Bežični PC joystick

poruka: 53
|
čitano: 32.642
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Bežični PC joystick
Ne bih se složio s tim, prije da mu je način spajanja preko kabela, odnosno u ovom pakiranju dobiješ kabel kao način uparivanja, a ja sam dobio dongle za bežično uparivanje. Moj zaključak bi bio da oba imaju bateriju i ne rade bez baterije. Inače, baterije u kontroleru su punjive, traju jako dugo i velika prednost nad ds4 je upravo činjenica da ju možeš izvaditi i zamijeniti. Šta radiš kad ti baterija u ds4 izgubi kapacitet? Kupiš novi
PSN: Carlikaa
13 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Pa ako ti nije bitno da je bežično onda uzmi taj. To je najobičnija verzija. S kabelom ga spojiš u komp i to je to.

Problem nastaje kad želiš bežično, a da ne mijenjaš baterije.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Bezveze. Samo ti treba preći u naviku da ga redovno spojiš da se puni. Opadanje kapaciteta je zanemarivo.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Ma ponavljam meni je glavni problem sto se on nece puniti klasicno preko kabela no ustekan u PC, nego trebam kupiti punjac za baterije ili kontroler koji dodje sa punjivom baterijom(ne znam kako prepoznati u webshopu koji je sa punjivom, a koji nije..

Evo ista trgovina:
https://www.gamershop.hr/xboxone/dodaci/xbox-one-bezicni-kontroler-black-adapter-za-windows-10

Ali kako puniti bateriju evo kod ovog sto sam sad linkao, moram kupiti punjac za baterije ili?
13 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
https://www.gamershop.hr/xboxone/dodaci/xbox-one-play-and-charge-kit-crna-punjac

Ovo tu ti je punjiva baterija za Xbox koju puniš tako da spojiš kontroler na izvor struje. Ako nemaš to možeš koristiti bilo kakve punjive baterije koje ćeš puniti sa nekim svojim punjačem.

Bubam bezveze, set sa 4 baterije i punjač, 150kn.

Jasno?
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
E to objasnjenje mi je trebalo hahah, hvala
15 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
FiCoO kaže...
Ja sam kupio xbox kontroler i dongle za wireless connection, sto mi je super (nije bluetooth) i s njim su došle dvije punjive duracell baterije. Ja sam zadovoljan s kontrolerom a imam i ds4 - možda i vise zadovoljan nego ds4 + stvarno je plug n play. 499kn u sat media

 Punjive su?

A ja tenkre nisam vidio da igdje na njima pise da su punjive, i bacio ih, tek sad s ovog zadnjeg nisam, a treci mi je xbox one kontroler za redom...

13 godina
online
Re: Bežični PC joystick
jopis kaže...
FiCoO kaže...
Ja sam kupio xbox kontroler i dongle za wireless connection, sto mi je super (nije bluetooth) i s njim su došle dvije punjive duracell baterije. Ja sam zadovoljan s kontrolerom a imam i ds4 - možda i vise zadovoljan nego ds4 + stvarno je plug n play. 499kn u sat media

 Punjive su?

A ja tenkre nisam vidio da igdje na njima pise da su punjive, i bacio ih, tek sad s ovog zadnjeg nisam, a treci mi je xbox one kontroler za redom...

 Meni je ako se ne varam pisalo da su punjive na njima ili u kutiji, u svakom slucaju i same baterije traju stvarno dugo 

PSN: Carlikaa
15 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
FiCoO kaže...
jopis kaže...
FiCoO kaže...
Ja sam kupio xbox kontroler i dongle za wireless connection, sto mi je super (nije bluetooth) i s njim su došle dvije punjive duracell baterije. Ja sam zadovoljan s kontrolerom a imam i ds4 - možda i vise zadovoljan nego ds4 + stvarno je plug n play. 499kn u sat media

 Punjive su?

A ja tenkre nisam vidio da igdje na njima pise da su punjive, i bacio ih, tek sad s ovog zadnjeg nisam, a treci mi je xbox one kontroler za redom...

 Meni je ako se ne varam pisalo da su punjive na njima ili u kutiji, u svakom slucaju i same baterije traju stvarno dugo 

 Hmmm, ne piše nigdje, evo me kući sad pa sam provjerio i kutiju i baterije.

A vidim i ovdje https://www.quora.com/When-you-buy-an-Xbox-One-controller-does-it-come-with-rechargeable-batteries ista stvar, obične aa alkalinske baterije.

13 godina
online
Re: Bežični PC joystick
Istina, ja sam dobio na poklon baterije koje su punjive i nisam se toga uopće sjetio. Sori na krivom info.
PSN: Carlikaa
14 godina
offline
Bežični PC joystick

Sad sam naletio na ovo i procitao par reviewa

 

Nacon gamepad

 

Uglavnom se minusi vežu za nešto što ne radi na PS4(ne moze upaliti PS4, ne podrzava ga remote play on PC i minus mu je kabel),

 

e sad, meni kabel ne smeta, još je dug 3 metra, tako da mi ne bi trebao stvarati nikakav problem, jer mislim igrati na PCu i sigurno necu biti toliko udaljen od njega, a ovo sto ne podrzava je totalno nebitno..
kad ga se spoji u PC, automatski ga prepoznaje kao xbox kontroler..

 

Ovo bi mogla biti win-win situacija za mene, sličniji je DS4 po tipkama i osjećaju u igrama, ali ga PC prepoznaje kao Xbox kontroler, jedina mana mu je sto nije bezicni, ali s obzirom da citam da je inace jako kvalitetan i sluzbeno priznat od Sonya, djeluje kao odlicna kupovina za ovih 287 kuna dok je na popustu, hmm

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Sad si se opet vratio na isto ko što je onaj Logitech radi čijih nedostataka si i otvorio temu :D.

Koristio sam neko vrijeme skuplji model Nacona na plejki i sasvim je solidan komad hardvera, ali previše sam se naučio na bežično da bih ga koristio kao primarni kontroler. Ne bih baš stavio ruku u vatru da će ga svaka igra prepoznati kao original xbox, ali na to moraš biti spreman sa bilo čime osim xboxovog.

Btw, u nekim drugim dućanima je to uobičajena cijena koliko vidim. Nije baš da ti je sila kupiti jer je neka luda akcija.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 17:12 (Hexfire).
14 godina
offline
Re: Bežični PC joystick

Da, pogledao sam i ja sad i svugdje je 300 kuna..

 

Ali nisu to nedostaci kao i kod Logitecha, kod njega mi je smetalo sto je bezicni, bez mogucnosti punjenja preko kabela nego baterije moras puniti vanka(slicno kao xbox sa obicnim baterijama), ali ovi nedostaci za ps4 mi ne smetaju, jer ps4 vise nemam, a žica mi nije problem kad cu vec igrati na PCu, relativno blizu od monitora, a kabel je čak 3m, zapravo mi je jedino upitno hoće li ga Fifa prepoznati jer ona ima probleme sa gamepadima, inače na gamepad igram samo sportske i racing igre, pucačine i ostale žanrove isključivo tipkovnica i miš :D

 

Mislim da cu ga naruciti i probati pa sta bude, navodno na PCu radi bolje od pravog DS4, a Xbox mi nekako ne odgvaraju tipke, i zapravo mi je kod njega jedini plus sto je stvarno plugnplay, ali mi je malo skup s obzirom da mi ne odgovara taj gamepad ni po čemu, ni osjećaju tipki, pa ni raspored(analog i d-pad) kad sam god igrao nije mi to to, riskirat cu s ovim, pa javim dojmove jel vrijedio ili sam ispao budala jer sam stedio 200 kuna :D

13 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Pezer kaže...

Da, pogledao sam i ja sad i svugdje je 300 kuna..

 

Ali nisu to nedostaci kao i kod Logitecha, kod njega mi je smetalo sto je bezicni, bez mogucnosti punjenja preko kabela nego baterije moras puniti vanka(slicno kao xbox sa obicnim baterijama), ali ovi nedostaci za ps4 mi ne smetaju, jer ps4 vise nemam, a žica mi nije problem kad cu vec igrati na PCu, relativno blizu od monitora, a kabel je čak 3m, zapravo mi je jedino upitno hoće li ga Fifa prepoznati jer ona ima probleme sa gamepadima, inače na gamepad igram samo sportske i racing igre, pucačine i ostale žanrove isključivo tipkovnica i miš :D

 

Mislim da cu ga naruciti i probati pa sta bude, navodno na PCu radi bolje od pravog DS4, a Xbox mi nekako ne odgvaraju tipke, i zapravo mi je kod njega jedini plus sto je stvarno plugnplay, ali mi je malo skup s obzirom da mi ne odgovara taj gamepad ni po čemu, ni osjećaju tipki, pa ni raspored(analog i d-pad) kad sam god igrao nije mi to to, riskirat cu s ovim, pa javim dojmove jel vrijedio ili sam ispao budala jer sam stedio 200 kuna :D

Tek sam sad skužio da se onaj Logitech uopće ne može spojiti žicom na PC. Bezveze.

 

Mislim da je raspored tipki više stvar navike. Osobno igram podjednako sa DS4, Xbox One i HORI gamepadom bez gljiva i iako mi je svaki u početku izgleda kao da mi nikako ne paše, nakon par dana sve sjedne na svoje mjesto. 

 

Ne vjerujem da ćeš biti razočaran, ali samo ću ti napomenuti da mi skuplji Naconovi modeli sa mogućnošću dodavanja macro funkcija na gumbe na stražnjoj strani izgledaju kao zanimljiva stvar za igre tipa FIFA. Pretpostavljam da bi se neki kompliciraniji driblinzi mogli izvoditi samo pritiskom jednog gumba. Ali nećeš ih vjerojatno naći nove za 300kn.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Ma inace ja nisam zahtjevan, recimo do kupovine ps4 prije par godina koristio sam gamepad od ps1(sa adapterom) i drugi gamepad od 80 kuna, oba moja od prvog dana, dakle ovaj od ps1 kupljen 2002 godine, a ovaj od 80 kuna 2005(kad je izasao PES5) i trajali mi desetak godina, onda sam uzeo ps4 i to mi je bila revolucija, vjerujem da cu s ovim biti zadovoljan, inace kod xboxa osim rasporeda tipko nekako mi i ne lezi r1 i l1 onaj neki “klik” osjecaj..

Uglavnom pokusat cu s ovim sad, alo ne zadovolji vidjet cemo dalje haha
16 godina
offline
Bežični PC joystick

Da malo oživim temu; kakvo je danas stanje sa gamepadima za PC, kakva su vaša iskustva?

 

U planu mi je kupiti neki bežični za povremeni gaming - pa se dvoumim između Xboxovog i F710, iako bi mi Dualsense po ergonomiji najviše odgovarao, no kako mu je slaba podrška za PC mislim da otpada iz utrke.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Bichanich kaže...

Da malo oživim temu; kakvo je danas stanje sa gamepadima za PC, kakva su vaša iskustva?

 

U planu mi je kupiti neki bežični za povremeni gaming - pa se dvoumim između Xboxovog i F710, iako bi mi Dualsense po ergonomiji najviše odgovarao, no kako mu je slaba podrška za PC mislim da otpada iz utrke.

 Koristim ps4 controller, bluetooth dongle, i program ds4windows na pc'u jedno 5 godina, super zadovoljan. Ps4 controller radi i na android smartphone'u i mac laptopima preko bluetootha. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 12:21 (Cryogenic).
13 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Bichanich kaže...

Da malo oživim temu; kakvo je danas stanje sa gamepadima za PC, kakva su vaša iskustva?

 

U planu mi je kupiti neki bežični za povremeni gaming - pa se dvoumim između Xboxovog i F710, iako bi mi Dualsense po ergonomiji najviše odgovarao, no kako mu je slaba podrška za PC mislim da otpada iz utrke.

 S Xboxom sigurno nećeš pogriješiti. Dualsense radi normalno na PC-u jedino što ti se u igrama u pravilu pojavljuju oznake tipki od Xboxa. Mislim da se to ne može riješiti dok god više developera ne doda podršku u svoje igre.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Bežični PC joystick
Bichanich kaže...

Da malo oživim temu; kakvo je danas stanje sa gamepadima za PC, kakva su vaša iskustva?

 

U planu mi je kupiti neki bežični za povremeni gaming - pa se dvoumim između Xboxovog i F710, iako bi mi Dualsense po ergonomiji najviše odgovarao, no kako mu je slaba podrška za PC mislim da otpada iz utrke.

 Nemoj F710, po ergonomije je nikakav, pogotovo triggeri dok se ne navikneš na nj.

Imam Dualsense i njega bi jedino ispred Xboxovog ako su ti bitne đinđe minđe tipa žiroskop i adaptive trigger, te ugrađena punjiva baterija. Podrška za PC je ok, preko Steama sve automatski radi, a izvan toga imas 3rd party appove za spoofanje Xinputa, rijetko znaju igre zajebavat i s ta dva, tipa Sekiro.

Xboxov je izrazito ergonomičan, više nego DS, lakši je, jedino bi savjetovo da uzmeš neke punjive baterije tipa eneloopice i sl.

Say hello to my little friend
16 godina
offline
Bežični PC joystick

Hmm, a baš sam mislio Logitecha uzet jer je osjetno jeftiniji od Xboxovog gamepada. Ako sam dobro shvatio Dualsense nema nekih problema sa Steamom, a ni sa drugim igrama sa tim ds4windows programom iako nisu službeno podržane. Pitam jer bi osim skupe luke Steama češće zaplovio pod piratskom zastavom :D

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Bežični PC joystick
Bichanich kaže...

Hmm, a baš sam mislio Logitecha uzet jer je osjetno jeftiniji od Xboxovog gamepada. Ako sam dobro shvatio Dualsense nema nekih problema sa Steamom, a ni sa drugim igrama sa tim ds4windows programom iako nisu službeno podržane. Pitam jer bi osim skupe luke Steama češće zaplovio pod piratskom zastavom :D

Da, ako igra ne podržava nativno, onda prek ds4 windows.

Tak da nema razloga za zabrinutost 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 15:09 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: Bežični PC joystick

Ja trenutno koristim Steamov gamepad, jedan žični xbox pad, te dva "no name", jedan od ta dva sam uzeo nedavno:

 

Kontroler CANYON GP-W3 2.4G Wireless, za nintendo switch, — Bazzar.hr

 

Solidan.

 

Stariji "no name" koji imam od ranije je slične build kvalitete i nakon 5 godina korištenja, guma na gljivama se počela pomalo guliti i osipati (jednostavno se počela dezintegrirati). Ostalo je sve čvrsto kao i prvi dan.

 

Najljepše je kad sa ta 4 gamepada društvo zaigra nešto na velikom ekranu (npr. Sonic Hedgehog Racing).

 

Inače, za pretvoriti PC u konzolu, preporučujem instalaciju Playnite sučelja.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 15:17 (Punti).
12 godina
offline
Bežični PC joystick

Zaboravih napomenuti da steam ima odlične drajvere za gamepad preko bt'a, recimo ps4/xbox controller sa need for speed unbound ne radi sa ds4 windows, ali radi ako se igra pokrene preko steama, treba dodati ea ap na steam, pokrenuti ea app, i dodati nfs unbound na steam i pokrenuti preko steama, ne preko shortcut'a na desktopu. Isto vrijedi i za neke piratske igre sa kojima controller ne radi po defaultu sa ds4windows, pokrenu se preko steam'a. Ds4windows ni netreba biti pokrenut ali stvarno odličan program za poštelavanje pa ga imam stalno uključenog. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice