Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.502
|
čitano: 15.077.179
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD...
ma te izložbene televizore ne treba nikada kupovati!
Moj stari LG je bio izložbeni model i zbog toga su nakon cca. tri godina pozadinske ledice počele crkavati.
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dark. xy probaj neki drugi HDMI ulaz, mislim da samo jedan ima EArc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
el.šef kaže...
kunof00 kaže...

Ako nekoga zanima, sony 55"x89j (2021 LCD, VA panel, 4k, dolby vision itd.) u pevexu je na rasporadaji po 500injak eur

Ja sam bas trazio 55" i gledao TCL C735 i jos tako neke slicne modele i slucajno gledam u pevexu nesto prije 2 dana i vidim 530e 55x89j, odmah sam naurcio i platio preko weba. 

Krada za tu lovu, Google TV, sa HDMI 2.1, Dolby Vision i Atmos, 120Hz ekran, VRR, 4k itd..provjeren tv, dalje nisam ni gledao, evo vidim vec nestalo.

 Ja sam se predomisljal i sad vise nema :)

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel za naš program (Max TV) + tu i tamo Netflix i Disney, 65" TV i dalje C735 neki bestbuy? Cijena do 700-800 € max.

 

Kakav je u odnosu na Hisense A6K (koji je 75" za tu cijenu)

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Jel za naš program (Max TV) + tu i tamo Netflix i Disney, 65" TV i dalje C735 neki bestbuy? Cijena do 700-800 € max.

 

Kakav je u odnosu na Hisense A6K (koji je 75" za tu cijenu)

Za kriterije koje si naveo u postu C735 jeste best buy, iako ima malo jače specke nego A6K koji, kako si i sam naveo je model u 75" dijagonali, ali ja bi uzeo A6K samo ako mi je dijagonala bitnija nego specifikacije

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2023 10:28 (Vavoom).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Jel za naš program (Max TV) + tu i tamo Netflix i Disney, 65" TV i dalje C735 neki bestbuy? Cijena do 700-800 € max.

 

Kakav je u odnosu na Hisense A6K (koji je 75" za tu cijenu)

Imas u mall.hr sad sa 10% popusta Hisense 65U7K za 850€. Po specifikacijama bolji od C735, jedino sto ima Vidaa OS ako ti je to bitno zbog (nedostatka) appova. A6K je bas entry model, nije niti mini-led.

 

  

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2023 11:34 (SupremeCommander).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Išao sam danas prošetati po emmezeti da malo usporedim telke (to je valjda jedino mjesto gdje ima izloženo milijun telki u nekakvim normalnim uvjetima... plus trosjedi).

 

Zgrozio sam se koliko se na nekim telkama vidi loš processing i to na demo snimkama proizvođača! Na nekima je svaki drugi pokret trzav, npr nakon promjene kadra dok algoritam valjda ne "uhvati" kretnju. Slika nabrijana tako da to izgleda 3x kontrastnije i zasićenije od stvarnosti. Na nekima banding tragičan. Neki imaju spektakularan upscaling DVBT HD sadržaja, kod nekih je to negledljivo loše.

 

Generalno mogu reći da su mi se LG oledi najviše svidjeli. Nakon toga Sony. No i niže, nazivno lošije serije su mi izgledale bolje od bilo kojeg modela "jeftinih" marki.

 

Hisense i TCL - nein danke. Neka su oni best buy deset puta.

Nije sve u podacima na papiru... A možda je stvar u kvaliteti promo videa. LG ima mix lijepih kadrova prirode + malo studijskih sa bojama koje teku, odlična kombinacija.

 

Još jedna stvar, kut gledanja - niti na jednom televizoru mi se to nije učinilo kao nešto problematično. Mislim ako ćeš gledat tv pod 45 nekaj ti nije u redu s glavom. 15-20 stupnjeva je na svima OK.

 

Philips, Panny i JVC sam više manje preskočio.

marching up and down the squaaare
Moj PC  
3 2 hvala 1
14 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trenutno je u elipsu Lg oled 55b2 na akciji za 1000€, a isto toliko kosta i TCL-ov miniLED 55c835, oba s garancijom od 5 godina. Koji bi po vama bio bolji izbor? Treba li se bojati moguceg burn-ina na b2? Je li svjetlina presudni faktor ako se tv gleda u prosjecno osvjetljenoj prostoriji, bez direktnog sunca u tv?
Nije mi bas jasno zasto je cijena ista, pa ako ima netko da mi objasni na sto je bolje ici, odnosno, koje bi u ovom slucaju bile prednosti miniLeda naspram oleda?

 
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...

Išao sam danas prošetati po emmezeti da malo usporedim telke (to je valjda jedino mjesto gdje ima izloženo milijun telki u nekakvim normalnim uvjetima... plus trosjedi).

 

Zgrozio sam se koliko se na nekim telkama vidi loš processing i to na demo snimkama proizvođača! Na nekima je svaki drugi pokret trzav, npr nakon promjene kadra dok algoritam valjda ne "uhvati" kretnju. Slika nabrijana tako da to izgleda 3x kontrastnije i zasićenije od stvarnosti. Na nekima banding tragičan. Neki imaju spektakularan upscaling DVBT HD sadržaja, kod nekih je to negledljivo loše.

 

Generalno mogu reći da su mi se LG oledi najviše svidjeli. Nakon toga Sony. No i niže, nazivno lošije serije su mi izgledale bolje od bilo kojeg modela "jeftinih" marki.

 

Hisense i TCL - nein danke. Neka su oni best buy deset puta.

Nije sve u podacima na papiru... A možda je stvar u kvaliteti promo videa. LG ima mix lijepih kadrova prirode + malo studijskih sa bojama koje teku, odlična kombinacija.

 

Još jedna stvar, kut gledanja - niti na jednom televizoru mi se to nije učinilo kao nešto problematično. Mislim ako ćeš gledat tv pod 45 nekaj ti nije u redu s glavom. 15-20 stupnjeva je na svima OK.

 

Philips, Panny i JVC sam više manje preskočio.

 

 Svega si napričao.

Nije mi jasno kako tebi dokazati koji tv je za tebe ok... ?

lumiks kaže...

Trenutno je u elipsu Lg oled 55b2 na akciji za 1000€, a isto toliko kosta i TCL-ov miniLED 55c835, oba s garancijom od 5 godina. Koji bi po vama bio bolji izbor? Treba li se bojati moguceg burn-ina na b2? Je li svjetlina presudni faktor ako se tv gleda u prosjecno osvjetljenoj prostoriji, bez direktnog sunca u tv?
Nije mi bas jasno zasto je cijena ista, pa ako ima netko da mi objasni na sto je bolje ici, odnosno, koje bi u ovom slucaju bile prednosti miniLeda naspram oleda?

 Imam OLEd LG B2 i odličan je tv. 

Ne mogu kakiti po TCL mini led taj model jer ga nisam imao, probao...

 

Malo istraži web ili pričekaj da ti netko objasni tko ima taj TCL je li ok zatebe...

 

Bolji odgovor nećeš naći, jer svakome je nešto drugo kod televizora važno..

合氣道 Ne boj me se dok vičem, svađam se i psujem. Čuvaj me se kada ušutim.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...

 

Hisense i TCL - nein danke. Neka su oni best buy deset puta.

Nije sve u podacima na papiru... A možda je stvar u kvaliteti promo videa. LG ima mix lijepih kadrova prirode + malo studijskih sa bojama koje teku, odlična kombinacija.

 

Ja volim na svom Hisensu pustit youtube kanale s 4k HDR snimkama prirode i onda brijem da imam skup TV. 

 

A sto se tice procesinga, primjeti se razlika. Slika na youtube i netflix appovima koji dolazi sa TVom u usporedbi sa istim Appletv aplikacijama na istom tom TVu izgleda dost losije.

 

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U Harvey Norman je B2 na popustu za 1250 eur i to 65". To mi se čini dobra cijena za tu dijagonalu, isto me brine burn in. Koliko je pak lošiji od C2 ?

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

 

 Svega si napričao.

Nije mi jasno kako tebi dokazati koji tv je za tebe ok... ?

 

Aj zamisli kako je tek meni u glavi 

marching up and down the squaaare
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MarinG kaže...

U Harvey Norman je B2 na popustu za 1250 eur i to 65". To mi se čini dobra cijena za tu dijagonalu, isto me brine burn in. Koliko je pak lošiji od C2 ?

 Izložbeni primjerak je. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...
Aj zamisli kako je tek meni u glavi 

Kolega !

To što vidiš, čuješ u centrima zaboravi da si vidio i od televizora.

Čitaj recenzije RTings i sličnih te ćeš dobiti solidno znanje, uvid u sposobnosti tv-a kojega želiš kupiti.

 

Najblesavije je gledati, proučavati televizore u centrima, trgovinama, jer nisu nikakvo mjerilo kvalitete televizora.

To je već milijun puta rečeno i na ovoj temi i na temama stručnih siteova za tv.

 

Tebi sad reći je li TCL mini led kojega si naveo ili LG B2 bolji od boljega je apsurd, jer čitam da za svoje novce želiš kupiti "najbolje".

 

Za tu cijenu ne postoji najbolje niti ćeš ovdje čuti koji je od ta dva tv-a bolji.

Napisao sam ti da imam LG B2, no ne pada mi na pamet tebi govoriti da je moj bolji od tog TCl-a mini led.

 

Čitaj recenzije na web-u i sam odluči.

 

btw;

 

Da budem prost, kojega god kupiš nećeš se jako zajebati, no čitaj na webu što koji tv pruža.

合氣道 Ne boj me se dok vičem, svađam se i psujem. Čuvaj me se kada ušutim.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2023 14:26 (Zaporožac).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MarinG kaže...

U Harvey Norman je B2 na popustu za 1250 eur i to 65". To mi se čini dobra cijena za tu dijagonalu, isto me brine burn in. Koliko je pak lošiji od C2 ?

 nije ništa lošiji ni "tamniji", to je RTINGS objavio dok nisu sad zaključali recenzije bez pretplate....

 

Srednja kategorija OLED-a

合氣道 Ne boj me se dok vičem, svađam se i psujem. Čuvaj me se kada ušutim.
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidljivi su i dalje rezultati testova na RTINGS:

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b2-oled

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c2-oled

 

i ako usporedis HDR Brightness, vidis da je razlika gotovo zanemariva (<10%), cak u nekim slucajevima B2 ima i vecu svjetlinu.

 

A onda ako to usporedis s jednim top sony mini ledom, vidis da je oboje za k... 

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x95l

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo opet neki se plaše burning OLEDa na LGu 🙄

Kako sam neki dan provjerio koliko sati mi je LG OLED CX radio i iznenadio sam se koliko ga koristimo.
Evo rezultata, više od 400 dana je ekran upaljen i naravno nema spaljenih pixela.

Nisam neki stručnjak, niti sam vidio puno microLED panela ali ako se netko dvoumi OLED ili mikro- nano-pico LED savjetujem OLED.


I mislim da je budućnost televizora samo OLED.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2023 17:19 (ajimerej).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tesko je doci do pravih informacija. S jedne strane ekipa kaze da mozes radit sto hoces i da nema vise s novim oledima nikakve opasnosti, a s druge strane citas kako ta ista ekipa mice taskbarove, stavlja screen savere, smanjuje svjetlinu, stavlja crne pozadine za vecinu aplikacija, stavlja auto turn off na minutu neaktivnosti itd. Pa sad ti znaj kome da vjerujes vise. To sto "normal" use nece napravit stetu ne znaci puno jer je nekome mozda normalno imati upaljen TV dva sata, a netko drugi ga koristi ko monitor 24/7 i stoji mu staticni desktop 90% vremena. Kod mene recimo TV radi gotovo 24/7, ostavim ga i ljubimcima da im nebude dosadno i kad me nema doma i kad sam na putu po par dana pa radi bez prestanka.

 

 

 

 

 

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SupremeCommander kaže...

Tesko je doci do pravih informacija. S jedne strane ekipa kaze da mozes radit sto hoces i da nema vise s novim oledima nikakve opasnosti, a s druge strane citas kako ta ista ekipa mice taskbarove, stavlja screen savere, smanjuje svjetlinu, stavlja crne pozadine za vecinu aplikacija, stavlja auto turn off na minutu neaktivnosti itd. Pa sad ti znaj kome da vjerujes vise. To sto "normal" use nece napravit stetu ne znaci puno jer je nekome mozda normalno imati upaljen TV dva sata, a netko drugi ga koristi ko monitor 24/7 i stoji mu staticni desktop 90% vremena. Kod mene recimo TV radi gotovo 24/7, ostavim ga i ljubimcima da im nebude dosadno i kad me nema doma i kad sam na putu po par dana pa radi bez prestanka.

 

 

 

 

 

 

 

 Ovdje niko ne prica o monitorima... Tv kao monitor je malo blesavo....

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ovako, za LG OLED znam, za ostale marke ne znam.

1. Nema statične slike već zadnjih valjda 4. ili 5. generacija OLEDa. Procesor na TVu konstantno i neprimjetno pomiče sliku ako je "statična" slika na TVu, tako da je to riješeno i da ga koristiš kao monitor (ali svakako bi prije crkao ako ga tako koristiš).

2. Procesor zna i automatski smanji ili zatamni logo, npr. HRT2 i naravno pomiče ga pomalo.

3. TV automatski kad je ugašen možda jednom tjedno upali se i osvježi piksele.

4. Postoji mogućnost da ručno pokreneš osvježenje piksela ako vidiš problem.

Sad da ne nabrajam sve trikove koje radi tv da bi zaštitio oled panel i da bi što duže trajao, a ima ih još dosta.

Imam oled LG Cx valjda tri godine i od tog vremena je ekran upaljen više od 400 dana. Baš sam neki dan to provjerio.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.10.2023 19:24 (ajimerej).
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako ja nemam burnina na 13god staroj plazmi mislim da ga nece nitko imati ni na oledu.

 
1 0 hvala 1
11 mjeseci
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa nadam se da ćete mi pomoći pošto nisam bas tehnički potkovan vezano za tv. Ispricavam se ako je vec negdje bila ova tema vezano za hisense u8kq. Ja je nisam nasao u zadnjih par stranica.Odlučio sam si uzeti po prvi put tv za gejming. Pratim ovu temu  već neko vrijeme  ali i online recenzije i na prvu mi je bila opcija oled samsung s90c 65incha ali sad nakon citanja o gen1 i gen2 panelima nije mi svejedno davat tolike pare a da dobijem gen1 kad je vec gen2 vani.

Onda sam nasao na ovu recenziju za qled model hisense u8kq i na 8.57 minuti tip kaze da local dimming ne radi preko hdmi kabela tj u textu u game modu!

 

text

https://benchmark.rs/testovi/televizori-i-monitori/hisense-u8kq-mini-led-tv-test-najzad-pravi/

 

Ovo mi je cudno s obzirom da se radi o njihovom zadnjem  i najboljem modelu a na rtingsu recenzija na americkom modelu prikazuje da radi. (tablica)

 

Je li postoji neka caka da treba nesto namjestit a da ovaj recezent ne zna, ili nesto trece? Je li netko od vas vec ima ovaj model ili neke starije modele da moze nesto rec iz iskustva.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li netko HISENSE TV i VIDAA sustav? Zanima me konkretno jel radi Disney+ app?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Ima li netko HISENSE TV i VIDAA sustav? Zanima me konkretno jel radi Disney+ app?

 Mislim da D+ app ne postoji za Vidaa OS na europskim (ne američkim!) Hisense modelima, tak da slobodno pogledaj neš drugo...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SupremeCommander kaže...

Da, njihove brojke su čudne.

Kad sam kupio B2 nije bilo nikakve razlike osim da je C2 "malo svjetliji", sad već ti daješ njihov link gdje postoje veće razlike..

 

Osim toga, kad se pojavio C1, filmovi su bili 9,4  sad ni ne pišu posebno "filmovi" već Tv Shows ?!. Jedino filmovi, ali s HDR imaju ocjenu što se tiče filmova ,( a sad ni C2 nema takvu ocjenu za filmove itd..)

HDR filmovi na C2 su 8,8 , a na B2 8,7 a pazi ti reklame........ ("30% veća svjetlina C2 vs B2) I oni ga kake... 

合氣道 Ne boj me se dok vičem, svađam se i psujem. Čuvaj me se kada ušutim.
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...

Ako ja nemam burnina na 13god staroj plazmi mislim da ga nece nitko imati ni na oledu.

Na žalost, nije točno..Ima ljudi s ove teme kojima su OLEd tv-i dobili izgaranje, većini nisu, isto to vrijedi i za plazme.

U početku sam pazio namoj LG B2 sad više ništa ne pazim iako ga i malo koristim 6-7 sati dnevno, redovito ga "čistim" pa sad ako sam takav baksuz neka ide u kujac, bacit ću ga u el. otpad. 

 

 

 

合氣道 Ne boj me se dok vičem, svađam se i psujem. Čuvaj me se kada ušutim.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Ima li netko HISENSE TV i VIDAA sustav? Zanima me konkretno jel radi Disney+ app?

 radi, ja imam model od ove godine u apartmanu. HBO Max ne radi.

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li još negdje za kupiti u dućanu LG OLED C2?

Nakon što sam prošetao po dućanima i uživo pogledao televizore odluka pala na LG Oled, svejedno mi je C2 ili C3.

Jedino što više nigdje ne vidim da je C2 dostupan.

PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 14:01 (DeniZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeniZg kaže...

Ima li još negdje za kupiti u dućanu LG OLED C2?

Nakon što sam prošetao po dućanima i uživo pogledao televizore odluka pala na LG Oled, svejedno mi je C2 ili C3.

Jedino što više nigdje ne vidim da je C2 dostupan.

https://bazzar.hr/p/2RJEQG3-lg-tv-oled55c21la-55-oled-uhd-smart?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

požuri...

 

合氣道 Ne boj me se dok vičem, svađam se i psujem. Čuvaj me se kada ušutim.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 14:30 (Zaporožac).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uzeo LG 55C3 u Pevexu za 1250 Eura. Zapakirani.
Ima u Pevexu i Samsung 55S95B izložbeni za 750 Eur. Ako dobro kužim, to je u pola redovne cijene.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice