Tele2 poskupljenje mobitela

poruka: 69
|
čitano: 21.141
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
Memphis kaže...

To je tak nebitno. Bitne su cijene tarifa a ne mobitela. Sve je to razrađeno, tele2 ima niže tafie nešto skuplje mobitele ostali obratno ... ajde za firme još kužim ali tko si kupuje mob ode u dućan i kupi si kakav hoće.

Kolega sve je bitno.

 

Zadnjih 2-3 godine je po meni T-com imao najniže cijene, pa A1 a na zadnjem mjestu je Tele 2. 

 

Kod T-coma si mogao preko Dinersa ili onih njihovih akcija naći stvarno jeftine cijene moba.

14 godina
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
zelenapaprika kaže..

 

 Cijena ovisi i o kategoriji korisnika, a to dio vas obavezno prešuti dok se hvalite kako ste sposobni. Poslovni korisnici su u najboljoj poziciji, dok su bonaši u najgoroj.

 Nigdje se ja nisam hvalio da sam sposoban, a da si pročitao moje postove s razumijevanjem, onda ne bi na njega odgovarao s postom koji nema poantu, barem u mom slučaju.

Sigurno da ti ja sad ovdje neću u detalje priložit stavke iz svog ugovora, pogotovo jer se rasprava u ovoj temi konstantno vrti u krug.

 

Da se nadovežem na kolegu gore, koji kaže da za 40kn ima 4gb i 1000min.

U mom slučaju je to previše nedovoljno.

Osobno najviše koristim net i pozive, dok sam poruke u 90% slučajeva zamjenio whatsappom.

Što zbog posla, što zbog korištenja u osobne svrhe, meni je 4gb danas smiješno.

I pto bi ja sad trebao, reć momku da on laže, da nije istina, a možda je stvarno njemu to i više nego dosta.

Meni bi to bilo dovoljno jedino da ne izlazim iz kuće, gdje imam wifi.

 

Opet kažem, što je kome dovoljno ili ne, nema smisla raspravljat.

Ja sam vezan ugovorom i to godinama i nisam zažalio.

Jednostavno ne vidimna koji način bi me bonovi ili tarife na bonove izašle jeftinije.

 

 

4 godine
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
zabranjeniples kaže...
zelenapaprika kaže..

 

 Cijena ovisi i o kategoriji korisnika, a to dio vas obavezno prešuti dok se hvalite kako ste sposobni. Poslovni korisnici su u najboljoj poziciji, dok su bonaši u najgoroj.

 Nigdje se ja nisam hvalio da sam sposoban, a da si pročitao moje postove s razumijevanjem, onda ne bi na njega odgovarao s postom koji nema poantu, barem u mom slučaju.

Sigurno da ti ja sad ovdje neću u detalje priložit stavke iz svog ugovora, pogotovo jer se rasprava u ovoj temi konstantno vrti u krug.

 

Da se nadovežem na kolegu gore, koji kaže da za 40kn ima 4gb i 1000min.

U mom slučaju je to previše nedovoljno.

Osobno najviše koristim net i pozive, dok sam poruke u 90% slučajeva zamjenio whatsappom.

Što zbog posla, što zbog korištenja u osobne svrhe, meni je 4gb danas smiješno.

I pto bi ja sad trebao, reć momku da on laže, da nije istina, a možda je stvarno njemu to i više nego dosta.

Meni bi to bilo dovoljno jedino da ne izlazim iz kuće, gdje imam wifi.

 

Opet kažem, što je kome dovoljno ili ne, nema smisla raspravljat.

Ja sam vezan ugovorom i to godinama i nisam zažalio.

Jednostavno ne vidimna koji način bi me bonovi ili tarife na bonove izašle jeftinije.

 

 

 Već sam navikao na bahate i bezobrazne odgovore, pa taj dio najčešće samo ignoriram. 

 

"Sigurno da ti ja sad ovdje neću u detalje priložit stavke iz svog ugovora, pogotovo jer se rasprava u ovoj temi konstantno vrti u krug." - stavke tog ugovora su ključne. Mogu i ja uletjeti u lokalni kafić i reći kako su kupio Porša za 1 kunu. Svima će biti jasno da se iza toga skriva neka priča. Tako se iz tvojih poruka skrivaju neke činjenice koje si prešutio. To je tako jasno.

 

Poanta je da si štošta prešutio. 

 

 

14 godina
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
zelenapaprika kaže.

 

Poanta je da si štošta prešutio. 

 

 

 Poanta je da ne znaš čitat postove s razumijevanjem, ali to sam ti već rekao.

Ništa ja nisam prešutio, ali ajmo opet.

 

Preplatnički ugovor potpisujem na 24mj., ali kao dugogodišnji i uredni korisnik, imam pravo na produljenje ugovora 6mj. prije isteka, što znači da tarifu plačam samo 18 mjeseci.

Naravno, uz uvjet da produljim ugovor, što isto uvijek i radim, jer mi je isto potrebno.

 

Uz to budu nekakvi popusti, tipa rođendanski, black friday, blagdanski, prednarudžba...., pa nerijetko budu nekakvi pokloni ili neke druge pogodnosti.

Uz to sve, možeš dobit i nekakve dodatne popuste, ovisno o vremenu produljenja i samog korisnika.

I kad to sve preračunam u konačnu cifru, ispadne ili da sam telefon dobio po izrazito niskoj cijeni ili ako želiš drugačije, kupio telefon po nirmalnoj cijeni po kojoj možeš i ti, ali onda mi je tarifa jeftinija nego što bi tebi bila ova što plačaš na bonove (sve neograničeno).

 

Što ti i dalje nije jasno ?

Niti sam poslovan korisnik, niti jurim kupovat najskuplje uređaje na preplatu, niti sam zaposlenik nekog od operatera.

Tebi je isplativije platit "50kn za 5gb prometa"a, meni ne to bacanje novca, jer bi u mom slučaju to trebalo minimalno poduplat.

 

Nigdje nečeš dobit đabe, ni na bonove, ni na preplatu.

Plačaš ih svejedno, ovisno o tvojim potrebama.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 16:01 (zabranjeniples).
4 godine
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
zabranjeniples kaže...

 

kao dugogodišnji i uredni korisnik

 

 

Uz to budu nekakvi popusti, tipa rođendanski, black friday, blagdanski, prednarudžba...., pa nerijetko budu nekakvi popusti.

 

 

 

 Ovo prvo domaćim operaterima ne znači baš ništa. I ja sam dugogodišnji korisnik i uredan platiša. I od operatera sam do sada dobio od šake do lakta. I kad me nazovu, uvijek ih odbijem jer nude sve strogo po glavnom cjeniku i ne žele spustiti cijenu ni za 1 lipu. To su u 99% slučajeva telemarketing firme.

 

Budu popusti, ali takav da dobiješ dva Notea za 4200 kuna uz samo jednu pretplatu od 159 kuna nabrijanu do ibera, to mi nije realno.

 

Gledam i ja popuste, i zna biti većih popusta na top modele, ali da je baš ovako kako si napisao - nije. A ugovor ne daš. Sumnja samo raste... Mislim, ne moraš dati ugovor, nitko te ne može prisiliti na to.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 16:10 (zelenapaprika).
14 godina
offline
Tele2 poskupljenje mobitela

Pa naravno da nisu uvijek iste pogodnosti i da nisu uvijek za sve iste.

Ljudi uglavnom mogu produljit ugovor 3mj. prije isteka, dok u A1 mogu čak 6mj prije, ali za to trebaju dobit odobrenje, jer je inače 3mj. kao i kod ostalih.

Dosta ljudi to ne zna.

Ti vidiš ponudu na webu ili ti je drugi odjel nešto ponudio, ali to često nije i konačna ponuda.

 

A vezano za ugovor, pa naravno da ti neću pokazat svoj ugovor.

Tko si ti da ti ga pokazujem i da ti se opravdavam.

Ja sam se nadovezao na to da je "nemoguće dobit kvalitetnu ponudu", što u mom slučaju nije točno, jer se znam snać.

Dal češ ti vjerovat ili ne, ne interesira me.

Samo znam da ovo što sad imam, ne može zamjenit ni bon od 100kn, ni bilo kakva tarifa na bonove.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 16:22 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
zabranjeniples kaže...

 

A vezano za ugovor, pa naravno da ti neću pokazat svoj ugovor.

Tko si ti da ti ga pokazujem i da ti se opravdavam.

Ja sam se nadovezao na to da je "nemoguće dobit kvalitetnu ponudu", što u mom slučaju nije točno, jer se znam snać.

Dal češ ti vjerovat ili ne, ne interesira me.

Samo znam da ovo što sad imam, ne može zamjenit ni bon od 100kn, ni bilo kakva tarifa na bonove.

 Stvarno imaš gadnih problema s ponašanjem. Daj probaj uživo ovako razgovarati s bilo kime.

14 godina
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
zelenapaprika kaže...

 Stvarno imaš gadnih problema s ponašanjem. Daj probaj uživo ovako razgovarati s bilo kime.

 Ne znam o čemu pričaš ??

Sve sam ti lijepo objasnio, ne razumijem o kakvom ponašanji govoriš ?

Ponuda nije osta za svakoga i uvelike ovisi i o vremenu u kojem se ta ponuda nalazi.

Čak unutar same kompanije imaš različitih ponuda, ovisno o odjelu (web, putem korisničke službe, dućan).

To što bi ti plačao nešto 100kn, ne znači da bi ista ponuda bila za mene, što ti tu nije jasno ?

 

Ili možda takvo pitanje postavljaš radi ugovora.

Pa normalno da svoj ugovor neću stavljat na kojekakve forume i sl.

To je nekakav dokument koji nešto znači.

 

 

14 godina
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
zabranjeniples kaže...
Memphis kaže...
Da kupujem mobitel čekajući akcije i popuste nebi nikad imao ono što želim i ne želim biti rob operatera

Na ovo boldano imam samo LOL.

Pa ako ne želiš bit rob operatera, onda nemoj koristit telefon nikako, jer operatera svakako plačaš, bilo to po ugovornoj obezi ili ne.

Nekome je i bon od 100kn skup, dok je nekome taman, a nekome malo, tako da ti ta priča o isplativosti ne drži vodu.

Kao što sam rekao, ako se već busaš da ne želiš bit rob operatera, onda nemoj koristit telefon, jer bez operatera to ne ide.

Da ne želim bit rob tehnologije onda valjda ne bi trebao nikako koristit telefon. Ja ne želim bit rob operatera a to znači potpisivat ugovorne obveze na određeno razdoblje, što znači da nemam obvezu koristiti njegove usluge ili njegovu mrežu, ako ih korisitim mogu to prekinut u svakom trenu. Normalno je da plaćam nečije usluge ako ih koristim ne tražim niti očekujem ništa đabe. Očito ne shvaćaš niti razumiješ o čemu se priča pa naravno da ti je onda smiješno.

 

14 godina
offline
Tele2 poskupljenje mobitela

Ja ono što mi paše dogovorim i to platim.

Ti kažeš da ne želiš bit pod ugovorom, a vidiš, ja ne želim bit bez ugovora.

Ne želim da mi se desi opet da mi fali neta, da moram nadoplatit ili da nemam kuna na računu.

I eto, dok god imam ono što sam dogovorio, ne smatram se robom operatera.

 

Opet kažem, svatko plaća ono što mu paše, u suprotnom je lud.

Zašto bi po tome netko bio rob operatera ?

Koji su kriteriji za to, jer kad kažeš "ne želim bit rob operatera", očito je da misliš da je onaj tko je na ugovoru, rob operatera.

Shvati, nisu svi preplatili uređaj/uslugu i to je upravo ono što ti pokušavam objasnit.

Ako si ti nešto platio 800kn, ne znači da sam i ja ili netko treći platio isto toliko.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 8:39 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
zabranjeniples kaže...

Ja ono što mi paše dogovorim i to platim.

Ti kažeš da ne želiš bit pod ugovorom, a vidiš, ja ne želim bit bez ugovora.

Ne želim da mi se desi opet da mi fali neta, da moram nadoplatit ili da nemam kuna na računu.

I eto, dok god imam ono što sam dogovorio, ne smatram se robom operatera.

 

Opet kažem, svatko plaća ono što mu paše, u suprotnom je lud.

Zašto bi po tome netko bio rob operatera ?

Koji su kriteriji za to, jer kad kažeš "ne želim bit rob operatera", očito je da misliš da je onaj tko je na ugovoru, rob operatera.

Shvati, nisu svi preplatili uređaj/uslugu i to je upravo ono što ti pokušavam objasnit.

Ako si ti nešto platio 800kn, ne znači da sam i ja ili netko treći platio isto toliko.

 Još jednom za tebe onako natanane ... pod robom operatera mislim na ugovor i svačije potrebe su individualne. Zašto rob zato što moraš bit pod ugovorom da bi dobio neki "popust" na uređaj, jel to tebi ok ili ne tvoja stvar, meni nije. I govorimo o pretplati a ne bonovima da pojednostavimo priču. Pokušavam ti objasnit da nemaju svi operateri iste cijene pretplate paketa ili kako već hoćeš. Ono što ti tvrdiš je da moraš platiti nešto ako koristiš ovako i onako, tu se slažem. Ali nije isto hoćeš ti mjesečnu pretplatu platiti 100,200 ili 300 kn mjesečno (samo pretplata), to je ono što pričam od samog početka. Možeš ti reć kaj hoćeš ali većina ljudi uzima high pretplatu da bi dobila povoljnije mobitel i točka. Kome danas trebaju ograničene/neograničene sms poruke? Kome trebaju ograničeni broj minuta pored neograničenih?. Danas u tarifi je najbitnija količina interneta kao što i sam vidiš. Za neki bolji popust moram u HTu uzet minimalno tarifu od 200 kn/mj koja meni daje određeni broj poruka, minuta interneta itd. Ali zašto bi ja plaćao 200 kn mjesečno nešto što mi ne treba ili što mi je skuplje? Pogotvo ako mogu kod drugog operatera isto to (ili više) dobiti povoljnije ili kod trećega birat tj. plaćat samo ono što mi treba? (kao što sam tvrdiš da bi u supronom bio lud). I onda dolazimo do onoga da ja (ti, on) kod jednog operatera plaćam pretplatu mjesečno npr. 100 kn a kod drugog 200 kn. Na ugovoru od 24 mjeseca imaš razliku od cca 300 eura što je u slobodnoj prodaju jedan solidan mob. To je samo razlika na mjesečnoj pretplati koju ja (ti, on) moraš plaćat "više" da bi ostvario neki popust na mobitel. Da vlada monopol (jedan operater/jedan brand) onda bi ti bilo svjedno jer bi svi morali plaćati isto pa bi ti došao na "svoje". To je bit priče. 

14 godina
offline
Tele2 poskupljenje mobitela

Bit priče je da postoje dvije strane, pa evo opet.

Ja na ugovor imam takav popust, da apsolutno nikakva tarifa n bonove ili opčenito bonovi ne dolaze u obzir.

Znači, kad izračunam koliko me izađe ukupna cifra, ne postoji tarifa na bonove koja to mijenja.

 

E sad, slažem se, postoje ljudi koji uzimaju preplatu isključivo radi telefona i tu se u startu zajxxu.

Ili još bolje, ne zajxxu se, nego su svjesno otišli u minus ili im fali daska u glavi.

 

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
7 godina
offline
Tele2 poskupljenje mobitela

Memphis , pa nepostoje samo ove situacije koje si ti opisao, na tisuće je situacija i kombinacija ( operater / tarife / uređaj ) i svatko si može pronaći način kako da prođe najjeftinije a da pritom dobije ono kaj mu zaista i treba.

 

Moj primjer si olako zbagatelizirao, pa ajmo još jednom: većina osoba plaća doma neki fiksni internet ( uz koji ide obično i fiksni telefon ) , cca 150 kn, i sve te osobe obično još plaćaju mobilne usluge cca 50 do 100 kn ( nebitno da li su bonaši ili na pretplatu ). I evo nas na cifri 200 do 250 kn mjesečno.  

 

Dosta osoba koje znam se odlučilo te dvije usluge ( fiksne i mobilne ) spojiti u jednu, i onda tu treba puno GB pa se obično izabere neka flat mobilna tarifa kojom su pokrivene potrebe i GB i poziva.

 

 U HT je to tarifa unlimited i košta 229 kn mjesečno, znači čak možda i jeftinije nego je dotada se plaćalo dvije usluge.

 

I sad dolazimo na uređaj. Kao prvo, pretplatne tarife u HT nemaju ugovornu obvezu, što znači da u svakom trenutku možeš otkantati tarifu ako nisi iskoristio nikakvu pogodnost koju HT nudi uz neke tarife. Naravno, treba ti i mob kojim ćeš ostvariti pozive i data promet iz te unlimited tarife. 

 

Kao primjer sam uzeo redmi 9 jer se radi o osrednjem mobu koji može hardverski i softverski pokriti potrebe 90% korisnika. Redmi 9 ( 4/64 ) je obično oko 1200 kn u CRO maloprodaji. I pazi sada : imaš i koristiš unlimited tarifu ( koju si izabrao jer ti daje neograničeni data promet i 5000 min poziva , a to ti treba i iskoristiš to jer nemaš fiksnu uslugu doma nego sve pokrivaš tom unlimited tarifom ) i odlučiš si kupiti redmi 9 jer ima dobru bateriju, osrednju kameru, dobar GPS čip, brzi net i kvalitetan WiFi chip ( pa bu dobar hotspot doma ) . I tada imaš dva izbora: platiti ga 1200 kn ( često i više ) ili ga uzeti za 1 kn uz spomenutu tarifu ( https://www.hrvatskitelekom.hr/mobitel-na-pretplatu/xiaomi-redmi-9?entityid=Y6sF2iODDcJlpc-E8FF-GbKMMJKLVNE584Be3rongJo1&noredirect=1&cti=mcd&gapt=4-1-1-1-0-0-0&groupdiscount=false&specialoffer=false&esim=false&onoff24=false&onoffcash=true&scuserselected=false&maxrangevalue=160&price=0&categories=1183&tariffid=_C7xStQ5BHYOmf1c5Owakj6ST9HEtGBcxu_BKCePjt81&magentadiscount=false ), ali tada si vezan uz tu tarifu , a tarifu ćeš tako i tako koristiti čak i da uzmeš telefon u mi storeu za 1200 kn. I naravno da je onome tko je u takvoj situaciji mudrije uzeti taj mob za 1 kn jednokratno nego za 1200 kn i pritom nema nikakvog razloga da se osjeća kao rob jer je u reali prošao jako dobro.

 

Ti pogrešno prikazuješ tih 229 kn ( x24 mj ) kao nepotrebni trošak, a ja govorim o primjeru gdje bi osoba tako i tako imala taj trošak neovisno o tome gdje i kako kupio mobitel jer mu treba baš ta tarifa kojom rješava sve svoje komunikacijske i data potrebe.

 

U Tele2 je neograničena tarifa 199 kn na bonove i 169 kn u pretplati ( govorim po sjećanju pa neka me neko ispravi ako je Tele2 mijenjao cijene tarifa ).

 

U HT svako malo je neka akcija, i naravno da su neke samo reklamni trik, no nekad se bome i fini popusti nude ( onako po sjećanju bio je jak popust na Samsung, pa na Motorolu, pa Diners popust, pa supertjedan zna nekad imati dobrih ponuda...).

 

Uglavnom, neki jači popust nećeš ostvariti bez vezivanja uz neku pretplatnu tarifu, i tu nevidim problem jer ćeš tako doći povoljnije do nekih uređaja a tarifu bi tako i tako koristio jer ti nudi baš ono kaj trebaš za cijenu koji si spreman platiti za te usluge.

 

Problematična je grupa korisnika koja se zaleti na skupu tarifu samo zato da bi povoljnije došli do nekog mobitela, a njihove realne potrebe bi možda koštale 30 kn mjesečno na bonbonu. E takvi bi prošli daleko jeftinije da si mjesečno plaćaju 30 kn neku tarifu na bonove, a mob si jednokratno plate npr tih 1200 kn spominjani redmi 9. Njihov trošak je tada 1920 kn u dvije godine ( (30x24)+1200 ), a u unlimited tarifi je trošak 5497 kn ( (229x24)+1 ).

 

 

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
bunker kaže...

Memphis , pa nepostoje samo ove situacije koje si ti opisao, na tisuće je situacija i kombinacija ( operater / tarife / uređaj ) i svatko si može pronaći način kako da prođe najjeftinije a da pritom dobije ono kaj mu zaista i treba.

 

Moj primjer si olako zbagatelizirao, pa ajmo još jednom: većina osoba plaća doma neki fiksni internet ( uz koji ide obično i fiksni telefon ) , cca 150 kn, i sve te osobe obično još plaćaju mobilne usluge cca 50 do 100 kn ( nebitno da li su bonaši ili na pretplatu ). I evo nas na cifri 200 do 250 kn mjesečno.  

 

 

 

 Ajme majko, evo krećemo ispočetka. :-)

 

Ne, ne može si svatko pronaći način kako proći najjeftinije ako to druga strane NE OMOGUĆAVA niti PRISTAJE. Mogu ja igrati ulogu velikog frajera koliko želim, prijetiti odlaskom na drugu mrežu, lupati nogama o pod, ali to neće ništa promijeniti. Memphis je opisao situaciju na jako jasan i precizan način koji bi trebali svi razumjeti.

 

Kako li si samo došao do iznosa ("većina osoba") od cca 150 kuna za internet (i telefon)? Kako? Daj malo hodaj okolo, pa pitaj ljude na ulici koliko plaćaju internet i telefon.

 

Mobilne usluge još 50-100 kuna? Ma gdje je ovih 50 kuna moguće? Na Simpi za neku ultra slabu tarifu? U 2020. su sve tarife poskupjele. Rijetke su tarife od 50-60 kuna i ne nude gotovo ništa. Cijene bonova su sve promiješane i oni najjeftiniji bonovi su maknuti iz nekih kanala prodaje (npr. s kioska). Poštena bonaška tarifa košta 100 kuna, a pretplatnička slabija 150 kuna, dok bolja košta preko 200 kuna. Cijene više nisu kao 2009. ili 2010. kada su postojale pretplatničke tarife za doslovno par kuna. Sada se počinje od 20 EUR-a, pa na više. Tu i tamo netko nazove, pa ponudi nešto jeftinije, kao meni na A1 tarifu za 106 ili 109 kuna koju nisam prihvatio. 

 

Daj već jednom svrati na Facebook profile domaćih telekoma, pa potroši malo vremena čitajući žalopojke pojedinaca. U njima ćeš moći pročitati kako ljuti zbog neke situacije s telekomom nabrajaju kako troše 450, 700, 800, 1000, pa i 1500 kuna mjesečno na usluge telekoma kojem se žale. Brojevi nisu izmišljeni. Iznosi su puno veći nego što neki misle.

 

Evo, jedan korisnik kojeg neću imenovati 28.12.2020. napisao je na profilu A1 sljedeće: "Slobodno pogledajte koje sve usluge imam kod vas i izračunajte koliko novaca sam A1 dao u proteklih 5 godina... rekao bih da moji mjesečni računi, kada se uprosječe, iznose cca više od 1000 kuna i upravo sam zbog toga i izgubio povjerenje i poštovanje prema vama."

 

Javio se i jedan korisni sličicom računa u mobilnoj aplikaciji od preko 900 kuna računa i još jedan ispod njega s 470+ kuna računa.

 

A ti pišeš da s pretplatom na mobilnu tarifu dođu do 200-250 kuna....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 21:30 (zelenapaprika).
14 godina
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
bunker kaže...

Memphis , pa nepostoje samo ove situacije koje si ti opisao, na tisuće je situacija i kombinacija ( operater / tarife / uređaj ) i svatko si može pronaći način kako da prođe najjeftinije a da pritom dobije ono kaj mu zaista i treba.

 

 Ne zanima me tvoj primjer jer sam već sve napisao vezano za to.

 

Memphis kaže...
Još jednom za tebe onako natanane ... pod robom operatera mislim na ugovor i svačije potrebe su individualne.
 

14 godina
offline
Tele2 poskupljenje mobitela

Može se i danas jeftino: Max2 (internet i telefon) - 159 kn, Mobilna tarifa T com (9 gb i 5000 sms i minuta prema drugima) -116 kn, žena još ima Simpu XS i opciju bez naplate uspostave poziva - manje od 60 kn mjesečno... Smartphonei iskeširani, tako zadnja 3, zadnji sam u pretplati uzeo Samsung Note 4 - bio je dosta povoljniji nego u trgovini. Sve cijene su skočile gore, od smartphonea, laptopa, komponenti - stvarno tehnologija postaje luksuz

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
Stvarno ne razumijem ljude koji kupuju(baš kupuju) mobitele kod operatera...
A još manje razumijem one koji se čude i zanovjetaju što su u pretplati kao da ih je netko natjerao da ju uzmu.


Fino kupiš mob preko nekog X IT shopa i dereš na bonove.
U telčetu sam 10ak godina, na bonove. Nikad nikakav problem problem nisam imao. Sam svoj gazda 😁
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
Dex.pwn kaže...
Stvarno ne razumijem ljude koji kupuju(baš kupuju) mobitele kod operatera...
A još manje razumijem one koji se čude i zanovjetaju što su u pretplati kao da ih je netko natjerao da ju uzmu.


Fino kupiš mob preko nekog X IT shopa i dereš na bonove.
U telčetu sam 10ak godina, na bonove. Nikad nikakav problem problem nisam imao. Sam svoj gazda 😁

 Neki ljudi imaju patološki strah usluga na bonove ili ih smatraju uslugama za sirotinju. A oni sebe vide drugačijima i moraju imati pretplatu. Pa onda nerijetko uslugu preplate, a ne iskoriste. Ovaj tip koji piše da ima 20 000 minuta mjesečno sigurno ne iskoristi niti dio toga. Pa to je preko 10 sati razgovora dnevno tijekom 30 dana.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
Šteta što nema onih bonova na struganje 😁
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
7 godina
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela

Paprika, pa živ li si mi... 😉

Krećem ti se ja među ljudima, i to jako puno, od jutarnjeg kafenisanja ( prije krčme sada benzinske ), razni poslovi i fuševi, aktivan u hvidri te u lokalnoj udruzi branitelja, teretana ( sada jogging zbog covida ), streljana, obiteljska druženja i okupljanja....

I svi ovi sa kojima se ja družim spadaju u prosječne tipove građana koji rade ili se školuju, imaju obitelj, bave se laganini nekim sportom, tako da ti nikome od njih mobitel nije centar svijeta niti provode dane i noći po društvenim mrežama. Za vrijeme posla rade i baš nisu u prilici tipkati po mobu, na posao ili s posla idu autom pa isto baš ne čačkaju po mobu, ovi koji se školuju malo po tramvajima razmjene pokoju poruku na WhatsApp ili Messenger, za vrijeme sportskih aktivnosti isto ne koriste devicese, tako da ti je svima njima zaista dosta neka jeftina bonaška tarifa , a doma imaju WiFi od fiksne linije.

U bonbonu ti je to 30 kn mjesečno 300 mb i 200 minuta ( https://www.bonbon.hr/ponuda/na-bonove/paketi#/ ).

U simpi ti je to 44 kn mjesečno 800 mb i 1000 min ( https://www.simpa.hr/tarife ).

Većina obitelji koje znam imaju ( ili su imali ) koriste max2 na bakru kojeg ti HT može isporučiti skoro pa u cijeloj državi sa brzinama do 50 Mbps i to ti je flat, a cijena je 149 kn plus 10 kn doplata za turbo50 ( https://www.hrvatskitelekom.hr/pravne-napomene/cjenici ).

I kaj veli matematika: 30+149+10=??

Ti koji su imali a više nemaju Max 2 su prešli na unlimited HT tarifu , 229 kn mjesečno , i tako su pokrilii sve svoje komunikacijske i data potrebe.

TV nekoriste kroz operatera jer im neko namjesti kodija i sl, ili npr HBO go ( 39 kn u simpi, ide na 5 uređaja : https://www.simpa.hr/opcije/hbo-go ).

Ja osobno sam odnedavno na simpi a godinama sam bio bonaš na bonbonu. I uredno izvučem mjesec sa ovom tarifom od 44 kn, mjesečno platim 50 kn ( da bi imao za uspostave poziva, a za kupnju bona od 50 kn dobijem i 500 mb dodatnih ). I većina min i GB se prebaci u slijedeći mjesec jer WhatsApp i Messenger koristim umjereno, pogotovo van WiFi dometa, navigacija mi je offline mape....

Doma riješim sa max2 , 149 kn mjesečno. I taj max2 sam uzeo samo zato kaj sam dobio dobre poklone za produženje, a da nisam dobio te poklone garant bih otkazao simpu i fiksnu liniju i uzeo unlimited mobilnu a to ću napraviti prije ili posle ( 5g brzine , mobilnost...)


@memphis

Tebe ne zanima primjer koji ja iznosim a nas bi trebali zanimati primjeri koje ti iznosiš kao da su jedino tvoji scenariji mogući ??

To da si rob zbog ugovora je tvoje mišljenje, a netko će smatrati da je zahvaljujući ugovoru prošao znatno povoljnije nego da svaki mjesec potroši višestruko više para plaćajući bonove za tarife i dodatke koji će omogućiti npr 900 GB i 1000 min mjesečno..

I opet, HT tarife su bez ugovorne obveze a vidim da i Tele2 kaže da je cijena tarife ista sa i bez ugovorne obveze ( https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/tarife/uz-pretplatu/ ). Znači nisi rob i nema ugovora,a mobitel te nitko ne tjera da uzmeš kod operatera za 1 kn jer si uvjek slobodan dati u mi storeu spominjanih 1200 kn ako ti to pomaže u osjećaju da nisi rob...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
40kn mjesečno za tarifu od 4GB,1000min i za 5kn uzmem još 100 SMSova. Ostane mi 10kn i za još jednu kunu dobijem 100MB koji mi se stackaju svaki mjesec. Tele2
To je 46kn mjesečno.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
7 godina
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela

Dex , koliko vidim redovna Tele2 ponuda na bonove za 2 GB i 200 min košta 55 kn mjesečno ( https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/tarife/na-bonove/ ).

Znači, možemo razmatrati aktualne i svima dostupne uvjete i cijene, a ne nešto što više nemaju u ponudi niti nešto što je netko dobio kroz razne promocije. Jedan od mojih kumova ima u A1 pretplatu od 24 kn koju vuče već bar desetak godina, no tu tarifu više nitko ne može dobiti i čemu ju onda isticati bilo kome kad nemreš više do tih uvjeta.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
Da, sad vidim da SMART više ne postoji.
No, pokretač teme je bio član Tele2 dok je ista postojala
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
3 godine
protjeran
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
Smart najbolja tarifa ikad.

Btw dex, ako bon nadoplatiš preko tele2 stranice ili app, onda dobiješ bonus kn koje koristiš za uspostavu poziva ili bonus mb.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 11:29 (foofajter).
4 godine
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
Dex.pwn
Što nije bolje uzeti 60 Gb mjesečno za 49 kn na iskonu ili ht-u, mislim da je? Može i u mob i ruter.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 12:44 (Rocki).
4 godine
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
bunker kaže...

Paprika, pa živ li si mi... 😉

 Bunkeru, trese me, kao i sve druge, ali sam živ...

 

U godišnjim izvještajima providera obično piše prosjek potrošnje po korisniku, ponekad razdvojen za bonaše i za pretplatnike. Kao što vidiš, ima ljudi koji su veliki potrošači i takvi su providerima najdraži. Mi ostali...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
Ne potrošim ni ovih 4GB, a dat ću 9kn više, što je 108kn više godišnje.
To je gajba pive, ne?
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
8 godina
protjeran
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
zabranjeniples kaže... 

E sad, slažem se, postoje ljudi koji uzimaju preplatu isključivo radi telefona i tu se u startu zajxxu.

Ili još bolje, ne zajxxu se, nego su svjesno otišli u minus ili im fali daska u glavi.

s ovim se apsolutno slazem!

8 godina
protjeran
offline
Re: Tele2 poskupljenje mobitela
bunker kaže...
Znači nisi rob i nema ugovora,a mobitel te nitko ne tjera da uzmeš kod operatera za 1 kn jer si uvjek slobodan dati u mi storeu spominjanih 1200 kn ako ti to pomaže u osjećaju da nisi rob...

ovo za 1 kn vec dugo vremena nema, tako da se definitivno ne isplati uzimati uredaj kod operatera.. gledajuci naravno regularne ponude, ne ove neke posebne

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice