Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.370
|
čitano: 14.170.788
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, gledam uzeti novi TV, primarno za gledanje Netflixa, Youtubea te gejmanje ps4 i ps5 u buducnosti! 

Vidim da dosta ljudi stavlja ovaj model https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q80ta-2020-uhd.html 

Ima li ista nesto slicno i u tom cijenovnom rangu? 55'' minimum sta bi uzeo, moze i 65'' al ne vise od tog jer mi nece stati na mjesto gdje bi ga stavljao, hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kresinjo kaže...

Pozdrav, gledam uzeti novi TV, primarno za gledanje Netflixa, Youtubea te gejmanje ps4 i ps5 u buducnosti! 

Vidim da dosta ljudi stavlja ovaj model https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q80ta-2020-uhd.html 

Ima li ista nesto slicno i u tom cijenovnom rangu? 55'' minimum sta bi uzeo, moze i 65'' al ne vise od tog jer mi nece stati na mjesto gdje bi ga stavljao, hvala unaprijed!

 

Ne znam baš za Q80-T, ova generacija je slabija od prošle (R) po pitanju NIT-a, i to dosta slabija. Baš sam ostao neugodno iznenađen

 

evo rtings review

https://youtu.be/fc0ZJ_TnIj0

 

 

Dakle u SDR signalu (99% svih filmova koje ćeš vjerojatno gledati) slabija je i od Q70T (a i od Q60T, koja je entry level).

Kod HDR signala je značajno jača od njih, međutim osjetno slabija od prethodnog modela.  

 

Osobno sam se dosta iznervirao specifikacijama jer za tako veću cijenu ne dobiješ ništa puno više od Q60 (koji je moj model, i vjerojatno ću uzeti 75 inchni uskoro)

 

 

 

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
kresinjo kaže...

Pozdrav, gledam uzeti novi TV, primarno za gledanje Netflixa, Youtubea te gejmanje ps4 i ps5 u buducnosti! 

Vidim da dosta ljudi stavlja ovaj model https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q80ta-2020-uhd.html 

Ima li ista nesto slicno i u tom cijenovnom rangu? 55'' minimum sta bi uzeo, moze i 65'' al ne vise od tog jer mi nece stati na mjesto gdje bi ga stavljao, hvala unaprijed!

 

Ne znam baš za Q80-T, ova generacija je slabija od prošle (R) po pitanju NIT-a, i to dosta slabija. Baš sam ostao neugodno iznenađen

 

evo rtings review

https://youtu.be/fc0ZJ_TnIj0

 

 

Dakle u SDR signalu (99% svih filmova koje ćeš vjerojatno gledati) slabija je i od Q70T (a i od Q60T, koja je entry level).

Kod HDR signala je značajno jača od njih, međutim osjetno slabija od prethodnog modela.  

 

Osobno sam se dosta iznervirao specifikacijama jer za tako veću cijenu ne dobiješ ništa puno više od Q60 (koji je moj model, i vjerojatno ću uzeti 75 inchni uskoro)

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ne kuzim, sto je na 80T slabije u sdr-u od ovih slabijih modela ?

pa taj tv je dosta bolji i od q70T, a o q60 da i ne govorimo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 19:18 (Pixel).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
user2206 kaže...

To mi uopće nije jasno, skoro svaki TV koji odem provjeriti piše 50 ili 100 Hz, zašto, možeš li malo pojasniti?

Ma da ne idem u detalje, to ti je vezano za PAL/NTSC format a ne za specifikaciju panela, oni su 60/120hz i slobodno ignoriraj to sta pise 50hz jer su to sve 60hz paneli i sposobni su prikazivat 60hz input...

10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
kresinjo kaže...

Pozdrav, gledam uzeti novi TV, primarno za gledanje Netflixa, Youtubea te gejmanje ps4 i ps5 u buducnosti! 

Vidim da dosta ljudi stavlja ovaj model https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q80ta-2020-uhd.html 

Ima li ista nesto slicno i u tom cijenovnom rangu? 55'' minimum sta bi uzeo, moze i 65'' al ne vise od tog jer mi nece stati na mjesto gdje bi ga stavljao, hvala unaprijed!

 

Ne znam baš za Q80-T, ova generacija je slabija od prošle (R) po pitanju NIT-a, i to dosta slabija. Baš sam ostao neugodno iznenađen

 

evo rtings review

https://youtu.be/fc0ZJ_TnIj0

 

 

Dakle u SDR signalu (99% svih filmova koje ćeš vjerojatno gledati) slabija je i od Q70T (a i od Q60T, koja je entry level).

Kod HDR signala je značajno jača od njih, međutim osjetno slabija od prethodnog modela.  

 

Osobno sam se dosta iznervirao specifikacijama jer za tako veću cijenu ne dobiješ ništa puno više od Q60 (koji je moj model, i vjerojatno ću uzeti 75 inchni uskoro)

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ne kuzim, sto je na 80T slabije u sdr-u od ovih slabijih modela ?

pa taj tv je dosta bolji i od q70T, a o q60 da i ne govorimo.

 

Imam taj TV (qe50q80ta). Slika je odlična sa zemaljske (DVB-T2) televizije. Osvjetljenje mi nije podešeno ni blizu maximuma. 90% vremena gledam 1080p sadržaj i sve izgleda savršeno.

Ako baš hoćeš da ekran vrišti blještavilom svjetla i boja postavi dynamic mode slike. Ja ga držim na natural. Netflix je ok slika, ali isti HD film s BR je daleko kvalitetniji.

Jedna preporuka vezano za veličinu ekrana. TV gledam s udaljenosti od 3m, i to je minimalna udaljenost za 50inch. Za 65 i 75 ekrane udaljenost treba biti još dosta veća, bez obzira na jako dobar upscale sa HD na UHD.  

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 12:26 (fora2).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fora2 kaže...

Imam taj TV (qe50q80ta). Slika je odlična sa zemaljske (DVB-T2) televizije. Osvjetljenje mi nije podešeno ni blizu maximuma. 90% vremena gledam 1080p sadržaj i sve izgleda savršeno.

Ako baš hoćeš da ekran vrišti blještavilom svjetla i boja postavi dynamic mode slike. Ja ga držim na natural. Netflix je ok slika, ali isti HD film s BR je daleko kvalitetniji.

Jedna preporuka vezano za veličinu ekrana. TV gledam s udaljenosti od 3m, i to je minimalna udaljenost za 50inch. Za 65 i 75 ekrane udaljenost treba biti još dosta veća, bez obzira na jako dobar upscale sa HD na UHD.  

 taj, qe50q80ta za razliku od 55" verzije bi trebao imati lošiji kut gledanja (jer nema nekakav dodatni filter) i trebao bi biti 60HZ .. sve ostalo bi trebalo biti kao i kod 55" verzije, zar ne?

 

Ja sam ga gledao neko vrijeme ali nisam uzeo jer gledam tv iz kutne garniture... pa je kut gledanja od 0 do 40 stupnjeva

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da su 120hz oba al nisam siguran 100%

10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
120Hz je 50inch.
Što se tiče kuta gledanja, ni 50 ni 55 (prijatelj ga kupio kad i ja svoj) nisu dobri kao kod IPSa. A između 50 i 55 ne vidim razliku. Možda misliš na 49inch? I taj postoji ali je srezan na 60Hz i još neke mogućnosti. Koliko znam razlika između 50inch i većih je u manjem broju zona ekrana i podršci za HDR. 55 i veći-HDR12 a 5-HDR10.
Da zaključim, oba imaju odličnu sliku, nisam primijetio razliku.
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na slikama su cijene novih Qned mini led samsunga.....jeftiniji su nego serija iz 2020-te.

Cijene starih modela koje su prekrižene su cijena kada su se pojavile na tržištu.

 

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

samo od 55 inca q80t su 120hz, 50 je 60hz

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Joky007 kaže...

samo od 55 inca q80t su 120hz, 50 je 60hz

Da tako sam i ja nekako čitao, pa sam od njega odustao. 

10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TV koristim isključivo kao monitor za Kodi media centar zbog PVR-a. Znači, u media centru je Hauppauge dual DVB-T2 tuner, Kodi i NextPVR kao TV backend. Po uputama iz Samsung online manuala (pogledaj sliku) sam složio custom profil na Nvidia 1030 grafičkoj i TV uredno radi na 120Hz. Možda radi samo preko HDMI-a, ne znam. U svakom slučaju slika je odlična

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

odi u nvidia control panel i pod change resolution imas refresh rate i tam ces vidjet na koliko ti maximalno hz ide

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molio bih komentare na ovaj model LG UHD TV 65UN80003LA

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Fact: Your OLED TV is Not Bright Enough for HDR. Here's Why.

 

 

 

(grabs popcorn)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AFARON kaže...

Fact: Your OLED TV is Not Bright Enough for HDR. Here's Why.

 

 

 

(grabs popcorn)

 

Yeah but it's dark enough that it doesn't matter 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav....

Kupio bi tv 65"-70" do nekih 7-8 k kn....sto je za preporuku u tom rasponu za te pare best buy ?

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, u pregovorima sam sa ženom da se ubode novi tv. Trebao bi biti 55 ili 65 inca, ovisno o cijeni, igrao bi ps5, gledao bi Netflix, treba čitati 4k sadržaj i važno mi je da ima ARC funkciju jer bi spajao tv na receiver (Denon x2200.) 

Ono što mi je trenutno zapelo za oko je Lg oled C9.

Okirna cijena do koje bi isao je cca 15 000 kn za 65 inc

Za 55 inca do cca 12 000

 

Nadam se dobrim popustima sa europsko prvenstvo. 

 

Hvala na preporukama kao i uvijek 

ko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Preporuke sad nemaju nikakvog smisla. Pogotovo ako tek tada kupuješ TV.

Cijene postojećih modela fluktuiraju svako malo, a vrlo brzo dolaze ovogodišnji modeli, tako da zaista nema smisla davat ikakve preporuke sada.

 

I prvo vidi koje ti stvari trebaju. Koja veličina, gledanje većinom po danu ili navečer, jel bi riskirao burn-in ili ne, jel ti bitan kut gledanja.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dachande kaže...

Preporuke sad nemaju nikakvog smisla. Pogotovo ako tek tada kupuješ TV.

Cijene postojećih modela fluktuiraju svako malo, a vrlo brzo dolaze ovogodišnji modeli, tako da zaista nema smisla davat ikakve preporuke sada.

 

I prvo vidi koje ti stvari trebaju. Koja veličina, gledanje većinom po danu ili navečer, jel bi riskirao burn-in ili ne, jel ti bitan kut gledanja.

 Dali se zna kad dolaze ti ovogodišnji modeli? U kojem se to mjesecu može očekivati?

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ima tko molim vas kalibraciju za Hisense H55U7B?

Hvala...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrCrazy kaže...

 Dali se zna kad dolaze ti ovogodišnji modeli? U kojem se to mjesecu može očekivati?

 LG OLED u travnju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 23:01 (stipest).
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
komarac77 kaže...

Pozdrav....

Kupio bi tv 65"-70" do nekih 7-8 k kn....sto je za preporuku u tom rasponu za te pare best buy ?

Hvala

 

Za te novce i više nego idealno bi ti bilo Philips 8 serija (The One to take home što se reklamira). Za razliku od drugih proizvođača ima Ambilight (koji je skroz simpa) i podržava HDR, HDR+ i Dolby Vision. Istina je da HDR nije upečatljivo jak kao na TV-u od 20,000kn ali je dovoljno dobar. Imam stariji model i super je slika.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
mrCrazy kaže...

 Dali se zna kad dolaze ti ovogodišnji modeli? U kojem se to mjesecu može očekivati?

 LG OLED u travnju.

 

A ostala škvadra? Samsung, Sony, TLC, Hisense....

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 15:46 (mrCrazy).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dachande kaže...

Preporuke sad nemaju nikakvog smisla. Pogotovo ako tek tada kupuješ TV.

Cijene postojećih modela fluktuiraju svako malo, a vrlo brzo dolaze ovogodišnji modeli, tako da zaista nema smisla davat ikakve preporuke sada.

 

I prvo vidi koje ti stvari trebaju. Koja veličina, gledanje većinom po danu ili navečer, jel bi riskirao burn-in ili ne, jel ti bitan kut gledanja.

 Tako je, i jos ktome jako je tesko naci dobar HDMI 2.1 model s full array local dimmingom za razumne novce.

 

A to bi trebao biti standard za srednju klasu ove godine.

 

U Americi trenutno se da naci LG CX 55 po $1299...

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 20:02 (Mitch).
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upit nije konkretno vezan uz kupnju Tv-a vec dodatka za postojeci. Zna netko gdje se kod nas, konkretno u Zagrebu, moze kupiti neka vrsta protupotresne zastite za Tv? Nesto poput ovoga: https://www.amazon.com/dp/B07NPC7M9C/ref=cm_sw_r_cp_awdb_imm_t1_EXDNV258YH9XJ273V5WE Nazalost ne postoji mogucnost montaze na zid pa bih ga htio osigurati na neki nacin jer se nije dobro proveo kod zadnjeg potresa :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fikask kaže...

Upit nije konkretno vezan uz kupnju Tv-a vec dodatka za postojeci. Zna netko gdje se kod nas, konkretno u Zagrebu, moze kupiti neka vrsta protupotresne zastite za Tv? Nesto poput ovoga: https://www.amazon.com/dp/B07NPC7M9C/ref=cm_sw_r_cp_awdb_imm_t1_EXDNV258YH9XJ273V5WE Nazalost ne postoji mogucnost montaze na zid pa bih ga htio osigurati na neki nacin jer se nije dobro proveo kod zadnjeg potresa :)

 

Pa uzmeš plosnatu traku, dva šarafa i možda 2 pločice metalne s rupom za šaraf. Spojiš s jedne strane na TV (ona rupa za VESU) a s druge tipla pa u zid ili nekako drugačije.

 

Iako, srećom potresi se ne dešavaju tako često tako da mislim da više nemaš se čega brinuti slijedećih 300 godina. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mitch kaže...

 Tako je, i jos ktome jako je tesko naci dobar HDMI 2.1 model s full array local dimmingom za razumne novce.

 

A to bi trebao biti standard za srednju klasu ove godine.

 

U Americi trenutno se da naci LG CX 55 po $1299...

 Načekat ćemo se mi da to bude standard za srednju klasu (ako ikad bude). Pogotovo FALD. Pa sada u visokoj klasi imaš samo nekoliko modela sa FALD-om.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Izaberi ovdje FALD i 2021, a češ vidjeti o čemu pričam. O cijenama da i ne govorim.
https://www.flatpanelshd.com/TVdatabase.php
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Mitch kaže...

 Tako je, i jos ktome jako je tesko naci dobar HDMI 2.1 model s full array local dimmingom za razumne novce.

 

A to bi trebao biti standard za srednju klasu ove godine.

 

U Americi trenutno se da naci LG CX 55 po $1299...

 Načekat ćemo se mi da to bude standard za srednju klasu (ako ikad bude). Pogotovo FALD. Pa sada u visokoj klasi imaš samo nekoliko modela sa FALD-om.

 LG BX se da naci za $999, a TCL mini-LED i Vizio Quantum po $699. Takoder, Sony XH90 je bio po 5500 u HR u 55" prije nekoliko mjeseci.

 

 

Tako da zamjena LG BX (LG B1) ide na 1500 eura sigurno, a FALD QLED ce morat bit 25% manje ili nesto tipa NANO90 i HiSense H9G.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 19:58 (Mitch).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice