Na Facebooku uskoro fotke u visokoj rezoluciji

poruka: 8
|
čitano: 1.532
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Na Facebooku uskoro fotke u visokoj rezoluciji

Facebook, osim što je stranica za društveno umrežavanje s najvećim brojem korisnika na svijetu, ujedno je i najveći servis za razmjenu fotografija. Uskoro ćete na Facebooku moći s ostalima podijeliti i fotografije u visokoj rezoluciji.

Vijest koja nam stiže iz Facebooka obradovat će one koji žele s ostalima podijeliti svoje fotografije u visokoj rezoluciji. Naime, Facebook je povećao veličinu fotografija s 720 piksela na 2048 piksela, što je povećanje od čak osam puta (i to je dovoljno za print kvalitetu). Dosada je fotografije veće od 720 piksela Facebook jednostavno smanjivao i nije dopuštao njihovu objavu.

Osim same veličine fotki, uvedena su još neka poboljšanja poput linkova za download fotografija, opcija za skupno tagiranje te elegantno "lightbox" sučelje za pregledavanje fotografija s bilo kojeg mjesta na stranici koje neodoljivo podsjeća na sličnu funkciju koju je nedavno uveo Flickr.

Sve donedavno Facebook je bio najbolje mjesto na kojem ljudi mogu skupljati uspomene na mjesta, događaje i ljude i to u vidu malih fotografija i fotografija koje su slikali sa svojim mobitelima. No, ove promjene sada mu omogućavaju potpuno novu vrst dijeljenja slika, uključujući dijeljenje ne samo fotografija već i grafičkih portfelja, pa se sa svojih više od 500 milijuna korisnika Facebook očito sprema da preuzme i taj segment tržišta.

Ove promjene su se počele uvoditi danas te će većini korisnika biti vidljive u narednih nekoliko tjedana.

 

 

 

Net.hr

Welcome to Srbija, gde murija ubija,gde nema pravde ni za lek i samo Bog je sudija!
Moj PC  
0 0 hvala 3
15 godina
offline
Na Facebooku uskoro fotke u visokoj rezoluciji

I ovako se slike znaju sporo otvarat, šta će tek bit kad budu po par MB...

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Na Facebooku uskoro fotke u visokoj rezoluciji

Ma fejs masakrira fotke, neovisno o rezoluciji. Razlika u odnosu na flickr je drastična.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Na Facebooku uskoro fotke u visokoj rezoluciji
DrNasty kaže...

Ma fejs masakrira fotke, neovisno o rezoluciji. Razlika u odnosu na flickr je drastična.

istina, al ne možeš uspoređivat društvenu mrežu i servis namijenjen baš za dijeljenje fotografija

Atomska bubamara
15 godina
neaktivan
offline
RE: Na Facebooku uskoro fotke u visokoj rezoluciji

Baš me zanima dali če optimizirati otvaranje takvih fotografija na nekakvo pristojno vrijeme ..Iovako slike u nižoj rezlouciji se dosta sporo otvaraju..

14 godina
neaktivan
offline
Na Facebooku uskoro fotke u visokoj rezoluciji

Što će im tek sad Greenpeace napraviti...Belji se

Kadir beneath Mo Moteh
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Na Facebooku uskoro fotke u visokoj rezoluciji
blacko kaže...

Što će im tek sad Greenpeace napraviti...Belji se

  Da, ali batalimo te p3d3re iz Greenpeacea. Sada cemo slusati jadikovke o sporosti facebooka....   :)

Što ako imam još šest mjeseci života?? Pisao bi što je brže moguće. Isak Asimov
14 godina
offline
Na Facebooku uskoro fotke u visokoj rezoluciji

nemamo svi flat pa mi to samo troši promet vidim slike i sada netrebaju mi za izložbu bezveze uglavnom meni

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2010 19:44 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice