Krenuti u posao kao fizička osoba

poruka: 7
|
čitano: 3.371
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Krenuti u posao kao fizička osoba

Pokrećem temu jer me zanima što je sve potrebno za ulazak u biznis kao fizička osoba, te da li se pri tome treba što plačati, nabaviti kakve licence, dozvole itd... što s porezom...
 Unaprijed hvala! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Krenuti u posao kao fizička osoba

Sretno s biznisom!

Maky
14 godina
offline
Krenuti u posao kao fizička osoba

Koliko sam ja upućen u to, moraš poslovati na ugovor o djelu ili ugovor o autorskom djelu.

Moraš otvoriti građanski žiro račun i na njega ti moraju plačati uplate.

Ako taj posao što radiš može proći pod ugovor o autorskom djelu bilo bi super jer je puno povoljniji od ovog prvog navedenog kod kojeg...mislim da oko 50% idu davanja državi. Kod ugovora o autorskom djelu 30% je neoporezivo, a ostatak se oporezuje sa 25%.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2011 21:44 (TiMi79).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Krenuti u posao kao fizička osoba

A u mom slučaju, kada je pitanje s računalnim programima, tu je bitno da li se posjeduju licence za programe  skojima se radi ili? I o čemu ovisi to dali se može sklopiti samo ugovor o djelu ili ugovor o autorskom djelu?

14 godina
offline
Krenuti u posao kao fizička osoba

Ovisi o tome da li si ti autor tih programa. Ugovore o autorskom djelu sklapaju uglavnom umjetnici (slikari, glazbenici, književnici, znanstvenici...) za prodaju svojih djela.

Evo malo pročitaj OVO.

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Krenuti u posao kao fizička osoba

Samo na crno ako želiš da ti se isplati. Ako pak želiš legalno onda se pripremi na borbu s vjetrenjačama jer će ti ova država postavljati nogu na svakom ćošku.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Krenuti u posao kao fizička osoba

E hvala timi, mislim da su na toj str svi podaci koji mi trebaju :))

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice