Xiaomi Redmi K30 serija

poruka: 279
|
čitano: 63.745
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija

Ako imas astrophotography mode, posalji koju sliku 

15 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

night mode na njegovoj camera app je uzas, neupotrebljiv barem kod mene(nista ne posvijetli u potpuno mracnom prostoru, crnci u tunelu), niti blizu usporedivo s npr jednim mi note 10 ili mi 10 itd.

ali gcam nocni mod je miljama bolji, jos uvijek neusporediv s ovima, ali bar upotrebljiv. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Poco F2 Pro za 369$, može li bolje?

 

LINK

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mar123 kaže...

night mode na njegovoj camera app je uzas, neupotrebljiv barem kod mene(nista ne posvijetli u potpuno mracnom prostoru, crnci u tunelu), niti blizu usporedivo s npr jednim mi note 10 ili mi 10 itd.

ali gcam nocni mod je miljama bolji, jos uvijek neusporediv s ovima, ali bar upotrebljiv. 

 kako misliš "u potpuno mračnom prostoru", tu niti jedan neće izvući kvalitetnu fotku, to je čisto marketinška fora poput 100x ili 120x zoom, zgodno i beskorisno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mzopg kaže...

Poco F2 Pro za 369$, može li bolje?

 

LINK

 400$ je puna cijena kad se uračuna DHL a mora se uračunati. Ali opet 700 kn manje nego najjeftinije kod nas.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 0:22 (gnomisa).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mzopg kaže...
mar123 kaže...

night mode na njegovoj camera app je uzas, neupotrebljiv barem kod mene(nista ne posvijetli u potpuno mracnom prostoru, crnci u tunelu), niti blizu usporedivo s npr jednim mi note 10 ili mi 10 itd.

ali gcam nocni mod je miljama bolji, jos uvijek neusporediv s ovima, ali bar upotrebljiv. 

 kako misliš "u potpuno mračnom prostoru", tu niti jedan neće izvući kvalitetnu fotku, to je čisto marketinška fora poput 100x ili 120x zoom, zgodno i beskorisno.

 dobro malo sam se krivo izrazio, mislim na npr vani oko 11 navecer bez nekih izvora svjetlosti. 

ja imam f2 pro a frend ima mi note 10, obojica smo slikali istu stvar, na mom ispadne nikako, na njegovom vrlo vrlo dobro i upotrebljivo s obzirom na uvjete slikanja. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mar123 kaže...
mzopg kaže...
mar123 kaže...

night mode na njegovoj camera app je uzas, neupotrebljiv barem kod mene(nista ne posvijetli u potpuno mracnom prostoru, crnci u tunelu), niti blizu usporedivo s npr jednim mi note 10 ili mi 10 itd.

ali gcam nocni mod je miljama bolji, jos uvijek neusporediv s ovima, ali bar upotrebljiv. 

 kako misliš "u potpuno mračnom prostoru", tu niti jedan neće izvući kvalitetnu fotku, to je čisto marketinška fora poput 100x ili 120x zoom, zgodno i beskorisno.

 dobro malo sam se krivo izrazio, mislim na npr vani oko 11 navecer bez nekih izvora svjetlosti. 

ja imam f2 pro a frend ima mi note 10, obojica smo slikali istu stvar, na mom ispadne nikako, na njegovom vrlo vrlo dobro i upotrebljivo s obzirom na uvjete slikanja. 

Ako koristiš automatiku nađi si dobru GCam verziju i dobiti ćeš odlične fotke. Poco ima IMX686 koji je više nego solidan senzor. Ja na 4x lošijem senzoru sa Gcam dobijem jako dobre večernje fotke.

15 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

velim ti, stavio sam gcam i skinuo onaj config bas za njega, slike su sad bolje dosta, najveca razlika je kod tog night modea koji je s gcamom u usporedbi s nativnom app totalno druga prica. 

nisam inace neki zahtjevan korisnik sto se kamere tice pa se ne zamaram previse oko nje, al eto samo komentiram svoja iskustva s mobom.

 

sto se ostalog tice, mob je avioncina. jedini minus mi je nedostatak bezicnog punjenja, al to i nije neki nedostatak. kao sto sam govorio i prije kupnje, a i sad cu, da su ubacili 90hz ekran ovo bi bio najveci best buy ikada. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Možda da se u naslov threada stavi i / Poco F2 Pro jer mnogi nemaju pojma da je zapravo riječ o identičnom hardwareu.

www.adriaesports.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Sve je isto osim naziva na ta dva modela...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mar123 kaže...

velim ti, stavio sam gcam i skinuo onaj config bas za njega, slike su sad bolje dosta, najveca razlika je kod tog night modea koji je s gcamom u usporedbi s nativnom app totalno druga prica. 

nisam inace neki zahtjevan korisnik sto se kamere tice pa se ne zamaram previse oko nje, al eto samo komentiram svoja iskustva s mobom.

 

sto se ostalog tice, mob je avioncina. jedini minus mi je nedostatak bezicnog punjenja, al to i nije neki nedostatak. kao sto sam govorio i prije kupnje, a i sad cu, da su ubacili 90hz ekran ovo bi bio najveci best buy ikada. 

 Tak je i na Mi9. Gcam daje mrvu bolje fotke a nekad egal po danu. Po noći (night sight) gcam razvaljuje stock app. Morao bi šaomi poradit na svojim camera appovima, pogotovo za noćno fotkanje.

12 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Za Mi9 probajte Burial beta 8 + Tb-BurialV8me1.xml

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
big smoke kaže...

Za Mi9 probajte Burial beta 8 + Tb-BurialV8me1.xml

 Patim se da nađem ovaj kombo. Imaš linkove na sve?

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
gnomisa kaže...
big smoke kaže...

Za Mi9 probajte Burial beta 8 + Tb-BurialV8me1.xml

 Patim se da nađem ovaj kombo. Imaš linkove na sve?

 https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-burial/

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-burial-04/

MIUI HR TRANSLATOR
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
MASVA kaže...
gnomisa kaže...
big smoke kaže...

Za Mi9 probajte Burial beta 8 + Tb-BurialV8me1.xml

 Patim se da nađem ovaj kombo. Imaš linkove na sve?

 https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-burial/

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-burial-04/

 Hvala. Ovaj drugi link daje confige samo za mi10 seriju. A stariji config za mi9 ne radi na zadnjim verzijama burial gcama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 21:55 (gnomisa).
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Danas sam uzeo starom za rođendan Poco F2 Pro, moram priznat da je uređaj brutala za te novce. Da ima 90Hz ekran, bio bi cirkus doslovno. :)
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
HAL kaže...
Danas sam uzeo starom za rođendan Poco F2 Pro, moram priznat da je uređaj brutala za te novce. Da ima 90Hz ekran, bio bi cirkus doslovno. :)

Mene je isto oduševio.

Kineska verzija K30 Ultra ima 120Hz i stereo zvučnike, i ide od 2450kn s dostavom.

Bude li sreće dobiti ćemo i globalnu verziju.

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mzopg kaže...
HAL kaže...
Danas sam uzeo starom za rođendan Poco F2 Pro, moram priznat da je uređaj brutala za te novce. Da ima 90Hz ekran, bio bi cirkus doslovno. :)

Mene je isto oduševio.

Kineska verzija K30 Ultra ima 120Hz i stereo zvučnike, i ide od 2450kn s dostavom.

Bude li sreće dobiti ćemo i globalnu verziju.

 Je al ima mediatek u sebi. 

Ne kuzim kako uvijek uspiju da nesto fali, da su ostavili snapdragon i da je cijena 100 dolara visa opet bi bio najbolja kupnja na trzistu. 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mar123 kaže...
mzopg kaže...
HAL kaže...
Danas sam uzeo starom za rođendan Poco F2 Pro, moram priznat da je uređaj brutala za te novce. Da ima 90Hz ekran, bio bi cirkus doslovno. :)

Mene je isto oduševio.

Kineska verzija K30 Ultra ima 120Hz i stereo zvučnike, i ide od 2450kn s dostavom.

Bude li sreće dobiti ćemo i globalnu verziju.

 Je al ima mediatek u sebi. 

Ne kuzim kako uvijek uspiju da nesto fali, da su ostavili snapdragon i da je cijena 100 dolara visa opet bi bio najbolja kupnja na trzistu. 

 Htjeli su da cijena bude simbolicno 1999¥ kao kod prvog xiaomi mobitela. Mada, gledao sam recenzije tog mediateka dimesity 1000+ i cini se jako dobar chipset, ne zaostaje bas jako puno za 865, niti se previse grije kod zahtjevnijih operacija. Jedino sto ne znam da li bi gcam radio na mediateku

http://trakt.tv/user/MjezZza
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Jučer jedan čudan problem, koji iskreno nisam vidio ni na jednom telefonu još.

Stari je sve posložio si i ide registrirati fingerprint i nema šanse, dođe do pola procesa i samo ga izbaci van sa porukom cannot register fingerprint.

Probao sam i ja i nikako, bum vidio da li je možda uređaj defektan, pa da mijenjam. Tj. probamo još i danas, jer je vukao MIUI 12 u pozadini taman.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2020 8:17 (HAL).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
HAL kaže...
Jučer jedan čudan problem, koji iskreno nisam vidio ni na jednom telefonu još.
Stari je sve posložio si i ide registrirati fingerprint i nema šanse, dođe do pola procesa i samo ga izbaci van sa porukom cannot register fingerprint.
Probao sam i ja i nikako, bum vidio da li je možda uređaj defektan, pa da mijenjam. Tj. probamo još i danas, jer je vukao MIUI 12 u pozadini taman.

 Da, zvuči kao hardverski problem. Kod nas si uzeo?

Pričekaj da završe svi updatei, restartaj pa probaj opet.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Da kod nas, danas uspjeh, ali nakon dobrih 30 minuta zezanja sa time.

Još kasnije se poigram, pa bumo vidjeli.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mar123 kaže...
mzopg kaže...
HAL kaže...
Danas sam uzeo starom za rođendan Poco F2 Pro, moram priznat da je uređaj brutala za te novce. Da ima 90Hz ekran, bio bi cirkus doslovno. :)

Mene je isto oduševio.

Kineska verzija K30 Ultra ima 120Hz i stereo zvučnike, i ide od 2450kn s dostavom.

Bude li sreće dobiti ćemo i globalnu verziju.

 Je al ima mediatek u sebi. 

Ne kuzim kako uvijek uspiju da nesto fali, da su ostavili snapdragon i da je cijena 100 dolara visa opet bi bio najbolja kupnja na trzistu. 

MTK Dimensity 1000+ se pokazao kao odličan SoC. Jako stabilan pri dužem korištenju, a karakteristikama nešto malo ispod SD865.

 

Čini mi se da će se Xiaomi u budućnosti sve više okretati lokalnim snagama, Mi 10 Ultra ima TCL display i Omnivision senzore za kameru, još da ubace MTK u njega i eto većinski kineski uređaj.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
HAL kaže...
Da kod nas, danas uspjeh, ali nakon dobrih 30 minuta zezanja sa time.

Još kasnije se poigram, pa bumo vidjeli.

je da nema veze, kod mene je bila jos banalnija glupost na mi9t

otkako je miui12 da bi registrirao face unlock, animacije mi nisu smjele biti iskljucene, il na 0,5x

da bi prijava uspjela morao sam stavit na stock 1,0x brzinu

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Da dosta iritantno. Prije sam mišljenja da je softverski bug, nego hardverska greška. Jer otkad je jedan fingerprint registriran, otključavanje sa istim radi bez greške...
12 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Ako netko želi pomoći testirati novi custom XML config za POCO F2 Pro/K30 Pro.

Natural IQ sa znatno manje digitalnog izoštravanja, smanjen highlight clipping i exposure compensation.

 

Config nije univerzalan za sve scene, fokus je daylight landscape. Slušam kritike da znam što bi trebalo po vama poboljšati/promijeniti.

Preporučujem GCam_7.3.018_Urnyx05-v2.1  ili Gcam7.3.018_Greatness.Build2.1

 

XML:

https://mega.nz/file/rsg01YLJ#z1BxXXHRZ2euygjjaWYOnFRUv36S6JXN7VLIi41xVsg

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
gnomisa kaže...
big smoke kaže...

Za Mi9 probajte Burial beta 8 + Tb-BurialV8me1.xml

 Patim se da nađem ovaj kombo. Imaš linkove na sve?

Ako imaš telegram pogledaj ove 2 grupe

 

t.me/GCamMI9

t.me/mi9XMLs

 

Sad tek vidim da ekipa stavlja fotke sa tb-burialb8me1 xml-om ali ga nema nigdje za skinuti, trebalo bi pitati u grupi da ga netko uploada.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
HAL kaže...
Jučer jedan čudan problem, koji iskreno nisam vidio ni na jednom telefonu još.

Stari je sve posložio si i ide registrirati fingerprint i nema šanse, dođe do pola procesa i samo ga izbaci van sa porukom cannot register fingerprint.

Probao sam i ja i nikako, bum vidio da li je možda uređaj defektan, pa da mijenjam. Tj. probamo još i danas, jer je vukao MIUI 12 u pozadini taman.

 Jeste skinuli onu zaštitnu foliju sa ekrana? Mene je hebao otisak isto dok god nisam skinuo tu defaultnu zaštitu.

www.adriaesports.net
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Vidiš nismo, trebalo bi to maknuti.

Moguće da ta plastika smeta.
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Cromaki kaže...

Ako netko želi pomoći testirati novi custom XML config za POCO F2 Pro/K30 Pro.

Natural IQ sa znatno manje digitalnog izoštravanja, smanjen highlight clipping i exposure compensation.

 

Config nije univerzalan za sve scene, fokus je daylight landscape. Slušam kritike da znam što bi trebalo po vama poboljšati/promijeniti.

Preporučujem GCam_7.3.018_Urnyx05-v2.1  ili Gcam7.3.018_Greatness.Build2.1

 

XML:

https://mega.nz/file/rsg01YLJ#z1BxXXHRZ2euygjjaWYOnFRUv36S6JXN7VLIi41xVsg

 Ima li kakvih pomaka po pitanju gcam, što se preporuca?

Taman mi jedan f2 slijece u ruke opet.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice