Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

poruka: 229
|
čitano: 41.198
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket
16 godina
moderator
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Visak kaže...
Treba li ti stručno mišljenje da znaš da ne možeš gurati prst u stražnjicu protiv volje vlasnika? Stručan i mjerodavan sudac je rekao da se to može, ali meni ne trebaju drugi stručnjaci da znam da se ne može i da je to pogrešna odluka. Ti si iz nekog razloga, iako znaš kako se pravo u ovoj zemlji nateže kako kome odgovara, a preuzete obaveze ignoriraju, bezgranično vjerovao jednoj državnoj instituciji. I nisi samo dozvoljavao da su oni u pravu, nego si ih aktivno branio. Iako je sve govorilo suprotno.

Kako sam ih "aktivno branio"? Time što sam pokušao dokučiti koje bi bilo njihovo opravdanje? Time što sam tražio stručno mišljenje? To što sam im dao (možda i malo previše) benefit of the doubt ne znači da sam ih (aktivno) branio. Sad se odjednom zaboravilo na ono "Nevin (zapravo bi trebalo biti ne-kriv), dok mu se ne dokaže krivnja"?

 

Nije tu stvar u "bezgraničnom vjerovanju jednoj državnoj instituciji" (to forsiranje ljubavi prema našim institucijama već postaje zamorno), nego normalnom skeptičkom procesu - mijenjaš stav kad imaš dostatan razlog za to. Ja sam ga promijenio kasnije od vas, jer nisam želio skakati pred rudo. Promijenio sam ga nakon što je HAKOM "objasnio" da HP nije dužan poštivati ugovor/pravilnik, jer smo tad saznali da HP nema opravdanja po ugovorima ili konvenciji, da nema nikakve cake. Ilitiga - tad im se dokazala krivnja.

 

Što da je bilo nekakve cake? Ako se dobro sjećam, u manualu ili konvenciji navedene su neke iznimke, tipa da ta i ta zemlja ne pruža ovo ili ono ili štoveć. Mislim, "sitna slova" u ugovorima su dosegla kultni status, ovjekovječena su i u filmovima, al sad kad je ekipa htjela HP doživjeti kao zlotvore, sad su odjednom zaboravili na to, sad je to nebitno. Što da je tako nešto bilo negdje zakopano, možda u nekom dodatnom dokumentu, i da se onda ispostavilo da HP ipak ima pravo to naplaćivati? Zato pustiš da se stvari odigraju do kraja. Ili ideš vilama i motikama već i na svaki privid nepravde. Jednom ćeš tako opravdano na nekoga, drugi put će stradati nevin. Ja radije pričekam - nisam baš sklon mob mentalityju.

 

Visak kaže...
Nije mi jasno koje je to tumačenje svih nas bilo neispravno?

Nitko nije objasnio u čem je fora - da je opravdanje za cijelu situaciju to da HP "ne mora" poštivati sve odredbe konvencije. Tek nakon HAKOM-ovog priopćenja znali smo na koju kartu igraju.

 

Visak kaže...
Ovo je još jedna nebuloza Hakoma koju si ti bespogovorno progutao i još u nju vjeruješ. Za sve pakete Kinezi plaćaju dostavu i prolaznim i odredišnim poštama. Stvar je samo u tome da je kod malih paketa ukupna naknada niska, pa su i te podnaknade niske.

OK, da, mislim da sam si to krivo protumačio iz onog HAKOM-ovog priopćenja. HP je, koliko se sjećam, napisao u stilu da je cijena slanja u startu niža, aludirajući time da oni dobe manje love za male pakete i da zbog toga moraju naplaćivati primateljima.

 

Kako god bilo, ako su te naknade premale i dalje vrijedi isto - tekućim prometom financirat će se dostava malih paketa. Što nije OK.

7 godina
protjeran
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
mbaksa kaže...
Visak kaže...
Treba li ti stručno mišljenje da znaš da ne možeš gurati prst u stražnjicu protiv volje vlasnika? Stručan i mjerodavan sudac je rekao da se to može, ali meni ne trebaju drugi stručnjaci da znam da se ne može i da je to pogrešna odluka. Ti si iz nekog razloga, iako znaš kako se pravo u ovoj zemlji nateže kako kome odgovara, a preuzete obaveze ignoriraju, bezgranično vjerovao jednoj državnoj instituciji. I nisi samo dozvoljavao da su oni u pravu, nego si ih aktivno branio. Iako je sve govorilo suprotno.

Kako sam ih "aktivno branio"? Time što sam pokušao dokučiti koje bi bilo njihovo opravdanje? Time što sam tražio stručno mišljenje? To što sam im dao (možda i malo previše) benefit of the doubt ne znači da sam ih (aktivno) branio. Sad se odjednom zaboravilo na ono "Nevin (zapravo bi trebalo biti ne-kriv), dok mu se ne dokaže krivnja"?

 

Nije tu stvar u "bezgraničnom vjerovanju jednoj državnoj instituciji" (to forsiranje ljubavi prema našim institucijama već postaje zamorno), nego normalnom skeptičkom procesu - mijenjaš stav kad imaš dostatan razlog za to. Ja sam ga promijenio kasnije od vas, jer nisam želio skakati pred rudo. Promijenio sam ga nakon što je HAKOM "objasnio" da HP nije dužan poštivati ugovor/pravilnik, jer smo tad saznali da HP nema opravdanja po ugovorima ili konvenciji, da nema nikakve cake. Ilitiga - tad im se dokazala krivnja.

 

Što da je bilo nekakve cake? Ako se dobro sjećam, u manualu ili konvenciji navedene su neke iznimke, tipa da ta i ta zemlja ne pruža ovo ili ono ili štoveć. Mislim, "sitna slova" u ugovorima su dosegla kultni status, ovjekovječena su i u filmovima, al sad kad je ekipa htjela HP doživjeti kao zlotvore, sad su odjednom zaboravili na to, sad je to nebitno. Što da je tako nešto bilo negdje zakopano, možda u nekom dodatnom dokumentu, i da se onda ispostavilo da HP ipak ima pravo to naplaćivati? Zato pustiš da se stvari odigraju do kraja. Ili ideš vilama i motikama već i na svaki privid nepravde. Jednom ćeš tako opravdano na nekoga, drugi put će stradati nevin. Ja radije pričekam - nisam baš sklon mob mentalityju.

 

Visak kaže...
Nije mi jasno koje je to tumačenje svih nas bilo neispravno?

Nitko nije objasnio u čem je fora - da je opravdanje za cijelu situaciju to da HP "ne mora" poštivati sve odredbe konvencije. Tek nakon HAKOM-ovog priopćenja znali smo na koju kartu igraju.

 

Visak kaže...
Ovo je još jedna nebuloza Hakoma koju si ti bespogovorno progutao i još u nju vjeruješ. Za sve pakete Kinezi plaćaju dostavu i prolaznim i odredišnim poštama. Stvar je samo u tome da je kod malih paketa ukupna naknada niska, pa su i te podnaknade niske.

OK, da, mislim da sam si to krivo protumačio iz onog HAKOM-ovog priopćenja. HP je, koliko se sjećam, napisao u stilu da je cijena slanja u startu niža, aludirajući time da oni dobe manje love za male pakete i da zbog toga moraju naplaćivati primateljima.

 

Kako god bilo, ako su te naknade premale i dalje vrijedi isto - tekućim prometom financirat će se dostava malih paketa. Što nije OK.

 Zar je tesko reci; Bio sam u krivu, bit cu pazljiviji slijedeci put?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Visak kaže...

 Za sve pakete Kinezi plaćaju dostavu i prolaznim i odredišnim poštama. Stvar je samo u tome da je kod malih paketa ukupna naknada niska, pa su i te podnaknade niske. 

 

Njima je problem što je iznos mali...

 Iznos mali, ili bio on veliki je svejedno. Ako taj iznos ne pokriva trošak poštinog voženja paketa u skladište, sortiranje, vožnju do pošte i onda dostavu do krajnjeg korisnika onda se naknada za dostavu naplaćivati mora. Ne može se iz jednog sektora pošte preljevati novce na gubitke koji stvaraju oni koji naručuju pakete. I sam naručujem po nekoliko paketa mjesečno, ali jasno je da trošak dostave postoji i on se mora platiti.

 

Ti sam naručuješ paket i ako se ne plati dostatan iznos za njegovu dostavu do tebe onda nema druge nego da osoba koja je to naručila plati razliku. A ne da se sad od naknada za plaćanje računa u pošti, koju većinom koriste oni stariji i koji obično nemaju puno novaca, subvencionira dostava nekom pizdeku kojem nije jasno da dostava košta i da kinez za to da manje nego je trošak.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
JozoBozo121 kaže...
Visak kaže...

 Za sve pakete Kinezi plaćaju dostavu i prolaznim i odredišnim poštama. Stvar je samo u tome da je kod malih paketa ukupna naknada niska, pa su i te podnaknade niske. 

 

Njima je problem što je iznos mali...

 Iznos mali, ili bio on veliki je svejedno. Ako taj iznos ne pokriva trošak poštinog voženja paketa u skladište, sortiranje, vožnju do pošte i onda dostavu do krajnjeg korisnika onda se naknada za dostavu naplaćivati mora. Ne može se iz jednog sektora pošte preljevati novce na gubitke koji stvaraju oni koji naručuju pakete. I sam naručujem po nekoliko paketa mjesečno, ali jasno je da trošak dostave postoji i on se mora platiti.

 

Ti sam naručuješ paket i ako se ne plati dostatan iznos za njegovu dostavu do tebe onda nema druge nego da osoba koja je to naručila plati razliku. A ne da se sad od naknada za plaćanje računa u pošti, koju većinom koriste oni stariji i koji obično nemaju puno novaca, subvencionira dostava nekom pizdeku kojem nije jasno da dostava košta i da kinez za to da manje nego je trošak.

 I papige bi dosada naucile, i pisale manje proljeva. Postarina moze biti besplatna za krajnjeg korisnika, ne moze biti besplatna za onoga koji salje paket. To je kronicno nerazumijavanje jezika i osnovnih pojmova. Tako da ovaj harac ne moze da postoji u uredjenim drzavama. Od tvog birtijskog pogleda na svijeta nema nista.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
dva_ujutro kaže...

 I papige bi dosada naucile, i pisale manje proljeva. Postarina moze biti besplatna za krajnjeg korisnika, ne moze biti besplatna za onoga koji salje paket. To je kronicno nerazumijavanje jezika i osnovnih pojmova. Tako da ovaj harac ne moze da postoji u uredjenim drzavama. Od tvog birtijskog pogleda na svijeta nema nista.

 Ja pišem proljev? Sori, nemam vremena za birtije od faksa, previše obaveza. 

 

Nema to veze s jezikom. Ima veze s operativnim troškovima. Samo nek pošta odvoji poslovanje naplate računa i dostave paketa. Ovaj dio s paketima bi bankrotirao za par mjeseci zbog ogromnih troškova dostave tih paketića za koji oni dobiju sitniš od kineza. Onda cemo vidjeti tko bi htio preuzeti dostavu tih paketa za koji ne dobiju nikakav profit. Ti si taj koji očigledno ne razumije koncept operativnih troškova i kineskog pumpanja subvencija u njihovu poštu na štetu drugih država.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2019 20:51 (JozoBozo121).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
JozoBozo121 kaže...
dva_ujutro kaže...

 I papige bi dosada naucile, i pisale manje proljeva. Postarina moze biti besplatna za krajnjeg korisnika, ne moze biti besplatna za onoga koji salje paket. To je kronicno nerazumijavanje jezika i osnovnih pojmova. Tako da ovaj harac ne moze da postoji u uredjenim drzavama. Od tvog birtijskog pogleda na svijeta nema nista.

 Ja pišem proljev? Sori, nemam vremena za birtije od faksa, previše obaveza. 

 

Nema to veze s jezikom. Ima veze s operativnim troškovima. Samo nek pošta odvoji poslovanje naplate računa i dostave paketa. Ovaj dio s paketima bi bankrotirao za par mjeseci zbog ogromnih troškova dostave tih paketića za koji oni dobiju sitniš od kineza. Onda cemo vidjeti tko bi htio preuzeti dostavu tih paketa za koji ne dobiju nikakav profit. Ti si taj koji očigledno ne razumije koncept operativnih troškova i kineskog pumpanja subvencija u njihovu poštu na štetu drugih država.

 Razumijem subvenicije kineske poste, ali to znaci da posta moze naplacivati placene pakete. Ako im se ne svidjaju pravila uvijek mogu izaci iz postanske unije.

8 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Pogledajte samo cijenu slanja iz kine u cro, znaci, free shipping (iako on ustvari nije free, uracunat je u taj 1$ za kojeg vi nesto kupite), a zatim, kad vam stigne taj paket, pokusajte ga koristeci hrvatsku,njemacku,bugarsku,irsku, bilo ciju postu poslati nazad, na isti nacin, na istu adresu s koje je poslan, pa cete vidjeti koliko ce kostati.....

 

Kako je netko rekao, vlada "sponzorira" njihovu postu, sto je genijalan nacin povecanja "izvoza", jer tko bi narucivao neku glupost za 2$ i platio jos 50$ postarine za neku zabit negdje u europi.....

 

KOliko to steti nasoj ili necijoj posti, neznam, meni osobno nikad nije bio smak svijeta platiti te dodatne 4,5kn, bez da uopce razumijem, ili trazim neki duboki razlog za to.... prvenstveno, ionako sam zeljeni item kupio po barem 10 puta manjoj cijeni nego sto bi platio kod nas, pa mi onda dodatne 4,5kn stvarno ne predstavlja neki drasticni problem.....

 

Ne ulazim dali je ta naplata bila zakonita, moralna, potrebna..... vec cisto zelim reci, naravno, treba gledati ustedjeti i proci sto jeftinije, no, ja jednostavno na iznos koji placam selleru "uracunam" jos tih 60 centi,koje ce mi nasa posta naplatiti,  i item me kosta 1,60 umjesto 1$, i opet imam totalno free shipping, i ne platim vise od onog sto sam ocekivao...

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
JozoBozo121 kaže...
Visak kaže...

 Za sve pakete Kinezi plaćaju dostavu i prolaznim i odredišnim poštama. Stvar je samo u tome da je kod malih paketa ukupna naknada niska, pa su i te podnaknade niske. 

 

Njima je problem što je iznos mali...

 Iznos mali, ili bio on veliki je svejedno. Ako taj iznos ne pokriva trošak poštinog voženja paketa u skladište, sortiranje, vožnju do pošte i onda dostavu do krajnjeg korisnika onda se naknada za dostavu naplaćivati mora. Ne može se iz jednog sektora pošte preljevati novce na gubitke koji stvaraju oni koji naručuju pakete. I sam naručujem po nekoliko paketa mjesečno, ali jasno je da trošak dostave postoji i on se mora platiti.

 Većina poštanskih pošiljaka, pogotovo na udaljene destinacije, nema pokrivene troškove dostave. Zato je je HP, kad se telekomunikacijski dio koji ih je sponzorirao odvojio, bila u gubicima i zato danas svaka pošta izgleda kao stan Trotterovih. Poštanski biznis naprosto nije profitabilan. Misliš da marka od dvije kune na dopisnici pokriva poštarovu vožnju do neke zabiti u Lici, gdje ide samo zbog te jedne dopisnice? Jedino što je profitabilno je dostava u velikim gradovima, gdje je sve blizu i velike su količine. U to su uskočile dostavne službe, što je dodatno otežalo život HP. Onda je CityExpress propao, pa im je posao opet malo krenuo.

 

Tako da je preljevanje u tom poslu normalna stvar i trenutno prodaja biblijskih slikovnica financira dostavu po Lici, a ono što se stvarno ne smije raditi je donositi cjenik koji je suprotan sporazumu koji si potpisao. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Nije stvar niti u subvencijama od strane kineske vlade. Međunarodni poštanski promet se naplaćuje po načelu pariteta. Otprilike na svaki paket iz Hrvatske poslan u zemlju X, iz zemlje X stigne jedan paket u Hrvatsku, jedni naplete jedno, drugi drugo i to je to. Problem je što na svaki paket poslan u Kinu stiže veliki broj paketa iz Kine i tu pariteta nema (tko zna koji je odnos sigurno 200:1, više?). Kinezi su toga svjesni i to koriste. Slanje iz Kine jest besplatno jer kineska pošta odrađuje samo slanje do HP i taj dio je jeftin, a usluga dostave do konačnog primatelja košta puno. Prijevoz zrakoplovom iz Kine s A330 ti ispadne max $1500 po toni, što za paketić od 100 grama znači 1kn. Brodom je još 10-20x jeftinije. Obzirom da je Kinezima još sve jeftinije i na mass scale (posade, gorivo, rute...) sve to košta još i manje. A sad razmisli koliko košta HP da taj paketić čiji je transport Kineze koštao 1kn dostavi do bilo kojeg primatelja u RH. Ako i subvencioniraju onda to čine za svoj dio troška koji je vrlo mali.

HP može:
a) naplaćivati primatelju što je u ovom slučaju najpoštenije.

b) tražiti subvencije što ćemo onda plaćati svi pa i neka bakica s malom mirovinom koja nije nikad ni čula za online kupovinu.

c) uvesti neku nepoštenu praksu (zadržavanje paketa uz ležarinu) što će nas koštati više i a pakete ćemo čekati dulje.
d) sasvim odustati od dostave paketa iz Kine (nisam siguran da je to moguće) i reći obratite se DHLu koji će vam to odraditi za parsto kuna.


Ako već nešto kupuješ iz Kine znači da si to našao povoljno ili to nije dostupno za kupnju kod nas. Ako ta kupnja nije opravdala dodatne 4,50kn onda ti ta stvar niti ne treba. Uostalom, to što je netko odabrao slanje običnim untracked paketom pokazuje važnost tih pošiljaka. Meni je bitno da paket dobijem sigurno i brzo, svakog normalnog više ljuti ako mu paket stoji 2 dana u odredišnoj pošti nego ako mora platiti nekoliko kuna.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Daj pročitaj što sam gore napisao. Nijedan proizvod nema isti trošak za svakog kupca, ali se cijene postave istima, što znači da UVIJEK netko plaća za drugoga. Poštu manje košta dostava tog paketića meni u Zagrebu nego dostava dopisnice na neki otok, pa nećemo od bakice na Lastovu tražiti da plati 4.5 kuna za dostavu božićne čestitke od unuka.

Pošta je komunalno, a ne profitno poduzeće. Prošle godine su imali 40 milijuna dobiti, što znači da čak ni nemaju realnu potrebu za tom naplatom. A i da imaju, naplata tog nameta protupropisna, znači čak i da se ja s time intimmo slažem oni to ne smiju napraviti. Čuo si za poštivanje propisa?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
jozef kaže...

Nije stvar niti u subvencijama od strane kineske vlade. Međunarodni poštanski promet se naplaćuje po načelu pariteta.

I to je bio jedan od razloga zašto je Trump htio da SAD izađu iz UPU, što je dovelo do novih smjernica.

https://time.com/5687134/trump-universal-postal-union-deal/

Moguće su nove promjene kroz koju godinu...

16 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Ja sam morao susjedu davati po 10-20-30-40 Kn kako bi on davao poštaru pri preuzimanju mojih paketa, u nekoliko navrat sam i poštaru davao unaprijed. I nikako nisam mogao imati evidenciju koliko je dano, koliko potrošeno i koliko je ostalo, mogli su me muljati na sve strane. Susjed star senilan, poštara baš briga, a meni nikog doma da preuzima pa ni onaj jedan dan kad pošta radi dulje (đaba što radi dulje kad je i to dulje unutar mog radnog vremena). Nismo svi iz gradova pa da nam poštanski uredi rade do 7-8-9 navečer.

Najbolje platiš poštaru dostavu kaljenog stakla 4.5 Kn, a on ga ugurao u sandučić (i izlomio) iako je označeno kao lomljivo.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Old Iggy kaže...
jozef kaže...

Nije stvar niti u subvencijama od strane kineske vlade. Međunarodni poštanski promet se naplaćuje po načelu pariteta.

I to je bio jedan od razloga zašto je Trump htio da SAD izađu iz UPU, što je dovelo do novih smjernica.

https://time.com/5687134/trump-universal-postal-union-deal/

Moguće su nove promjene kroz koju godinu...

 Gdje si postare Mirko? I da, upravu si jer ce slijedece godine posta uvesti ponovo 4,5 kune. Jer im nove smjernice postanske unije to dozvoljavaju. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Zar je tako teško pročitati članak? Neće biti nikakvih 4.5 za uručivanje, nego će svaka država moći ispostaviti cjenik svoje dostave, po kojem će polazišna pošta njima plaćati, što znači da ako HP stavi 4.5 kn (što ne vjerujem, bit će manje) sva dostava će u startu toliko više koštati, pa ćeš kod plaćanja na stranici odmah vidjeti i platiti, a ne kao do sada igrati lutriju i nadati se da nisu poslali kao 'small packet'. Pošiljatelji će također imati jasnu sliku troškova, jer do sada nisu znali da postoji zemlja Dembelija gdje se to dodatno naplaćuje, pa neće biti nesporazuma.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2019 13:33 (Visak).
7 godina
protjeran
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Visak kaže...
Zar je tako teško pročitati članak? Neće biti nikakvih 4.5 za uručivanje, nego će svaka država moći ispostaviti cjenik svoje dostave, po kojem će polazišna pošta njima plaćati, što znači da ako HP stavi 4.5 kn (što ne vjerujem, bit će manje) sva dostava će u startu toliko više koštati, pa ćeš kod plaćanja na stranici odmah vidjeti i platiti, a ne kao do sada igrati lutriju i nadati se da nisu poslali kao 'small packet'. Pošiljatelji će također imati jasnu sliku troškova, jer do sada nisu znali da postoji zemlja Dembelija gdje se to dodatno naplaćuje, pa neće biti nesporazuma.

 Razumjem to. Ali kazem samo da se pokusati vratiti te 4,5 kune.

 

16 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
O_O_O kaže...

 Razumjem to. Ali kazem samo da se pokusati vratiti te 4,5 kune.

 

Bilo bi dobro da vrate, umjesto da pošta za sve digne cijene (kako rade i druge pošte, no problem je što to uništava lokalnu retailer stranu).

Makar, ima naznaka da će Kina izaći iz Cat-3 zemlje prema UPU, što bi moglo poskupiti dostavu pošiljaka iz Kine i povećati dio zarade poštama globalno.

6 godina
protjeran
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
jozef kaže...

HP može:
a) naplaćivati primatelju što je u ovom slučaju najpoštenije.

b) tražiti subvencije što ćemo onda plaćati svi pa i neka bakica s malom mirovinom koja nije nikad ni čula za online kupovinu.

c) uvesti neku nepoštenu praksu (zadržavanje paketa uz ležarinu) što će nas koštati više i a pakete ćemo čekati dulje.
d) sasvim odustati od dostave paketa iz Kine (nisam siguran da je to moguće) i reći obratite se DHLu koji će vam to odraditi za parsto kuna.

 Ili:

e) prekopirati model poslovanje od neke druge EU zemlje, Slovenije, Austrije, Mađarske, Njemačke itd...

Znači, treba vidjeti da li te zemlje naplaćuju male pakate, ako ne naplaćuju onda postoji način kako njihove državne pošte funkcioniraju i kako pokrivaju svoje troškove.

Ne znam čemu izmišljanje tople vode? Nismo mi jedina država u kojoj ljudi naručuju iz Kine pa je to sad odjednom problem za poštu.

 

Ako ima para da RH vlada svake godine kupi limuzine za 100 milijuna kuna, ako ima para da se finanacira 3547 braniteljskih udruga, ako ima para da se svaki dan

podigne spomenik tuđmanu, ako ima para da se direktori Pošte smjenjuju svako malo da bi im se isplatila otpremnina: https://www.telegram.hr/politika-kriminal/otkrili-smo-da-je-ovaj-gospodin-iz-hdz-a-novi-direktor-u-hrvatskoj-posti-sto-ne-bi-bila-neka-vijest-da-tamo-vec-nije-dobio-otkaz-i-otpremninu/

...onda nek i nađu pare za funkcioniranje firme koja je u vlasništvu Republike Hrvatske.

 

Najmanji su problem usrani paketi s ebaya u jednoj informatički nepismenoj državi gdje zapravo mali broj ljudi išta i naručuje iz Kine jer su pola države ionako umirovljenici.

Ako druge EU zemlje koje primaju 300x više paketa iz Kine mogu riješiti ovaj problem onda šta ovi naši imaju filozofirat?

Problem je samo što s račune pošte curi ko kroz sito dok se namire ovi lopovi na vrhu, i oni će sutra pričati kako se moraju uvodit nameti.

 

P.S. Ne treba zaboravit ni to da je Pošta osnivač i jedan od vlasnika HPB banke i ima hrpu dionica:

https://www.hpb.hr/o-nama/osnovne-informacije

Dakle, para se ima i ne treba im davati ni 5 lipa za paket, a ne 4.5 kn.

 

 

 

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2019 14:31 (zalman1).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Zašto bi pošta dizala cijene kad je imala 40 milijuna dobiti prošle godine?

Svako selo ima poštu koja zjapi prazna, a u njoj dvije babe vrte palčeve. Taj prazan hod je veći trošak od dostave.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
zalman1 kaže...

 Ili:

e) prekopirati model poslovanje od neke druge EU zemlje, Slovenije, Austrije, Mađarske, Njemačke itd...


 

No one najčešće dižu cijene. Što je pitanje koliko je "pošteno".

No možda i UPU promijeni način poslovanja Kine pa se tu nešto promijeni, samo je pitanje koliko to mogu.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice