750-ci i super ću se zabaviti a "triple ej ej ej" ostavi za djecu meni ta skraćenica ne znači ništa.

Podjelio sam običnu vijest i prosto ne mogu da vjerujem kakav feedback dobijam. Mogu li ti jednostavnije objasniti o čemu pričam.

I nemoj džaba odgovarati.. možeš ako si tvrdoglav da "tvoja bude zadnja" ali ja ovdje dugo neću još ući.

 ja ne branim tu nikoga nit me briga za bilo koju kompaniju. Kaj se mene tice mogu oboje propast :P

 

Nvidia maže oci i pokusava sjebat trziste rabljenih graficka sa rudarskim grafickama, a ti tu pricas o nekakvom pokusaju zaustavljanja rudarenja.

Ma daj ajde. Zbilja si od jucer.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 12:41 (Santana).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...

 Kaj kratkorocno ? Pa razvijat ce i dalje tehnologiju od novca koje su zaradili od igraca i od minera. Zakaj mislis da nece nastavit s tim ?

Pa nisu budale, znaju da ce to stagnirat zato i rade GPU za rudarenje da im nebi opet odjednom dosla hrpa rabljenih jeftinih kartica na trziste.

Brinu se oni za sebe bez brige ti budi, a budi i siguran da se ne brinu za tebe:)

 

A nije mi jasno zasto si ti u brigi za njih...

 

Plakat ce... ta ti je dobra

 naravno da brinu radi sebe, samo kaj su oni hrpu love potrošili da bi bili konkurentiniji na tržištu za gejmanje

na tržištu za majnere samo proizvodni kapaciteti igraju ulogu, zato im to i ne paše jer gube prednost koju su debelo platili 

 

nisam ja u nikakvoj brizi za 'njih', nema potrebe da prebacuješ raspravu na mene

 

da probam sa slikovitim prikazom koji si sam upotrijebio - trgovcu luka svejedno je kome prodaje luk jer je glavno da proda, proizvođaču možda i nije jer je neki od proizvođača ulupao lovu u tehnologiju koja njegovom luku daje prednost na normalnom tržištu, primjerice luk mu izgleda ljepše, ujednačen je, nema tragova crva i slično

e sad, odjednom tržište preuzima firma koja luk pretvara u granule, kupuju sve što stignu i boli ih kuki za izgled, ucrvanost i slično, plaćaju samo po kilogramu luka - odjednom onaj proizvođač koji je uložio u kvalitetu nema nikakve prednosti od toga, prodaje jednako kao i onaj s 'lošijim' lukom, doduše prodaje sve što stigne, ali mu sigurno nije svejedno što mu je propao sav trud da postigne konkurentnost

 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...
Santana kaže...
picajzla0707 kaže...
* * *

 stari... oni su razvoj tih tehnologija naplatili. To je u cijeni graficke. Kak su onda na gubitku ako miner kupi graficku ?

Boli njih ona stvar tko sto koristi. Bitno da se oni naplate,a naplatili se jesu i to masno...

 

Daj malo promisli. Nece sigurno oni plakat jer miner ne koristi DLSS.

Ajde da ti simbolično nacrtam o čemu primač:

AMD je do sada (barem prije par godina) bio bolji u rudarenju od Nvidije. Nova Nvidija pere pod AMD-om.
O čemu pričam: pričam o tome da se ovdje Nvidiju razapne jer je pokušaj da se zaustavi rudarenje bio čisto mazanje očiju a kada to AMD kaže onda je to kao u redu.
Mene boli briga iskreno ni iz dćepa ni u džep.. kupujem Nvidiju za osobne potrebe a potrebe biztnica na zahtjev.

Što ti nije jasno.. Fanboyizam na djelu.

Ako ćemo se igrati onda je DLSS glavni feature i tu AMD nema što da traži.
Ako ćemo rudariti onda i tu Nvidija dere guzove.

Ja ću se igrati i na UHD 750-ci i super ću se zabaviti a "triple ej ej ej" ostavi za djecu meni ta skraćenica ne znači ništa.

Podjelio sam običnu vijest i prosto ne mogu da vjerujem kakav feedback dobijam. Mogu li ti jednostavnije objasniti o čemu pričam.

I nemoj džaba odgovarati.. možeš ako si tvrdoglav da "tvoja bude zadnja" ali ja ovdje dugo neću još ući.

 

Kakve ima veze sta amd objavi kad si sam reko da sam 6000 serijom nisu relevantni igrac na mining trzistu.

Evo moja 6800 stoji vec skoro mjesec dana .2 upita imo..

da sam stavio 3070 za te novce (gejmerski su tu negdje a kopanjem isto) osla bi u roku pol sata..

I  cjelo vrijeme ove nestasice, amd gpu je bio ipak malovise raspoloziv od nvidie..  Je da su ciejne bilke ciganluk al opet.. 

R33mba#2892
15 godina
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
* * *

 

Kakve ima veze sta amd objavi kad si sam reko da sam 6000 serijom nisu relevantni igrac na mining trzistu.

Evo moja 6800 stoji vec skoro mjesec dana .2 upita imo..

da sam stavio 3070 za te novce (gejmerski su tu negdje a kopanjem isto) osla bi u roku pol sata..

I  cjelo vrijeme ove nestasice, amd gpu je bio ipak malovise raspoloziv od nvidie..  Je da su ciejne bilke ciganluk al opet.. 

A gle.. tebi ću odgovoriti.

Ja kao juzer da li AMD-a ili Nvidije želim full produkt a ne nešto da mi se naknado kroz drivere ograničava.. Da li ja svoju Radeonku ili Quadrovku ili RTX-ovku koristio za igranje, za rudarenje, za pečenje jaja na oku - to je moje pravo.

Ali poanta moje vijesti jeste u ogledanju fanbojiznma.
Nvidiju smo prozvali Nevidju jer ista ubi rudarenjima i a gejmerima se to ne sviđa. A AMD nitko ne krizira tima što eto ona nije poznata kao "gamers frendly".

Dakle ne ulazim tko je bolji u kojem segmentu, Nvidia ili Radeon, ulazim u tome kako se netko tako slijepo drži da će se i za slamku uhvatiti samo da kritizira neku firmu. U ovom slučaju Nvidjiju jer je, ruku na srce, apsolutni lider na polju grafike.

Vrlo jednostavno u par pasusa objašnjeno. Objavio sam vijest i to je to. Ne znam zašto od mrava praviti slona. 

PS: Odo vidjeti ima li pive gdje. Da geldam kako ovaj broj čupaju.

8 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Santana kaže...

 Kaj kratkorocno ? Pa razvijat ce i dalje tehnologiju od novca koje su zaradili od igraca i od minera. Zakaj mislis da nece nastavit s tim ?

Pa nisu budale, znaju da ce to stagnirat zato i rade GPU za rudarenje da im nebi opet odjednom dosla hrpa rabljenih jeftinih kartica na trziste.

Brinu se oni za sebe bez brige ti budi, a budi i siguran da se ne brinu za tebe:)

 

A nije mi jasno zasto si ti u brigi za njih...

 

Plakat ce... ta ti je dobra

 naravno da brinu radi sebe, samo kaj su oni hrpu love potrošili da bi bili konkurentiniji na tržištu za gejmanje

na tržištu za majnere samo proizvodni kapaciteti igraju ulogu, zato im to i ne paše jer gube prednost koju su debelo platili 

 

nisam ja u nikakvoj brizi za 'njih', nema potrebe da prebacuješ raspravu na mene

 

da probam sa slikovitim prikazom koji si sam upotrijebio - trgovcu luka svejedno je kome prodaje luk jer je glavno da proda, proizvođaču možda i nije jer je neki od proizvođača ulupao lovu u tehnologiju koja njegovom luku daje prednost na normalnom tržištu, primjerice luk mu izgleda ljepše, ujednačen je, nema tragova crva i slično

e sad, odjednom tržište preuzima firma koja luk pretvara u granule, kupuju sve što stignu i boli ih kuki za izgled, ucrvanost i slično, plaćaju samo po kilogramu luka - odjednom onaj proizvođač koji je uložio u kvalitetu nema nikakve prednosti od toga, prodaje jednako kao i onaj s 'lošijim' lukom, doduše prodaje sve što stigne, ali mu sigurno nije svejedno što mu je propao sav trud da postigne konkurentnost

 

 Zakaj mislis da bi im prednost propala ?

 

Kakve veze imaja rudarenje i gubljenje konkuretnosti kod igara ?

 

Imas neku ludu teriju da zbog rudarenja nviidia nece dalje razvijat tehnologiju i da ce ih AMD stic po tom pitanju... od kuda si to izvukao da mi je znat.

 

I to da im nije svejedno. Korporacija da ima osjecaje ? Pa prodaju sve sto stignu napravit kupaju se u lovi, a ti tu pricas da im nije bas svjedeno jer graficke nejdu igracima. Nemoj me nasmijavat

 

 

Prodaju graficke svima, ne samo rudarima. Nemoj to zaboravit.

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 13:15 (Santana).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
R3nchi kaže...
Envy kaže...
Santana kaže...
picajzla0707 kaže...
* * *

 stari... oni su razvoj tih tehnologija naplatili. To je u cijeni graficke. Kak su onda na gubitku ako miner kupi graficku ?

Boli njih ona stvar tko sto koristi. Bitno da se oni naplate,a naplatili se jesu i to masno...

 

Daj malo promisli. Nece sigurno oni plakat jer miner ne koristi DLSS.

Ajde da ti simbolično nacrtam o čemu primač:

AMD je do sada (barem prije par godina) bio bolji u rudarenju od Nvidije. Nova Nvidija pere pod AMD-om.
O čemu pričam: pričam o tome da se ovdje Nvidiju razapne jer je pokušaj da se zaustavi rudarenje bio čisto mazanje očiju a kada to AMD kaže onda je to kao u redu.
Mene boli briga iskreno ni iz dćepa ni u džep.. kupujem Nvidiju za osobne potrebe a potrebe biztnica na zahtjev.

Što ti nije jasno.. Fanboyizam na djelu.

Ako ćemo se igrati onda je DLSS glavni feature i tu AMD nema što da traži.
Ako ćemo rudariti onda i tu Nvidija dere guzove.

Ja ću se igrati i na UHD 750-ci i super ću se zabaviti a "triple ej ej ej" ostavi za djecu meni ta skraćenica ne znači ništa.

Podjelio sam običnu vijest i prosto ne mogu da vjerujem kakav feedback dobijam. Mogu li ti jednostavnije objasniti o čemu pričam.

I nemoj džaba odgovarati.. možeš ako si tvrdoglav da "tvoja bude zadnja" ali ja ovdje dugo neću još ući.

 

Kakve ima veze sta amd objavi kad si sam reko da sam 6000 serijom nisu relevantni igrac na mining trzistu.

Evo moja 6800 stoji vec skoro mjesec dana .2 upita imo..

da sam stavio 3070 za te novce (gejmerski su tu negdje a kopanjem isto) osla bi u roku pol sata..

I  cjelo vrijeme ove nestasice, amd gpu je bio ipak malovise raspoloziv od nvidie..  Je da su ciejne bilke ciganluk al opet.. 

 Pa nije bas tako, minersko cudo 3090 moze do 120 mh/s-a al opet su to 300W. Dvije 6800 mogu to sa 50W manje, nakraju asic pobjedjuje na ljeto i to ce stabilizirati gaming kartice zasigurno. 

Protiv dlss-a AMD nemoze nista, eto ti opet odgovor da vecina trzista ipak trazi gamerske kartice jos. Sa pandemijom je 50:50 nije da je 90% trzista rudari, a ostali gameri...pola pola je.

Ali nije ovo kratkorocno stanje, sve vise i vise cipovi dolaze u sve vise uredjaja: frizideri, automobili, satovi,Tv, svugdje gdje prije 10-tak godina bi mislio ma daj, zamisli sada sto ce biti za 5-10 godina?! Odjenom imam pametni fen za kosu, pa evo u tesli ces uskoro na putu moci igrati AAA naslove kako se cini dok ti se baterija puni na autoputu...wtf??! 

Dobro je sto je Biden sazv’o sastanak sa "velikom trojkom" i proglasio ovo nacionalnim problemom koji se mora rijesiti- gradit ce se fabrika, ali treba vremena. Nebi me cudilo da osvanu nekoliko US "neutral" fabrika gdje ce svi troje stampati cipove. 

 

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Ti svi IoT cipovi nemaju vezu jer su na starijim proizvodnim procesima, a ako ce biti potrebno vise kapaciteta za novijim napravit ce se. Kapacitet se uvijek planira da bude u sklopu s potraznjom jer imati visak kapaciteta koji nemas kome prodati je uzasno skupo.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...

 Zakaj mislis da bi im prednost propala ?

 

Kakve veze imaja rudarenje i gubljenje konkuretnosti kod igara ?

 

Imas neku ludu teriju da zbog rudarenja nviidia nece dalje razvijat tehnologiju i da ce ih AMD stic po tom pitanju... od kuda si to izvukao da mi je znat.

 

I to da im nije svejedno. Korporacija da ima osjecaje ? Pa prodaju sve sto stignu napravit kupaju se u lovi, a ti tu pricas da im nije bas svjedeno jer graficke nejdu igracima. Nemoj me nasmijavat

 

 pa propala im je prednost vidio ti to ili ne, da grafičke kupuju samo gejmeri itekako bi ta prednost došla do izražaja

kad se kupuje sve što ima za kupit, onda sve što su uložili da bi bili konkurentniji ne znači ništa

 

nije to nikakva luda teorija, nego samo malo treba mućnut glavom i znati barem neke osnove tržišnog gospodarstva

i tko govori o 'osjećajima', tu se radi o čistoj ekonomiji - ako si uložio hrpu love da bi bio konkurentniji, a od te konkurentnosti zbog nekog izvanrednog događaja ili situacije na tržištu nemaš ništa, onda si bacio lovu uludo

8 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Santana kaže...

 Zakaj mislis da bi im prednost propala ?

 

Kakve veze imaja rudarenje i gubljenje konkuretnosti kod igara ?

 

Imas neku ludu teriju da zbog rudarenja nviidia nece dalje razvijat tehnologiju i da ce ih AMD stic po tom pitanju... od kuda si to izvukao da mi je znat.

 

I to da im nije svejedno. Korporacija da ima osjecaje ? Pa prodaju sve sto stignu napravit kupaju se u lovi, a ti tu pricas da im nije bas svjedeno jer graficke nejdu igracima. Nemoj me nasmijavat

 

 pa propala im je prednost vidio ti to ili ne, da grafičke kupuju samo gejmeri itekako bi ta prednost došla do izražaja

kad se kupuje sve što ima za kupit, onda sve što su uložili da bi bili konkurentniji ne znači ništa

 

nije to nikakva luda teorija, nego samo malo treba mućnut glavom i znati barem neke osnove tržišnog gospodarstva

i tko govori o 'osjećajima', tu se radi o čistoj ekonomiji - ako si uložio hrpu love da bi bio konkurentniji, a od te konkurentnosti zbog nekog izvanrednog događaja ili situacije na tržištu nemaš ništa, onda si bacio lovu uludo

 ti pricas ko da ce to sad trajat 100 godina.

Zato velim da imas ludu teroriju. Kad tad vratit ce se stvari na normalnu i taj njihov ulog ce opet im dat prednost. Nece nista propast. Sada isto nista ne gube jer sve to naplate i sve prodaju.

 

Dobro velis treba mislit malo...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 13:26 (Santana).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
R4zOR229 kaže...

Ti svi IoT cipovi nemaju vezu jer su na starijim proizvodnim procesima, a ako ce biti potrebno vise kapaciteta za novijim napravit ce se. Kapacitet se uvijek planira da bude u sklopu s potraznjom jer imati visak kapaciteta koji nemas kome prodati je uzasno skupo.

 Da frizideri, perilice, shvacam, ali tesla evo vise ne. I vjerujem sve vise ce tako proizvoda biti. Ima Us dosta manjih takih fabrika texas instruments npr, ali glavni mu je sastanak bio sa intelom, amd-om i nvdia-om. Pa ovaj AMD je kupio xilinx a ovi kooperiraju sa americkom vojskom, satelitima i sta ja znam svime. Amerima je ovo bitno da im kina i azija "neotmu" njihovu privatnost, nezele oni njihov silicij. A neke 7NM 5NM IP-eve se lako da kupiti od TSMC-a ili dogovoriti imate postotak od prodaje. ALi stampat ce se sve vise u US mislim, a i sve vise je proizvoda i potraznja za jacim komadom silicija kako se cini.

 

https://www.notebookcheck.net/TSMC-reportedly-planning-on-building-six-new-manufacturing-facilities-in-the-U-S.525937.0.html

 

Ili im daj jeftino zemljiste i neka naprave par fabrika, ali kako god da bude, Biden-u skidam kapu sto mu je ovo bila doslovno prva odluka. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 13:36 (Ivan Majstorovic).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice