Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.755
|
čitano: 13.879.010
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
theJurke kaže...
solaris kaže...

 Fala Jurke, zbunjuje me kaj zapravo Megane sa Life paketom opreme u varijanti sa dizelskim motorom više ne postoji, barem ne službeno. A ja sam rekao da bi uzeo jeftiniju varijantu, pa su mi iskombinirali cijeu od 117t kuna sa dCi 90 motorom. 

 Da, i ja sam gledao, nema ga, ali valjda oni mogu to "sloziti" ako bi bas takvog.

Evo ima jedan na njuski, nije skroz novi ali ima Life paket i 66kw/90ks dizelski motor. 

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-life-1.5-dci-90-oglas-22666483

 Je, vjerojatno su ovi prvi modeli s tim paketom opreme. Budem otišao kod ovlaštenog di su rekli da imaju na lageru, pa bumo vidli.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Čim uzimaš dizela, znači da ćeš raditi kilometre. A kilometri bez središnjeg naslona za ruku su muka.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Grga1984 kaže...

ja već 10 godina mjenjam zimske i ljetne na aluminijskoj felgi 225/45 17.

Mislim nisam čuo veću glupost da će sol nagristi lak na felgi, ajde eventualno ako je oštećena.

felgi ne može biti ništa od malo soli i snjega pogotovo ako je tvornički farbana, a ne kod Jože u Kumrovcu.

 Hm da, sve do jednoga dana

Evo ti audi, tvornički lak, nije oštećena...

 

I ostale

 
 
 

Ovakva oštećenja ne nastaju kamenčićima ili strugajem u rubnik i ne događa se samo kod Jože u Kumrovcu, već i na tvorničkim felgama

 

Mislim radite šta hoćete, al meni osobno je alu flege za šminku šteta vozat po zimi, po snijegu kad se skroz zapune i zamažu, nema tu šminke i pokazivanja, da mi je vidjeti ko bi vossen, japan racing, oz racing, sparco, HRE, Volk itd vozio po zimi i snijegu, pa nek veli da neće flegama biti ništa kad samo za felge izdvoji po 1k €

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 11:03 (1BIT).
13 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Dajte dečki

Samo ratkape 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

MA daj ne budi smješan.

Sve felge su bile prethodno oštećene, stare su 15+ godina.

Ja vozim na alu felgama cijeli život i ovo mi se nije dogodilo nikada, a auto mi ne stoji u garaži.

Uglavnom farbanje felgi na Audiu sam platio 1000 kn(ne kod Jože nego kod Štefa) i mislim da nakon 10 godina vožnje po svim uvjetimato nije nikakva cijena slike niže.

BMW sam kupio sa poguljenim rubovima i već dvije zime nije se ništa diglo ali će i one lagano na farbanje.

 

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

aha vidim da si iz zg-a . pa zagreb ima snjega godisnje kolko?2 dana? 

xfact
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kompica neki ljudi se i voze sa autima, idu na puteve često, znaju se voziti po kiši, snjegu.

Da se vozim po Zagrebu vozio bi Punta ili Smarta.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

17 ljetne 16 zimske obe alu nikad nista. To se mozda dogada onome rialu i takvim sranjima.

PSN:Tomislav025
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pricamo o okdisiranju aluminija po zimi radi soli i onda nam slikas auto sa 20 metara kao da nas on zanima a ne felge. Cinjenica je da sol kada dode do aluminija on pocne oksidirati, zasto se tebi to ne desava tko to zna, ili se ne vozis ili imas srece ili auto nije vidlo snijega u zgu... 

Postoje felge koje imaju na sebi plastifikat i drzi kao lud pa nikako da sol prode kroz njega. No bilo kako bilo, voziti sa alu felgama po zimi dovodi do nicega drugog nego ostecenja radi mjesanja soli i kamencica na ralicama kada posipavaju ili je felga puna snijega posto je otvorenija od celicne. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

spam  NHF fanboysi 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

spam  NHF fanboysi 

 Nemas frke :)

Truth in engineering.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sad mi vec nije jasno,toliko lajkova dobije sprdnja Honde,a toliko malo dobije sprdnja VW-a ?
Jesam li ja pogrijesio forum i usao na vw-bug.de ? 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na vecini hr foruma ti vlada hejt prema vw-u neznam zasto. Meni je dobar vozim ga par godina nisam imao ni jedab jedini kvar. Prije toga sam vozio opela i pokazao se kao epsko smece sto i je 😊. Trenutno sam na cca 175tkm i prezadovoljan sam (golf 7). Nek me posluzi do nekih 220–250tkm i ja presretan i idem po novoga😊

 

 

PSN:Tomislav025
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

Sad mi vec nije jasno,toliko lajkova dobije sprdnja Honde,a toliko malo dobije sprdnja VW-a ?
Jesam li ja pogrijesio forum i usao na vw-bug.de ? 

 Reče to i udari like za sprdnju honde 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Na vecini hr foruma ti vlada hejt prema vw-u neznam zasto. Meni je dobar vozim ga par godina nisam imao ni jedab jedini kvar. Prije toga sam vozio opela i pokazao se kao epsko smece sto i je 😊. Trenutno sam na cca 175tkm i prezadovoljan sam (golf 7). Nek me posluzi do nekih 220–250tkm i ja presretan i idem po novoga😊

 

 

 Do 250k?pa šta ti je to,pogotovo za nove aute

Pa moj Clio 2 iz 2003 ima 281k i dalje ide

Pa onda GOLF 7 moram barem 450-500k bez problema

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da do 250tkm. Auti su projektirani do 250tkm. Clio 2 je jos auto staroga kova sa minimalno elektronike pogotovo ako je benzinac i nema se puno toga za pokvariti. 250tkm mi je plafon do kojeg vozim cak mislim da cu ga i prije prodati.

 

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
omomomomoomm kaže...

Na vecini hr foruma ti vlada hejt prema vw-u neznam zasto. Meni je dobar vozim ga par godina nisam imao ni jedab jedini kvar. Prije toga sam vozio opela i pokazao se kao epsko smece sto i je 😊. Trenutno sam na cca 175tkm i prezadovoljan sam (golf 7). Nek me posluzi do nekih 220–250tkm i ja presretan i idem po novoga😊

 

 

 Do 250k?pa šta ti je to,pogotovo za nove aute

Pa moj Clio 2 iz 2003 ima 281k i dalje ide

Pa onda GOLF 7 moram barem 450-500k bez problema

 Drugo je 1.6 TDI,a drugo 1.9 TDI.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Na vecini hr foruma ti vlada hejt prema vw-u neznam zasto. Meni je dobar vozim ga par godina nisam imao ni jedab jedini kvar. Prije toga sam vozio opela i pokazao se kao epsko smece sto i je 😊. Trenutno sam na cca 175tkm i prezadovoljan sam (golf 7). Nek me posluzi do nekih 220–250tkm i ja presretan i idem po novoga😊

 

 

 Sprdaju jer VW nenormalno drzi cijenu,a opet ne pruza pouzdanost dok se ne vidi drugi razlog tih kvarova,nepravilno i neredovito odrzavanje.
Sipaju se jeftina ulja,stavljaju jeftini ili uopce mijenjaju filteri,ganja ga se hladnog jer je to Svabo i njegova turbina je sa Enterprise broda i otuda ti stereotipi.

 

Btw.snimio jos prije,sta se na ovoj Mecki cuje sve,to jest bolje pitanje sta ne cuje ? 

 

https://drive.google.com/file/d/0Bxn71_K_m2RlbVNDUVN0bVkxc0E/view?usp=sharing

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nije sve u ne odrzavanju. Imali su dosta sranja sa Golf 5 i 6 za koja su si sami krivi.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naravno da su imali ali moras uzeti u obzir da oni imaju stvarno siroku ponudu motora i opreme naslram drugih, ali da su imali sranja imali su ih i to samo budala ili neki fanboy moze osporavati. Nisu niti drugi med i mlijeko nazalost. Da postoji savrseni auto svi bi ga vozili 😊

PSN:Tomislav025
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Evo ja bi volio čuti koja točno *ranja posto svakodnevno koristim jednu peticu 1.9 TDI sa 223 tkm ( vlasnik od 170.000 km ), a druga 2.0 TDI sa 228 tkm ( vlasnik od 200.000 km ),koji točno to da napomenem veliki problemi i dealbreakeri da preskočimo te motore ili automobile općenito ?

12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Novi Polo ( bio na Indexu članak ) u osnovnoj opremi dođe oko 13 000 eura, i za to dobijete - auto bez radia, bez klima uređaja, na 14 cola čeličanama i ratkapama.

Mislim, da dobijem novog VW-a bilo kojeg, drugi dan bi bio na oglasu, jer mi VW jednostavno ne sjeda kao auto.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A sto ti sjeda i sto vozis naravno ak se smije znati?

PSN:Tomislav025
12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

A sto ti sjeda i sto vozis naravno ak se smije znati?

 Imao sam dosta toga u posjedu... Opel Astra, Opel Vectra, Fiat Bravo, Fiat Stilo, Fiat Chroma, Peugeot 307, Citroen Berlingo, Renault Scenic ( navedena 2 su od oca ali sam ih vjerojatno vozio više nego on ) Alfa 147, Alfa 159 SW i sad je u posjedu Chevrolet Cruze a u planu budemo vidjeli šta će biti, ovisno o poslu i ako drugu godinu stan završim kompletno onda idem na Ford C Max pošto idem na neki obiteljski auto, ili neki karavan tipa 507 SW, Mondeo, Mazda 6... Vidjet ćemo.


Službeni auto smo imali Golf 5 2.0 TDI, i sami problemi s njim, trošio nenormalno, neudoban za voziti... Onda smo prešli na Caddy, 2.0 TDI isto, auto još nema ni godinu dana. 
Razumiješ da sam vozio 950 km u komadu s njim i da sam jedva čekao izaći van... Neudoban auto za dalje relacije, suvozač ima strašno malo mjesta za noge ako želiš da putnik iza ima mjesta za noge i tako...

Frend mi ima Passata 2.0 TDI, mislim da je auto 2008 godina, znači CR motor, i stalno neki problemi, pa turbina otišla, pa ga električna ručna zahebava, pa ga elektrika nešto hebe i tako dalje...

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

2.0 TDi trosi puno hahahahh ? 
Pa jel moguce da moj trosi 4-4.5 dizela otvorena i 6.5-7 litara dizela gradske i to je puno za motor od 140 ks,1400 kg i 2000 ccm ?
Pa da se facepalmam.

I da imas npr.sportski profilirana sjedala nije nikako neudoban,a ne socijalna Jugo sjedala...

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 19:03 (doky01akablava).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Phantom_RI kaže...
omomomomoomm kaže...

A sto ti sjeda i sto vozis naravno ak se smije znati?

 Imao sam dosta toga u posjedu... Opel Astra, Opel Vectra, Fiat Bravo, Fiat Stilo, Fiat Chroma, Peugeot 307, Citroen Berlingo, Renault Scenic ( navedena 2 su od oca ali sam ih vjerojatno vozio više nego on ) Alfa 147, Alfa 159 SWi sad je u posjedu Chevrolet Cruze a u planu budemo vidjeli šta će biti, ovisno o poslu i ako drugu godinu stan završim kompletno onda idem na Ford C Max pošto idem na neki obiteljski auto, ili neki karavan tipa 507 SW, Mondeo, Mazda 6... Vidjet ćemo.


Službeni auto smo imali Golf 5 2.0 TDI, i sami problemi s njim, trošio nenormalno, neudoban za voziti... Onda smo prešli na Caddy, 2.0 TDI isto, auto još nema ni godinu dana. 
Razumiješ da sam vozio 950 km u komadu s njim i da sam jedva čekao izaći van... Neudoban auto za dalje relacije, suvozač ima strašno malo mjesta za noge ako želiš da putnik iza ima mjesta za noge i tako...

Frend mi ima Passata 2.0 TDI, mislim da je auto 2008 godina, znači CR motor, i stalno neki problemi, pa turbina otišla, pa ga električna ručna zahebava, pa ga elektrika nešto hebe i tako dalje...

Citam koje si aute imao u posjedu i pitam se kad cu procitat neki dobar model :D

 

 Na temelju nekoliko auta generaliziras...

Statistika prodanih iz godine u godinu govori za VW da su ok auti ili su kupci zatucani. (lako moguce da je ovo drugo)

 

Ok je razglabat kad sama rasprava nekud vodi, ali ovdje cim se krene debatirat o VW-u i sl. - pretace se iz supljeg u prazno...

 

 

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 18:57 (Batista).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neznam moze pricat tko sta zeli ali npr golf nije uzalud benchmark u klasi auto je stvarno odlican pricam o sedmici koju privatno i vozim svaki dan. Dobra oprema,nevjerojatno tih za kompakta,dobar za voziti,mali potrosac,nije skup za odrzavati a jebi ga pokvariti se moze svaki.

najlakse je sve popljuvati a vecina u lijepoj nasoj vozi stare neodrzavane rafe 😊

PSN:Tomislav025
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Neznam moze pricat tko sta zeli ali npr golf nije uzalud benchmark u klasi auto je stvarno odlican pricam o sedmici koju privatno i vozim svaki dan. Dobra oprema,nevjerojatno tih za kompakta,dobar za voziti,mali potrosac,nije skup za odrzavati a jebi ga pokvariti se moze svaki.

najlakse je sve popljuvati a vecina u lijepoj nasoj vozi stare neodrzavane rafe 😊

 Slozio bi se sa vecinom osim dobra oprema,tek su od sedmice uveli u osnovnoj opremi 4 podizaca na struju i nekakva multimedija na touch,stavljaju opet socijalna sjedala,trokake plastikanjer volane,obicna halogena svjetla,niti senzora ili kakvih assista itd.
VW je opcenito jako skrt na opremi,a svaka sitnica koju bi htio dodati je skupa kao vrag npr.nadoplacuje se osvijetljenje pod nogama,pretinac za naocale,nadoplacuje se *ebeno rucno namjestanje dubine sjedala itd.,a LED svjetla sa ksenonom oko 20-25 tkn dok npr.Skoda je povoljnija i puno vise opremljenija.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice