Predlozi stroj i osvoji nagradu

poruka: 29
|
čitano: 6.069
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Predlozi stroj i osvoji nagradu

Bok forumashi!

 

Potreban mi je savet i predlog!

 

Interesuje me vase misljenje kojih su to najboljih TOP 5 hrvatskih sklapaca ili proizvodjaca (pojam je nebitan) PC-a? I zasto? Lestvica treba da ih poredja od najboljeg do... pa, petog ;)

 

Takoje potreban mi je i vas konstruktivan predlog: Naime, interesuje me kako bi po vama izgledao (kako vizuelno, tako i po komponentama) pozeljan AMD stroj?!

 

E sad, pod pozeljan mislim na onaj za koji bi ste zbog njegovih kvaliteta zaista bili spremni da izdvojite novac za koji ste sposobni da izdvojite i smatrate da ima smisla potrositi ga... cisto da ne bude da svi odgovori budu zasnovani na nerealisticnim ekonomskim scenarijima za prosecnog kupca.

 

Zamislite kada bi ste vi bili u poziciji osobe odgovorne za sklapanje strojeva u nekoj od TOP 5 navedenih firmi, sa kakvim predlogom bi ste izasli pred vaseg nadredjenog koji treba da odobri/kupi te komponente!

 

 

 

Na kraju najbolji deo - nagrada za konstruktivan post! Onaj predlagac ciji predlozeni stroj bude i doista materijalizovan od strane jedne poznate hrvatske firme, dobija od mene na poklon original igre "Modern Warfare 2"!

 

Nagrada ima svoju materijalnu vrednost, ali je prvenstveno simbolicna i predstavlja priznanje za trud i vreme poklonjeno ucestvovanjem u ovom thredu!

 

Pozdrav,

 

Nedjo

 

P.S

kako bi povecali verovatnocu osvajanja nagrade, mozete da predlozite dva stroja sa prilozenim objasnjenjima zasto bas oni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Predlozi stroj i osvoji nagradu

Znaci treba sloziti konfiguraciju koja je dosta jaka ali opet prihvatljiva po cijeni da bi se ljudi odlucili to kupiti?

A periferija, monitor?

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu

Mislim da ovo nema previše smisla jer je sve subjektino. Netko će odabrati XX komponente jer ih preferira iako su možda u stvarnosti bolje YY komponente. Za svaku konfiguraciju bi trebao benchmark da se dokaže koliko je stvarno dobra, a to je nemoguće osim ako netko stvarno ne posjeduje ovu konfiguraciju.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu

Evo jedna jača a isplativa

AMD Phenom 2 965 BE-najbrži desktop AMD kod nas

ATI Radeon HD 5870-najbrži single gpu čip

2X2GB Corsair DDR3 1600 mhz CL8-odličan i brz ram

Corsair HX620-jedno od ,po meni, najboljih best buy napajanja za jake PC-eve

Gigabyte MA790FTX-UD5P-najbolja od najboljih

Coolermaster HAF 922-odlično kućite za svoju cijenu

LG pržilica-obična,a može i Blu Ray

WD Caviar black 2TB-najbrži sata 2 hdd

 

oko 10000 kn,a preformanse su odlične

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2010 21:46 (pod009).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu
samo "kutija" i ono sto je u njoj.
osnovni reper jeste vase poimanje vrednosti koje stroj donosi onome ko u njega ulozi novac...

pojednostavljeno receno, sta to po vama predstavlja best buy stroj?!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu
pa obzirom da se trazi licno misljenje forumasa, subjektivnost je neizbezna ;)

No, isto tako svako ima svojemisljenje zasto je njegovo X bolje od necijeg Y i to je misljenje koje treba da napise u objasnjenju predloga.
16 godina
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu
Nedjo kaže...
pa obzirom da se trazi licno misljenje forumasa, subjektivnost je neizbezna ;)

No, isto tako svako ima svojemisljenje zasto je njegovo X bolje od necijeg Y i to je misljenje koje treba da napise u objasnjenju predloga.

Ali kako ćeš ti onda procjeniti čija je konfa najbolje? Netko će možda sastaviti brutalan stroj i napisat da je to po njemnu najbolje jer sve igre rade na very high i piči s max rezolucijom...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu
pod009 kaže...
Evo lista AMD+Ati za extremne,iako je intel bolji zbog nekih softverskih poboljšanja (ps,neki cad-ovi...)
Amd Phenom 2 965 BE-c3 revizija;125w Tdp-najbrži desktop Amd u nas
Quad CF HD5970-

Jel ti nije problem da taksativno formatiras predlog na ovaj nacin:

 

CPU:  AMD Phenom II X4 965 BE "C3"

MB: xxxxx

MEM: x GB od xxxx proizvodjaca

GFX: xxxxxxxx Kartica od xxxxx prozivodjaca

HDD: xxx GB model xxxx od prozivodjaca xxxxxx

ODD: xxxxx Opticki uredjaj od xxxx proizvodjaca

CASE: xxxx kuciste od xxxxx prozivodjaca

 

Mislim da je to to, da nista nisam prevideo/zaboravio!

 

I naravno objasnjenje zasto bas taj izbor, a da ono ne bude: "iako je intel bolji zbog nekih softverskih poboljšanja" ;)

hvala!

 

Poz.

 

Nedjo

 

P.S

 

u postu, pored predloga stroja treba da bude i ona TOP 5 lista ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2010 23:47 (Nedjo).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu
ParaNO1d kaže...
Nedjo kaže...
pa obzirom da se trazi licno misljenje forumasa, subjektivnost je neizbezna ;)

No, isto tako svako ima svojemisljenje zasto je njegovo X bolje od necijeg Y i to je misljenje koje treba da napise u objasnjenju predloga.

Ali kako ćeš ti onda procjeniti čija je konfa najbolje? Netko će možda sastaviti brutalan stroj i napisat da je to po njemnu najbolje jer sve igre rade na very high i piči s max rezolucijom...

Kao sto sam napisao gore, ne ocekujem da svako ima isto misljenje i ne ocekujemd a svako ima brutalan stroj... u ostalom, postovi na ovom forumu, aktuelna ponuda strojeva u hrvatskoj, ako i brojke u vezi prodaje govore da ogromna vecina ljudi nema brutalne strojeve. Ne kazem da je to OK, ali to je realnost...

 

Ponavljam poenta je da svako iznse svoj spisak i svoje misljenje o njemu. Apsolutno je ne bitno da li je rec o brutalnom stroju (i sam ima takav jer je moje subjektivno misljenje da je to najbolje) ili o stroju koji ne kosta kao NOKIA N97 (ah tuzno li si postalo PC trziste ;) )...

 

Svacije misljenje je podjednako vredno i vazno, a onaj cije bude usvojeno od strane proizvodjaca/sklapaca PC-a ce dobiti nagradu!

 

da ponovim, ona TOP 5 lista sa objasnjenjem iste je sastavni deo price ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu

zanemarite moj prethodni post (mod ga može isbrisati) (m.bug)

Evo jedno cjenovno isplativo,a jako snažno za sve poslove:
Procesor-Amd Phenom 2 955BE-2. najbrži phenom 2,a i isplativiji je od 965-ice-LINK
Grafička-Powercolor hd5850 pcs+/sapphire vapor-x/referentna (tvornička) hd5850-2. najbrža single Gpu danas;podržava dx11,relativno tihi i efikasni hladnjaci,odlične preformanse za cijenu (prva 2 modela su skuplja zbog boljih hladnjaka -LINK
Matična-Gigabyte MA790XT-UD4P -pouzdana,10 fazno napajanje za cpu,dosta konektora (ako je potreban usb3 i sata3,može se staviti eksterna kartica)-LINK
Napajanje-corsair vx550-dovoljno jako (mogu nadogradnje),tiho,efikasno (80+ certifikat),puno kabela-LINK
Ram-g.skill ripjaws 4GB (1333 mhz,cl7)-odličan i isplativ ram s obzirom na cijenu i preformanse-LINK
Hard disk-samsung F3 1TB-brz,isplativ,dosta prostora-LINK
Pržilica-LG/Pioner SATA (novija,nije prevažno koji model)-LINK
Kućište-Nzxt M59/Antec six hundred ili sl. (bitan je izgled i hlađene,poželjna prozirna bočna stranica i bar 2 ventilatora od 12 cm)

šta kažete,ovo bi koštalo oko 7500 kn
Sutra stiže novo

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2010 21:28 (pod009).
16 godina
neaktivan
offline
Predlozi stroj i osvoji nagradu

Prijedlog broj 1

 

MBO: ASRock M3A770DE, s.AM3, AMD770 + SB710

CPU: AMD Phenom II x2 550 Black Edition, s.AM3, 3.1GHz

GPU:  Sapphire HD 5770 Vapor-X, 128bit, 1GB GDDR5, Core:860MHz, Mem: 1200MHz

RAM: 2x 2GB DDR3 Kingmax 1333MHz, CL9

HDD: Samsung 500GB, 7200rpm, 16MB cache, SATA2, F3

PSU: Corsair VX 450W

Optical: LG GH22NS DVD-+RW

Chassis: Coolermaster Centurion 534 Lite, black

 

~4800kn

 

 

Prijedlog broj 2

 

MBO: ASRock M3A790GXH/128M, s.AM3, AMD 790GX + SB750

CPU: AMD Phenom II x4 945, s.AM3, 3.0GHz

GPU: Sapphire HD 5850, 1GB GDDR5, 256bit, Core:725MHz, Mem: 1000MHz

RAM: 2x 2GB DDR3 Kingmax 1600MHz, CL9

HDD: Samsung 500GB, 7200rpm, 16MB cache, SATA2, F3

PSU: Corsair VX 550W

Optical: LG GH22NS DVD-+RW

Chassis: Coolermaster Elite 334, black

 

~6300kn

 

Prijedlog broj 1 je za one pliceg džepa i do 5000kn misljenja sam da je ovo najbolje sto moze. Jak dvojezgren procesor na 3GHz (velika vecina igri i iskoristava samo 2 jezgre), hladna graficka kartica (za one koje zeli izvuci vise overclockingom), 4GB dobre DDR3 memorije, maticna je dobila dobre reviewe i za tu cijenu konkurira i sa nekim drugim skupljim(ne previse) maticnama po kvaliteti, HDD je takodjer jedan od najboljih na trzistu i s obzirom na ono sta nudi je cijena odlicna, napajanje je kvalitetno (nudi i vise nego sto pise) i Corsair nudi 5 godina garancije na to napajanje, DVD pisac je standaran, kuciste je lijepo bez nekog ruznog kića

 

Prijedlog broj 2 je za one malo dubljeg džepa kojima je i dalje vazan omjer ulozeno/dobiveno. Quad core proces za buducnost (u slucaju nadogradnje na jacu graficku ili dual-GPU sustav bez problema moze nahraniti taj sistem). Graficka je trenutno best buy na tristu kod nas (hladna je i ima dobar OC potencijal za entuzijaste) i moze pokrenuti i najzahtjevnije igre na i vise nego ugodnim postavkama. 4GB brze DDR3 memorije, maticna je takodjer jedna od najboljih glede ulozeno/dobiveno omjera i ima dobar OC potencijal, HDD je isti kao i u prvom prijedlogu, napajanje isto od Corsaira (5 godina garancije i nudi vise snage nego sto je deklarirano) i vise je nego dovoljno jako za ovu graficku (pa cak i za 2x HD 5850), DVD pisac standaran, kuciste je malo duze od onog iz prvog prijedloga i oku ugodno bez kica (osobno imam to kuciste)

 

TOP5 lista trgovina:

1. ADM - pristupacni cijenama, kvalitetni, besplatna dostava iznad 2000kn, website: http://www.adm.hr

2. Protis - pristupacni cijenama, takodjer kvalitetni, website: http://www.protis.hr

3. Links - cijene su malo vece nego kod ADM-a i Protisa ali prodaju kvalitetnu robu, besplatna dostava iznad 2000kn, website: http://www.links.hr

4. i 5. mjesto bi stavio opric-informatika (website:  www.opric-informatika.hr ) i ishop (website:  www.ishop.hr ) - nisam nikad narucivao nista od njih ali vidio sam da par dobrih forumasa rade za njih (ili je mozda jedan i bas vlasnik) i vjerujem u njihov kredibilitet

 

 

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2010 0:52 (AA-d00d).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu
pod009 kaže...
zanemarite moj prethodni post (mod ga može isbrisati) (m.bug)

Evo jedno cjenovno isplativo,a jako snažno za sve poslove:
Procesor-Amd Phenom 2 955BE-2. najbrži phenom 2,a i isplativiji je od 965-ice
Grafička-Powercolor hd5850 pcs+/sapphire vapor-x/referentna (tvornička) hd5850-2. najbrža single Gpu danas;podržava dx11,relativno tihi i efikasni hladnjaci,odlične preformanse za cijenu (prva 2 modela su skuplja zbog boljih hladnjaka
Matična-Gigabyte MA790XT-UD4P -pouzdana,10 fazno napajanje za cpu,dosta konektora (ako je potreban usb3 i sata3,može se staviti eksterna kartica)
Napajanje-corsair vx550-dovoljno jako (mogu nadogradnje),tiho,efikasno (80+ certifikat),puno kabela
Ram-g.skill ripjaws 4GB (1333 mhz,cl7)-odličan i isplativ ram s obzirom na cijenu i preformanse
Hard disk-samsung F3 1TB-brz,isplativ,dosta prostora
Pržilica-LG/Pioner SATA (novija,nije prevažno koji model)
Kućište-Nzxt M59/Antec six hundred ili sl. (bitan je izgled i hlađene,poželjna prozirna bočna stranica i bar 2 ventilatora od 12 cm)

šta kažete,ovo bi koštalo oko 7500 kn
Sutra stiže novo

pod009 hvala na prvom predlogu! Zamolio bih te samo jos za onu TOP 5 listu ;)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu
AA-d00d kaže...

Prijedlog broj 1

 

MBO: ASRock M3A770DE, s.AM3, AMD770 + SB710

CPU: AMD Phenom II x2 550 Black Edition, s.AM3, 3.1GHz

GPU:  Sapphire HD 5770 Vapor-X, 128bit, 1GB GDDR5, Core:860MHz, Mem: 1200MHz

RAM: 2x 2GB DDR3 Kingmax 1333MHz, CL9

HDD: Samsung 500GB, 7200rpm, 16MB cache, SATA2, F3

PSU: Corsair VX 450W

Optical: LG GH22NS DVD-+RW

Chassis: Coolermaster Centurion 534 Lite, black

 

~4800kn

 

 

Prijedlog broj 2

 

MBO: ASRock M3A790GXH/128M, s.AM3, MAD 790GX + SB750

CPU: AMD Phenom II x4 945, s.AM3, 3.0GHz

GPU: Sapphire HD 5850, 1GB GDDR5, 256bit, Core:725MHz, Mem: 1000MHz

RAM: 2x 2GB DDR3 Kingmax 1600MHz, CL9

HDD: Samsung 500GB, 7200rpm, 16MB cache, SATA2, F3

PSU: Corsair VX 550W

Optical: LG GH22NS DVD-+RW

Chassis: Coolermaster Elite 334, black

 

~6300kn

AA-d00d hvala na predlozima! Jel' mogu samo da te zamolim da u 2-3 kratke recenice napises razlog zasto si bas takav izbor napravio?! I naravno onu TOP5 listu s pocetka price ;)

14 godina
offline
Predlozi stroj i osvoji nagradu

Evo od mene jedna po meni onako best buy konfiguracija. Nemam šta objašnjavat. Mislim da je to otprilike neki best buy. Ne previše skupo, a nudi dosta. To je moje mišljenje. Cijena 5900kn. BTW. ova mi se tema sviđa jer možda pomogne i nekim korisnicima na forumu da se odluče manje otvarat teme za slaganje konfiguracijaSmijeh

 

-Asrock M3A770DE, AM3

-AMD Phenom II x4 955, black edition

-Kingmax DDR3 2x2gb 1333mhz

-Sapphire HD5850 1gb

-Samsung 500gb F3

-Lg dvdrw GH22NS

-Corsair VX450

-CoolerMaster Elite 332

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2010 0:31 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu
kakav top5 misliš? Na najjače ili najisplativije?
@slagač br. 2-ako bi se računalo oc-alo,bolje BE,a i kod dosta kupaca je važan izgled kante i koliko ima ram-a,tako da treba bit spreman i na to
14 godina
neaktivan
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu
pod009 kaže...
kakav top5 misliš? Na najjače ili najisplativije?
@slagač br. 2-ako bi se računalo oc-alo,bolje BE,a i kod dosta kupaca je važan izgled kante i koliko ima ram-a,tako da treba bit spreman i na to

Pod TOP 5 mislim na firme koje po vama imaju najpriblizniju ponudu sledecem idealu:

-odlicne komponente po dobrim cenama

-uklopljene u paket koji daje najbolji odnos cena/performanse

-a uz brz servisni odziv

-i ljubaznu, strucnu i agilnu komunikaciju

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu
Nedjo kaže...

AA-d00d hvala na predlozima! Jel' mogu samo da te zamolim da u 2-3 kratke recenice napises razlog zasto si bas takav izbor napravio?! I naravno onu TOP5 listu s pocetka price ;)

 

evo uredio sam posto malo

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
neaktivan
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu
više sreće u drugoj zemlji :)
Ako je to za neki biznis,pokušaj se dogovorit s nekom firmom da ti oni sklapaju konfiguracije,a ti ih preprodaješ (adm-jeftin,dobra usluga,besplatno sastavljanje i dostava)
Sutra ću probat nešto nać
14 godina
neaktivan
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu
AA-d00d kaže...
Nedjo kaže...

AA-d00d hvala na predlozima! Jel' mogu samo da te zamolim da u 2-3 kratke recenice napises razlog zasto si bas takav izbor napravio?! I naravno onu TOP5 listu s pocetka price ;)

 

evo uredio sam posto malo

E hvala, odlican post, prakticno prototip, kao treba da izgleda svaki. Ako mozes samo da u nastavku naziva firmi stavis i linkove ka jnihovim web stranicama. I ako mozes da se setis jos dve, cenio bih to.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu
pod009 kaže...
više sreće u drugoj zemlji :)
Ako je to za neki biznis,pokušaj se dogovorit s nekom firmom da ti oni sklapaju konfiguracije,a ti ih preprodaješ (adm-jeftin,dobra usluga,besplatno sastavljanje i dostava)
Sutra ću probat nešto nać

Pa jeste biznis, ali ne ono sto si ti pomislio ;)

 

Moja namera nije da se bavim prodajom konfiguracija (u bilo kojoj zemlji ;) ) moja namera je da:

 

a) upoznam hrvatsko trziste iz perspektive krajnjeg kupcia i clanova kopjuteraske komune kakva je ova ciji sam clan

b) ulozim deo svoje energije i uticaja na odredjene firme da ozbiljno uzmu u obzir misljenja/stavove i predloge koji ce biti izneseni u ovom thredu.

 

Dugo sam na raznoraznim forumima i mislim za sebe da shvatam potencijal i vaznost "vox forumia" :) A isto tako znam, u odredjenoj meri, kako funkcionise biznis sa strane onih koji servisiraju traznju kreiranu od strane ljudi koji dodju ili dolaze na forume.

 

Ideja je da se pokusa pronaci nacin i sredstvo da se znacaj misljenja forumasa podigne na visi, respektabilniji nivo ili ti razinu ;)

16 godina
offline
Predlozi stroj i osvoji nagradu

CPU AMD Phenom 2 x550, denab jezgra isto kao i punokrvni Phenom x4, samo stoji upola manje (prednost pred modelom x555 stoga što je mogučnost otključavanja druge dvije jezgre veća, što je dokazano i u praksi), u slučaju otključavanja (oko 70%) izuzetan bonus, ako ne, opet imate brz i efikasan CPU.

 

MBO Gigabyte MA790XTA-UD4, SB 750, cijenom ispod 1000kn, podrška DDR3 memoriji, Crossfire suport također, ACC podržan, te moguće otključavanje druge dvije jezgre, Gigabyte stoga što nije podlego marketingu AMD-a te zaključao ACC kontrolu koja je odgovorna za odključavanje drugih jezgara.

 

RAM CRUCIAL ddr3 1333MHz.....izuzetno kvalitetna/brza memorija, poteže čak i do 1900Mhz, nije skuplja od prosjeka!

 

VGA ATI HD 5850 1Gb DDR5, snažna, brza, cijenom ubija Nvidia GTX 28XX seriju koja je i skuplja, DX11 podrška, od Saphira-pouzdan proizvođać, najveći za ATI, dobar bundle!

 

PSU CORSAIR VX 550W...kvalitetno napajanje, stabilni reilovi, dug garantni rok, pozdano ime!

 

KUČIŠTE Antec Three Hundred.....kvalitetna izrada, čvrsto, kučište glatkih linija, pomalo spartanskoga izgleda, dobro ventilirano a uza sve to i jeftino (do 500kn)!

 

HDD WD Caviar Black 640Gb.....jedan od najbržih diskova, jako povoljne cijene (oko 500kn)

 

 

Ako sam shvatio da se misli na top 5 dućana, moj popis bi bio ovaj, i apsolutno je subjektivne prirode, na temelju osobnog iskustva i onih u mojoj blizini :D

 

1.Micronis Bjelovar

2. ADM

3. Links

4. Diskont 24

5. HgSpot

Potpis :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Predlozi stroj i osvoji nagradu

Evo sredio sam prethodni post,a evo novo

procesor-AMD Phenom 2 925-brz,relatvno jeftin,četri jezgre i puno cache memorije-LINK

Grafička-ATI Radeon Hd5830-dobre preformanse za cijenu,podržava dx11,eyefinity (nema standardnog modela,pa svak radi kako želi)-LINK (kasnje ću stavit jer još nisu stigle kod nas)

RAM-2 modula Kingmax DDR3 1600 mhz-brzi moduli sa heatsinkom,jako isplativi-LINK

HDD-Samusng F3 500 GB-brz,tih,jeftin-LINK

Matična-Gigabyte MA770T-UD3-lako Oc-abilna,proširiva,kvalitetna-LINK

Pržilica-Sata (model nevažan)

Kućište-Antec two hundere-provjereno,solidnog izgleda,kvalitetno-LINK

 

Eto još jedna all rounder konfiguracija za 5200 kn.

 

To bi po meni bile najisplativije konfiguracije za te pare.

Pošto nisi odredio odakle bi uzimao,eto s nabave

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2010 21:41 (pod009).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Predlozi stroj i osvoji nagradu

I kad ce proglašenje pobjednika? :P

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Predlozi stroj i osvoji nagradu

Firme bi bile (poredak):

 

1. ADM - Najniže cijene, besplatno slaganje i dostava iznad 2k kn

2. Links - Najveća ponuda i relativna povoljnost

3. Protis - Nešto niže cijene od konkurencije

4. HGSpot - Puno niže cijene nego prije, sve ide na bolje

5. Instar - Izenađujuća ponuda i pristojne cijene

 

Što se tiče same konfiguracije, prijedlog je sljedeći:

 

CPU - Phenom II X4 945

RAM - GSkill DDR3 1333 Mhz 2 Gb x 2 KIT

GPU - XFX Radeon HD 5770

MBO - AsRock M3A770DE

PSU - Corsair CX400W

HDD - 640 Gb Samsung Spinpoint F1

OPT - DVD+-RW LG GH22NS

CASE - CoolerMaster 690

Cooler - Scythe Katana 3

 

Objašnjenje: Krenuli smo sa osnovnim ciljem - AMD. Stoga sam uzeo Phenom II X4 945 jer je 200 kn jeftiniji od X4 955, a ima samo 200 Mhz niži takt, što se lako sredi clockanjem a i ne nosi neke osobite performanse. Budući da smo se odlučili za ovaj procesor, uzeli smo i AsRockovu solidnu matičnu ploču koja ima sve što treba - 4 DDR3 utora, podršku za CrossFire, 4 SATA, IDE, PCI-E X1 utor. Zbog odabira DDR3 kompatibilne ploče, uzeli smo i Gskillovu memoriju, 2 pločice od po 2 gb što je odlično za današnje potrebe. Budući da Nvidia ne stoji kako treba, uzeli smo AMDovu grafičku HD 5770, prvenstveno zbog podrške za DX11, niske potrošnje i solidnih performansi. Kod HDDa smo se vodili jednom mišlju - isplativost. Najviše se isplatilo uzeti Samsungov relativno brz disk od 640 Gb, što je čisto dovoljno za sve vrste podataka. Na optičkom pogonu smo malo štedili, a uzeli smo ovaj jer ima SATA sučelje i nudi sve brzine koje su danas podržane. Cijelu smo tu konfiguraciju smjestili u odlično kućište CM690, jer je jako isplativo. Strujom opskrbljuje provjereni Corsair CX400W, tiho, lijepo, kabelima i dodatnom opremom opskrbljeno napajanje koje vas neće izdati čak niti ako ugradite još jednu karticu u crossfire, ubacite još 2 pločice rama, jedan disk i optički pogon, malo overclockate procesor i ubacite još neke kartice sa strane. Iako glasi na 400W, gasi se tek na preko 480W, a naša konfiguracija troši oko 350. U cijelu priču smo ubacili i solidan cooler koji je znatno tiši od stock hladnjaka, a i bolje hladi...

 

Cjelokupna cijena jest: 5200 kn, što je odlično za ovu vizualno i performansama odlično računalo, a ako ste voljni možete i ubaciti par neonki što cijenu povisuje za nekih 80 kn.

Prodajem: Matičnu ploču Matsonic + Intel Pentium IV 1.7 Ghz, Floppy Disk Drive + odgovarajući kabel, Modeme (PCI), AsRock MBO + Athlon XP 2600+, ATI Radeon 9200 SE
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2010 18:07 (RoyalBlood).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Predlozi stroj i osvoji nagradu

ja sam starom za potrebe rada u Photoshopu i tih stvari slozio sljedece:

 

ADM:

 

MBO Asrock P55 Pro = 800,00 kn (cini mi se da je to bila cijena, jer je vise u cjeniku ADMa nema)

PROC Intel Core i7 860 = 2.145,00 kn

RAM Kingmax 1333 MHz DDR 3 4x2 GB = 1.600,00 kn

GRAF Gigabyte ATi Radeon 4870 = 1.250,00 kn

HDD Hitachi Deskstar 7k1000 1 TB = 670,00 kn

NAP Corsair VX Series 450 W = 495,00 kn

 

Links:

 

KUCISTE Coolermaster Centurion 5 = 459,00 kn

WLAN D-Link DWL 520 108 Mbit = 265,00 kn

DVD-RW Sony Optiarc AD-7240S = 179,00 kn

 

ukupno: 7.863,00 kn

 

naravno, za 800 kn vise (odnosno za oko 8.600 kn) mozete umjesto ove graficke kartice koja je navedena dobiti seriju 5850 ali buduci da racunalo primarno nece sluziti tome, vec ce sluziti za Photoshop i graficku obradu, Radeon 4870 je sasvim ok :-) sto se mene tice, Core i7 definitivno vrijedi tih para - kompajliranje Gentooa (kernel + X-i + Gnome + Firefox + GIMP + OpenOffice + update) je trajalo negdje oko 6 ili 6 i pol sati (s tim da ja imam gro USE flagova ukljucenih), a isti sustav na Prescott 2.8 GHz procesoru sa istim USE flagovima trajao je skoro 2 dana. samo GNOME se kompajlirao cijelu noc XD

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Predlozi stroj i osvoji nagradu

evo jedna za gaming

1 x MSI X58 Pro, s1366, Intel X58 + ICH10R, 6xDDR3 (24Gb max)

1 x Procesor Intel i7 920, 4x2.66GHz, 1333MHz, 8Mb cache,socket 1366

1 x DDR3 6GB (3x2GB) Kingston HyperX, 1600MHz, CL9, KHX12800D3K3/6GX

1 x Sapphire HD 5870 Vapor-X, 1GB GDDR5 256bit, Dual DVI + HDMI

1 x HDD WD 1Tb, 1001FALS , SATA II, 32Mb Cache, WD Caviar Black

1 x Napajanje CORSAIR 650W, HX Series CMPSU-650HXEU, 12cm vent,ATX2

1 x Coolermaster CM690 II Advanced, crno, 214.5 x 511.8 x 528.8 mm

10.063,07Kn

Neznam di se ide za to .
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Predlozi stroj i osvoji nagradu
Nedjo kaže...

 

Takoje potreban mi je i vas konstruktivan predlog: Naime, interesuje me kako bi po vama izgledao (kako vizuelno, tako i po komponentama) pozeljan AMD stroj?!

Tako da ti ova i7 mica ne drži baš vodu...

Prodajem: Matičnu ploču Matsonic + Intel Pentium IV 1.7 Ghz, Floppy Disk Drive + odgovarajući kabel, Modeme (PCI), AsRock MBO + Athlon XP 2600+, ATI Radeon 9200 SE
14 godina
neaktivan
offline
Predlozi stroj i osvoji nagradu

Evo najisplativije konfe:

 

Gigabyte MA770TA-UD3, AMD 770+SB710, S. AM3,

Procesor AMD Phenom II X4 955 Black Edition, socket AM3,

DDR3 4GB (2x2GB) Corsair, 1333MHz, 9-9-9-24

Sapphire HD 5850, 1GB GDDR5 256bit

HDD SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB cache

Napajanje CORSAIR 550W, VX Series CMPSU-550VXEU, 12cm vent

DVD upisivač LG GH22NS

Antec Three Hundred - EU, Midi tower

 

6520kn

 

Solidna ploča za solidne novce, podrava DDR3, fino se ponaša pri clockanju, CPU najisplativiji mogući, 965 je 955 sa višim taktovima, što se na 955 može postići običnim overclockom bez kapljice znoja. Što se tiče RAM-a, DDR3 4GB je dovoljno za sve današnje komp aktivnosti. Nisam htio uzeti 1600MHz jer razlika je minimalna u performansama u odnosu na 1333-megahercni. Grafička po meni najisplativija koja postoji. Performanse u odnosu na HD5870 jesu nešto slabije, ali to se , kao i kod CPU-a može nadoknaditi običnim OC-om i uštediti 700 kn koliko je HD5870 skuplja od svog brata. Mogla se tu staviti i HD5970 ali za sada je HD5850 i više nego dovoljno, a na dvoglavim karticama javljaju se i problemi s driverima. Samsung F3 najbolji HDD, na 500GB stane sve što treba prosječnom korisniku. Napajanje je best buy, corsair 550W je vrlo jako napajanje i moglo bi podnijeti dvije ove konfe, a opet nije preskupo. LG je najkvalitetnija optika, a ANTEC su najkvalitetnija kućišta.

 

Trgovine:

1.ADM - niske cijene, besplatna dostava iznad 2000 kn, besplatno slaganje...

2.Diskont24

3.Protis

4.Links

5.sve ostale

 

Evo iscrpnog reviewa na konfu koji nadam se vrijedi MW2 :)

 

BTW pozdrav ekipi, novi sam ovdje :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Predlozi stroj i osvoji nagradu

Top 5:

 

1. mjesto definitivno zauzima ADM - razlozi su prejeftine cijene, što kod drugih nije slućaj, dostava gratis kod većih kupovina i mnogo toga...

2. mjesto je Protis malo manji rank od ADM-a ali je isto dobar

3. mjesto je po meni Links - ima skuplje proizvode, ali je dobar

4. mjesto je HGspot

5. mjesto zauzimaju svi ostali jer ovo je baš gore top po meni, a ostalih ima dosta možda po Zagrebu za koje nisam baš upućen.

 

 

Što se tiće konfiguracije mislim da je prosjećna cijena vrlo dobrog računala oko 5000 kuna jer sve poviše su neke bolje stvari koje nisu baš potrebne jer se za 5000 kuna može nabavit i više nego dovoljno dobro kučište.

 

- Asrock M3A770DE, AM3 - AMD 770 odlična ploća i nije pre skupa

- AMD Phenom II X4 955 Black Edition 4 jezgreni procesor po meni dosta dobar

-DDR3 4GB (2x2GB) Kingston, 1333MHz ddr3 4 gige sasvim solidno 1333MHz super iako je dosta možda nekom i 800 ovo je neka normala

- Sapphire HD 5770 Vapor-X, 1GB GDDR5 128bit nije previše skupo jer bolji koštaju puno više a razlika mi se čini ne pre bitna

- HDD SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB isto mi se čini 500GB dovoljno, ako kome treba više nek slobodno ugradi još

- DVD upisivač LG GH22NS, DVD±RW najjeftiniji i šta će te trošit novac bezveze kad je ovo OK

-Napajanje CORSAIR 400W napajanje gura sve možda se može ići na CX 450 ali ne vidim potrebu

- CoolerMaster Elite 332, black - sliver obično kučište najjeftinije u ADM-a po meni kučište ne treba bit lijepo glavno ga je konf. dobra

 

Cijena u totalu 4.898,99Kn

 

Ovako nešto slićno si ja planiram uzesti tako da mislim da je to najpovoljnije iako može još i jeftinije bit ako se stave 2 jezgre procesor 2 gb rama i slićno, no ovo je vrlo dobro namješteno ja mislim i eto to je sve od mene ;)

Kratko i jasno

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice