SSD-škola izdvojena tema

poruka: 3.091
|
čitano: 691.310
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
13 godina
offline
Re: SSD-škola

Dap, 250gb.. Ono, očekivao sam manje pa sam se malo iznenadio.. Prije dok sam imao davnih dana v300 60gb mislim da mi ovaj prvi redak nije 350 presao pa zato...

12 godina
offline
SSD-škola

Kad jedamput podesim Rapid mode u Samsung Magicianu, dal je to spremljeno negdje u windowsima/registryu... ili to program podešava svaki put kod pokretanja...

Tj, drugim riječima, mogu li deinstalirati Magician kad sam podesio sve opcije?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
SSD-škola

sutra cu dobiti koristen Samsung 850EVO SSD 250gb.

 

 da li me itko moze posavjetovati sto i kako trebam podesiti i napraviti? 

 

hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SSD-škola

Ja sam radio prema ovom tutorialu.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/ssd-performance-tweak,2911.html

 

Sve sam uradio kako piše osim page file jer imam svega 4GB memorije.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Re: SSD-škola
razor1988 kaže...

sutra cu dobiti koristen Samsung 850EVO SSD 250gb.

 

 da li me itko moze posavjetovati sto i kako trebam podesiti i napraviti? 

 

hvala!

 instaliraš njihov software i podesiš u njemu kako te volja, imaš i opis što dobiješ uključivanjem/isključivanjem koje opcije

nemam za potpis
15 godina
offline
Re: SSD-škola
E kad bi kingston isto imal takav software...
Samobor je lepa varoš
15 godina
offline
Re: SSD-škola
E kad bi kingston isto imal takav software...
Samobor je lepa varoš
11 godina
online
SSD-škola

Pitanje, koliko bi izgubio u performansama kada bi SSD SATA3 prikljucio na SATA2 utor? Pod performanse mislim na odaziv u klikanju, bootanje windowsa i slično, svjestan sam da se gubi brzina prijenosa. Ako je neko imao iskustva sa tim pa da podjeli bio bih zahvalan 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SSD-škola

Nista,ja imam na sata II i gubim 10-15 % na seq read,barem mi tako receno,a i gledajuci benchmarke kolega sa istim ssd-om na sata III nije velika razlika,5-10 %,nista "opipljivo" u svakodnevnome radu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2016 14:32 (doky01akablava).
14 godina
offline
Re: SSD-škola
ibme74 kaže...

Pitanje, koliko bi izgubio u performansama kada bi SSD SATA3 prikljucio na SATA2 utor? Pod performanse mislim na odaziv u klikanju, bootanje windowsa i slično, svjestan sam da se gubi brzina prijenosa. Ako je neko imao iskustva sa tim pa da podjeli bio bih zahvalan 

 također imam samsung 850 pro na sata2 utoru i uz rapid mode se ne osjeti razlika

nemam za potpis
16 godina
offline
Re: SSD-škola
tenac kaže...
ibme74 kaže...

Pitanje, koliko bi izgubio u performansama kada bi SSD SATA3 prikljucio na SATA2 utor? Pod performanse mislim na odaziv u klikanju, bootanje windowsa i slično, svjestan sam da se gubi brzina prijenosa. Ako je neko imao iskustva sa tim pa da podjeli bio bih zahvalan 

 također imam samsung 850 pro na sata2 utoru i uz rapid mode se ne osjeti razlika

Zašto imaš uključen rapid mode kada na SATA2 nema nikakve razlike?

14 godina
offline
Re: SSD-škola
GuitarMaster kaže...
tenac kaže...
ibme74 kaže...

Pitanje, koliko bi izgubio u performansama kada bi SSD SATA3 prikljucio na SATA2 utor? Pod performanse mislim na odaziv u klikanju, bootanje windowsa i slično, svjestan sam da se gubi brzina prijenosa. Ako je neko imao iskustva sa tim pa da podjeli bio bih zahvalan 

 također imam samsung 850 pro na sata2 utoru i uz rapid mode se ne osjeti razlika

Zašto imaš uključen rapid mode kada na SATA2 nema nikakve razlike?

 imao bi ga i na sata3, ram memorija je ipak brža od ssd-a pa volim da mi aplikacije koje svakodnevno koristim brzo otvara (zašto ne imati nešto uključeno što može poboljšati rad?)

nemam za potpis
16 godina
offline
Re: SSD-škola

Vidim da svi pričaju o SATA2 i SATA3 razlici, a što ako pokušam ugraditi EVO u staru kantu na socket 775 i Gigabyte EP45-DS3 koja ima običnu SATU? Jel ima smisla ulagati u to i dal će se vidjeti razlika?

16 godina
offline
Re: SSD-škola
Dachande kaže...

Vidim da svi pričaju o SATA2 i SATA3 razlici, a što ako pokušam ugraditi EVO u staru kantu na socket 775 i Gigabyte EP45-DS3 koja ima običnu SATU? Jel ima smisla ulagati u to i dal će se vidjeti razlika?

Kako misliš ulagati? Ako već imaš neki SSD (npr. EVO) onda ima smisla, jer ćeš osjetiti razliku naprema HDD-u i to veliku.

Ako misliš kupovati SSD onda nema smisla EVO, nego možda neki najjeftiniji (nemoj V300 :D ).

14 godina
offline
Re: SSD-škola
GuitarMaster kaže...
Dachande kaže...

Vidim da svi pričaju o SATA2 i SATA3 razlici, a što ako pokušam ugraditi EVO u staru kantu na socket 775 i Gigabyte EP45-DS3 koja ima običnu SATU? Jel ima smisla ulagati u to i dal će se vidjeti razlika?

Kako misliš ulagati? Ako već imaš neki SSD (npr. EVO) onda ima smisla, jer ćeš osjetiti razliku naprema HDD-u i to veliku.

Ako misliš kupovati SSD onda nema smisla EVO, nego možda neki najjeftiniji (nemoj V300 :D ).

 što nije to sata II? ja imam 850pro na ep-35-ds4. zašto ne bi imalo smisla ako misli kupovati? ako misli u budućnosti mijenjati matičnu, tada ima smisla

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2016 12:08 (tenac).
16 godina
offline
Re: SSD-škola

A možda i je SATA II, ne znam. U speckama piše 1, ali je brzine 3gige.

11 godina
online
Re: SSD-škola
Dachande kaže...

A možda i je SATA II, ne znam. U speckama piše 1, ali je brzine 3gige.

 Na toj ploči imaš 6x SATA 3Gb/s ili bolje rečeno 6x SATA II

16 godina
offline
Re: SSD-škola
Dachande kaže...

Vidim da svi pričaju o SATA2 i SATA3 razlici, a što ako pokušam ugraditi EVO u staru kantu na socket 775 i Gigabyte EP45-DS3 koja ima običnu SATU? Jel ima smisla ulagati u to i dal će se vidjeti razlika?

 Gigabyte EP45-DS3 ima 6 SATA II konktora i isplati se uzeti i EVO i osjeti se razlika. 

Edit: nisam vidio da je već odgovoreno. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2016 15:14 (boxer).
16 godina
offline
Re: SSD-škola

Znači, ipak je Sata II. Ok ljudi, hvala puno. Idem sutra po njega! :) Ja sam po speckama vidio da je samo sata, bez 2, iako je brzina upućivala na to da se radi o sati 2.

16 godina
offline
Re: SSD-škola
Dachande kaže...

Znači, ipak je Sata II. Ok ljudi, hvala puno. Idem sutra po njega! :) Ja sam po speckama vidio da je samo sata, bez 2, iako je brzina upućivala na to da se radi o sati 2.

Ok, ako je SATA 2 onda se ispalti uzeti SSD. Ali ja bih na tvom mjestu uzeo neki jeftiniji, nema smisla uzimati EVO (inače ja imam EVO).

13 godina
offline
SSD-škola

Neki program za testiranje ssda? kolko je odvrtio do sada, kakve brzine i health?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SSD-škola
Remzi kaže...

Neki program za testiranje ssda? kolko je odvrtio do sada, kakve brzine i health?

 

Za brzinu CrystalDisk i AS-SSD.

Za ostalo ti moze posluzit SSD-Z i SSD Life (nisam siguran koliko je tocan)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
SSD-škola

jel lose za hard disk ako namjestim da se gasi nakon 2 minute neaktivnosti?

 

hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SSD-škola

Ekipa, gdje ima kupiti jeftino SATA 3 kablova ? Idem sad po novi SSD u Svijet medija, a ne vidim da ih tamo imaju. Također me zanima da li bi bilo pametno odspojiti SATA 3 sa sadašnjeg WD 1 TB blue i spojiti ga na SSD, a WD spojiti na SATA 2 kabel ? Pretpostavljam da WD ni ne može iskoristiti benefite koje pruža SATA 3 ? Unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SSD-škola
nanek kaže...

Ekipa, gdje ima kupiti jeftino SATA 3 kablova ? Idem sad po novi SSD u Svijet medija, a ne vidim da ih tamo imaju. Također me zanima da li bi bilo pametno odspojiti SATA 3 sa sadašnjeg WD 1 TB blue i spojiti ga na SSD, a WD spojiti na SATA 2 kabel ? Pretpostavljam da WD ni ne može iskoristiti benefite koje pruža SATA 3 ? Unaprijed hvala.

Nema ti to nikakve veze, kupi obični sata kabel.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
neaktivan
offline
SSD-škola

Pozdrav ljudi,

 

Imam slijedeci problem, ubacio sam EVO850 u laptop, ali mi se smrzavaju Windowsi. Podesio sam ACHI, ostavio cca 10% (tako je nesto bilo u Samsung Magician-u) nedodijeljenog prostora, namjestio da mi boot-a sa SSD-a, instalirao nove W7, ali nekon cca 7 dana totalno smrzavanje da sam morao hard reboot raditi. Lenovo je masina.

To je sve napravljeno drugi put, prvi put mi se isto sve smrzavalo ali sam mislio da je to posljedica kopiranja hard-a na SSD.

Hvala lijepo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SSD-škola
"...ostavio cca 10% (tako je nesto bilo u Samsung Magician-u) nedodijeljenog prostora"

Objasni malo ovo?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola

Evo slika, vrijedi vise nego mojih tri tisuce rijeci . Od zastite imam Sophos Home, MBAM Pro (kupljeni), MBAE. EEK, Hitman Pro, i jos dosta alata kazu da sam cist..

EDIT: Slika je sa interneta, nije moja, ali je to to..

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 14:18 (hrabri zec).
16 godina
offline
Re: SSD-škola
Jesi stavio na AHCI prije instaliranja Windowsa ili poslije?
Driveri su ti stavljeni? Koji?
Update firmware-a probat.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
neaktivan
offline
Re: SSD-škola

AHCI.. ne sjecam se tocno, mislim da je vec bilo.

Driveri nula, friski windowsi preko starih, znaci novi driveri.

Firmware SSD, je bio up to date. 

Nako sta sam vratio stari HDD, ista stvar mio se pocela dogadjati.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [How to] Secure Erase SSD
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice