Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.178.725
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sakho kaže...

Naručujem si stvari za mali servis na e92 320d lci. Ima li kakve razlike između Bmw twin power turbo ulja i Castrol edge ulja ili je svejedno koje uzmem? Gradacija je 5w-30. Filteri Mahle su ok ili da uzmem nešto drugo?

 Filter ulja gledaj Bosch ili Mann, koji je jeftiniji (Mann bi trebao bit ako ga ima na stanju, ja uzeo Boscha), oni su ti dva doslovno isti a najbolji na trzistu, sa cijenom su jako slicni ovim losijim filterima. Ja sam se sto se tice ulja odlucio na Shell Helix Ultra ECT sa C3  5w30 oznakom za DPF (1.6 i-DTEC), kosta cca 290kn (5l) dok identicni Castrol kosta skoro 100kn vise.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

EDIT:
@ZooZ: Zemlja je ravna ploča jel tako?

 Po čemu si to zaključio?

Nemam nikakav posao iduća 2 tjedna u rafineriji, ali kad budem išao tamo uslikam ti punionicu i čiji sve kamioni čekaju na utovar.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

 Gledas samo da je C3 oznaka. Bmw ulje ti je zapravo shell od 2017

Možeš slobodno mahle

 Presli su na Castrol.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 17:40 (ivanoile).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kad smo kod sluzbenih i odrzavanje istih...ja se za "svog" dobla brinem maximalno, od odlaska u ovlasteni, do pranja, zamjene potrosnih materijala (brisaci, zarulje, rotacija guma itd), jednom prilikom su mu ugradili bremsi plocice koje ne da su govno, nego ne bi ih preporucio ni najgorem neprijatelju...skurio sam ih skroz za 15tkm...inzistirao da iduci put budu textar i evo odlicne su i nakon 20tkm...na servis se odlazi u toleranciji 300km (koliko mi iznosi 1 radni dan), svaka sitnica - odmah u ovlasteni pod garancijom mjenjat sto vise toga...auto je tip top, bez ogrebotine...istina da ga vozim ko ukradenog, ali se i pazi da bude u tip top formi, posto da, s njim zaradujem za LEB...drugi ce rec da divljam, ali ja cu rec da vozim dinamicno i da u 200tkm u 2,5 god nisam imao ni sudara ni ogrebotine...pa tako i sef je prestao imati kritike na moj stil voznje

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

kad smo kod sluzbenih i odrzavanje istih...ja se za "svog" dobla brinem maximalno, od odlaska u ovlasteni, do pranja, zamjene potrosnih materijala (brisaci, zarulje, rotacija guma itd), jednom prilikom su mu ugradili bremsi plocice koje ne da su govno, nego ne bi ih preporucio ni najgorem neprijatelju...skurio sam ih skroz za 15tkm...inzistirao da iduci put budu textar i evo odlicne su i nakon 20tkm...na servis se odlazi u toleranciji 300km (koliko mi iznosi 1 radni dan), svaka sitnica - odmah u ovlasteni pod garancijom mjenjat sto vise toga...auto je tip top, bez ogrebotine...istina da ga vozim ko ukradenog, ali se i pazi da bude u tip top formi, posto da, s njim zaradujem za LEB...drugi ce rec da divljam, ali ja cu rec da vozim dinamicno i da u 200tkm u 2,5 god nisam imao ni sudara ni ogrebotine...pa tako i sef je prestao imati kritike na moj stil voznje

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

 Po čemu si to zaključio?

Nemam nikakav posao iduća 2 tjedna u rafineriji, ali kad budem išao tamo uslikam ti punionicu i čiji sve kamioni čekaju na utovar.

 A zato kaj je uvijek ista priča, što točite 100-ku, to vam je nepotrebno, samo bacate lovu, pa tema o pumpama, ova valja, ova ne...

Kao žene neke kvocate.

 

Dođe mi da si auto na struju kupim...

 

Sve 5, vjerujem da rafinerija Sisak, kao i rafinerija u Rijeci opskrbljuje razne pumpe od raznih vlasnika poput tifona, Ine, Cro-dux itd...
Ali budimo realni, ne mogu opskrbiti cijelu Hrvatsku, ama baš sve pumpe.
Gorivo uvozimo izvana isto kao i jaja pred Uskrs, tj nema proizvoda koji Hrvatska trenutno samostalno proizvodi u količinama dovoljnim za vlastite potrebe, te smo stalno ovisni o drugima... (ajde možda ribu hvatamo/uzgajamo više od vlastitih potreba, pa neke odu u izvoz...no nebitno)

 

Ali ne vjerujem da ću na svakoj pumpi naletiti na gorivo iz rafinerije Sisak, evo npr na Shell-u točim već jedno 2mj, tj od kad se otvorio u Zg-u, jer su mi interesantni podaci da je vlasnik Grčki shell (ne Nizozemski) i smatram da barem za sada kad su friško otvorili poslovnice, još nemaju sklopljen ugovor sa našim rafinerijama, te isključivo nude gorivo iz uvoza, to je neko moje mišljenje, možda sam i u krivu, ali ono što mogu sa sigurnošću reći da za sada nemam problema sa njihovim gorivom.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Đabe točenje stotke kad je govno gnjilo. #E30problemi

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
sstrmi kaže...

 Gledas samo da je C3 oznaka. Bmw ulje ti je zapravo shell od 2017

Možeš slobodno mahle

 Presli su na Castrol.

 Bili su castrol pa su presli na shell

https://www.shell.com/business-customers/lubricants-for-business/news-and-media-releases/2018/shell-remains-as-bmw-recommended-oil-supplier.html

 

https://www.bmw.com.my/en/topics/discover/exclusive-offers/elevate-joy-to-greater-heights.html

 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2021 13:04 (sstrmi).
2 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, kolege forumaši. Molio bih preporuku za dobrog autolakirera (obavezno sa termo komorom) u Zagrebu i okolici. Obnovio bih branik na Mazdi 3 BM sa Titanium Flash bojom. Hvala.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Decki, danas je na app autodoc popist 41% do kraja dana. Shodno tome, trebam od vas feed iskustva sa brembo xtra line busenih diskova. Ima li ih tko? Jesu sta? Kakvi su nakon vise jacih kocenja? Imao sam na cupri zimmermanne busene i bili su jad i bijeda, nakon 3-4 jaca kocenja su se plavili i gubili svojstva. Osjecali su se nikako. Ok, kupejka nije auto za rejsanje, al opet npr usporedivsi ih sa ate, kakvi bi bili? Osim sta izgledaju ljepse jer su buseni, jesu sta? Odgovore sto prije, posto bi kroz par mj trebao mjenjati kocnice, mislim i duze mogu izdrzat, al ponuda je odlicna. Npr atw komplet diskovi/plocice (nema power disc) me ispadne 400-500kn jeftinije nego kod mene u ciaku...

Thanks

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja bi zaobišao bušene i uzeo žljebaste. ATE Powerdisc ,Brembo Max.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kojih nema za kupejku

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzmeš ATE diskove u kombinaciji s nekim boljim pločicama tipa DS2500 ili EBC Redstuff, uz to još bolja kočiona tekućina?

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.5.2021 20:25 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Golf 8 je napokon postao sluzbeni flop 2021 do sada 

 

A bome i VW grupa je flopala u EU , kada je Stellantis postavio 6 modela u top 10 najprodavanijih auta. 

 

 

Izvor: JATO

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma nije da mi treba nesto tako extremno. Na autodocu danas 42%. Ate plocice 57 eura sve 4, a ferodo racing (i opet ne pise koje DS) su 300 eur. Overkill

Ate diskovi 230 eur

Brembo prednji buseni su 22 eura vise

Max nema

Mislim da cu ipak cekat iduci black friday (11.mj) taman do tad bez problema ce biti kocnica, ako ne i komotno dalje...a sad napraviri spustanje napokon, utorak narucen nakon 2mj cekanja (lezajevi amortizera i stabilizatori, skupa s eibachima) i ic na atest. A kocnice ne trebam jos, samo me vuce ovaj 42%

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 20:15 (RuskeGTT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam kakvi su sada bušeni diskovi, viđao sam da krenu pucati oko rupa. Ako planiraš duže vrijeme imati auto ja bi išao na obične ili žljebaste.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ok, dakle obicni, posto za kupejku mi nema ni power disca ni brembo max...

A i nisu hitni, budem cekao drugu priliku, ovo jucer bi bilo samo trosenje novca namjenjenkg drugim stvarima :)

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ne znam kakvi su sada bušeni diskovi, viđao sam da krenu pucati oko rupa. Ako planiraš duže vrijeme imati auto ja bi išao na obične ili žljebaste.

 U 10ak godina ni jedan problem sa njima. Trenutno su na autu Taroxovi Sport Japan. Od isprobanih ovi Brembo sto spominje kolega u 345mm i Textarovi 340mm, takoder su dobri i nikad problema.

 

Samo ako se kupuju takvi diskovi, onda nema stednje, ima jeftinijih punih solucija.

 

 

Najveca mana je "zrikanje".

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.5.2021 9:08 (ivanoile).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nekaj kaj se ne viđa svak idan:

 

Hot hatch

 
 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Nekaj kaj se ne viđa svak idan:

 

Hot hatch

  

 A ispred mečke Continental GT Cabrio 2020

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

 A ispred mečke Continental GT Cabrio 2020

 Samo sam čekao tko će primjetit, nisam namjerno htio bacit hint

Vozili se oba iza mene, pa na križanju skrenuli u lijevu traku

 

 

EDIT:
Kratak sam sa vremenom, pa nisam baš pratio forum...
Jel netko već spomenuo corollu gr?

 
 
 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 16:21 (1BIT).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Hot hatch

 Jučer na poslu identičan samo ona starija "jajasta" linija A kalse

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2021 21:12 (doktor1).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

trebala bi mi preporuka zvučnika za auto. Trenutno su neki prastari Jensen LS 160 (16.5 cm kaže google), a jedan od njih nakon minute rada počne krčati.

Ne treba mi ništa posebno, samo da radi normalno. Budget to 1000kn ukupno. Radio je Sony MEX-BT2500 ako to ima ikakvu ulogu. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

MB Quart su solidni zvucnici za relativno malo novaca.

 

MB Quart QX165

70€, sasvim solidni zvucnici:

https://www.amazon.de/-/en/MB-Quart-QX165-16-5-cm-Coaxial-Speakers/dp/B01M4J5RKN

 

A jos bolja opcija je da uzmes QS165, pa provices dva tweetera na A stub, a woofere u vrata.

Dakle od radija zice do filtera, iz filtera u tweeter, a prije filtera odvojis do zvucnika u vratima.

https://www.amazon.de/-/en/MB-QUART-Compo-Kit-16-5-QS-165/dp/B01MAV6BK1

 

 

Usput nelos rezultat:

https://autoportal.hr/aktualno/novosti/toyota-mirai-oborio-svjetski-rekord-preko-1000-km-odradeno-s-jednim-punjenjem-vodika/

 

Jos malo optimizirati voznju, i svaki smrtnik ce moci preci do 800km sa 5kg vodika. Jedino sto nece jos dugo biti dostupan smrtnicima po

normalnim cijenama - 100.000€ za Mirai je puno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 17:07 (Čitatelj).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Bas pogledao kad su objavili,najbolja epizoda ikad 😁

14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Jadan video, još jadniji testovi, prodani novinari. Standardna priča.

Gle začuda kolica s duplo više konja i još k tome električna su brža od drugog auta s pola snage iz ICE motora. WOW. IMPRESIVNO. 

Di je Nordschleife time? 

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

A šta, da se utrkuje sam sa sobom?

 

Očekivano je, naravno. Ali je i impresivno. 1/4 milje za 8,6s. Brzo brate, brzo.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

A dobro, šta ću ja. Živite vi i dalje u uvjerenju da je nabacivanje konjima i postizanje očekivanih i prosječnih vremena za tu snagu nešto impresivno. To tjuneri postižu godinama, AMS, UGR, ES i sva ostala bratija. 

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel bi mogao ovo udubljenje negdje popraviti?Dubina oko 3 mm.Udarac šakom.(ne pitajte kako 🤣🤣)
Sve da i imam,otkud mi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice