Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

poruka: 229
|
čitano: 41.218
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
robimarko kaže...

To je ono što HAKOM kaže,a to je doslovno iskopirano iz objave HP-a.
Pa mislim tko drugi zatraži neku uslugu dostave nego pošiljatelj?

Evo što kaže Svjetska poštanska unija tj. UPU u Letter Post manualu iz 2016.godine
Article RL 106
Special charges
No delivery charge may be collected from the addressee in respect of small
packets weighing less than 500 grammes. Where domestic small packet items
weighing over 500 grammes are subject to a delivery charge, the same charge
may be collected in respect of incoming international small packets.

 

Znači prema tome mali paketi ispod 500 grama se ne smiju naplaćivati.
A mali paketi iznad 500 grama samo ako se mali paketi u domaćem prometu naplaćuju,a kod nas koliko znam mali paket kao usluga ne postoji

 

Treba upitati i Europsku službu za zaštitu potrošača i EU instititucije i pozvati se na taj članak!

Zaštita potrošača
Lokalni broj u vašoj državi članici EU-a **

* obračunava se standardna cijena nacionalnog poziva

Radnim danom od 9.00 do 18.00 sati po srednjoeuropskom vremenu

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2016 19:52 (jobi123).
9 godina
odjavljen
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Evo stigla dva mala paketa za koje na ebayu piše da su free shipping. Sad ću im lagano poslat poruku da vidim čemu krive informacije i priprijetit negativnim feedbackom. Pa da vidimo kaj vele

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
kbenzema kaže...

Evo stigla dva mala paketa za koje na ebayu piše da su free shipping. Sad ću im lagano poslat poruku da vidim čemu krive informacije i priprijetit negativnim feedbackom. Pa da vidimo kaj vele

Tehnički, oni nemaju nikakve vezes naplatom u RH i ne mogu utjecati na to. S njihove strane, nema naplate.

16 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
mbaksa kaže...
zbuzanic kaže...

Evo citat iz knjige:

PLAĆANJE POŠTANSKIH USLUGA "poštarine", prema cjeniku, u pravilu unaprijed (pošiljatelj) (osim dopunskih usluga koje zahtjeva primatelj ili npr. poste restante usluge i IBSR/CCRI). Dakle, plaća pošiljate osim ako nije drugačije dogovoreno, a nije. Mali paket spada u kategoriju obične pošiljke kao što je pismo, dopisnica, tiskanica i sekogram.

Tko je mjerodavan za to što je ili nije mali paket? Ti, tumačenjem knjige (koliko stare?), ili HP, odnosno zakoni i pravilnici? Naime, pošta kaže da je mali paket ovo:

Mali paket je adresirana međunarodna dolazna pismovna pošiljka mase do dva kilograma. Budući da je riječ o međunarodnoj dolaznoj usluzi koju zahtijeva pošiljatelj, otpremna poštanska uprava dužna je prilikom preuzimanja malog paketa označiti pošiljku oznakom „Petit paquet“ ili „Small packet“. Jedino se u tom slučaju naplaćuje uručenje malog paketa, a sukladno važećem Cjeniku poštanskih usluga u međunarodnom prometu.
Pri uručenju malog paketa na adresi poštar je primatelju dužan izdati potvrdu o naplati. Ako poštar to nije učinio, primatelj treba dostaviti svoje podatke kako bi se utvrdila i ispravila navedena nepravilnost.

Kaže u ovome tvome "u pravilu unaprijed". Kod malog paketa pošiljatelj poštarinu nije platio unaprijed - platio je samo dio poštarine. Što onda s tim?

 

zbuzanic kaže...

Dakle, to bi značilo da ako nam počnu slati jako puno pisama HP će početi naplaćivati dostavljanje istih. Logika? Nema.

Za pisma je plaćena puna poštarina, zar ne? Za mali paket nije.

 

 Ti si sad citirao poštu, tj. kao da si citirao ugovor banke kad sklapaš ugovor, a u ovom slučaju je pošta taj pravilnik naknadno postavila. tj. zanima me od kada su taj pasus stavili.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
16 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
zbuzanic kaže...

 

 Ti si sad citirao poštu, tj. kao da si citirao ugovor banke kad sklapaš ugovor, a u ovom slučaju je pošta taj pravilnik naknadno postavila. tj. zanima me od kada su taj pasus stavili.

Ta stavka je u cjeniku godinama (tj. bar 4 - 5 godina što sam zadnje tražio jer je ta priča o naplati već poprilično stara, samo se sad pojačala).

9 godina
odjavljen
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Old Iggy kaže...
kbenzema kaže...

Evo stigla dva mala paketa za koje na ebayu piše da su free shipping. Sad ću im lagano poslat poruku da vidim čemu krive informacije i priprijetit negativnim feedbackom. Pa da vidimo kaj vele

Tehnički, oni nemaju nikakve vezes naplatom u RH i ne mogu utjecati na to. S njihove strane, nema naplate.

Nemaju, ali znaju oni zakaj šalju ko small packet. A na ebayu piše free int'l shipping, pa me zanima čemu krive informacije. Pa da vidimo kaj budu rekli.

Pošiljke sad imaju naš bar kod tak da više nema provlačenja i ne plaćanja. 

16 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
kbenzema kaže...
Old Iggy kaže...

Tehnički, oni nemaju nikakve vezes naplatom u RH i ne mogu utjecati na to. S njihove strane, nema naplate.

Nemaju, ali znaju oni zakaj šalju ko small packet. A na ebayu piše free int'l shipping, pa me zanima čemu krive informacije. Pa da vidimo kaj budu rekli.

Pošiljke sad imaju naš bar kod tak da više nema provlačenja i ne plaćanja. 

Šalju na taj način jer ih ništa ne košta, plaća država jer je u velikom plusu (za razliku od ostalih zemalja koje su u minusu, osim HK i Singapura).

Te gubitke (vezane uz UPU terminal dues) su počele države rješavati na svakakve načine, samo je pitanje izlaze li ili ne iz okvira međunarodnih sporazuma.

15 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

rješenje za to je dođeš na poštu ujutro u 8 sa novčanicom od 1000 kuna i platiš 4,5 kuna račun

I inzisiraš da ti vrate 995,5 kuna, ako se pobune nazoveš 192 i nek policiji objašnjavaju da ne žele primiti novčanicu  ;)

 

Napraviš im to 3 puta i prestati će ti inzisitirati na naplati 4,5 kune.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2016 22:44 (Darky).
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Darky kaže...

Napraviš im to 3 puta i prestati će ti inzisitirati na naplati 4,5 kune.

 Napraviš to 3 puta i vratit će ti 995kn u kovanicama od 10 lipa.

Swedish latin super funk.
10 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Pred tri dana, zena doma, stara doma, postar zvoni na NAS portafon i veli kak ima paket za susedu kat iznad a nje nema doma i otvore mu vrata. Ja dolazim s posla kasnije i nadem u kaslicu cedulju 

 

Imam spremno nekih 150-200kn sve po 5 i 10 lipa al reko par dana prije da necu postara zajebavat da mi se ne bi jos vise paketa "zagubilo", ko ga jebe nije on kriv za 4 i pol kune, rijesavat cu se tog u posti.

 

Al sad ce ga fasovat!!

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
sirka666 kaže...
Darky kaže...

Napraviš im to 3 puta i prestati će ti inzisitirati na naplati 4,5 kune.

 Napraviš to 3 puta i vratit će ti 995kn u kovanicama od 10 lipa.

 znaš li ti koliko je to kovanica od 10 lipa?

onda im ti pozoveš novinare da te pošta "vrijeđa i maltretira"

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2016 7:01 (Darky).
14 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Darky kaže...
sirka666 kaže...
Darky kaže...

Napraviš im to 3 puta i prestati će ti inzisitirati na naplati 4,5 kune.

 Napraviš to 3 puta i vratit će ti 995kn u kovanicama od 10 lipa.

 znaš li ti koliko je to kovanica od 10 lipa?

onda im ti pozoveš novinare da te pošta "vrijeđa i maltretira"

 Možemo ovako u krug koliko god želiš, nebitno koliko je to kovanica od 10 lipa, mogu ti vratiti i od 50, 1kn... i po čemu te pošta vrijeđa? Vraćaju ti novac jednako onako kako si ti njima dao novčanicu od 1000kn za račun od 5kn.

Swedish latin super funk.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
sirka666 kaže...
Darky kaže...
sirka666 kaže...
Darky kaže...

Napraviš im to 3 puta i prestati će ti inzisitirati na naplati 4,5 kune.

 Napraviš to 3 puta i vratit će ti 995kn u kovanicama od 10 lipa.

 znaš li ti koliko je to kovanica od 10 lipa?

onda im ti pozoveš novinare da te pošta "vrijeđa i maltretira"

 Možemo ovako u krug koliko god želiš, nebitno koliko je to kovanica od 10 lipa, mogu ti vratiti i od 50, 1kn... i po čemu te pošta vrijeđa? Vraćaju ti novac jednako onako kako si ti njima dao novčanicu od 1000kn za račun od 5kn.

 Pa ljudi, odkud vam novčanica od 1000kn? Ne znam kako drugima, ali to je za mene mislena (nestvarna, apstraktna) imenica.

Šta roda donese, to vrana odnese.
15 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Jura iz druge galaksije kaže...
sirka666 kaže...
Darky kaže...
sirka666 kaže...
Darky kaže...

Napraviš im to 3 puta i prestati će ti inzisitirati na naplati 4,5 kune.

 Napraviš to 3 puta i vratit će ti 995kn u kovanicama od 10 lipa.

 znaš li ti koliko je to kovanica od 10 lipa?

onda im ti pozoveš novinare da te pošta "vrijeđa i maltretira"

 Možemo ovako u krug koliko god želiš, nebitno koliko je to kovanica od 10 lipa, mogu ti vratiti i od 50, 1kn... i po čemu te pošta vrijeđa? Vraćaju ti novac jednako onako kako si ti njima dao novčanicu od 1000kn za račun od 5kn.

 Pa ljudi, odkud vam novčanica od 1000kn? Ne znam kako drugima, ali to je za mene mislena (nestvarna, apstraktna) imenica.

 Pa ako radiš imaš novcanicu od 1000????? Jedino ako si nezaposlen 

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
moderator
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Ekipa, dajte se malo korigirajte oko tih citata - obrišite višak iz njih.

16 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
dado16 kaže...

 Pa ljudi, odkud vam novčanica od 1000kn? Ne znam kako drugima, ali to je za mene mislena (nestvarna, apstraktna) imenica.

 Pa ako radiš imaš novcanicu od 1000????? Jedino ako si nezaposlen 

A zašto bi netko zaposlen imao tu novčanicu? Ja je nisam imao u rukama godinama.

15 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Old Iggy kaže...

A zašto bi netko zaposlen imao tu novčanicu? Ja je nisam imao u rukama godinama.

 Pa jer jednostavno odes u banku i zatrazis novcanicu od 1000...... ili na bankomatu stisnes 1000 pa se molis da izade jedna od 1000 :)......

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
neaktivan
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Meni su ovaj tjedan stigla dva paketa i nisam niš platio.

 

Kod oba ta oglasa je pisalo China Post Registered Air Mail.

Na jednom je pisalo da je free shipping a na drugom je bila izrazena cijena od $1.50.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Da naucite citat, nisi platio ako ne pise small packet. Dosla su i meni dva i jedan sam platio jedan ne, na ovom kojeg sam platio je fino pisalo small packet.

[ Xfire: slickman25 ] [ Steam: ryou229 ] [ Battle.net: exzzy#2808 ] [ EUNE:exzzy ][EUW:exzzy]
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Na jednom je pisalo, 100%

 

 

12 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

meni 4 kune uzme, sad u pon. Kad mi donese lovu sto sam prodao grafulju, svaki put papiric ostavi, uzet cu kameru i poslati HRT-u ili novoj. Pa nek se misle.

Svaki put mi ubaci u sanducic, nikad se nije popeo niti pozvonio. Kad stigne lova pozvoni, jer sam na 6 katu bez lifta, sad cu mobitel i kameru snimati sve.
I reci cu mu vrata su otvorena dođite, ako nebude, pitati cu razlog. I ide sve na vijesti i onda jos 4 kune da mu platim, za paket na kojem pise free shipping. A on meni ubacuje u sanducic, a di je moj shipping sto sam morao doci do poste?

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

sad se lako može stvoriti konkurencija koja naplačuje 2 kn za male pakete

Milorad Rakuljić Zelov PREVARANT!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Gremlin144 kaže...

sad se lako može stvoriti konkurencija koja naplačuje 2 kn za male pakete

 "lako"...

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

"...a kako?"

U početku teme je neko pisao o konkurenciji i da ona postoji, pa ne bih rekao. Ako dolazi nešto poštom iz inozemstva to ide direktno u ruke HP-a. Dakle nema izbora, nema konkurencije.

 

Postoje kurirske službe, DHL, Overseas i slični, ali to nije pošta, to je kurirska služba. Što se tiče regularnih pošiljaka nemam izbor i tu HP ima monopol.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Solo761 kaže...

"...a kako?"

U početku teme je neko pisao o konkurenciji i da ona postoji, pa ne bih rekao. Ako dolazi nešto poštom iz inozemstva to ide direktno u ruke HP-a. Dakle nema izbora, nema konkurencije.

 

Postoje kurirske službe, DHL, Overseas i slični, ali to nije pošta, to je kurirska služba. Što se tiče regularnih pošiljaka nemam izbor i tu HP ima monopol.

Kao i svaka druga takva pošta u svijetu. Zato pošiljke i mogu biti poslane tako jeftino i s niskim troškovima uvoza.

16 godina
moderator
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Old Iggy kaže...
Solo761 kaže...

"...a kako?"

U početku teme je neko pisao o konkurenciji i da ona postoji, pa ne bih rekao. Ako dolazi nešto poštom iz inozemstva to ide direktno u ruke HP-a. Dakle nema izbora, nema konkurencije.

 

Postoje kurirske službe, DHL, Overseas i slični, ali to nije pošta, to je kurirska služba. Što se tiče regularnih pošiljaka nemam izbor i tu HP ima monopol.

Kao i svaka druga takva pošta u svijetu. Zato pošiljke i mogu biti poslane tako jeftino i s niskim troškovima uvoza.

Ček, ček, pa zar nisu pošte monopolisti pa ako bi ih privatizirali slanje paketa na drugi kraj svijeta bi plaćali u lipama?  Isto kao sad kad/ako nam zdravstvo ode posve u privat, plaćat ćemo medicinske usluge upola jeftinije nego dosad? Jer, ono, konkurencija...

12 godina
neaktivan
offline
Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih

Evo, stigao mi je jos jedan paket i nisam platio 4 i pol kune. Na njemu stoji Small packet by air.

 

Znaci, posiljke koje se salju preporuceno sa tracking numberom ne podlijezu tome.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Gremlin144 kaže...

sad se lako može stvoriti konkurencija koja naplačuje 2 kn za male pakete

 

Pokušao je ući City ex sa pismovnim pošiljkama kao konkurencija HP-u i jedno kraće vrijeme je to funkcioniralo, ali problem je u što se dio trebao plaćat Hp-u od svake pošiljke ( nešto u tom stilu ) i naravno City je nabio velike dugove i preko noći su prestali sa pismovnim pošiljkama što je ugrozilo i paketnu distribuciju( koja je do tada uredno poslovala ). Sad su u stečaju ili pred stečajem( ne pratim više toliko ).

Naravno HP je zaštičen od strane države u pismovnim pošiljkama, sa raznim dodatnim nametima koje ostali moraju HP-u plaćat.

Jedino je ostao u pismovnim pošiljkama  Weber escal u vlasništu austrijske države, koji je opstao bar za sada zahvajujući svojim vlasnicima iako i oni generiraju gubitke ali s obzirom na vlasnike mogu si to ''priuštit'' ( ako se tak mogu izrazit ).

HP, u principu može radit što hoće na tržištu dok god država ne omogući i drugim ''igračima'' uvjete da se mogu natjecat po tržišnim uvjetima.

 

E da, City ex tuži državu( zbog monopola HP-a)  i koliko znam postupak jos traje....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2016 12:17 (kostolomac).
16 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
kostolomac kaže...

HP, u principu može radit što hoće na tržištu dok god država ne omogući i drugim ''igračima'' uvjete da se mogu natjecat po tržišnim uvjetima.

Problem je što ne možeš reći kako imaš "tržište" ako HP mora održavati i neprofitne elemente.

15 godina
offline
Re: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Old Iggy kaže...
kostolomac kaže...

HP, u principu može radit što hoće na tržištu dok god država ne omogući i drugim ''igračima'' uvjete da se mogu natjecat po tržišnim uvjetima.

Problem je što ne možeš reći kako imaš "tržište" ako HP mora održavati i neprofitne elemente.

 Slazem se, ali HP je dosta što se tiče njegovih poštanskih ureda diljem HR srozao troškove gdje spadaju ti neprofitni elementi, tipa ured u nekom mjestu sa  100 stanovnika ( karikiram broj ).

 U većini tih ureda su max pola radnog vremena otvoreni ( neki i manje ) ,  naspram kako je to bilo unazad nekoliko godina.

Naravno da taj ''hladni pogon'' košta, i da odlazi pun klinac love, dok npr Weber Escal tu imam minimalne troškove. ( s obzirom kako funkcioniraju ).

HP je isto bio ''čudan'' po meni jedno vrijeme se dostave bile svaki dan običnih pismovnih pošiljaka što je po meni bio apsurd, jer trebalo je pun kufer više ljudi imat  zaposlenih, da bi se opet vratili na stari sistem  koji je kud i kamo jeftiniji. ( parni i neparni dani ). Bar je tako kod nas u Međimurskoj županiji, vjerovatno i u ostalim.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice