Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.231
|
čitano: 3.039.346
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Damir22 kaže...

dobro da, i nije to bila neka nevjerovatna tajna, cak ni u ono vrijeme, von braun je kao najeksponiraniji, no, masa njemackih znanstvenika su zavrsili u usa, pokusat cu pronaci naziv dokumentarca, ne znam dali je to samo takav kut gledanja i dramaturgija, no, ispada da su za svijet kakvog danas poznajemo uglavnom zasluzni prebjezi u vidu naucnika i doktora, koji su svoje vjestine usavrsavali po ratistima i logorima drugog rata......

 

ima svako malo neki dokumentarac/serijal o takvim temama na Viasat History kanalu, ali ako nađeš konkretan - javi...

8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
60nine kaže...
Damir22 kaže...

dobro da, i nije to bila neka nevjerovatna tajna, cak ni u ono vrijeme, von braun je kao najeksponiraniji, no, masa njemackih znanstvenika su zavrsili u usa, pokusat cu pronaci naziv dokumentarca, ne znam dali je to samo takav kut gledanja i dramaturgija, no, ispada da su za svijet kakvog danas poznajemo uglavnom zasluzni prebjezi u vidu naucnika i doktora, koji su svoje vjestine usavrsavali po ratistima i logorima drugog rata......

 

ima svako malo neki dokumentarac/serijal o takvim temama na Viasat History kanalu, ali ako nađeš konkretan - javi...

 ne sjecam se, ali mislim da nije history produkcija, javim ako se sjetim-nadjem

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
3 godine
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Operation paperclip , to je naziv za hvatanje i prebacivanje naci znanstvenika u Ameriku, mislim da se tak i zove dokumentarac.
11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Damir22 kaže...

 ne sjecam se, ali mislim da nije history produkcija, javim ako se sjetim-nadjem

 

nisam mislio da je History produkcija, samo sam rekao da sličnih ima na tom kanalu :)

ovo kaj je kolega naveo "Operation Paperclip" - to sam brijem gledao - https://www.imdb.com/title/tt11744132/ (točnije "Operation Paperclip: The Secret Recruitment")

6 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Dark matter / apple tv, 7.5/10 za sada
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
@60nine ...
Sory mislio sam na seriju, tj da se u seriji to tajilo...bar to tako izgleda, svi su iznenadeni....

Ali naravno to im nije ni malo glup potez jer bi ih se docepale komunjare da ih nisu oni uzeli.... Cak i dan danas rusi koriste presu za tenkove iz Krupp-a... Rastavljena i odvezena u Uralvagonzavod ako se ne varam... A tko zna koja kolicina svega je odvucena i kolko ljudi sve skupa i na jednu i na druvu stranu...
VenAtoR#2231
13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Battlestar Galactica

Prikupio sam sve dijelove (serije i filmove) i ponovo počeo gledati. Mislim da nije potrebno ništa pisati o kvalitetu ovog serijala.

Čisti užitak. 9/10
9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Preporuka za ovu seriju Godless (2017) , pogotov ako ste ljubitelji zanra (western) . Bas dobra serija.

12 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Nadam se da nisam jedini koji je razočaran Acolyte serijom. Bio sam open minded, ali ova 3. Ep mi je bila dosta. Ne preporučam apsolutno nikome ovu seriju, nula bi bila dobra ocjena, čisti shitshow.

 

Neki poll, jer sigurno nisam jedini dao šansu seriji:

7 Slažem se
0 Ne slažem se
4 Dat ću joj priliku do kraja
Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2024 19:43 (ramzocro-HCR).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
ramzocro-HCR kaže...

Nadam se da nisam jedini koji je razočaran Acolyte serijom. Bio sam open minded, ali ova 3. Ep mi je bila dosta. Ne preporučam apsolutno nikome ovu seriju, nula bi bila dobra ocjena, čisti shitshow.

 

Neki poll, jer sigurno nisam jedini dao šansu seriji:

 Bolje ovao.

12 Sranje YES
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2024 19:11 (x18x05x).
15 godina
online
Koju seriju trenutno pratite?

nova sezona boysa je vani. prve tri epizode doduse, ostalo ide na tjednoj bazi. 

13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
ramzocro-HCR kaže...

Nadam se da nisam jedini koji je razočaran Acolyte serijom. Bio sam open minded, ali ova 3. Ep mi je bila dosta. Ne preporučam apsolutno nikome ovu seriju, nula bi bila dobra ocjena, čisti shitshow.

 

Neki poll, jer sigurno nisam jedini dao šansu seriji:

 Pazi da te Drago ne proglasi rasistom, mizoginistom i ekstremnim desnicarem nacistom - sve to si ako imas nesto protiv navedene serije.

 

Ontopic... u zadnje vrijeme 3 odlicne serije, Fallout, Shogun i From. Nije sve tako sivo :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
6 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Minneyar kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Nadam se da nisam jedini koji je razočaran Acolyte serijom. Bio sam open minded, ali ova 3. Ep mi je bila dosta. Ne preporučam apsolutno nikome ovu seriju, nula bi bila dobra ocjena, čisti shitshow.

 

Neki poll, jer sigurno nisam jedini dao šansu seriji:

 Pazi da te Drago ne proglasi rasistom, mizoginistom i ekstremnim desnicarem nacistom - sve to si ako imas nesto protiv navedene serije.

 

Ontopic... u zadnje vrijeme 3 odlicne serije, Fallout, Shogun i From. Nije sve tako sivo :)

Ovisi zašto je razočaran.. 

6 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

K drama. Deaths game. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
6 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Jel gleda itko prvu epizodu 2 sezone House of Dragons, neznam jeli samo do mene ali ja sam pola epizode prespava, dosadna mi je bila do boli....

15 godina
online
Koju seriju trenutno pratite?

meni odlicna epizoda. 

3 godine
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Your Honor

 

Ne znam kako sam propustio ovu seriju. Corona vjerojatno...

Dvije sezone sa po 10 epizoda, fenomenalni Bryan Cranston 8.5/10

合氣道
3 godine
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
cvaja997 kaže...

K drama. Deaths game. 

 Gdje gledati ?

合氣道
3 godine
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Zaporožac kaže...
cvaja997 kaže...

K drama. Deaths game. 

 Gdje gledati ?

 Amazon

13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Zaporožac kaže...
cvaja997 kaže...

K drama. Deaths game. 

 Gdje gledati ?

 Imaš link u DM-u.

11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Za ljubitelje Horrora/SF-a/ borbe dobra i zla

 

Evil

https://www.imdb.com/title/tt9055008/

Trenutno  4. sezona aktualna, 3 sezone su izvrsne, sa ovom 4. vrludaju

 

 

Za one koji vole tematiku podmornica

 

Das Boot

https://www.imdb.com/title/tt5830254/

Isto tako 4 sezone ukupno

 

 

15 godina
online
Koju seriju trenutno pratite?

bome druga epizoda house of the dragona je dosadna za popizdit bila. moglo je sve stat u 10, maksimalno 15 minuta. 

13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Da..pocelo je sa razvlacenjem..
AUDIOFIL
11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
cvaja997 kaže...

K drama. Deaths game. 

 Hvala na preporuci. Evo pogledao danas prva dva nastavka i baš sam oduševljen. Od originalnog scenarija, do glume i visoke produkcije. Korejanci svaka čast

7 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

The Why Files

Pratim ovaj serijal već preko 2 godine i navukao sam se. Absolutna preporuka za gledanje svima koje zanimaju misterije, mitovi i legende, teorije zavjere, NLO-i, vanzemaljci, paranormalno, tajni projekti, putovanje kroz vrijeme... lista je podugačka zbog velikog broja tema koje je autor već odradio. Autor serijala je Andrew Gentile - skraćeno AJ koji je ujedno i pripovjedač kojemu društvo na ekranu pravi riba koja govori - HeckleFish.

Epizode su koncipirane tako da vam drže pažnju i zabave vas uz dobro postavljene humoristične prekide za koje je obično zaslužna riba. AJ uvijek u prvom dijelu ispriča priču temeljenu na informacijama do kojih je uspio doći istraživanjem a zatim u drugom, u pravilu kraćem dijelu, razotkriva ili racionalizira svaku priču. Pri tom se s poštovanjem odnosi prema akterima i gledatelju tako da se nitko ne osjeća uvrijeđeno ili blesavo ako je povjerovao u neku ludost. Ono što ga izdvaja od drugih je objektivnost, nikome ne želi promijeniti mišljenje, već vam prezentira sve činjenice i ostavlja vas da sami izvučete zaključke.

10/10

16 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

The Haunting of Hill House

 

Dugo mi se vrtila po popisima za gledanje, no napokon me ljetna korona stjerala u dnevni pred tv pa sam ju odradio i mogu reći da je jedna od boljih horor serija i općenito mini serija koje sam gledao u zadnje vrijeme. Kreće malo sporije sa naznakom da bi se moglo raditi o hrpi horor klišeja, no brzo se odljepi od tog recepta i krene u drugom smjeru, sve do samog kraja koji je malo manje horor, a malo više (melo)dramski. To uopće nije loše, dapače odlično je izvedeno i to podiže seriju na jedan viši nivo.

 

Nema jeftiih jumpscareova, gluma je solidna, likovi razrađeni, priča koherentna i više manje bez plot holeova, no ono što je najbolje je sama režija i način na koji je radnja ispričana. Dugi kadrovi, često i po par minuta, korištenje centralne perspektive i česti izostanak glazbe podižu dramatiku odnosno onaj strašni faktor. Uz to često se isti događaj može vidjeti iz perspektive više likova (kroz više epizoda), a način na koji se isprepliću prošlost i sadašnjost je jedna od boljih koje sam vidio u nekoj seriji (ili filmu). Također je korišteno dosta simbolike u prikazima likova i stvari što je (meni) dobitan recept za žanr horora.

 

Od mene preporuka 

9/10

11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Jel se zna kada izlazi Squid Game sezona?
15 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Endymon kaže...
Jel se zna kada izlazi Squid Game sezona?

 nisam znao, ali sam upisao u google i odma prvi rezultat mi je rekao u 12. mjesecu ove godine.

8 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Epidemiya (to the lake)

 

ruska serija, prva sezona u netflix produkciji....

 

tipicna prica o pandemiji, virusu, grupi ljudi koja se pokusava snaci i prezivjeti, s ciljem da stignu do usamljenih jezera....

 

e sad, likovi su ok, pozadinske price su dobro ispricane, njihovi odnosi kompleksni, mjenjaju se i prilagodjavaju tijekom vremena. samo....to je sve. serija i nema neku radnju, neku napetost, vise psiholoski pristup, likovi, njihove price i razlozi. i to je ok prvu sezonu.

 

druga je jednostavno razvucena, uvedeni su novi likovi, bez ikakve pozadine, bez ikakve bitnosti, ikakvog smisla.

 

i tako guramo 7 epizoda druge sezone u kojoj se skoro nista ne desava, pokusava se postici nekakva napetost, taj psiholoski pristup, ali je to jedbostavno izuzetno mlako.

 

naravno, clifhanger na kraju, bas kao i na kraju prve sezone, koji se apsolutno vise ne spominje dalje, i sve djeluje kao da u odredjenom momentu vise nisu imali ideja sto dalje.

 

po jednom izvoru, serija je otkazana, po drugom treca sezona ide ove godine, no s obzirom da ju je netflix napustio nakon prve sezone, pitanje je tko i kada ce je uopce pustiti....

 

onako, solidna trojka, gledati ako nema nista pametnije 

 

spoiler alert

 

ima sisa :)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2024 18:20 (Damir22).
6 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Dark matter. Jako brzo je postalo kaoticno. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice