Xiaomi Mi Note 3

poruka: 1.127
|
čitano: 289.937
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Kada bi jos imao 2:1 omjer ekrana i 6 inca u ovim gabaritima i sve ostalo da je isto bio bi savrsen.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
ocean77 kaže...
Kada bi jos imao 2:1 omjer ekrana i 6 inca u ovim gabaritima i sve ostalo da je isto bio bi savrsen.

Slažem se., samo kad bi bio senzor otiska prsta ispod ekran. Tek sad vidim koliko je normalno i prirodnije imat senzor na prednjem djelu, gdje ti palac automatski sjeda na otključavanje prilikom dizanja mobitela. Ovo otključavanjem scaniranjem lica ili rožnice mi je glupost.

Kad se sjetim na S8 - kažiprst mi skoro otpao iza konstantno stiskat.

 

U stanju sam žrtvovat taj omjer 2:1 zbog senzora...

 

13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Meni više paše ovakav dizajn, sa off screen tipkama i senzorom naprijed. A i to što ima malo više mesa omogućuje bolje, ugodnije držanje u horizontalnom položaju.

 

BTW, uzeo sam ovaj case i jako sam zadovoljan jer daju puno veći osjećaj sigurnosti i vjerojatnost da preživi mogući pad te ne ostavlja otiske prsta i ima bolji grip. Case što dolazi sa mobom je OK za prvu silu, ali već nakon par dana je imao ogrebotine i poprilično prima otiske. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Nisam imal s8 pa ne znam tocno kak sjeda kaziprst na senzor otiska prsta, ali i po slikama mi izgleda zajebano, kad ako si desnjak moras rastegnut prst preko kamere, a i ako drzis lijevom rukom opet je previsoko senzor npr na redmi modelima je ispod kamere, na sredini pa je svejedno jel drzis u desnoj ili lijevoj ruci, prst sam upada u senzor... Nego jel imate kakvo kaljeno na ekranu ili? :D
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
R36 nije se xiaomi zahebao sa cijenom nego je to njihova politika.Mi 6 sa 835 snapdragonom i 6 rama - 128gb me izasao 2900kn.
Znamo za koju cijenu konkurencija prodaje svoje uređaje.
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
R36 nije se xiaomi zahebao sa cijenom nego je to njihova politika.Mi 6 sa 835 snapdragonom i 6 rama - 128gb me izasao 2900kn.
Znamo za koju cijenu konkurencija prodaje svoje uređaje.
6 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

dali ste vi svi koji imate navedeni mobitel kupovali preko aliexpressa ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
GameOver007 kaže...

dali ste vi svi koji imate navedeni mobitel kupovali preko aliexpressa ili?

 

 

Ja sam sa Honorby, a koliko znam i ostali su.

Mozda ima neka razlika u cijeni, ali Honorbuy ti ga isporuci u roku 48h, osim ako ga ne narucis pred kraj tjedna.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Mislim da ti je najbolja opcija honorbuy jer šalju iz EU.
6 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

ok,vidim cijena mu je 317,89e jel to sad finalna cijena ili moram odabrat još nešto pod onom opcijom carrier?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
GameOver007 kaže...

ok,vidim cijena mu je 317,89e jel to sad finalna cijena ili moram odabrat još nešto pod onom opcijom carrier?

M

Na Honorbuy cijena nije 317 nego 339,99 eura.

Kad se stavi mob u kosaricu, izabere se dostava iz EU koja je 34 dolara i prati se dalje postupak.Ukupno oko 364 dolara s dostavom.

 

Svi narucujemo s Honorbuy pa i tebi preporučujem.Ne placas PDV i carinu kao ako narucujes iz Kine.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 17:55 (R36).
6 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Hvala vam na odgovoru :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
jzrile kaže...

 

Pa to ti je cijena koju smo i mi platili, jedino si ti prebacio na tom siteu na Eure...kada stavis Dolare dobijes 334.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Danas naručen sa Mi Global store-a (DHL shipping, preko UK), 6/128GB model, pa pogledajmo kolko će mu trebati do Zagreba.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Nakon skoro mjesec dana moram priznati da sam jako zadovoljan mobom.

Kolegica ima Mi Note 4X i malo sam usporedio ekrane i razlika je velika, taj Mi Note 4X ima ekran vjerojatno kao i Mi A1.

Mi Note 3 je visa klasa i ekran mi je najvece iznenadjenje ovog moba.

Svjetlina ekrana je jaca nego na Galaxy S7, baterija je cudo, a kamera nakon sto sam ju dobro upoznao odlicna.

Ne ostavlja dojam da je uvijek odlicna, ali u nekim situacijama se mogu zaobici njezine slabosti.

Po danu je uz bok najboljima, a portret mode radi bolje nego na Samsungu i iPhoneu (precizniji rubovi).

Kao sto je R36 konstatirao, cijena je zbilja cudna i nikako nije u skladu sa kvalitetama ovog moba.

Mislio sam ga imati neko krace vrijeme, a sada uopce nemam zelju traziti nesto dalje.

Baterija mu traje vise od svih Samsunga, dual kameru ako bi zelio treba mi Note 8 koji kosta 3-4 puta vise, ekran ima stari omjer stranica, ali zivim s njim vec godinama pa mogu jos malo, izradom je uz bok bilo kojem top modelu...i sada da ga prodam sta bi nasao bolje od ovoga...treba barem 2000 ili 3000 Kn više za nesto slicno na ovih 2300 Kn koliko kosta ovaj mob.

Netko ce reci da ima slab procesor, a realno on radi kao Snapdragon 820, a stedljiviji je od bilo cega sto sam ikada do sada imao.

Na kraju dana mi ostane jos preko 50% baterije.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 18:01 (ocean77).
 
7 0 hvala 4
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Slažem se s kolegom ocean77 pa da kažem i ja par riječi nakon 3 tjedna druženja.

 

Uvijeka sam imao negativan stav naspram Xiaomia i jeftinih mobitela jer sam vidio da su prijašnje serije bile tako tako. Kad je izašao Mix 2 vidio sam da to ima potencijala, kao i kad je izašao Note 3.

Meni je iskreno najveći problem uvijek kod jeftinih mobitela stvarala kamera., razmazio me Samsung s svojom automatikom i jebi ga teško mi je bilo naći mob.

 

Note 3 sam kupio iz znatiželje i potrebe za dual simom. Kad sam vidio Snapdragon 660 znao sam da je to jeben mob. Još kad je izašao 660 su pričali da je izrazito štedljiv i dobar procesor., čak u nekim stvarima radi bolje od 820. 6GB rama me razuvjerilo za bilo kakvim premišljanjem uzet ili ne. Snapdragon 660 s 6GB za 2300kn. Rekoh nemam što razmišljat.

 

Da rezimiramo - odličan mob s odličnim dizajnom, senzorom otiska prsta koji radi instantno, ekranom bez mana, brzim punjenjem, 6Gb rama, Snapdragonom 660, dvostrukom kamerom i prednjom od 16mpix. 

Kamera me iznenadila s ovom "portret" forom. Ne znam jer to S8 ima ali nisam to primjetio. Ovdje radi bolesno dobro. Kamera radi dnevne slike kao i S8 - doslovno bez mana a na noćnim automatik radi dobar posao samo treba malo strpljenja. Baš se iz prve neće dobit jebena slika ali iz druge da.

Miui software je jebeno fluidan - još mi nije zaštekao ma koliko se ja trudio to izazvat. Uopće ne gasim aplikacije jer 6GB rama odlično odrađuje svoj posao. Nemam problema s omjerom ekrana 16:9 i uopće mi ne fali 2:1

 

Baterija - to je kolege čudo. Imao sam svakakvih top modela ali da na mobu imam Sot 8h kao iz šale i to bez ikakvih paljenja uštede e to se nisam nadao.

 

Nakon tri tjedna ja sam prezadovoljan s mobom.

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Slike s Note 3 - sve na auto postavkama

 

https://photos.app.goo.gl/1MjAPUkkT0kMbA4c2

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 20:33 (R36).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Kažete odlična baterija, 8 sati, to je vjerovatno sa uključenim sinhronizacijama  ?  Kako biste vi usporedili bateriju i SOT sa recimo jednim Redmi Note 4X, ili nekim drugim Xiaomi Snapdragon mobitelom koji ste koristili. Veliki plus je brzo punjenje, koliko mu ono treba od nule do 100%, nekih 01:45 ?

 

Znači audio prilikom snimanja videa je sada riješen kako treba, a senzore kamera su mijenjali samo kod nekih redmi mobitela, jeftine serije, tako da ovdje valjda stavljaju samo sony koji i navode...

 

Da sada kupujem mob ovo mi je glavni kandidat, ali vjerovatno ću kupovati tek krajem godine a do tada možda izađe još nešto zanimljivo, recimo Meizu M7 Note, ili neki jeftiniji a odličan Xiaomi, Nubia M2 je najavila da se i na njih treba računati.....tehnologija dobro napreduje pa rade sve štedljivije procesore, što će biti super za bateriju, a super je i trend da smanjuju ''meso'' oko displya

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
ALVIN kaže...

Kažete odlična baterija, 8 sati, to je vjerovatno sa uključenim sinhronizacijama  ?  Kako biste vi usporedili bateriju i SOT sa recimo jednim Redmi Note 4X, ili nekim drugim Xiaomi Snapdragon mobitelom koji ste koristili. Veliki plus je brzo punjenje, koliko mu ono treba od nule do 100%, nekih 01:45 ?

 

Znači audio prilikom snimanja videa je sada riješen kako treba, a senzore kamera su mijenjali samo kod nekih redmi mobitela, jeftine serije, tako da ovdje valjda stavljaju samo sony koji i navode...

 

Da sada kupujem mob ovo mi je glavni kandidat, ali vjerovatno ću kupovati tek krajem godine a do tada možda izađe još nešto zanimljivo, recimo Meizu M7 Note, ili neki jeftiniji a odličan Xiaomi, Nubia M2 je najavila da se i na njih treba računati.....tehnologija dobro napreduje pa rade sve štedljivije procesore, što će biti super za bateriju, a super je i trend da smanjuju ''meso'' oko displya

Sinkronizacija svega - gmail, backup, google fotografije, keep, whats app, viber...bluetooth...ma sve mi je upaljeno.

Punim ga na brzom auto punjaču od Samsunga a doma ga punim na običnom punjaču. Iskreno nisam gledao koliko treba na brzom punjaču.

 

Ovo mi je prvi Xiaomi ali ne i zadnji.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Zanimljivo je kako ste vas dvojica sa duplo skupljeg uređaja presli na ovaj i toliko ste zadovoljni. Less is more. :D

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Na kojem ste ROMu i kako se ponasa sinkronizacija Whatsappa i Gmaila? Zanima me kasne li vam poruke, odnosno dolaze li vam obavijesti u realnom vremenu? Pitam to jer je to bio i kod nekih Xiaomi uredjaja ostao jedan od glavnih problema.
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Danas mi je stigao mi note 3. Nakon setupa trebalo mi je malo vremena da se prilagodim na MIUI 9 filozofiju, ali nije tako strašno. Mogu reći da sam vrlo zadovoljan mobitelom.
Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Bio i ostao za one koji ne znaju namjestit i za one koji svakih 10min brisu aplikacije iz rada... Meni nisu nikad kasnile za gmail, messenger ni whatsapp... Jesu za viber koji koristim jednom u 3 mjeseca pa ga nisam ni imal lockanog u ram... Sve mi normalno radi, samo sam zakljucal u ram aplikacije i dozvolil autostart istih.

Btw gmail mi cesto prije zazvoni na mobu nego mi se na kompu u otvorenom chromeu pokaze :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
jurica_m kaže...
Na kojem ste ROMu i kako se ponasa sinkronizacija Whatsappa i Gmaila? Zanima me kasne li vam poruke, odnosno dolaze li vam obavijesti u realnom vremenu? Pitam to jer je to bio i kod nekih Xiaomi uredjaja ostao jedan od glavnih problema.

 Ništa ne kasni. Neki imaju zaključanje aplikacije u ramu, ali ja nemam i sve uredno stiže. Popravili su to sve s MIUI 9.

10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Nisam ni ja primjetio kasnjenja, a na dnevnoj bazi koristim Viber, WA, Face M., Gmail, Hangouts...sve uredno dolazi.

 

Jos jedna jako bitna stvar za mene...napokon sam nasao mob sa kojim mi na Marshmallow radi Panasonic app za mirrorless fotic koji koristim.

Sa tom app upravljam kamerom, prebacujem fotke direkt na mob...uglavnom app koja mi treba.

U 4-5 mjesecu sam kupio Galaxy S8+ i odmah sam primjetio da mi na njemu ne radi, probao jos neke mobitele na Marshmallow i ista stvar i onda kupim ovaj Xiaomi i app najnormalnije radi.

Nadam se da sa Oreom nece biti tog problema i ovo mi je isto jedan od jacih razloga da koristim i dalje ovaj mob.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2018 10:56 (ocean77).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Čitam komentare i pitam se ima li ovaj mobitel nekakvu manu?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

nema 3.5mm jack 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Sil kaže...
Čitam komentare i pitam se ima li ovaj mobitel nekakvu manu?

 

 

Ima, Xiaomi je i dosadno izgleda, nema 2:1 omjer stranica, nema 3.5mm ulaz, ima slab izbor dodatne opreme i osim Nillkina nitko od boljih brandova za njega ne radi opremu pa ako hoces D-Brand, Spigen, Ringke ili nesto tako mozes zaboraviti...sto se ostalog tice ja mu ne nalazim manu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2018 13:01 (ocean77).
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Sil kaže...
Čitam komentare i pitam se ima li ovaj mobitel nekakvu manu?

 Naravno da ima..

Cijena mu je prednost, tak da sve ostale stvari padaju u drugi plan, za nekog ko nema neke zahtjevnije prohtjeve, ovaj mob je odličan, uz bateriju i cijenu, pun pogodak, naravno ak se traži bolje, onda se taj model preskače..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice