Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.181.004
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
hahhaajaads kaže...e. 

 Jedna zanimljiva stvar kod VAGa (pogotovo auti sa dobrom opremom) je sta imas TONU stvari za kodirat, znaci ako nemas citanje znakova, automatske brisace (mozda i automatska svjetla) to sve sve da ukljucit, isto vrijedi za hill holder ako imas manualni mjenjac (iako mozda vec dolaze svi sa tim). Za lane assist nisam nikad cuo i vidio da mu je prilikom pretjecanja trznuo, jer on se vjerovatno ugasi kad ti sam ides u pretjecanje a i nema toliku silu da si moze bas jako trznut volan nazad.

 Moze samo pitanjce, za automatska svjetla, brisace itd. Zar nisu potrebni senzori za sve to? 

Svjetla sam mozda trebao izostavit, ali svaki noviji vw ima automatska svjetla. Sad za brisace nisam 100% siguran, ali ako ima senzor kod unutrasnjeg ogledala onda bi morao imat i automatske brisace (Ili ako nisu dosli sa opremom mogu se ukljucit). 

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...

Jos uvijek mi nije stigo autic..

No imam pitanjce, lane assist on ili off? 

Sto sve da stavim na off kod tih gluposti?

 

Jel taj lane assist zna shebat preticanje ? da mi slucajno ne trzne volan natrag u traku ako ja ocu prestice pa se dogodi kurslus

 Jedino sta bi ja gasio je start/stop, raspitaj se kod VWa dal oni mogu ugasit ili dal ti mozes ugasit kod nekog drugog bez da ostanes bez garancije. 

 Jedna zanimljiva stvar kod VAGa (pogotovo auti sa dobrom opremom) je sta imas TONU stvari za kodirat, znaci ako nemas citanje znakova, automatske brisace (mozda i automatska svjetla) to sve sve da ukljucit, isto vrijedi za hill holder ako imas manualni mjenjac (iako mozda vec dolaze svi sa tim). Za lane assist nisam nikad cuo i vidio da mu je prilikom pretjecanja trznuo, jer on se vjerovatno ugasi kad ti sam ides u pretjecanje a i nema toliku silu da si moze bas jako trznut volan nazad.

 

Taman pisem i zatrese, usro sam se ko grlica

 pricaj mi ja sam cca 25 km zracne linije do ovog epicentra

 

 

 

 Sused?

Ivanečki posavski gonič?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...

Jos uvijek mi nije stigo autic..

No imam pitanjce, lane assist on ili off? 

Sto sve da stavim na off kod tih gluposti?

 

Jel taj lane assist zna shebat preticanje ? da mi slucajno ne trzne volan natrag u traku ako ja ocu prestice pa se dogodi kurslus

 Jedino sta bi ja gasio je start/stop, raspitaj se kod VWa dal oni mogu ugasit ili dal ti mozes ugasit kod nekog drugog bez da ostanes bez garancije. 

 Jedna zanimljiva stvar kod VAGa (pogotovo auti sa dobrom opremom) je sta imas TONU stvari za kodirat, znaci ako nemas citanje znakova, automatske brisace (mozda i automatska svjetla) to sve sve da ukljucit, isto vrijedi za hill holder ako imas manualni mjenjac (iako mozda vec dolaze svi sa tim). Za lane assist nisam nikad cuo i vidio da mu je prilikom pretjecanja trznuo, jer on se vjerovatno ugasi kad ti sam ides u pretjecanje a i nema toliku silu da si moze bas jako trznut volan nazad.

 

Taman pisem i zatrese, usro sam se ko grlica

 pricaj mi ja sam cca 25 km zracne linije do ovog epicentra

 

 

 

 Sused?

Ivanečki posavski gonič?

 Odakle si ti  ? moze u inbox

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Moj je 110kw. Kak te sluzi mjenjac? Koliko imas km?

PSN:Tomislav025
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Najjeftinije odrzavanje je kad vozis sluzbeni automobil.

Dijelova ima za sve automobile i sve ne-egzoticne brandove.

Dakle neces kupit SsanYong i lupat se u dupe da nema dijelova i cekas mjesecima.

 

Kupit ces Toyotu, Hondu, Forda, jer toga ima svuda.

A VAG kupis zato da usrecis mehanicara.

Ti pišeš po forumu umjesto odlaska na zahod?

Vozi tu svoju japansku kutiju i sjasi više s VAGa. 

S vagom ćeš usrećiti mehaničara, jel? Bar mogu 12 puta k njemu koliko košta i kako su dijelovi dostupni, za razliku od tvojih predragih papajanaca. 

 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja neznam kaj se uopce zamaras s tim likom. 

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

neke stvari se očito nikada ne mijenjaju 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja se nadam da ce neka svada izbiti posto nemam sta raditi na poslu ovih par dana pa da ne bude dosadno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 12:24 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ja se nadam da ce neka svada izbiti posto nemam sta raditi na poslu ovih par dana pa da ne bude dosadno.

 Ne treba njemu svaba, treba samo otic van na otvoreno i pogledat sta se vozi 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ja se nadam da ce neka svada izbiti...

 

samo trebaš reći čarobnu rečenicu 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Jebes ovakav auto, em nosim sreću mehaničaru, em smrdi i čađi a u kurac ni gorivo ne proizvodi. Baš kanta.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

NHF mystik 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

NHF mystik 

 Jel moguce da nema dobrih meme-ova na racun Toyote?

 

edit: trazim ih sam, ali nema bas niceg osim o trajnosti Toyote.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 14:10 (ivanoile).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
viš kak ti svijetle sve lampice, smeće vag-ovo
-
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

Baš. Ček, brb, odoh po karnister benzina da polijem i zapalim. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Baš. Ček, brb, odoh po karnister benzina da polijem i zapalim. 

 

Otkud tebi benzina, ti vozis na dizlo/loz ulje

 

I pusti kosilicu na miru, njena mjesavina je samo za nju

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jesus. Kako vam se samo da bit toliko privrženi nekoj marki automobila, vas plaćaju da vozite ili? Mystik vs Čitatelj epic.....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Moj je 110kw. Kak te sluzi mjenjac? Koliko imas km?

 213000 stanje danas, mijenjac nikakve probleme ne pravi, jbg mislim da u mom slucaju ne treba pretjerano gledat na kilometre sto se mjenjaca tice jer taj mjenjac nije imao previse posla dok je godisnje gulio po autoputu oko 70000km 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
0verlord kaže...

Jesus. Kako vam se samo da bit toliko privrženi nekoj marki automobila, vas plaćaju da vozite ili? Mystik vs Čitatelj epic.....

 prvi auto Peugeot, službeni Peugeot. drugi auto Peugeot, službeni Peugeot...

 

sljedeći neće bit pa makar išao pješice 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakav vw, pežo, honda, toyota. Ford zakon. Je da ide opet u pon motor širom ali jedanput se živi 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

Kakav vw, pežo, honda, toyota. Ford zakon. Je da ide opet u pon motor širom ali jedanput se živi 

 Kad se stavi VW i Pežo u istu rečenicu...

 Nije mi jasno forsiranje VW-a kao nepouzdanog auta... Da toliko cijeli novosnovani Stellantis proizvede auta, svaki treci bi valjda bio na opozivu...

 

 VW kao koncern je cisti dokaz da su ljudi na ovom planetu kreteni jer ga tolko masovno kupuju unatoc tome sto se toliko kvari...

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 20:16 (Batista).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Golf 6, po mogućnosti 2.0 TDI 81kw, najbolji motori u njima, iako su i 1.6 TDI novijeg godišta ok, ili Focus 2012-2014, što noviji i sa što više opreme, ostalo nula bodova. Kakav Civic i slični, tko to normalan kupuje, tko će naplaćati popravke kada krenu. Golfa i Focusa najviše ima, najviše dijelova i svi znaju radit na njima. A to da kupi Fiestu jer je jeftinije održavanje je glupost da ne može veća biti, jednak motor kao Focus ona ima, uz neke minimalne preinake, u totalu ćeš možda 10% jeftinije plaćati održavanje, a imati značajno lošiji auto.

 Da, vidiš ja isto ljudima rađe preporučim da kupe golfa, njega svaki meho zna servisirat, bolje golf, nego seat altea, kad je meho zadnji puta vidio alteu, pa to će zeznut nešto na servisu 100%.

Kad pitam mehu jel valja šta seat exeo, dal dolazi šta na servise, meho me blijedo gleda, kaže ne postoji ti to, gledaj passata, njih ti je puno po cesti, ima dijelova, siguran si.

 

Eto...kad naletim na nesreću, na nekog oštećenog golfa ili passata, prvo pitam pošto felge, jel vam treba možda volan, sreća da su vas odozada pogodili, meni baš vaše dizne trebaju?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

jer ga tolko masovno kupuju

 

ljudi su masovno kupovali i kamenje kao kućne ljubimce.. 

https://www.mentalfloss.com/article/595180/pet-rock-history

Ultimately, he would sell between 1.3 and 1.5 million of them within a period of just a few months.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 20:31 (nine).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Da, vidiš ja isto ljudima rađe preporučim da kupe golfa, njega svaki meho zna servisirat, bolje golf, nego seat altea, kad je meho zadnji puta vidio alteu, pa to će zeznut nešto na servisu 100%.

Kad pitam mehu jel valja šta seat exeo, dal dolazi šta na servise, meho me blijedo gleda, kaže ne postoji ti to, gledaj passata, njih ti je puno po cesti, ima dijelova, siguran si.

 

Eto...kad naletim na nesreću, na nekog oštećenog golfa ili passata, prvo pitam pošto felge, jel vam treba možda volan, sreća da su vas odozada pogodili, meni baš vaše dizne trebaju?

 Mhm...

 Premda sa navedenim si sretan kao i sa A4, sve dok ne moras mijenjat farove i sl...

Truth in engineering.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

ljudi su masovno kupovali i kamenje kao kućne ljubimce.. 

https://www.mentalfloss.com/article/595180/pet-rock-history

Ultimately, he would sell between 1.3 and 1.5 million of them within a period of just a few months.

 Cuj stari, ne melji :D

Truth in engineering.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...
Lord_Marko kaže...

Kakav vw, pežo, honda, toyota. Ford zakon. Je da ide opet u pon motor širom ali jedanput se živi 

 Kad se stavi VW i Pežo u istu rečenicu...

 Nije mi jasno forsiranje VW-a kao nepouzdanog auta... Da toliko cijeli novosnovani Stellantis proizvede auta, svaki treci bi valjda bio na opozivu...

 

 VW kao koncern je cisti dokaz da su ljudi na ovom planetu kreteni jer ga tolko masovno kupuju unatoc tome sto se toliko kvari...

 Stellantis u EU ako se ne varam drzi jednak % trzista kao i VW, stoga postaje jedan od najvecih konkurenata. (mislim da su % oko 30% s obje strane)

 

 

Ne treba se zanemarit ni to da Fiat drzi jako velik % gospodarskih vozila. 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 20:36 (ivanoile).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
0verlord kaže...

Jesus. Kako vam se samo da bit toliko privrženi nekoj marki automobila, vas plaćaju da vozite ili? Mystik vs Čitatelj epic.....

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 Stellantis u EU ako se ne varam drzi jedan % trzista kao i VW, stoga postaje jedan od najvecih konkurenata. (mislim da su % oko 30% s obje strane)

 

 

Ne treba se zanemarit ni to da Fiat drzi jako velik % gospodarskih vozila. 

 Moguce, fakat ne znam taj podatak...

 Meni je to totalno neusporedivo, nije isto imat pod svojom kapom x brandova ili bit udruzen s nekim samo zbog vecih brojki... 

 VW drzi u svom vlasnistvu sve brandove, dok Stellantis je udruzena tvorevina PSA i Fiata, a sto ti je PSA nego opet udruzenje...

 

 Znam da VW i Ford suraduju od prije par god, zamisli sad to udruzivanje...

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 20:41 (Batista).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Oboje konfekcija. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Velike grupacije marki su buducnost, samostalne marke osim nekoliko manjih jednostavno ne mogu opstat zbog razvoja trzista. Rijetko koja marka moze izbacit model za svaki segment, ovo bi moglo dobro doci svima radi konkurentnijeg trzista. Na drugu stranu prodaja auta je u prosjeku pala za 30ak % (Hrvatska je na -41% ove godine), pa ce novi modeli vjerovatno usporit.

 

 

Tocne podatke cu pokusat negdje pronaci, pred malo sam citao kako zapravo to spajanje nije toliko bezopasno za EU trziste.

Di2 & EPS FTW!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice