Obama objavio rat piratima

poruka: 157
|
čitano: 18.337
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
RE: Obama objavio rat piratima
blackalbum kaže...

filmska i glazbena industrija idu pogrešnim trebali bi tužiti proizvođače hardvera i softvera koji omogućuju reprodukciju sadržaja skinutog s interneta

Jako si bistar. Dakle trebalo bi tuziti proizvodjaca serafcigera jer ti je neko s njim provalio u auto?

14 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Znači trebalo bi tužiti npr. Gom player jer preko njega mogu gledati piratske filmove?

Ili tužiti ATI jer uz pomoć njihovih grafičkih kartica mogu igrati piratske igre? (a što onda s originalima??)

Neznam šta da napišem :) xf:cerina14
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2010 14:40 (Cerina15).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Obama objavio rat piratima

Ako to nije ilegalno zasto T-com i Vip kupuju pjesme umjesto da skinu sa neta i stave ih na svoj server da ljudi skidaju na mobitele ili gdje vec?

 

Zato jer su pravne osobe i kao takve se moraju ponašati u skladu sa tržišnim pravilima i zakonima koji ih obvezuju. Na to je bio primoran i HTV, kada su prikazivali spotove sa MTV-a bez plaćanja autorskih prava.

 

Pogledaj news server od T-coma..sve puno mp3-ica, svi postaju "daj link" i nikom nista. Sve puno videa u dijelovima za skidanje..nikom nista..

 

Nema tog zakona koji će me spriječiti da podijelim neki video i audio sadržaj koji sam kupio sa nekom drugom osobom. Znači, ako sam kupio original film na kiosku i neki moj prijatelj ga želi vidjeti, ja ću mu ga iskopirati i ne zanima me što zakon govori o tome. Ne izvodim javno sadržaj sa tog DVD-a, ne prodajem ga, nego sam ga podijelio sa prijateljem. Sve što sam dosada skinuo od filmova i glazbe sa interneta nisam platio ni lipe, osim prometa kojega plaćam ISP provideru. Dakle, ne znam kako to pirati zarađuju na davanju sadržaja besplatno. Ovo bih prije zvao razmjenom sadržaja među korisnicima, nego piratstvom i "organiziranim kriminalom".

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2010 14:52 (the_tux).
 
5 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
the_tux kaže...

Ako to nije ilegalno zasto T-com i Vip kupuju pjesme umjesto da skinu sa neta i stave ih na svoj server da ljudi skidaju na mobitele ili gdje vec?

 

Zato jer su pravne osobe i kao takve se moraju ponašati u skladu sa tržišnim pravilima i zakonima koji ih obvezuju. Na to je bio primoran i HTV, kada su prikazivali spotove sa MTV-a bez plaćanja autorskih prava.

 

Pogledaj news server od T-coma..sve puno mp3-ica, svi postaju "daj link" i nikom nista. Sve puno videa u dijelovima za skidanje..nikom nista..

 

Nema tog zakona koji će me spriječiti da podijelim neki video i audio sadržaj koji sam kupio sa nekom drugom osobom. Znači, ako sam kupio original film na kiosku i neki moj prijatelj ga želi vidjeti, ja ću mu ga iskopirati i ne zanima me što zakon govori o tome. Ne izvodim javno sadržaj sa tog DVD-a, ne prodajem ga, nego sam ga podijelio sa prijateljem. Sve što sam dosada skinuo od filmova i glazbe sa interneta nisam platio ni lipe, osim prometa kojega plaćam ISP provideru. Dakle, ne znam kako to pirati zarađuju na davanju sadržaja besplatno. Ovo bih prije zvao razmjenom sadržaja među korisnicima, nego piratstvom i "organiziranim kriminalom".

Ne pricam ja ovdje o tome sto ces ti napravit i sto smijes napravit. Kazem samo da sve to sta se radi sa nase strane nije legalno. Nista drugo.

 

Ne solim ja tebi pamet tu "nemoj to raditi nije to lijepo"..briga me tvoj problem. A to da nema tog zakona koji ce te natjerat da to ne radis..ima, ima ne brini..samo ne kod nas.

 

Kakve to veze ima sto su pravne osobe? Sami govorite da to nije krada i da gamad ima ionako previse para..neka onda i oni tako rade. Ionako su u Hrvatskoj gdje se ne pazi na to sta ne?

 

Fino ti pise da je presnimavanje samo dozvoljeno kao osobni backup. Svaka daljnja distribucija nije dozvoljenja ( u to spada i tvoj frend i njegova tetka ).

Po tebi onda ako imam 1.000.000 frendova na face-u mogu i njima dati jel? I to je super legalno?

 

To se samo tako naziva "piratstvo" jer je stara rijec iz vremena kad se presnimavalo i prodavalo. Sad je to skoro izumrlo pojavom flat interneta i velikoj dostupnosti sadrzaja.

Oni govore o razmjeni sada, ali nazivaju to piratstvom.

 

"Organizirani kriminal" u ovom slucaju je ocito organizirana razmjena sadrzaja. Skupi se 20 osoba, rade na recimo Piratbay-u i omogucuju ljudima da si skinu sto god zele.

 

Pogledaj kuda to sve vodi..imas ducan sa filmovima..netko kupi 1 film ( ili skine ) i da svim svojim prijateljima u gradu kopije..sta se desava? Zatvara se nakon nekog vremena.

Naravno ovo je primjer koji ce se razvuci na 1-2-3 godine, ali na kraju ce se to desiti.

Nema skoro ni jednog drugog poslovnog primjera gdje se ovo moze dogoditi. Tenesice morate kupit..auto morate kupit..mobitel morate kupit..komp djelove morate kupit..itd..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Caviar kaže...
Fino ti pise da je presnimavanje samo dozvoljeno kao osobni backup. Svaka daljnja distribucija nije dozvoljenja ( u to spada i tvoj frend i njegova tetka ).

Po tebi onda ako imam 1.000.000 frendova na face-u mogu i njima dati jel? I to je super legalno?

 

To se samo tako naziva "piratstvo" jer je stara rijec iz vremena kad se presnimavalo i prodavalo. Sad je to skoro izumrlo pojavom flat interneta i velikoj dostupnosti sadrzaja.

Oni govore o razmjeni sada, ali nazivaju to piratstvom.

 

"Organizirani kriminal" u ovom slucaju je ocito organizirana razmjena sadrzaja. Skupi se 20 osoba, rade na recimo Piratbay-u i omogucuju ljudima da si skinu sto god zele.

Španjolski sud se ne slaže s tobom: http://www.bug.hr/vijesti/dijeljenje-datoteka-posudivanje-knjiga/102482.aspx

16 godina
protjeran
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Caviar kaže...
Fino ti pise da je presnimavanje samo dozvoljeno kao osobni backup. Svaka daljnja distribucija nije dozvoljenja ( u to spada i tvoj frend i njegova tetka ).
Po tebi onda ako imam 1.000.000 frendova na face-u mogu i njima dati jel? I to je super legalno?
To se samo tako naziva "piratstvo" jer je stara rijec iz vremena kad se presnimavalo i prodavalo. Sad je to skoro izumrlo pojavom flat interneta i velikoj dostupnosti sadrzaja.
Oni govore o razmjeni sada, ali nazivaju to piratstvom.
"Organizirani kriminal" u ovom slucaju je ocito organizirana razmjena sadrzaja. Skupi se 20 osoba, rade na recimo Piratbay-u i omogucuju ljudima da si skinu sto god zele.
Pogledaj kuda to sve vodi..imas ducan sa filmovima..netko kupi 1 film ( ili skine ) i da svim svojim prijateljima u gradu kopije..sta se desava? Zatvara se nakon nekog vremena.
Naravno ovo je primjer koji ce se razvuci na 1-2-3 godine, ali na kraju ce se to desiti.
Nema skoro ni jednog drugog poslovnog primjera gdje se ovo moze dogoditi. Tenesice morate kupit..auto morate kupit..mobitel morate kupit..komp djelove morate kupit..itd..
Nemam toliko prijatelja da bi moje dijeljenje sadržaja ugrozilo filmsku ili glazbenu industriju. Niti po teoriji kaosa i leptirovog zamahaja krilima, jer bi odavno propali da je to istina kako ih torrenti ugrožavaju.
Piratstvo i dijeljenje sadržaja nije isto. Piratstvo je kopiranje sadržaja zaštićenih autorskim pravima u svrhu stjecanja profita na tuđi račun što nije jednako dobrovoljnom dijeljenju sadržaja.
Dođem u videoteku, posudim film i iskopiram ga, ako smatram da nešto valja i da je po mome ukusu. Na primjer neki filmski klasici. Neću valjda skakati svaki put u videoteku, ako mi se prohtije pogledati isti film više puta. Ukoliko vidim takav film slučajno na polici Konzuma, onda ga i kupim.
Ljudi si međusobno dijele sadržaj, bilo da su si kupili original i iskopirali ga ili skinuli negdje sa Interneta. Nema tog zakona koji će sprijećiti korisnike da dijele sadržaj sa drugim korisnicima.

 

Piratebay ne drži sadržaje na svojim serverima. To što filmska i glazbena industrija radi smeće i reciklira postojeće ideje je njihov problem.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
the_tux kaže...
Nemam toliko prijatelja da bi moje dijeljenje sadržaja ugrozilo filmsku ili glazbenu industriju. Niti po teoriji kaosa i leptirovog zamahaja krilima, jer bi odavno propali da je to istina kako ih torrenti ugrožavaju.
Piratstvo i dijeljenje sadržaja nije isto. Piratstvo je kopiranje sadržaja zaštićenih autorskim pravima u svrhu stjecanja profita na tuđi račun što nije jednako dobrovoljnom dijeljenju sadržaja.
Dođem u videoteku, posudim film i iskopiram ga, ako smatram da nešto valja i da je po mome ukusu. Na primjer neki filmski klasici. Neću valjda skakati svaki put u videoteku, ako mi se prohtije pogledati isti film više puta. Ukoliko vidim takav film slučajno na polici Konzuma, onda ga i kupim.
Ljudi si međusobno dijele sadržaj, bilo da su si kupili original i iskopirali ga ili skinuli negdje sa Interneta. Nema tog zakona koji će sprijećiti korisnike da dijele sadržaj sa drugim korisnicima.

 

Piratebay ne drži sadržaje na svojim serverima. To što filmska i glazbena industrija radi smeće i reciklira postojeće ideje je njihov problem.

Pa naravno da nemas toliko prijatelja..nisam ni mislio samo 1 osobu..

 

Fino sam napisao da koriste taj naziv za to..nisam rekao da je isto..isto je u smislu da se dijeli zasticeni sadrzaj, a kako se i tu uvrstavaju materijali presnimljeni na medije opet je ilegalna stvar.

 

Ti meni sad objasnjavas sa primjerom videoteke jednu logicnu stvar koju bi svatko napravio jer nije lud da daje 50-100-150 kn za film koji ce mozda htjeti opet pogledati za par mjeseci.

Ali opet se krsi zakon sa tim presniljenim filmom iz videoteke (znam da te nitko nece uhvatit, znam da nisi lud da ga kupis i znam da ces ga davati dalje prijateljima..ne kazem da neces ).

Ako pise na filmu da je kopiranje zabranjeno onda valjda postoji zakon o tome. Nece nitko napisati tako nesto, a da ne postoji zakon za to. Mislis da je netko bezveze stavio FBI logo na pocetku filmova tako da bi se ljudi uplasili?

 

A vidjet ces da ima zakona..kad tad ce doci i ovdje. To je mislila sigurno i ona zena iz US, pa su je ovi iz RIAA tuzili i dobili tuzbu.

Kod nas je problem sto nitko iz drzave ne vidi koliko para gube na tome, pa ni ne rade nista po tom pitanju.

 

A to sa Piratebay-om ne isto malo klimavo.. Nisam nikog ubio, ali sam mu pomogao da to napravi..

 

@mirko935

To ovisi od suca do suca.. Drugi bi ih mozda optuzio.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2010 17:51 (Caviar).
16 godina
protjeran
offline
Obama objavio rat piratima

 

A vidjet ces da ima zakona..kad tad ce doci i ovdje. To je mislila sigurno i ona zena iz US, pa su je ovi iz RIAA tuzili i dobili tuzbu.

Kod nas je problem sto nitko iz drzave ne vidi koliko para gube na tome, pa ni ne rade nista po tom pitanju.

 

Lako je trenirati strogoću na običnim, malim ljudima. Kada bi se dosljedno provodio zakon, onda bi mogli osuditi najmanje milijun ljudi (bezveze lupam brojku) koji međusobno razmjenjuju video i audio sadržaj. Usput, kod nas postoje zakoni koji se tiču autorskih prava, osim ako pod uvađanje novih zakona misliš da bi se trebale uvesti Veliki Brat kontrole nad ljudima i nadzorom njihovog prometa, koje je mislio uvesti onaj iskompleksirani patuljak u Francuskoj.

 

Naša država gubi pare na puno važnijim pitanjima (ionako mi nemamo razvijenu softversku i filmsku industriju, niti država ne daje neke pogodnosti i poticaje za softver developere, mogli bi pitati Croteam, da li su dobili ikakve pogodnosti u startupu) nego pitanje autorskih prava koja su riješena ZAMP-irskim reketarenjem poduzetnika.

 

Mislis da je netko bezveze stavio FBI logo na pocetku filmova tako da bi se ljudi uplasili?

 

Neka plaše malu djecu sa time.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2010 18:31 (the_tux).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Caviar kaže...
@mirko935

To ovisi od suca do suca.. Drugi bi ih mozda optuzio.

Ako jedan nije, neki sljedeći će slijedit njegov primjer i tako će postat ustaljena praksa ne kažnjavati radi toga. Eto ti gnjeva u filmskoj industriji Smijeh

14 godina
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Mirko935 kaže...
Caviar kaže...
@mirko935

To ovisi od suca do suca.. Drugi bi ih mozda optuzio.

Ako jedan nije, neki sljedeći će slijedit njegov primjer i tako će postat ustaljena praksa ne kažnjavati radi toga. Eto ti gnjeva u filmskoj industrijiSmijeh

 To im je za What dreams may come (1998.), Get Carter (2000.), House on the hounted hill (1999.) i slične besmislene poluproizvode kojima su mi godinama izbijali novac iz džepa.

Alfa Romeo is latin for: Yes I will, but only because of your special car. Audis are mainly built for German cement salesmen.
15 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Ne znam da li je mister Obama svjestan da ce ova borba biti dugotrajnija i vise ce ga kostati od "on going" izleta u Afganistanu :)

"I do not like this word "bomb." It is not a bomb. It is a device that is exploding." - Jacques le Blanc, French ambassador on nuclear weapons
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2010 23:05 (PureEntity).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Osobno da imam dovoljno para kupio bih svaku igru i glazbeni CD koji me zanima, bez razmišljanja. E sada, pošto nemam toliku plaću da li to znači da se ne bih trebao igrati uopće? Ili to znači da bih trebao kupiti jednu-dvije igre godišnje i igrati ih cijele godine kao debil? Trebao bih kupiti dva CD-a godišnje i slušati ih u auto cijele godine da poludim od muke?

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2010 1:18 (the economist).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
the economist kaže...

Osobno da imam dovoljno para kupio bih svaku igru i glazbeni CD koji me zanima, bez razmišljanja. E sada, pošto nemam toliku plaću da li to znači da se ne bih trebao igrati uopće? Ili to znači da bih trebao kupiti jednu-dvije igre godišnje i igrati ih cijele godine kao debil? Trebao bih kupiti dva CD-a godišnje i slušati ih u auto cijele godine da poludim od muke?

Ovisi koga pitaš. Ako mene pitaš, ne. No mislim da se glazbena i igraća (ako se tako zove) industrija sa mnom ne slažu po tom pitanju. A naći ćeš i par dežurnih velikih anti-pirata ovdje koji se neće složit.

14 godina
offline
Obama objavio rat piratima

Ovi amerikanci bi samo u rat s nekim...Belji se

Kadir beneath Mo Moteh
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Obama objavio rat piratima
blacko kaže...

Ovi amerikanci bi samo u rat s nekim...Belji se

Još kad bi znali pobjeđivati, gdje bi im bio kraj.Smijeh

16 godina
offline
RE: Obama objavio rat piratima
the_tux kaže...
blacko kaže...

Ovi amerikanci bi samo u rat s nekim...Belji se

Još kad bi znali pobjeđivati, gdje bi im bio kraj.Smijeh

Nije poanta bila pobjedit u nekim ratovima u kojima su bili, nego kaj se ispod toga i u sjeni rata događa tu je stvarno razlog rat je bio samo paravan.Nevinašce

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2010 15:27 (rambox).
16 godina
protjeran
offline
RE: Obama objavio rat piratima
rambox kaže...

Nije poanta bila pobjedit u nekim ratovima u kojima su bili, nego kaj se ispod toga i u sjeni rata događa tu je stvarno razlog rat je bio samo paravan.Nevinašce

Samo ni te priče više ne prolaze. Malo su redefinirali neprijatelja kojeg nikako ne možeš pobjediti ("rat protiv terorizma"), ali globalno gledajući, ljudi nisu više takve ovce, bude se, sve više preispitivaju poteze svojih političkih elita koje više ne mogu prodavati maglu kako su mogle prije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2010 16:38 (the_tux).
16 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Počelo je:

Feds seize cash, Web sites of alleged film pirates 

 

FBI je preuzeo nadzor nad nekoliko stranica preko kojih se moglo doći do piratiziranih filmova, a zaplijenjen je i novac s računa povezanih s ovim stranicama.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Obama objavio rat piratima
klimama kaže...

Počelo je:

Feds seize cash, Web sites of alleged film pirates 

 

FBI je preuzeo nadzor nad nekoliko stranica preko kojih se moglo doći do piratiziranih filmova, a zaplijenjen je i novac s računa povezanih s ovim stranicama.

Da, pa treba im novaca sad, ekonomija im je u debeloj krizi, a navodni oporavak ne ide baš kako su očekivali pa će (baš kao i naši ovdje) plako počet stiskati sa svime čega se sjete - tako su i pirati sad na udaru Belji se

Naravno niti to im neće staviti dovoljno novaca u državnu blagajnu - ali o tome u nekoj drugoj temi..

Lijep pozdrav ;)
15 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

ti ameri su propali. kad nemaju kako zaradit moraju zatvorit pirate.

samo jedno su zelje, mogucnosti drugo

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

Da nisam nikad skinuo niti jedan album s interneta, ili film, danas bi bio 50% intelektualno i kulturno siromašniji. Biste li vi željeli biti takve polu-osobe?

 
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

The Pirate Bay will never fall!!!

 

Utvrda siromašnih, Robin Hood interneta, otima velikim izdavačima i daje nama smrtnicima... (Dobro, otimaju crackerski timovi, tj.)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Obama objavio rat piratima
betmen kaže...

Da nisam nikad skinuo niti jedan album s interneta, ili film, danas bi bio 50% intelektualno i kulturno siromašniji. Biste li vi željeli biti takve polu-osobe?

baš.

 

baš me zanima postotak ljudi ovdje koji su se naučili služit(pošteno) windowsima(bilo koje generacije), a da su bili originalni.!?

 

svaka čast ako je tko odmah upisao neki informatički tečaj i od prvog dana radio samo sa originalima...

 

evo mene je recimo spasio ovaj crni vrag od interneta da nekupim smeće od viste. nebih pošteno znao kakav je to drek da ga prije toga nisam isprobao... pa puknuo kilu-dvije kuna.

 

pa kupi 5 igara i kakve si sreće 1 će ti biti ok, a 4 bačena lova...

 

sigur bi bili koncerti što se organiziraju kod nas i vani puni ljudi da su svi slušali samo originale doma lol... radi poštenu muziku i nikakvo ti piratstvo neće kruh iz usta izbijati... a definitivno je puno lakše odvojiti drek i pošten komad softvera upravo zahvaljujući piratstvu...nema više prodavanja mačka u vreći ( s tim da ti i sad mogu kulturno uvaliti), najači su mi ovi današnji naslovi koje na hard završiš 6-h lol...skinem isprobam ako mi valjda kupim, ako nevalja definitivno brišem sa kompa ionako nije zaslužilo da bude na njemu...

http://www.gricni.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 14:03 (sokre).
14 godina
odjavljen
offline
Obama objavio rat piratima

lol. pa pirata ima na svakom koraku. lako obami reć "kupujte" kad on ima s čim i kupit. nisu svi u njegovoj koži.

ako se to i pokrene, mislim da bi moglo bit  još i gore.

http://regmasters.bloger.hr/
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

isssee ja htio napravit stranicu sa filmovima sa hrvatskim prijevodom i iso istrazivat i odem na staru stranicu gledanja filmova online a ono... http://www.thepiratecity.org/index.html

LOCKERZ POZIVNICE---------------- invite-me.tk -------------------------- www.e-castig.com/index.php?r=AI3U
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Obama objavio rat piratima
klimama kaže...

Počelo je:

Feds seize cash, Web sites of alleged film pirates 

 

FBI je preuzeo nadzor nad nekoliko stranica preko kojih se moglo doći do piratiziranih filmova, a zaplijenjen je i novac s računa povezanih s ovim stranicama.

Kaj je zapravo s tim postigel ništa previse, jel vlasnici za cas samo prebace stranicu na drugu lokaciju.Nevinašce Kak se dole na fotki vidi kao primjer ova stranica koja je spomenuta u tom clanku na slici, je vec osvanula na novoj vrlo zanimljivoj lokaciji no prema IP adresi server je u njemackoj.Nevinašce

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 20:28 (rambox).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima

Možda sad stranicu drži FBI i skuplja IP adrese posjetitelja, pa će poslije slati račune.  Smijeh

 

Malo mi je čudno da je server u Njemačkoj, budući da je tamo policija prošle ili pretprošle godine zapljenjivala servere na kojima su bile stranice sličnog sadržaja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 21:06 (klimama).
14 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

kome sam ja objavio rat xD

...dovedite mi poštenog političara pa ću ja vama dovesti nevinu kurvu...
 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Obama objavio rat piratima

On je objavio rat u Americi a ne u evropi...jednostavno boli me ku*ac za AmerikuŠutim

harry
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Obama objavio rat piratima
Captain.Price kaže...

On je objavio rat u Americi a ne u evropi...jednostavno boli me ku*ac za AmerikuŠutim

Neka samo pokušaju pokorit Balkan.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2010 1:15 (I.Kk).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice