AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.641.231
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Kakav mrtvi intel, pa oni ako i uspe imati iole kompetantan proizvod nece ga imat di proizvodit jel su im kapaciteti kod TSMC-a minimalni. A od 3050ti molim te nemoj ni pricat, ta kartica ce jedino bit dobra za podlozit stol ako je sudit po mobilnom varijanti. Jbt kartica osjetno losija od 2060, jebena sramota.

5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Intelove kartice su jedino dobre za otić u Device Manager i Disable device....

 
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
R4zOR229 kaže...

Kakav mrtvi intel, pa oni ako i uspe imati iole kompetantan proizvod nece ga imat di proizvodit jel su im kapaciteti kod TSMC-a minimalni. A od 3050ti molim te nemoj ni pricat, ta kartica ce jedino bit dobra za podlozit stol ako je sudit po mobilnom varijanti. Jbt kartica osjetno losija od 2060, jebena sramota.

Uopće ne pratiš što se trenutno dešava u svijetu čipova.

Tema o Intel Xe je već otvorena i nalazi se ovdje: Intel Xe Club (Grafičke kartice) @ Bug.hr Forum

Neće sve Xe proizvoditi sam Intel niti TSMC, već ove koje su nama zanimljive (čitaj: biti dobavljive običnom puku koji se želi igrati na 1080p) dakle Artic Sound sa HBM2e memorijom proizvodit će sam Intel (10nm SuperFin), što je već potaknulu Nvidju koja razmišlja a 1010 dGPU rješenju.

AMD se jednostavno pogubio praveći dobra rješenja koja nemaš gdje da kupipš, od Konzole, prkeo grafičke do procesora. Imam osječaj kao da su vezani pupčanom vrpcom za svoje odjele, a da ne govorim o poluproizvodima tipa Radeon.

Nek se riješe Radeona, oni (TSMC) neka prave CPU, Nvidija ili Intel GPU, netko 10-ti SSD tipa Samsung, Sonyu i onda će i Intel i TSMC i AMD i Nvidia i Samsung i naravno sam Sony biti zadovoljni... ovako nitko nije.

Vidimo se za par sedmica u istoj temi.

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...
SimeVip kaže...

pojavila se prva racunala sa 6700 xt u linksu, jos uvijek nedostupna :-)

mozda bude i koja kartica pa da vidimo te "cijene"

 

 

 

Kad smo već kod 6700 XT The Verge je ovako donio presudu: NVIDIA WINS THIS ROUND.
Izvor: ovdje

 Iskreno, slijepac bi vidio da je ovdje nvidia dobila trku, msrp cijena im je u banani, ova sad cijena im je jos gora, 15tkn za komp sa 5600x i 6700xt 

15 godina
offline
AMD Navi

Vidio sam da je netko napiso da nije uspio ulovit 6700xt po 700 i kusur eura, imate tu pa siroko vam polje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Kolko god da vi placip.. Obje su firme vidile da mogu i dalje derat kupce.

 Kolo sam vidio 3060 nvidia sama hakovala za kopanje

za amd 6700xt cemo vidit..

Sad malo gledat taj alt link.900e 6700xt??

Ispada da je 3060OC  bolja kupovina.nju nisam vidio preko 650e..

Oni trebaju da se ljece..

Svi..

karticu su trebali ostavit po mom na max 650e..

 

A ovako

Vidit cemo..

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Promster kaže...
Šta da naprave? Pa nek smanje cijenu jelte??? Imaš iste performanse kao 3060Ti, nemaš RT, nemaš DLSS a koštaš $80 više...

 

 

 

Pretpostavljam da si htio reći "iste performanse kao 3070, a koštaš $80 manje"?

13 godina
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
Promster kaže...
Šta da naprave? Pa nek smanje cijenu jelte??? Imaš iste performanse kao 3060Ti, nemaš RT, nemaš DLSS a koštaš $80 više...

 

 

 

Pretpostavljam da si htio reći "iste performanse kao 3070, a koštaš $80 manje"?

Ne.

3 godine
offline
Re: AMD Navi
segregator kaže...
Promster kaže...
Šta da naprave? Pa nek smanje cijenu jelte??? Imaš iste performanse kao 3060Ti, nemaš RT, nemaš DLSS a koštaš $80 više...

 

 

 

Pretpostavljam da si htio reći "iste performanse kao 3070, a koštaš $80 manje"?

 Ako mislis na 6700 XT, ona ima MSRP 480 sto znaci da je u rasteru 4% sporija (HWU video), 4% jeftinija od 3070, bez DLSSa i RTa.

8 godina
offline
Re: AMD Navi
amagi kaže...
segregator kaže...
Promster kaže...
Šta da naprave? Pa nek smanje cijenu jelte??? Imaš iste performanse kao 3060Ti, nemaš RT, nemaš DLSS a koštaš $80 više...

 

 

 

Pretpostavljam da si htio reći "iste performanse kao 3070, a koštaš $80 manje"?

 Ako mislis na 6700 XT, ona ima MSRP 480 sto znaci da je u rasteru 4% sporija (HWU video), 4% jeftinija od 3070, bez DLSSa i RTa.

 bas ih briga kad ce ionak sve prodat. Da je i skuplja od 3070 nije bitno uopce.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
AMD Navi

Eto koliko je cjenjen 6700xt kad je postavljen cijenom jednako kao dosta slabiji rtx3060. 

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 21:59 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

Gluposti si screeno ..ON order i unavaible isti q..

Znaci to su neke njihove mozda cijene na koje mos zaboravit..

NA mind factoryu 6700xt bila 800E! 

LOL!

 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Prodao ja svoju 5700XT u roku 10 minuta na Njuškalu.

Iako nisam imao ozbiljnih problema, konstantno underclockanje, artefakti u igrama, prženje VRAM-a na maksimalnom clocku cijelo vrijeme (2 monitora, različite rezolucije)  i resetiranje postavki drivera me izluđivalo.

Vratio sam se na staru 970. Dosta je slabija, ali nemam nikakvih problema s driverima, VRAM clock-om, underclockanjem ili artefaktima.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

 evo ti mindfactory slično postavljene cijene

kradem mine iz minskog polja
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Jesus kaže...

Prodao ja svoju 5700XT u roku 10 minuta na Njuškalu.

Iako nisam imao ozbiljnih problema, konstantno underclockanje, artefakti u igrama, prženje VRAM-a na maksimalnom clocku cijelo vrijeme (2 monitora, različite rezolucije)  i resetiranje postavki drivera me izluđivalo.

Vratio sam se na staru 970. Dosta je slabija, ali nemam nikakvih problema s driverima, VRAM clock-om, underclockanjem ili artefaktima.

 Za koliko si je uspio prodati?

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
user2206 kaže...

 Za koliko si je uspio prodati?

 6000 kn.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
amagi kaže...
segregator kaže...
Promster kaže...
Šta da naprave? Pa nek smanje cijenu jelte??? Imaš iste performanse kao 3060Ti, nemaš RT, nemaš DLSS a koštaš $80 više...

 

 

 

Pretpostavljam da si htio reći "iste performanse kao 3070, a koštaš $80 manje"?

 Ako mislis na 6700 XT, ona ima MSRP 480 sto znaci da je u rasteru 4% sporija (HWU video), 4% jeftinija od 3070, bez DLSSa i RTa.

 

Svejedno, moja rečenica je puno točnija od njegove, jer prema tom videu veća je razlika u performansama između 3060ti i 6700xt, nego 6700xt i 3070

8 godina
offline
Re: AMD Navi
Jesus kaže...
user2206 kaže...

 Za koliko si je uspio prodati?

 6000 kn.

 frend je prodao svoju neki dan za 6700... pa tko to kupuje

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Santana kaže...
Jesus kaže...
user2206 kaže...

 Za koliko si je uspio prodati?

 6000 kn.

 frend je prodao svoju neki dan za 6700... pa tko to kupuje

 

Mineri

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Budale ne majneri, cisto sumnjam da ih tolko placa itko tko se malo dulje bavi miningom, to ROI od cca 6mjeseci. Meni se vise cini da su to budale koje su nedavno otkrile mining pa su se sad polakomili i misle da ce ovako bit konstano. Mislim sad je super vrijeme za uc ali ako novu karticu kupis po iole normalnoj cijeni, a ne staru karticu za duplo od sta se prodavala.

14 godina
offline
Re: AMD Navi
R4zOR229 kaže...

Budale ne majneri, cisto sumnjam da ih tolko placa itko tko se malo dulje bavi miningom, to ROI od cca 6mjeseci. Meni se vise cini da su to budale koje su nedavno otkrile mining pa su se sad polakomili i misle da ce ovako bit konstano. Mislim sad je super vrijeme za uc ali ako novu karticu kupis po iole normalnoj cijeni, a ne staru karticu za duplo od sta se prodavala.

 

Dobro, mislio sam reći da se uzimaju u svrhu majnanja, nebitno jesu li samo hajp mineri ili i oni "pravi"...

 

Takođe ne zaboravimo da se uzimaju, bar one kartice iz novijih serija, i u svrhu kombiniranja majnanje+gejmanje. Takvima je vjerovatno još i najisplativije, jer im ROI ispadne duplo manji budući da bi ionako kupili gpu za gaming, tako da zapravo moraju samo namajnati razliku između MSRP-a i plaćene cijene da bi im se isplatilo..

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 9:54 (AFARON).
14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Da stave 3gb sve bi se rasprodalo.Možda bude dvije varijante 12 i 6gb.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 11:44 (dery).
15 godina
offline
Re: AMD Navi

 Nema smisla da ima 12 kad nista ispod 3090 i 6900 XT ne moze gurat 8K teksture tipa Nanite.

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Nema veze kad je 6 premalo, to bi imalo smisla da ima sansu ici 8v12 a ne 6v12.

3 godine
offline
Re: AMD Navi
R4zOR229 kaže...

Budale ne majneri, cisto sumnjam da ih tolko placa itko tko se malo dulje bavi miningom, to ROI od cca 6mjeseci. Meni se vise cini da su to budale koje su nedavno otkrile mining pa su se sad polakomili i misle da ce ovako bit konstano. Mislim sad je super vrijeme za uc ali ako novu karticu kupis po iole normalnoj cijeni, a ne staru karticu za duplo od sta se prodavala.

 Ima gro ekipe koja je spojena na crno on da graficku plati 2000€ mu se isplati!

9 godina
offline
AMD Navi

Koliko se čeka u casekingu kad piše on order?

 

https://www.caseking.de/gigabyte-aorus-radeon-rx-6700-xt-elite-12g-12288-mb-gddr6-gcgb-377.html

 

Meni je ovih 6300kn okej s obzirom kakvo je stanje a kartica je i više nego dovoljna za 1440p. 3070 se kod nas u trgovinama prodaje za više od 11 tisuća kuna. A samo zanemarivo je jača. Tako da ovih 6300 mi je okej s obzirom kakvo je stanje. Ali koliko se čeka kad se naruči tako on order?

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 11:39 (BeLLicus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Ma zaboravi ne znaju kad će im bit raspoloživo. Stoje im tako sve ostale otkad god su izašle.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 11:58 (dery).
15 godina
offline
AMD Navi

Evo solidarnosti sa igračima od strane AMD-a:

Za razliku od Nvidije, AMD-a nije briga hoćete li svoju karticu koristiti za Etherium rudarenje. Izvor: ovdje.

Toliko o zgloglasnoj Nevidiji.

Moj PC  
2 7 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Navi
Envy kaže...

Evo solidarnosti sa igračima od strane AMD-a:

Za razliku od Nvidije, AMD-a nije briga hoćete li svoju karticu koristiti za Etherium rudarenje. Izvor: ovdje.

Toliko o zgloglasnoj Nevidiji.

 Pa nije niti nvidiu briga nit najmanje. O cem ti ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice