Usb stick ne radi - pomoć!

poruka: 51
|
čitano: 68.213
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Usb ne radi pomoć!!!

ja bio stavio usb u laptop i on radio sve normalno te nakon pola sata ja trebam još nešt napravit i uštekam usb i on kaže da uređaj radi normalno, ali neće otvorit usb neg kaže please insert disk...meni prikaže usb kao removable disk (E:), a ne kao naziv usba i kad kliknem na removable disk on kaže please insert disk into a removable disk (E:)....POMOĆ!!!!....pogledo sam one stranice za recovery u hrvatskoj, ali to košta oko 1500 kn, a to mi je preskupo....ovo mi je jako važno zato što imam važnih stvari na usb-u zato molim za POMOĆ!!!!...stavio sam i sliku pa da pogledate...unaprijed hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2010 13:49 (buva911).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Usb ne radi pomoć!!!

Probaj isključiti kompjuter, staviti USB i onda ga ponovno uključiti.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Usb ne radi pomoć!!!
deadman kaže...

Probaj isključiti kompjuter, staviti USB i onda ga ponovno uključiti.

 idem probat, ali neznam, ali svejedno hvala...ak znaš neki dobar program

14 godina
neaktivan
offline
RE: Usb ne radi pomoć!!!

i zaboravio sam reći da je usb EMTEC 4gb c250...znam da usb nije neka kvaliteta, ali imam važnih podataka na njemu...imam 6 usb-ova, ali mi je taj najvažniji i baš mi taj crkne :(, koje sam ja sreće :(

15 godina
offline
Usb ne radi pomoć!!!
Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/ Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
 
0 0 hvala 3
13 godina
offline
RE: Usb ne radi pomoć!!!

Prije toga probaj još ovo:

Stavi USB u kompjuter, klikni na Start -> desni klik na My Computer i Manage -> s lijeve strane pod Storage klikni na Disk Management -> desni klik na USB disk i Change Driver Letter and Paths -> Change -> tu odaberi slovo koje nije zauzeto i klikni na OK.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2010 14:01 (deadman).
14 godina
protjeran
offline
Usb ne radi pomoć!!!

Sry sto upadam u temu,da ne otvaram novu,slican je problem

Ja stavim USB stick u pc i sve primiga na PC(zvuk kad udje usb stick radi)na pc prikaze USB 2.0 da se konektirao ali otvori mi se odma baloncic dole i kaze da nema usb ? ja otvorim i pise da su svi usb portovi slobodni a ima USB u nutra .

Pa pomoc ,moze bit do USB,al neznam.Dali se usb moze ikako rastavit pa spojit direktno samo da skinem podatke s njega jer su mi jako bitni.

POMOC

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Usb ne radi pomoć!!!

Ako ga barem jednom oće upalit, onda hitno prekopiraj sve sa njega na komp pomoću ovoga : http://www.roadkil.net/program.php/P29/Unstoppable%20Copier

 

EDIT - Damir1994 evo ti rješenja : http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/usb-device-not-recognized/

 

Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/ Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2010 14:03 (Mitch).
 
1 0 hvala 2
13 godina
offline
RE: Usb ne radi pomoć!!!

I ovo je odličan recovery software s kojim se može birati koje podatke želiš spasiti jer u besplatnoj verziji vraća samo 1 GB podataka.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it...
15 godina
offline
RE: Usb ne radi pomoć!!!
damir1994 kaže...

Sry sto upadam u temu,da ne otvaram novu,slican je problem

Ja stavim USB stick u pc i sve primiga na PC(zvuk kad udje usb stick radi)na pc prikaze USB 2.0 da se konektirao ali otvori mi se odma baloncic dole i kaze da nema usb ? ja otvorim i pise da su svi usb portovi slobodni a ima USB u nutra .

Pa pomoc ,moze bit do USB,al neznam.Dali se usb moze ikako rastavit pa spojit direktno samo da skinem podatke s njega jer su mi jako bitni.

POMOC

Ištekaj komp iz struje i opet ga uštekaj i onda upali

Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/ Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
14 godina
protjeran
offline
Usb ne radi pomoć!!!

u mene j mali usb.Kad ga mlo savijem dobie onaj bip da je spojen i mora tako drzat ak pustim onad uradi dva drza bipa i mislim da se tad ospoji

kako me to brine sad :S

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Usb ne radi pomoć!!!

ev sad svijetli ali nemam funkcije nikakve

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Usb ne radi pomoć!!!
damir1994 kaže...

ev sad svijetli ali nemam funkcije nikakve

Jel ti se prikazuje onaj baloničić (not recognized) ?

 

Ako ne, onda je do konektora,

probaj uštekat usb u neki port na matičnoj otraga

Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/ Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
14 godina
protjeran
offline
RE: Usb ne radi pomoć!!!
Mitch kaže...
damir1994 kaže...

ev sad svijetli ali nemam funkcije nikakve

Jel ti se prikazuje onaj baloničić (not recognized) ?

 

Ako ne, onda je do konektora,

probaj uštekat usb u neki port na matičnoj otraga

da prikaze
not recognized) ? i sad svirne ono 2 puta bi bi

15 godina
offline
RE: Usb ne radi pomoć!!!
damir1994 kaže...
Mitch kaže...
damir1994 kaže...

ev sad svijetli ali nemam funkcije nikakve

Jel ti se prikazuje onaj baloničić (not recognized) ?

 

Ako ne, onda je do konektora,

probaj uštekat usb u neki port na matičnoj otraga

da prikaze
not recognized) ? i sad svirne ono 2 puta bi bi

onda ovako :

 

1. Ugasi komp

2. Ištekaj napajanje iz struje

3. Uštekaj napajanje

4. Upali komp

5. Uštekaj USB otraga u port na matičnoj

Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/ Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Usb ne radi pomoć!!!
deadman kaže...

Prije toga probaj još ovo:

Stavi USB u kompjuter, klikni na Start -> desni klik na My Computer i Manage -> s lijeve strane pod Storage klikni na Disk Management -> desni klik na USB disk i Change Driver Letter and Paths -> Change -> tu odaberi slovo koje nije zauzeto i klikni na OK.

probao sam ali on tamo meni uopće nepokazuje usb, a dolje on kaže "disk1-removable(F:)-no disk"

14 godina
protjeran
offline
Usb stick ne radi - pomoć!

pokaziva da mi ocita nepoznat dio :S

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Usb stick ne radi - pomoć!

evo kad ga prikopcam na maticnu sta pokaze

fail connect fail connect
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Usb ne radi pomoć!!!
Mitch kaže...

probo sam al mi on kaže da je moj usb prazan

14 godina
protjeran
offline
Usb stick ne radi - pomoć!

a na Roccat apuri kad ustekam za usb kaze ovo.

pogledaj sliku

fail connect 2 fail connect 2
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Usb stick ne radi - pomoć!
damir1994 kaže...

evo kad ga prikopcam na maticnu sta pokaze

pa nije fail connect !

piše da može brže, samo zanemari tu obavjest

 

Jel ga ima u my computer

Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/ Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
14 godina
protjeran
offline
Usb stick ne radi - pomoć!

nema ga u moj kompjuter :S zato kazem fail

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Usb stick ne radi - pomoć!
damir1994 kaže...

nema ga u moj kompjuter :S zato kazem fail

onda probaj ga uštekat na drugo računalo, ako i tamo neće 

onda nosi usb na servis

ili probaj da ti dođe do onog (this device can perform faster) pa pričekaj 2 minute, pa vidi jel ga tad čita

Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/ Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2010 15:46 (Mitch).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usb stick ne radi - pomoć!
damir1994 kaže...

nema ga u moj kompjuter :S zato kazem fail

copy - paste

15 godina
offline
RE: Usb stick ne radi - pomoć!
seneka kaže...
damir1994 kaže...

nema ga u moj kompjuter :S zato kazem fail

copy - paste

napisano je već gore

Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/ Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
14 godina
protjeran
offline
Usb stick ne radi - pomoć!

Ljudi imam jedan problem...nasao sam izgubljeni USB stick i nitko ga ne trazi...kada ga stavim u komp,uopce se nista ne pojavljuje, ali ponekad se upali njegova lampica...Kako da rjesim ovaj problem??????Plač

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Usb ne radi pomoć!!!
damir1994 kaže...

Sry sto upadam u temu,da ne otvaram novu,slican je problem

Ja stavim USB stick u pc i sve primiga na PC(zvuk kad udje usb stick radi)na pc prikaze USB 2.0 da se konektirao ali otvori mi se odma baloncic dole i kaze da nema usb ? ja otvorim i pise da su svi usb portovi slobodni a ima USB u nutra .

Pa pomoc ,moze bit do USB,al neznam.Dali se usb moze ikako rastavit pa spojit direktno samo da skinem podatke s njega jer su mi jako bitni.

POMOC

Najgore moguce mjesto za cuvanje vaznh podataka je USB stick i usb HDD. Pogotovo ako nemas backup. 

:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Usb ne radi pomoć!!!
logic kaže...

Najgore moguce mjesto za cuvanje vaznh podataka je USB stick i usb HDD. Pogotovo ako nemas backup. 

 I nema nekog sigurnog mista di mozes drzat vazne podatke, bar ne iskljucivo jedan u koji bi se pouzda... i dok je za manje kolicine podataka jos i lako napravit po nekoliko backupa, na razlicitim mistima i medijima, za vecu kolicinu podataka to je nezgodno...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Usb ne radi pomoć!!!

Vazni podaci su samo oni koji imaju backup. Nema veze koja je kolicina podataka ako su vazni moras imati backup. Bez obzira koliko to bilo nezgodno. Makar kupio disk od 1 TB i stavio ga u ladicu i tako ga cuvao.

:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Usb ne radi pomoć!!!
logic kaže...

Vazni podaci su samo oni koji imaju backup. Nema veze koja je kolicina podataka ako su vazni moras imati backup. Bez obzira koliko to bilo nezgodno. Makar kupio disk od 1 TB i stavio ga u ladicu i tako ga cuvao.

 Imam eksterni WD 2.5" od 320gb, ali mi ni to iskljucivo nije garancija da se podacima nece nista desit. Optickim medijima gotovo da uopce ne virujem, jer za njima ces potegnit ukoliko zakaze disk, a onda ce u pravilu i oni vec bit za otpis, tako da ispada da je visestruki backup zapravo skup sport, imat 2-3 eksterna diska s istim podacima je prilicno pouzdano, ali rijetko ce tko potegnit za takvim rjesenjem.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice