Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

poruka: 229
|
čitano: 41.343
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket
16 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Očito im to nije bitno.

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Nego hocemo li stogod poduzeti? Neki grupni spam mailova?  

Dafaq toliko toga narucujem jos da i njima placam + sto moram doci do postanskog ureda i cekati u redu a shipping free ili je koji dolar...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
saljimo mailove njima,hakomu svima, narucujte jeftine pakete od 1 dolar pa ih odbijajte, dodite platit dajte sve po 1 lipu itd....bilo kaj
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
dado16 kaže...
saljimo mailove njima,hakomu svima, narucujte jeftine pakete od 1 dolar pa ih odbijajte, dodite platit dajte sve po 1 lipu itd....bilo kaj

 samo čete bezveze zezat nutra radnike. Nisu oni smislili pravila, ovi koju su smilili pravila boli njih ... kako ćeš ti platiti i kolko ćeš mejlova poslat

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
8 godina
odjavljen
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Mene je poštar još u ponedjeljak obavijestio o tome.

 

I sve bi bilo ok da ne čekam barem 10 paketa od kojih je pola faking small packet.

 

Ali neka, neka uzmu, ali to će im biti zadnje-radije ću platiti više Kinezu nego ovih uhljebima. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Gremlin144 kaže...
dado16 kaže...
saljimo mailove njima,hakomu svima, narucujte jeftine pakete od 1 dolar pa ih odbijajte, dodite platit dajte sve po 1 lipu itd....bilo kaj

 samo čete bezveze zezat nutra radnike. Nisu oni smislili pravila, ovi koju su smilili pravila boli njih ... kako ćeš ti platiti i kolko ćeš mejlova poslat

 Onda cemo biti ovce i ništa ne raditi kao i za sve ostalo u RH

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
moderator
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Solo761 kaže...
jaZey kaže...

To ti je vec dosta dugo tako, ocito nisi nista narucivao poslijednje vrijeme, nego, mozes i odbit platit pa sam podici posiljku u postanskom uredu

 

Ne može, od sada je preuzimao u pošti ili od poštara plaćaš 4.5kn. Nije dugo, obavijest je od prekjuče, do sada (tj. zadnjih nekoliko mjeseci) je bilo nešto nepisano da ako ti paket donese doma onda ti poštar naplati tu neku naknadu. Neki poštari su to radili, neki nisu, neki su radili pa prestali, no ovo sada je u svim slučajevima.

Tako je. Cjenik po kojem se naplaćuje i isporuka malog paketa u pošti na snazi je već više mjeseci (od početka godine? više se ne sjećam točno), ali ga se zaposlenici pošte možda nisu baš držali?

 

Oni koji su zadnjih mjeseci čitali FAQ o eBayu to već znaju: http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Ta obavijest od prekjučer je samo informativnog karaktera - ne govori da će se tek sad početi naplaćivati preuzimanje u poštanskom uredu, nego govori da se to dosad već i trebalo naplaćivati.

 

###

 

Znači, sad se diže panika za nešto što je na snazi već mjesecima (samo deklarativno?), samo se nije dosljedno sprovodilo.

 

###

 

Veći je problem tu možda to što se čini da su prodavači počeli sve ćešće slati pošiljke kao "male pakete" pa se stoga povećava broj naplata pa raste negodovanje kupaca. Kupac prilikom kupnje treba jako obratiti pažnju na način dostave - ako ne piše "small package" nego samo tipa "free", onda bi trebao pitati prodavača zašto je poslao pošiljku kao small package, a to nije naveo.

 

Kupac bi također mogao malo promijeniti svoje navike - umjesto da naručuje pet pošiljki od po dolar-dva, mogao bi naručiti jednu pošiljku sa svim proizvodima koji ga interesiraju, od jednog prodavača. Time ne samo da mu tih 4,5 kune neće izgledati tako strašno u odnosu na cijenu pojedinačne pošiljke, nego će manje opterećivati poštanski promet i štediti ambalažu. Loše navike treba mijenjati - kad se već naručuje s drugoga kraja svijeta, onda od tog jednog prodavača je uputno naručiti što više proizvoda koje se planiralo - uštedjet će se muka svima u lancu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2016 12:31 (mbaksa).
14 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
dado16 kaže...
Gremlin144 kaže...
dado16 kaže...
saljimo mailove njima,hakomu svima, narucujte jeftine pakete od 1 dolar pa ih odbijajte, dodite platit dajte sve po 1 lipu itd....bilo kaj

 samo čete bezveze zezat nutra radnike. Nisu oni smislili pravila, ovi koju su smilili pravila boli njih ... kako ćeš ti platiti i kolko ćeš mejlova poslat

 Onda cemo biti ovce i ništa ne raditi kao i za sve ostalo u RH

 otpor je uzaludan

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
9 godina
odjavljen
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Tu pola ljudi opće ne doživljava da se naplaćuju samo oni na kojima piše "SMALL PACKET". I meni su ovaj tjedan došla dva small packeta i poštarica je samo ostavila. Prije je jedanput tražila naplatu, al je odustala očito. Al ko zna, možda će sad imat evidenciju, neko spominje bar kodove, pa će svi morat plaćat.
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Nego, di piše to npr na ebayu da seller šalje kao small packet. Ja vidim samo free shipping i di se nalazi. Može neko screenshot nabacit?

OT kad će jebeni edit ubacit u mobile verziju, ovak bezveze dva posta pišem
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
kbenzema kaže...
Nego, di piše to npr na ebayu da seller šalje kao small packet. Ja vidim samo free shipping i di se nalazi. Može neko screenshot nabacit?

Evo primjer. Ja sam naručio isti takav, ali od drugog prodavača, koji je za Shipping napisao "FREE Economy Int'l Shipping ", ali mi je svejedno poslao kao "small package" i morao sam platiti 4,5 kuna.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
kbenzema kaže...
Nego, di piše to npr na ebayu da seller šalje kao small packet. Ja vidim samo free shipping i di se nalazi. Može neko screenshot nabacit?

OT kad će jebeni edit ubacit u mobile verziju, ovak bezveze dva posta pišem

 

16 godina
neaktivan
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Prekjuče, 3.5. došla rezervna baterija za mobitel iz Engleske za kolegu. Samo ubacili u poštanski sandučić. Danas mi došao neki adapter i naplatili 4,50 kune i dobio potvrdu da se radi o poštarini. Šta je ovo?

Šta roda donese, to vrana odnese.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2016 21:49 (Jura iz druge galaksije).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
mbaksa kaže...
kbenzema kaže...
Nego, di piše to npr na ebayu da seller šalje kao small packet. Ja vidim samo free shipping i di se nalazi. Može neko screenshot nabacit?

Evo primjer. Ja sam naručio isti takav, ali od drugog prodavača, koji je za Shipping napisao "FREE Economy Int'l Shipping ", ali mi je svejedno poslao kao "small package" i morao sam platiti 4,5 kuna.

 Što je najgore skuplji shipping je dobar jer item vrlo brzo pređe distancu od npr amerike i kine pa do hrvatske a onda kad dođe u hrvatsku poštu zaglavi tjedan dana. I onda još očekuju 4,5 kune

10 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

E ajmo se svi na pred Branimirovu polit benzinom, posut poštanskim markicama i zapalit 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

presmješno mi je to, taman sam narucio vecu kolicinu paketica gdje je najveci iznos 1 dolar a najmanji 0,54, i prije dva dana stigao mi paket na koji sam platio 150 kn pdva, i postar dodje i kaze treba jos 60 kn to je kao nesta novo,ja dam a on meni nista nit papir nit racun koji pokriva tih naplacenih 60 kn, još ne samo to vec sad kad svaki paket iznad 160 kn mislim, nejde vise na carinu nego na carinsko odjeljenje pošte, monopol za posrat

 

trebamo pretrpat pitanjima o zakonitosti ovog hakom, valjda ce se nesto dogodi... https://www.hakom.hr/default.aspx?id=7621

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2016 22:28 (golatificon).
 
2 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
golatificon kaže...

presmješno mi je to, taman sam narucio vecu kolicinu paketica gdje je najveci iznos 1 dolar a najmanji 0,54, i prije dva dana stigao mi paket na koji sam platio 150 kn pdva, i postar dodje i kaze treba jos 60 kn to je kao nesta novo,ja dam a on meni nista nit papir nit racun koji pokriva tih naplacenih 60 kn,

Zanimljivo... Kolega na temi o eBayu se također žalio o velikim troškovima dostave ocarinjenog paketa (55 kuna u njegovom slučaju). Očito su digli neke troškove. Ili odlučili naplaćivati ležarinu (za koju su zapravo sami odgovorni) ili tako nešto?

 

golatificon kaže...

nejde vise na carinu nego na carinsko odjeljenje pošte, monopol za posrat

Tako je i oduvijek bilo. Pogledaj si što ti piše na starijim pozivima za carinjenje, u gonjem lijevom kutu. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Ja sam poštaru rekao kako je to moguće, kada nema nikakvog dopisa niti informacije niti cjenika, a pošta je dio SVJETSKE POŠTANSKE KONVENCIJE SA ZAVRŠNIM PROTOKOLOM

 

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/medunarodni/2011_02_1_3.html

 

I treba se žaliti Hakomu, pogotovo jer nema računa na usluge!

 

16 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Ako mi naplačuju, moraju izdati fiskalni račun. Znamo kome ih treba "ocinkati". Ajmo.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Ma boli me kita, nema boga da im plaćam to.

Ja sam naručio i Kinez mi je platio poštarinu. Dat ću poštaru njegov mail pa nek se jebe s njim, meni nekad preda ono što sam platio.

 

A njemu ak se ne sviđa može popit govno jer, ako je vjerovati vama u temi, njihov zakon se kosi nekom višem zakonu.
Misle krasti i od nas koji pokušavamo uštediti naručivanjem izvana. E neš kolega.

 

Da mi je pičkin dim dati 100 kuna za Nillkin staklo, ne bih ga naručivao od Kineza i čekao tri tjedna pa da mi onda još oni to dodatno naplate ili mi recimo ne predaju paket.

Oćeš, oćeš, kako nećeš.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Super, kupit 2 kondezatora sa ebaya za 7 kn i onda još platit 5 kuna uhljebarinu. Stoka.
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
191x7 kaže...

Ako mi naplačuju, moraju izdati fiskalni račun. Znamo kome ih treba "ocinkati". Ajmo.

 Fiskalizacija ne obuhvaća sve račune.

Swedish latin super funk.
11 godina
online
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
jobi123 kaže...

Ja sam poštaru rekao kako je to moguće, kada nema nikakvog dopisa niti informacije niti cjenika, a pošta je dio SVJETSKE POŠTANSKE KONVENCIJE SA ZAVRŠNIM PROTOKOLOM

 

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/medunarodni/2011_02_1_3.html

 

I treba se žaliti Hakomu, pogotovo jer nema računa na usluge!

 

 da nije problem u ovom dijelu te poštanske konvencije

 

6. Ako se za dolje spomenute usluge naplaćuju posebne poštarine u unutarnjem prometu, imenovani operatori imaju ovlast naplatiti iste poštarine za međunarodne pošiljke, u skladu s uvjetima opisanima u Pravilnicima:

6.1 dostava malih paketa mase iznad 500 grama;

...

6.8 skladištenje pismovnih pošiljaka mase iznad 500 grama, kao i paketa;

6.9 dostava paketa, na osnovi obavijesti o prispijeću pošiljke

 

 

ima tih usluga koje mogu naplatiti više, pa recimo imaju pravo naplatiti i za "pošiljke predane izvan redovnog radnog vremena šaltera"

baš zanimljivo, jel to znači da ho-chi-minh meni pošalje paketić svjetlećih kondoma, ali ih preda u poštu u pekingu izvan radnog vremena i onda to ovi naplate meni ili je to ako kineska pošta našoj pošti paket dostavi izvan redovnog radnog vremena, pa opet ja nahebem 

8 godina
neaktivan
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Jesu li paketi ispod 160kn još uvijek sigurni od carine?

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
GNU+Linux kaže...

Jesu li paketi ispod 160kn još uvijek sigurni od carine?

Paketi ispod 150€ su oslobođeni od carine, a ispod 160kn su oslobođeni carine i PDV-a.

Swedish latin super funk.
16 godina
moderator
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
jobi123 kaže...

Ja sam poštaru rekao kako je to moguće, kada nema nikakvog dopisa niti informacije niti cjenika,

Imaš uručenje malog paketa na cjeniku već pola godine ili koliko već. Do tada je u cjeniku bila dostava malog paketa, pa se eto predomislili.

 

jobi123 kaže...

a pošta je dio SVJETSKE POŠTANSKE KONVENCIJE SA ZAVRŠNIM PROTOKOLOM

Možeš navesti koje konkretno članke HP krši?

 

chutac kaže...

Ma boli me kita, nema boga da im plaćam to.

Ja sam naručio i Kinez mi je platio poštarinu.

Kinez je platio poštarinu za "mali paket". U tom je problem. Znači, on je platio manje, kako bi tebi naša pošta mogla zaračunati tih 4,5 kuna. Da ti nije slao kao mali paket, onda bi on trebao platiti više, pa bi onda tebi zaračunao veću cijenu proizvoda. Kužiš u čem je stvar? Samo je pitanje s koje strane vage će se ta razlika za mali paket platiti.

 

I pazi sad caku - da ti nije slao kao mali paket, cijena njegovog proizvoda bi trebala biti viša, pa ne bi kupio od njega, nego od nekog drugog (koji isto možebitno šalje kao mali paket). Razmisli malo o tome. Oni se bore za svaku lipu, i ti gledaš na svaku lipu kod plaćanja. E, ta svaka lipa evidentno te u konačnici košta skrivenog troška.

 

chutac kaže...

A njemu ak se ne sviđa može popit govno jer, ako je vjerovati vama u temi, njihov zakon se kosi nekom višem zakonu.

Nitko dosad nije naveo s kojim bi se konkretno zakonom to kosilo. Možda se i kosi, ali onda treba reći s kojim točno člankom kojeg zakona. A ne bezveze sipati nepotkrijepljene tvrdnje.

 

chutac kaže...

Da mi je pičkin dim dati 100 kuna za Nillkin staklo, ne bih ga naručivao od Kineza i čekao tri tjedna pa da mi onda još oni to dodatno naplate ili mi recimo ne predaju paket.

Oćeš, oćeš, kako nećeš.

Možeš kontaktirati prodavača prije kupnje i pitati ga kako ti namjerava poslati paket, odnosno provjeriti da ti ga ne namjerava poslati kao "small package". Pa se onda dogovorite.

 

Pazi - jedini razlog zbog kojeg ti pošta išta dodatno može naplatiti je taj što je prodavač poslao paket kao "mali paket" te time uštedio sebi par lipa na poštarini.

 

mce64 kaže...
Super, kupit 2 kondezatora sa ebaya za 7 kn i onda još platit 5 kuna uhljebarinu. Stoka.

Kao kod kolege iznad - prodavač pokušavao uštediti koju lipu na poštarini pa to prevalio preko tvojih leđa. Da je prodavač poslao bilo kojom drugom uslugom osim malog paketa, ti ne bi morao platiti ništa. Prodavač ti je "sredio" tih dodatnih 4,5 kuna troška. I sve više ih to radi.

 

Najsmiješnije u čitavoj priči je što se ljudi bune za tih 4,5 kune za dostavu paketa s drugog kraja svijeta! Možeš za taj iznos unutar Hrvatske uopće poslati razglednicu?

 

###

 

Glavni problem u svemu ovome je taj "skriveni trošak". Znači, nekorektnost prodavača koji ne navede da šalje kao "small package". Možda ni ne zna da to kupcu može donijeti troškove - u takvim slučajevima treba prodavača inforrmirati.

14 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Cijena prozivoda u konačnici ispadne jednaka. Bilo da prodavači šalju "mali paket" za 0.99$i plaćaš ovdje 4,5kn ili da proizvođači šalju kao nešto drugo pa naplate 2$ item.

 

Kao da je bitno gdje i kome se plaća ako u konačnici ispadne jednako.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

bome platio jutros 4,5 kn za sestrin paketić, ona isto stalno nešto naručuje je*la kosti svoje 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Eto, to su nam stečajni upravitelji(HDZ+Most).

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Netko se bunio da ne izdaju račun. E, pa evo ga:

 
2 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice