Xiaomi Redmi K30 serija

poruka: 279
|
čitano: 64.264
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
CyberDemonVZ kaže...

 E, znam da je bilo govora o tome da su ljudi pisali na nekom forumu da radi ubacivanje dual sim traya i sve radi. Nisam vidio ništa kasnije o tome, a zvuči mi kao važna informacija.

Je netko osbodno s foruma probao?

Treba nagovoriti kolegu Cromaki da isproba. 

 

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20200529064450&SearchText=xiaomi+mi+10+sim+tray

12 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Ma sve se da napraviti, kako su i prije indijci na Redmi Note 3/4 seriji napravili hybrid sim hack ono je za nevjerovat 

2xSIM + SD Card

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Jel netko uzeo obični K30 ?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

cromaki jel po tebi bolje uzet taj poco f2 pro ili mi 10? 

 

u svakom slucaju nebi uzimao kod nas nego iz kine, pa je razlika u cijeni cca 100 eura u korist poco. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mar123 kaže...

cromaki jel po tebi bolje uzet taj poco f2 pro ili mi 10? 

 

u svakom slucaju nebi uzimao kod nas nego iz kine, pa je razlika u cijeni cca 100 eura u korist poco. 

Ovo su glavne stvari koje mogu izdvojiti koje po meni daju nekakav najveći faktor kupnje između ta dva modela jer ostale specifikacije su manje - više tu negdje.

Sada opet ovisi što ti je najbitnije na mobitelu, ako ti mogu još kako pomoći pri odabiru samo reci.  

 

Mi 10:

- Stereo speakers

- 108MP camera

- curved display

- 90Hz

 

POCO F2 Pro

- full screen display

- ravan ekran

- dual sim

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Cromaki kaže...
mar123 kaže...

cromaki jel po tebi bolje uzet taj poco f2 pro ili mi 10? 

 

u svakom slucaju nebi uzimao kod nas nego iz kine, pa je razlika u cijeni cca 100 eura u korist poco. 

Ovo su glavne stvari koje mogu izdvojiti koje po meni daju nekakav najveći faktor kupnje između ta dva modela jer ostale specifikacije su manje - više tu negdje.

Sada opet ovisi što ti je najbitnije na mobitelu, ako ti mogu još kako pomoći pri odabiru samo reci.  

 

Mi 10:

- Stereo speakers

- 108MP camera

- curved display

- 90Hz

 

POCO F2 Pro

- full screen display

- ravan ekran

- dual sim

 Ovo curved display je minus.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
gnomisa kaže...
Cromaki kaže...
mar123 kaže...

cromaki jel po tebi bolje uzet taj poco f2 pro ili mi 10? 

 

u svakom slucaju nebi uzimao kod nas nego iz kine, pa je razlika u cijeni cca 100 eura u korist poco. 

Ovo su glavne stvari koje mogu izdvojiti koje po meni daju nekakav najveći faktor kupnje između ta dva modela jer ostale specifikacije su manje - više tu negdje.

Sada opet ovisi što ti je najbitnije na mobitelu, ako ti mogu još kako pomoći pri odabiru samo reci.  

 

Mi 10:

- Stereo speakers

- 108MP camera

- curved display

- 90Hz

 

POCO F2 Pro

- full screen display

- ravan ekran

- dual sim

 Ovo curved display je minus.

 kako kome

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
gnomisa kaže...

 Ovo curved display je minus.

 Subjektivno je, iako meni već sada više stvar navike rekao bih.

Kada držim oba dva uređaja u rukama, iako su identičnih dimenzija - curved display bolje leži u ruci i imam osjećaj da je uređaj uži odnosno lakši za korištenje.

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
14 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Mi 10 se po meni za 100-ak eura više isplati. Bolja main kamera, bolji ekran, stereo zvučnici, 90 Hz refresh rate, bežično punjenje. 

 

Sad, ako nekome toliko smeta curved display ili mali notch onda ni Poco nije loš izbor. Ili ako vam je bitan dual sim onda Mi 10 ne dolazi u obzir.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2020 19:07 (antimadridista).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Isprobo sam uzivo oba modela i curved display na mi 10 mi odgovara. Dual sim mi ne treba uopce i to mi nije nikakav faktor kod odabira. Jedino kaj me vuce na poco je notchless display. 
al kad sve zbrojim i oduzmem mislim da cu ic na mi 10 zbog 90hz, bolje kamere i bezicnog punjenja. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Do nedavno sam se dvoumio između 9T modela (tj. 9T Pro ali ga nigdje ne uspijevam naći) i Mi Note 10 Lite modela. Izlaskom Poco F2 Pro iz dvojbe je izbačen 9T. Pa me zanima vaše mišljenje - Note 10 Lite ili Poco F2 Pro? Bitna stavka su mi kamera, baterija i fluidnost rada, da je bez štekanja. Bitan mi je i dual sim, ali koliko vidim oba ga imaju. Nisu mi bitni curved display, veličina, težina, brzina punjenja...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Melior kaže...

Do nedavno sam se dvoumio između 9T modela (tj. 9T Pro ali ga nigdje ne uspijevam naći) i Mi Note 10 Lite modela. Izlaskom Poco F2 Pro iz dvojbe je izbačen 9T. Pa me zanima vaše mišljenje - Note 10 Lite ili Poco F2 Pro? Bitna stavka su mi kamera, baterija i fluidnost rada, da je bez štekanja. Bitan mi je i dual sim, ali koliko vidim oba ga imaju. Nisu mi bitni curved display, veličina, težina, brzina punjenja...

 Poco F2 Pro je 4400 kn a Mi9t je 2000 kn...Nebo i zemlja po cijeni i speckama....kako si se dvoumio između ta dva meni nikako nije jasno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 10:32 (gnomisa).
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Pa i Note 10 lite je slabiji od Piva F2 pro.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Pa i Note 10 lite je slabiji od Poca F2 pro.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Pa i Note 10 lite je slabiji od Poca F2 pro.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

MI 10 ima optimiziranih 90 Hz ekran (ni puno radi baterije a posve vara oko i dosta je, ne treba 120 ili 144 Hz) i OIS stražnje kamere. To mi se čini max. benefit Mi 10 vs Poco f2 pro... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 13:34 (CTA).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
gnomisa kaže...
Melior kaže...

Do nedavno sam se dvoumio između 9T modela (tj. 9T Pro ali ga nigdje ne uspijevam naći) i Mi Note 10 Lite modela. Izlaskom Poco F2 Pro iz dvojbe je izbačen 9T. Pa me zanima vaše mišljenje - Note 10 Lite ili Poco F2 Pro? Bitna stavka su mi kamera, baterija i fluidnost rada, da je bez štekanja. Bitan mi je i dual sim, ali koliko vidim oba ga imaju. Nisu mi bitni curved display, veličina, težina, brzina punjenja...

 Poco F2 Pro je 4400 kn a Mi9t je 2000 kn...Nebo i zemlja po cijeni i speckama....kako si se dvoumio između ta dva meni nikako nije jasno.

 Pa Poco je izašao tek neki dan, zato sam i napisao "do nedavno" sam se dvoumio između 9T i Note 10 Lite. Ako si pročitao ostatak moje poruke, mogao si vidjeti da mi je sad dvojba između Poco i Mi Note 10 Lite. Poco ima nešto veću cijenu i bolji procesor, a čini mi se da bi Note mogao imati bolju kameru (bar koliko čitam recenzije). Želim samo da mi netko potvrdi moje dvojbe i kaže - da, uzmi Poco, bolji je :D

12 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Podijelio sam na Community nešto fotografija sa POCO F2 Pro, dosta su dobre ali naspram Mi Note 10 je downgrade.

https://c.mi.com/thread-3113158-1-1.html

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Mislim da se spominje lite verzija.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Cromaki kaže...

Podijelio sam na Community nešto fotografija sa POCO F2 Pro, dosta su dobre ali naspram Mi Note 10 je downgrade.

https://c.mi.com/thread-3113158-1-1.html

 Dobre su fotke, trenutno imam Mi 5 i čak su mi i na njemu fotke čisto ok, tako da vjerujem da će ove biti još i bolje. Kod Note-a sam gledao lite verziju jer navodno (po nekim recenzijama koje sam pročitao) procesor bolje radi nego na običnoj Note verziji. Ali čak i ako ću birati između Poco F2 Pro i običnog Mi Note 10 opet mislim da je Poco u maloj prednosti, bar što se tiče procesora a i osobno mooožda malo više naginjem ravnom ekranu.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Cromaki kaže...

Podijelio sam na Community nešto fotografija sa POCO F2 Pro, dosta su dobre ali naspram Mi Note 10 je downgrade.

https://c.mi.com/thread-3113158-1-1.html

 Daj koju nocnu, ove dnevne su realno jednake na 90% modela. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
thebatman kaže...

 Daj koju nocnu, ove dnevne su realno jednake na 90% modela. 

Može, nabacit ću koju ovih dana sa stock i GCam, još tražim koja je verzija najbolja sa night sight za ovaj model.

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Melior kaže...
Cromaki kaže...

Podijelio sam na Community nešto fotografija sa POCO F2 Pro, dosta su dobre ali naspram Mi Note 10 je downgrade.

https://c.mi.com/thread-3113158-1-1.html

 Dobre su fotke, trenutno imam Mi 5 i čak su mi i na njemu fotke čisto ok, tako da vjerujem da će ove biti još i bolje. Kod Note-a sam gledao lite verziju jer navodno (po nekim recenzijama koje sam pročitao) procesor bolje radi nego na običnoj Note verziji. Ali čak i ako ću birati između Poco F2 Pro i običnog Mi Note 10 opet mislim da je Poco u maloj prednosti, bar što se tiče procesora a i osobno mooožda malo više naginjem ravnom ekranu.

 Taj mi note 10 lite se da nabavit za 2500 kn, mislim da je to oke cijena, da padne na nekih 2300 jos bolje. Osobno mislim da taj mob u nicem nije bolji od poco f2 pro, realno nisu im ni cijene bas blizu. 
njega bi vise ubacio u usporedbu sa mi 9t pro, cijene su im tu negdje. 
obicni mi note 10 je opet skuplji mob za cca 500 kn al i pored njega bi uzeo poca, taj mi note 10 ga ubija jedino kamerom ako se ne varam. 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mar123 kaže...

obicni mi note 10 je opet skuplji mob za cca 500 kn al i pored njega bi uzeo poca, taj mi note 10 ga ubija jedino kamerom ako se ne varam. 

 Tako je, Mi Note 10 jedino zbog kamere.

Nedavno sam svojima za godišnjicu braka isprintao na canvas fotografiju direkt sa Mi Note 10 i rezultat je odličan, roditelji oduševljeni.

 

Žao mi je što nisu u njega ubacili neki jači SoC, ma da su ubacili i stari Snapdragon 845 ajme koji bi to hit bio...

 

 

 

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Cromaki kaže...
mar123 kaže...

obicni mi note 10 je opet skuplji mob za cca 500 kn al i pored njega bi uzeo poca, taj mi note 10 ga ubija jedino kamerom ako se ne varam. 

 Tako je, Mi Note 10 jedino zbog kamere.

Nedavno sam svojima za godišnjicu braka isprintao na canvas fotografiju direkt sa Mi Note 10 i rezultat je odličan, roditelji oduševljeni.

 

Žao mi je što nisu u njega ubacili neki jači SoC, ma da su ubacili i stari Snapdragon 845 ajme koji bi to hit bio...

 

 

 

 Da, to je jedina stvar koja me odbija od Note 10.. da je malo jači procesor ne bih ni trenutka razmišljao. Ovako ću se morati zadovoljiti mrvicu lošijom kamerom, ali po svim ostalim spec boljim Poco F1 Pro

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Cromaki kaže...
mar123 kaže...

obicni mi note 10 je opet skuplji mob za cca 500 kn al i pored njega bi uzeo poca, taj mi note 10 ga ubija jedino kamerom ako se ne varam. 

 Tako je, Mi Note 10 jedino zbog kamere.

Nedavno sam svojima za godišnjicu braka isprintao na canvas fotografiju direkt sa Mi Note 10 i rezultat je odličan, roditelji oduševljeni.

 

Žao mi je što nisu u njega ubacili neki jači SoC, ma da su ubacili i stari Snapdragon 845 ajme koji bi to hit bio...

 

 

 

 Da su to napravili imali bi apsolutni hit. SD845 je i dalje premija naspram 730/720/765

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Da je baš tolko bolji od 7xx ekipe ?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Gogo222 kaže...
Da je baš tolko bolji od 7xx ekipe ?

 Cak ih i SD835 bije.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Znači Poco F1 još uvijek rula :)
Šteta kaj nema IR
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
...i model 8/256 je dostupan - 599 eura / ebay.de , minus 50 eura kupon = 549 eur.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 11:05 (lion002).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice