SSD instalacija i postavke

poruka: 16
|
čitano: 21.005
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
SSD instalacija i postavke

SSD kupljen, ugrađen, Win7 instalirani na njega, sve lijepo radi i ubrzanje je hebeno. U BIOS-u je postavljen AHCI mod.

 

E sad, da li je potrebno daljnje fino poštelavanje u Windowsu i koje? Surfao sam prilično, ali ima svakakvih savjeta i eksperimenata. Te isključi defragment, superfeć, swap itd.

Da li bi netko bio tako dobar i ukratko referirao meni SSD njubu što poštelati i gdje?

Možda da se napravi i neki sticky za ovaj odjel foruma, vidim da ekipa ima puno pitanja oko ove teme.

 

Hvala na odgovorima

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: SSD instalacija i postavke

Netko, nešto ?

15 godina
neaktivan
offline
SSD instalacija i postavke

Isključi mu automatsku defragmentaciju (iako bi je sedmica trebala sama isključit, ali to ponekad i ne napravi) i to je to. Win 7 automatski kad prepozna SSD isključi Prefetch, ReadyBoost i SuperFetch. Ja ništa nisam isključivao dodatno i SSD-ovi rade kao raketa. :)) Pogledat i ovo od kolege Jurkya.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2011 8:42 (Razer_Copperhead).
 
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
SSD instalacija i postavke

ja imam gskilla i na njihovom forumu ima nekih uputa http://www.gskill.us/forum/showthread.php?t=913

ali sve ovisi o tebi

probaj nista te ne kosta

 

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: SSD instalacija i postavke
Hrxxx kaže...

SSD kupljen, ugrađen, Win7 instalirani na njega, sve lijepo radi i ubrzanje je hebeno. U BIOS-u je postavljen AHCI mod.

 

E sad, da li je potrebno daljnje fino poštelavanje u Windowsu i koje? Surfao sam prilično, ali ima svakakvih savjeta i eksperimenata. Te isključi defragment, superfeć, swap itd.

Da li bi netko bio tako dobar i ukratko referirao meni SSD njubu što poštelati i gdje?

Možda da se napravi i neki sticky za ovaj odjel foruma, vidim da ekipa ima puno pitanja oko ove teme.

 

Hvala na odgovorima

Superfetch i defragment gasi. Pogotovo defragment jer na SSD-u donosi nikakva ubrzanja, a trosi ti flash chipove u SSD-u svojim preslagivanjem datoteka. Swap takoder mozes onemoguciti (pogotovo ako imas puno RAM-a) da bi smanjio zapisivanje po SSD-u, ili ga preseli na standardni mehanicki disk.

 

 

How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
15 godina
offline
RE: SSD instalacija i postavke
Hrxxx kaže...

SSD kupljen, ugrađen, Win7 instalirani na njega, sve lijepo radi i ubrzanje je hebeno. U BIOS-u je postavljen AHCI mod.

 

E sad, da li je potrebno daljnje fino poštelavanje u Windowsu i koje? Surfao sam prilično, ali ima svakakvih savjeta i eksperimenata. Te isključi defragment, superfeć, swap itd.

Da li bi netko bio tako dobar i ukratko referirao meni SSD njubu što poštelati i gdje?

Možda da se napravi i neki sticky za ovaj odjel foruma, vidim da ekipa ima puno pitanja oko ove teme.

 

Hvala na odgovorima

 

Pogledaj si na ovaj link s jednog drugog foruma.

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=199866

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: SSD instalacija i postavke

Super, hvala na savjetima {#}

12 godina
offline
SSD instalacija i postavke

Evo ekipa imam par pitanja,upravo mi došao novi SSD Intel 520,120GB,spojio sam ga na odgovarajuči SATA port i kompjuter ga je prepoznao,u device manegeru sam ga formatirao ,ali kad sam krenuo updetat posljedni fimware preko iso image diska ,ne nalazi mi diska na kompjutoru niti ga vidim u BIOSU!Kad ga palim uredno piše AHCI mode,Intel SSD 120GB sata 6.0GB.Evo sad sam ga upravo testirao s HD-TUNE pro!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: SSD instalacija i postavke
volegradele kaže...

Evo ekipa imam par pitanja,upravo mi došao novi SSD Intel 520,120GB,spojio sam ga na odgovarajuči SATA port i kompjuter ga je prepoznao,u device manegeru sam ga formatirao ,ali kad sam krenuo updetat posljedni fimware preko iso image diska ,ne nalazi mi diska na kompjutoru niti ga vidim u BIOSU!Kad ga palim uredno piše AHCI mode,Intel SSD 120GB sata 6.0GB.Evo sad sam ga upravo testirao s HD-TUNE pro!

Pokušaj u BIOS-u sve prebaciti na IDE. Potom ga udejtaj i poslije vrati na AHCI. Također, samo formatiranje iz windowsa nije nikako preporučljivo. Pogledaj malo imaš ovdje na forumu vrlo dobre upute kako i što napraviti.

 

Sve bi ja to rođo, šmajserom!
12 godina
offline
SSD instalacija i postavke

Ništa ,i dalje ga ne vidim u BIOSU niti  mogu napravit update fimwera!Ali ga mogu koristit u Windowsima,idem probat drugi sata port!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
SSD instalacija i postavke

Problem riješen,Win instaliran na SSD,sve leti!:)

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
SSD umjesto HDD
SSD umjesto HDD ?

Kupio bih SSD OCZ 256 Gb baš onaj koji je u Bagu dobio najbolju ocjenu. Imam netbook LENOVO IdeaPad S 10 e - hibrid, na kojem je OS stavljen na premali SSD pa imam stalno problema. E budući da je taj mali SSD u obliku čipa i neda se vaditi ja bih izbacio HDD pa ubacio SSD i na njega postavio OS W7. Pitanje frikovima: Može li se uopće taj OCZ ugraditi umjesto klasičnog HDD, ako može što trebam učiniti ? Treba li SSD formatirati ? Mogu li ga podijeliti na 3 particije ? Hoću li dobiti kakvo ubrzanje i hoće li se makar malo produljiti autonomija ? Na kraju, što učiniti da se sistem podiže s novog SSD-a, odnosno kako onaj mali SSD s ploče pobrisati i postaviti kao sekundarni ? Možda su pitanja za nekoga naivna ali ja baš nisam mlad, pa velika hvala unaprijed svima !





 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SSD umjesto HDD

Prvo provjeri kakav je disk u laptopu ( 7 ili 9.5 mm visine). Ako je 7 mm idu ti samo SSD-i te visine jer za druge nema mjesta.

lp

11 godina
neaktivan
offline
Re: SSD umjesto HDD
Provjerio sam i unutra je ovaj deblji (9,5 mm). A što dalje '??
14 godina
neaktivan
offline
SSD instalacija i postavke

Može mala pomoć u vezi postavki,sistem je instaliran ali mislim da ga nije dobro prepoznao

SSD spojen ns SATA 3

a HDD i pržilica na SATA 2 i ovak su mi postavke 

 

zašto mi se disk pojavljuje tu ? zašto mi se disk pojavljuje tu ?
zašto nepiše ACHI već SATA zašto nepiše ACHI već SATA
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2012 20:34 (55pero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
SSD instalacija i postavke

Može li mi netko reći ako stavitm SSD na PC, a inače imam dual boot (XP i Win7). Hoću li moći na SSD staviti Win7 a na hardu ostaviti XP a da to radi kao do sad sa dual boot-om?

Hvala

Cvite
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice