SSD-škola izdvojena tema

poruka: 3.091
|
čitano: 691.905
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
15 godina
odjavljen
offline
Re: SSD-škola

kako? sve po defaultu ili sve po onom vodicu? 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
offline
Re: SSD-škola

Namjestio ACHI,instaliro windowse,instalirao Intel RST,provjerio dali radi TRIM,Iskljucio defrag,Indexing iskljucio,stavio sam page file na 450mb,iskljucio restore,iskljucio hybernaciju i to je to Nakon sto sam sve programe stavio na njega i drivere onda sam sa Acronisom napravio sliku diska i spremio na storage ako nesto pode po zlu!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2012 11:47 (CroVandal).
15 godina
odjavljen
offline
Re: SSD-škola

takav je i moj setup bio ali plus jos par djidja midja.... i zbog toga rusim danas jer ni sam ne znam sto sam sve mijenjao

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
Re: SSD-škola
CroVandal kaže...

Namjestio ACHI,instaliro windowse,instalirao Intel RST,provjerio dali radi TRIM,Iskljucio defrag,Indexing iskljucio,stavio sam page file na 450mb,iskljucio restore,iskljucio hybernaciju i to je to Nakon sto sam sve programe stavio na njega i drivere onda sam sa Acronisom napravio sliku diska i spremio na storage ako nesto pode po zlu!

kako si isključija sistem restore(ne mogu nači),da li ti smiješ stavit tako mali page file obzirom da imaš samo 4gb rama

evo još malo testiranja:

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2012 12:36 (dery).
15 godina
odjavljen
offline
Re: SSD-škola
Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
SSD-škola

skank očeš li opalit test sa cristal disk da usporedimo

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD-škola
Jura iz druge galaksije kaže...

Nažalost, ovo nije točno. Naime, napravio sam kako je napisano. Potom sam malo browsao po netu, izašao iz Crome-a te s CCleanerom provjerio tragove. Isti ih je poprilično našao (za par minuta rada na netu preko 100MB) i to baš na sistemskom disku (SSD). To možete vidjeti tako da u CCleaneru kliknete desnim klikom na neki od rezultata pretrage i odaberete dodatne informacije. Tu se vidi da cache ostaje na istom mjestu kao da ništa nije poduzeto.

 

Ja zato google chrome otvaram sa sendboxi,a u opcijama za sendboxi je jednostavno podesiti koji se hard disk koristi.

x
15 godina
odjavljen
offline
Re: SSD-škola

ocu nakon reinstala... dosle su mi danas i nove komponente (ax750 i h80) tako da.... navecer

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
Re: SSD-škola
CroVandal kaže...

Namjestio ACHI,instaliro windowse,instalirao Intel RST,provjerio dali radi TRIM,Iskljucio defrag,Indexing iskljucio,stavio sam page file na 450mb,iskljucio restore,iskljucio hybernaciju i to je to Nakon sto sam sve programe stavio na njega i drivere onda sam sa Acronisom napravio sliku diska i spremio na storage ako nesto pode po zlu!

 -to nisu tweakovi, to je 'normalno' podešavanje (nisu potrebni spec.alati ili znanje, same opcije OSa), kako bi trebalo podesiti većinu račinala... jedino swap 450MB nema smisla (isključi ili postavi jednak RAMu)

-ostaje samo kao filozofska rasprava, dali je optimalnije na SSDu držati OS, temp, radne fileove.. to ovisi o načinu korištenja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: SSD-škola
ihush kaže...
CroVandal kaže...

Namjestio ACHI,instaliro windowse,instalirao Intel RST,provjerio dali radi TRIM,Iskljucio defrag,Indexing iskljucio,stavio sam page file na 450mb,iskljucio restore,iskljucio hybernaciju i to je to Nakon sto sam sve programe stavio na njega i drivere onda sam sa Acronisom napravio sliku diska i spremio na storage ako nesto pode po zlu!

 -to nisu tweakovi, to je 'normalno' podešavanje (nisu potrebni spec.alati ili znanje, same opcije OSa), kako bi trebalo podesiti većinu račinala... jedino swap 450MB nema smisla (isključi ili postavi jednak RAMu)

-ostaje samo kao filozofska rasprava, dali je optimalnije na SSDu držati OS, temp, radne fileove.. to ovisi o načinu korištenja.

iz nekog razloga kad skroz iskljucim swap kad prilikom igranja igara dobijem upozerenje od windowsa otkada sam stavio na 450mb sve je uredu! Naravno to se desavalo samo sa nekim naslovima vecina je radila uredu, Starcraft II je bio problematican recimo!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: SSD-škola
CroVandal kaže...

iz nekog razloga kad skroz iskljucim swap kad prilikom igranja igara dobijem upozerenje od windowsa otkada sam stavio na 450mb sve je uredu! Naravno to se desavalo samo sa nekim naslovima vecina je radila uredu, Starcraft II je bio problematican recimo!

to je zato jer je 4gb malo za neke igre poput bf3 

 

Nego vezano za temu malo sam pratio testove novog corsaira gt i usporedija ga sa svojim,uglavnom je brži od cronosa osim u najvažnijoj stavci 4kb file,to me raduje jer je moj jeftiniji ali gdje je najvažnije vodi.

mushkin cronos deluxe no1 i ocz vertex3 max iops slijedi

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2012 17:44 (dery).
13 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
skank666 kaže...

iako sam i sam to napravio, te tweakove, danas rusim windowse i ostavljam sve po defaultu... osim indexiranja, defraga, i sleep/hybernate - to gasim.

nisam siguran u bas potpunu stabilnost sistema s tim tweakovima...

hvala bogu da je netko ovo rekao,mislim da cu istu stvar napravit

15 godina
odjavljen
offline
Re: SSD-škola

ma da... to je ono u pocetku, novi komad hardvera pa ga zelis mazit i pazit ali kasnije shvatis da je to ipak komad hardvera i nek radi ono sto treba radit a ne ga stedit- ko ga je8e :D!!

ja sam dosta toga tweakao tako da mi je lakse rusit sve nego stavku po stavku ispravljat.. a i ko ce sve znat sto sam sve mijenjao.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
13 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
skank666 kaže...

ma da... to je ono u pocetku, novi komad hardvera pa ga zelis mazit i pazit ali kasnije shvatis da je to ipak komad hardvera i nek radi ono sto treba radit a ne ga stedit- ko ga je8e :D!!

ja sam dosta toga tweakao tako da mi je lakse rusit sve nego stavku po stavku ispravljat.. a i ko ce sve znat sto sam sve mijenjao.

ista stvar,toliko sam toga izmjenio da vise neznam sta i dali je to dobro uopce.

14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
skank666 kaže...

ma da... to je ono u pocetku, novi komad hardvera pa ga zelis mazit i pazit ali kasnije shvatis da je to ipak komad hardvera i nek radi ono sto treba radit a ne ga stedit- ko ga je8e :D!!

ja sam dosta toga tweakao tako da mi je lakse rusit sve nego stavku po stavku ispravljat.. a i ko ce sve znat sto sam sve mijenjao.

nema tu maženja, hardwareu toliko brzo pada cijena da uvjek vrijedi pravilo : kupi, daj pare, pa onda ubij boga u komponenti, neka radi 24/7, clockaj je koliko može i neka te služi koliko dobro može to vrijeme, jer inace toliko brzo padne cijena da nema poante štedit hardware.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Imam jedno pitanje, zanima me koji bi ssd do cca 1000-1200 kn najbolje sjeo u ovaj laptop http://www.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/K53SV/#specifications, unutra je i7 proc.

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Ako ti nije problem novac idi na Intel 520 Series 120GB - 18500kn, ako nisi baš nešto sa novcem idi na Corsair Force GT 120GB - 1300-1400kn, a tu negdje može ući pod treću opciju i Ocz Vertex 3, ovo je trenutno vrh SSD-ova. Ja sam osobno uzeo Intela i nisam zažalio lipe što sam ga uzeo. :) nećeš SSD uzimati svakih par mjeseci, pa je po meni bolje odmah rastegnuti novac i uzeti pravu stvar. :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

A sad drugo,tehnicko,pitanje. Kupio sam laptop prije mj dana i zanima me pod

a) da li gubim garanciju zbog izmjene diska;

b) da li mogu nekako klonirat postojeci disk jer na njemu imam orginal win7 sta sam dobio s laptopom

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD-škola
maras_zg kaže...

A sad drugo,tehnicko,pitanje. Kupio sam laptop prije mj dana i zanima me pod

a) da li gubim garanciju zbog izmjene diska;

b) da li mogu nekako klonirat postojeci disk jer na njemu imam orginal win7 sta sam dobio s laptopom

 a) -ne, jer je predviđeno, dostupno, jednako kao i RAM... ali i da pogotovo ako je preko poklopca naljepljena zaštitna traka. To ovisi o servisu-serviseru... svaki kvar izazvan nestručnim rukovanjem se ne priznaje pod garanciju, to je dovoljno široka formulacija da korisnik (koji nije ovlašteni serviser) može biti kriv za sve...

-ako naljepnice nema jednostavno se poklopac ukloni i zamjeni disk. OBAVEZNO koristiti odgovarajući alat (križn-philips, torx ...) jer se šarafi lako oštete.., vidljiva šotećenja su razlog za odbijanje garancije.

.. ali, garancija je najmanji problem u ovom slučaju.. jer, stari HDD je pod harancijom, novi SSD nema veze s garancijom, tako da njegov kvar nećeš ni reklamirati na ovaj način (pod notebook servis), nego u slučaju kvara SSDa, vadiš ga i reklamiraš kod trgovca (u njegovom ovlaštenom servisu ili kamo te pošalje..). Stari disk čuvaj...

-uvjek možeš nazvati trgovca-servis i pitati konkretno. Vjerojatno će serviser reći da to oni mogu obaviti, ponekad i besplatno...

 

b) možeš klonirati, ipak je preporuka svježa instalacija. Problem s orig.OEM OSom rješiš izradom recoverya i kopiranjem install particije. Kopiranje particije se radi isitim alatima kaoi za kloniranje tj disk managerima (Paragon, Acronics, Ghost.. i free-Easeus-Home. Jedini 'problem' to je bolje napaviti s nekog LiveCDa nego iz samog OSa i tako preskačeš nabavu-instalaciju takvog softwarea i ne ovisiš o mogućnostima kao resize-fit jer diskovi nisu istog kapaciteta ili posebna install particija (koja bi nepotrebno krala prostor na SSDu ako zadržiš stari HDD itd.), uz to što je potrebno imati ga u slučaju nekih problema. Recimo: miniPE, neka linux-liveCD distra (kao Clonezilla koja je tomu i namjenjena), Hirens ili UBCD... Na njima se nalaze i razni drugi alati, vrlo korisni.

 

Kloniranje možeš napraviti na drugom (desktop) računalu ili ako radiš na notebooku, moraš imati neki ext.HDD ili na CD-DVD medije kao klasični backup. Brže je na računalu, uz liveCD imaš potpunu kontrolu.

btw. OEM predinstalirani act. key je obično drugačiji od onog na naljepnici. Radije korisit njihovu particiju jer je sve (driveri) uključeno.

 

edit, za post ispod..

dery kaže...
..

gubiš ako je otvaranje vidljivo

 -ne, jer vidljivost ili ne vidljivost nisu kriterij. (kriterij je stručna i ovlaštena osoba, možda je upravo taj serviser već otvarao taj notebok..) -time bi samo gubio garanciju na šaraf? ... ogrebotine su normalna stvar, platika je ambalaža.., oni gledaju dali je npr pao-udarac..

-jedini problem je ako postoji zaštitna naljepnica. Ali to je zapravo kršenje pravila igre trgovca-servisera, jer notebook ne dolazi s takvom naljepnicom koja bi onemogućavala pristup dozvoljenim komponnetama.. Takvu naljepnicu stavlja trgovac, ne proizvođač, proizvođač daje garanciju.. itd.

 

.. ali je i to za naše trgovce točno, pokušavaju na svaki način odbiti garanciju (jer tad naplaćuju popravak, čisti interes..). Korisnik pak mora znati što i kako radi, mora znati svoja prava i tad to nije problem.

S druge strane, korisnici stvarno zanju napraviti problem.. tako da sve ovisi o ocjeni servisera. Zato prije svakog takvog posla treba promisliti dali to znate i možete napraviti kao i pitati njih direktno čine se izbjegava natezanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2012 10:37 (ihush).
15 godina
offline
Re: SSD-škola
maras_zg kaže...

A sad drugo,tehnicko,pitanje. Kupio sam laptop prije mj dana i zanima me pod

a) da li gubim garanciju zbog izmjene diska;

b) da li mogu nekako klonirat postojeci disk jer na njemu imam orginal win7 sta sam dobio s laptopom

gubiš ako je otvaranje vidljivo

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
15 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
Jel puno 549 kuna za novi OCZ Agility 2 sa 36 mjeseci jamstva?
15 godina
offline
SSD-škola

nije ako je 60gb,to ti je sata2

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
maras_zg kaže...

b) da li mogu nekako klonirat postojeci disk jer na njemu imam orginal win7 sta sam dobio s laptopom

Možeš vrlo lako. Pronađi program "Paragon Migrate OS to SSD" i bez ikakvih problema prebaciš sistem sa HDD-a na SSD.

 

 

Idem šorom kuja laje na me, mrš kujo šta te briga za me
13 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Imam jedno pitanje pa da sad ne otvaram novu temu ću se nadovezati. Kupio sam SSD OCZ Agility 3 u studenom 2011. i onda mi je njegov score u windows experience indexu bio 7.8. Svaki mjesec mu se performanse malo po malo smanjuju što sam i očekivao, ali sad kad sam pogledao u wei score mu je bio 7.3. Ljudi, što mislite da je uzrok ovakvoj degradaciji?

Koma
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Punjenje istog..kad si instalirao hrpu tog mu se smanjuje

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SSD-škola

ma šta ispada da će za godinu doći na razinu hdd

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

ne..Floppy disca

 

I ja sam se čudio i kada sam imao samo win i drivere mu je veći experience a kako sam stavljao programe na njega sve manji

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2012 22:42 (ARazer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SSD-škola
Kad vam prode TRIM onda se performanse vrate na staro!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Srećom pa je taj "Windows Ekspirijens" najbitnija stvar na računalu, mislim ono, razlika između SSD-a i hard-a je vidljiva i sljepcu, tako da ako radi, radi, nema tu šta "windows eksprijens" pokazivat!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola
Ivsa kaže...

Srećom pa je taj "Windows Ekspirijens" najbitnija stvar na računalu, mislim ono, razlika između SSD-a i hard-a je vidljiva i sljepcu, tako da ako radi, radi, nema tu šta "windows eksprijens" pokazivat!?

u pravu si,to je ubiti samo da ti je dusa mirna,uuu vidi 7.9 brz je ko munja{#}

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice