Usisavači. O da, USISIVAČI :) izdvojena tema

poruka: 333
|
čitano: 419.121
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Pala mi je ideja uzet robotski usisavac. Ima ko kakvu preporuku, sto gledat kod njih, sto je bitno i slicno. Cijene se krecu od 200€ pa preko 1000€.
Trebao bi mi da skuplja prasinu i curine dlake u 50ak kvadrata stana.
Jel Xiaomi Robot Vaccum S10 za to cist dosta. Vidim da ima neko kao pranje podova al nije nesto iskreno sto bi mi treba al aj.. nice to have.
4 godine
online
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Prije više od godinu dana isto sam tražio neki robotski usisavač i stvarno izbor je širok. Dosta njih je ok, sa kompromisom na nešto pa na kraju krajeva možeš se fokusirati na ono što ti zapravo treba.

Ja sam sebi uzeo Dreame L10 Pro, podbrend Xiaomi-a. Njega sam odabrao pored svih jer metlicom dohvati sami rub zida, iznenađujuće Roborock i ostali određeni brendovi i modeli oko 400 eura a nešto i više to ne rade, cca 1.5-2cm ne hvataju što je loše. Dal su popravili novim firmwareom ne znam. Isto, nije mi bitan senzor kad je spremnik pun, nakon 2-3 usisavanja jednostavno ispraznim. Brisanje poda ima, ali nikakvi fizički mehanizam nego pritisak radi svojom težinom, i ako se stavi 2 puta prolazak, liči to na nešto. Orijentacija u prostoru je fenomenalna, ne gubi se, dobro savladava prepreke (jedino ne prepoznaje kabele tipa punjača ako je na podu) a koristi Xiaomi aplikaciju i opcija ima što god treba. A održavanje je jako lako, spremnik, četkice i malo pobrisati senzore nakon nekog vremena. Kvaliteta izrade je odlična. Rezervni potrošni dijelovi na AliExpress za 15-20€ se opskrbiš za bar 2g dnevnog čišćenja (ne računajući već koji su stigli montirani na njemu). Specifično za dlake i kosu, jako dobro odradi, oboje doma imamo dugu kosu, mačku i pticu, nikakvih problema. Nakupina kose na četkici zbog dizajna može se samo svući i to je to.

13 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Da izbor je sirok, cak i presirok. Cini mi se da nece bit to bas investicija od 200€ neg bar 300-400€. Kupit jednom sa svim sto treba i bit miran dok ne umre. Ladno cu cijeli vikend provest istrazivat i suit izbor na 3 uredaja i tu cu se vrtit u krug ko pas za svojim repom jedno vrijeme. Ko da kupujem nezz sto, a ne usisivac

 

Hvala na short review-u. Nije mi ni palo napamet gledat koliko rub zida hvata i vjv nikad nebi.

16 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Mr.Inferno kaže...

Prije više od godinu dana isto sam tražio neki robotski usisavač i stvarno izbor je širok. Dosta njih je ok, sa kompromisom na nešto pa na kraju krajeva možeš se fokusirati na ono što ti zapravo treba.

Ja sam sebi uzeo Dreame L10 Pro, podbrend Xiaomi-a. Njega sam odabrao pored svih jer metlicom dohvati sami rub zida, iznenađujuće Roborock i ostali određeni brendovi i modeli oko 400 eura a nešto i više to ne rade, cca 1.5-2cm ne hvataju što je loše. Dal su popravili novim firmwareom ne znam. Isto, nije mi bitan senzor kad je spremnik pun, nakon 2-3 usisavanja jednostavno ispraznim. Brisanje poda ima, ali nikakvi fizički mehanizam nego pritisak radi svojom težinom, i ako se stavi 2 puta prolazak, liči to na nešto. Orijentacija u prostoru je fenomenalna, ne gubi se, dobro savladava prepreke (jedino ne prepoznaje kabele tipa punjača ako je na podu) a koristi Xiaomi aplikaciju i opcija ima što god treba. A održavanje je jako lako, spremnik, četkice i malo pobrisati senzore nakon nekog vremena. Kvaliteta izrade je odlična. Rezervni potrošni dijelovi na AliExpress za 15-20€ se opskrbiš za bar 2g dnevnog čišćenja (ne računajući već koji su stigli montirani na njemu). Specifično za dlake i kosu, jako dobro odradi, oboje doma imamo dugu kosu, mačku i pticu, nikakvih problema. Nakupina kose na četkici zbog dizajna može se samo svući i to je to.

 Imamo tri macke kod kuce i vec duze vrijeme razmisljamo o nabavci robotskog usisvaca i ovdje kod nas (BiH) su Xiaomi najcesci u ponudi i nekako cjenovno i pristupacniji.

 

Ono sto me zanima je koliko ste zadovoljni sa kupljenjem dlaka sa poda i pretezno sa tepiha jer zbog toga bi se pretezno i nabavljao??

4 godine
online
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Meni su u stanu pločice, gdje jako dobro odradi posao. I kad se na oko čini da su pločice čiste, nakon prolaska usisavača tek se vidi zapravo u njegovom spremniku da nije tako jer ga dobro napuni dlakama. Zato preporučujem modele sa većim spremnikom. Za tepih, gotovo svi modeli imaju tzv boost, gdje prepoznaju površinu i k tome prilagode snagu usisavanja. E sad, pošto ja nisam dao neku pažnju za usisavanje tepiha, ne mogu reći puno, samo znam da treba pripaziti na to prilikom odabira jer nisu svi dobri. Četkice za usisavanje nisu najboljeg dizajna ili senzor sa upitnim prepoznavanjem i sami senzor prostora mogu utjecati na kvalitetu. Model koji ja posjedujem usisava odlično čvrste podove dok za tepihe je tek prosječan, koliko me sjećanje služi iz recenzija. Ako ti ne igra ulogu pranje podova, preporučujem tražiti modele u cjenovnom rangu bez, jer sigurno nešto poboljšano imaju što je zamjenilo tu funkciju. Sa Xiaomi treba biti oprezan, ok su ali znaju napraviti propusta sa nekim modelima, npr kao curenje vode iz spremnika za pranje. (sorry na čudnom chat gpt pisanju, lagano umor)

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2023 19:50 (Mr.Inferno).
16 godina
odjavljen
offline
Usisavači. O da, USISIVAČI :)

O Boze, vidi kakva tema

 

Mene je zena prije 2 godine nagovorila da uzmemo Roborock S5 Max. Bio sam skeptican kao nikad u zivotu. Pogotovo zato jer je ona onak malo nazi kad je u pitanju ciscenje. Dakle, kako sam se prevario...

Svakakve gluposti sam si u zivotu kupovao ali ne pamtim da me nesto tako odusevilo kao ta mala naprava.

Evo bas gledam log - 632 ciscenja odradjena. Sto usisavanja, sto usisavanja i mopiranja. Stvar je tako nevjerojatno korisna i dobra da je to tesko objasniti. Pogotovo mi nije jasno da se sa onih 3 kapi vode koje mu stanu u spremnik nesto stvarno moze izmopirati. Rezultati su nevjerojatni. Velika preporuka od mene

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Ja vec 2 puta uzeo vivax za 300-400kn.
Na proslom mi je jedino cijev pukla ali i dalje je bio ispravan, a trenutni i dalje funkcionira.
No evo bas sam si neki dan uzeo Einhellov na ekupi za 384kn, kao neki mokro suhi pa cemo viditi kakav ce biti...
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
13 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Nakon gledanja foruma, reviewa, yt videa, usporedivanja i vaganja kupljen je Xiaomi s10+. Odustao sam od kupnje neceg skupljeg jer konstantno sam se vrtio ako dam jos malo para onda mogu ovo, pa ono, a nemam uopce neke temelje i osjecaje sto zapravo to vise placam. Odlucio uzet jeftinu stvar za prvi usisavac i onda jel mi nst treba vise od tog. (Aj malo serem, glavni razlog je da je cura udarila sakom o stol i rekla da ne idem preko 400€)
Odradio je prvo usisavanje i pranje i odusevljen sam. Pa di je ovo cudo bilo u mom zivotu do sad. Jel savrsen?! Nije. Rubovi nisu jaca strana bas i boji se zavjesa. U jednu sobu nije ni ulazio jer ima prag od 2cm. Sad ne znam jel do tog il Iskonov shit router ima nikakav domet do te sobe pa je gubio net pri ulaskom. Sutra idem po jos jednog Xiaomia (router) pa cemo vidit jel do WiFi-a.
Pranje podova koliko sam racunao bit ce sranje, to mi ne treba na kraju cu koristit jednom tjedno definitivno.
Ko malo dijete sam za njim po stanu hodao. Samo taj wow faktor, vracanje u djetinjstvo i trcanje za igrackom je svaki euro vrijedilo. Brutaln poklon starcima za Bozic, ako nadem hrv jezik za Home app.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 22:44 (GeneralPag1997).
13 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Dr. Vicko kaže...

 Imamo tri macke kod kuce i vec duze vrijeme razmisljamo o nabavci robotskog usisvaca i ovdje kod nas (BiH) su Xiaomi najcesci u ponudi i nekako cjenovno i pristupacniji.

 

Ono sto me zanima je koliko ste zadovoljni sa kupljenjem dlaka sa poda i pretezno sa tepiha jer zbog toga bi se pretezno i nabavljao??

 Imam Xiaomija X10 i mogu ti reci da sam prezadovoljan s njim, to je onaj model sa spremnikom vode + zasebnim spremnikom za prasinu (nakon zavrsenog rada sam se vrati na charging station i isprazni se). Imam labradora u stanu, i vidim razliku kad on obavi posao, sto se tice tapeta nemoj previse ocekivati da ce skupiti, usisa nesto al te dlake se zabiju u tepih i tesko je (mozda je to bio razlog zasto sam kupio tepih u boji pasje dlake )

 

Prvih par puta zna ostaviti prasinu negdje gdje bi je inace mogao skupiti bez problema, al tako sam citao i u reviewove online, jer je jos u fazi snimanja prostora i svega tako da se nemoj cudit prva dva tri puta da ne odradi posao kako treba, ali iza toga savrsenstvo, isto tako i ''opere'' pod sa vodom al to je vise onako da malo parketu vrati sjaj, nisam imao jos nekakvu tvrdokornu mrlju da testiram da li moze to ocistiti ili ne, moja topla preporuka da ga kupis, imam ga vec nekoliko mjeseci i radi savrseno, naravno vrecica, ona cetkica sa strane koja ide su ti potrosni materijali i zavisi koliko puta cistis dnevno toliko ces puta morat mijenjati, upalim ga 1x u 2 dana, nekad svaki dan i vrecica mi jos traje, al isto tako moram uzest u obzir da mi zena cisti cistu kucu tako da nisam pravo mjerilo da ti kazem koliko zapravo malo prasine imam.

11 godina
offline
Usisavači. O da, USISIVAČI :)

kaj bi bilo pametno uzet za ciscenje parketa od prasine/blata/pijeska kaj psi donesu sa sobom? 

 

cijena mi nije bitna jer nemoze usisivac kostat ko brusenje i lakiranje parketa, a i htio bi da mi kuća lijepo izgleda a ne da je taj parket sav zguljen i da je sve zivo prekriveno prasinom.

 

svida mi se jedan poprilicno skup usisivac, bezicni dyson gen5. dode brutalnih 900 eura. koliko citam jedina mana mu je battery life koji je navodno 30 minuta umjesto 70 kako inace reklamiraju. to mi nije deal breaker jer se radi o otvorenih 80 kvadrata parketa kaj bi trebalo brzo ic mislim da bu tih 30 min vise nego dovoljno. jamstvo daju svega 2 godine kaj bas i ne ulijeva neko povjerenje.

 

 

malo sam skeptican kaj se tice snage. kad vidim kak to sve malo izgleda, od baterije pa do dijela di je motor ja neznam otkuda njemu snaga. a opet mislim da i nije potrebna nekakva brutalna snaga da povuce prasinu s parketa. mislim da je nesto snazno vise potrebno za tepihe, pogotovo one debele. 

 

 

bacio sam oko i na one robotske roomba al to mi se vise cini kao nesto neki sekundarni usisivac. mislim da bez rucnog usisavanja nista. 

13 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
b00 kaže...

kaj bi bilo pametno uzet za ciscenje parketa od prasine/blata/pijeska kaj psi donesu sa sobom? 

 

cijena mi nije bitna jer nemoze usisivac kostat ko brusenje i lakiranje parketa, a i htio bi da mi kuća lijepo izgleda a ne da je taj parket sav zguljen i da je sve zivo prekriveno prasinom.

 

svida mi se jedan poprilicno skup usisivac, bezicni dyson gen5. dode brutalnih 900 eura. koliko citam jedina mana mu je battery life koji je navodno 30 minuta umjesto 70 kako inace reklamiraju. to mi nije deal breaker jer se radi o otvorenih 80 kvadrata parketa kaj bi trebalo brzo ic mislim da bu tih 30 min vise nego dovoljno. jamstvo daju svega 2 godine kaj bas i ne ulijeva neko povjerenje.

 

 

malo sam skeptican kaj se tice snage. kad vidim kak to sve malo izgleda, od baterije pa do dijela di je motor ja neznam otkuda njemu snaga. a opet mislim da i nije potrebna nekakva brutalna snaga da povuce prasinu s parketa. mislim da je nesto snazno vise potrebno za tepihe, pogotovo one debele. 

 

 

bacio sam oko i na one robotske roomba al to mi se vise cini kao nesto neki sekundarni usisivac. mislim da bez rucnog usisavanja nista. 

više bi se trebao brinuti da ti ne počupa parkete, nego da neće biti dovoljno jak 

6 godina
offline
Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Koje god usisavače gledate, provjerite da imaju lako dostupne dijelove (filtere, krpe i sl.)

11 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Poz, igrom slucaja imam klasicni Philips usisavac, robota Deebot Ozmo 950 i Dyson V11 absolute.

Nismo zadovoljni sa ovim robotom. Nakon godinu i pol se pokvario. Reklamirali smo ga i popravljen je u sklopu garancije, ali ga od popravka nismo ni upalili. Glavni nam je problem sto imamo mali stan (40 m2) i dok sve pomaknemo sa podova i oslobodimo pod mozemo i sami pousisati. Ako ne pomaknemo sve s poda jako lose pousise jer ima previse uglova (oko stolica, taburea, kante za smece,...) . Doduse bila nam je super opcija mopa.

Inace imamo psa, mjesanca haskija, i tri macke.

Dyson smo uzeli sad za black friday.
Bili smo skepticni oko stapnog bezicnog usisavaca iako nam ga je puno ljudi preporucilo.
Ne znam kakvi su drugi stapni usisavaci, ali mi smo prezadovoljni dysonom. Ima 3 opcije, eco, normal i boost. Mi osobno stalno koristimo boost i dovoljno je jak da pokupi sve dlake, blato i ostatke pijeska macaka. Na boostu baterija traje 15 min, ali nama je sasvim dovoljno da usisemo sav stan i ostane jos cca 3-4 min viska. Najbolja stvar nam je uz dyson mala cetka za skupljanje kose koji dodje u absolute varijanti s kojom usisavamo kutnu garnituru. Nismo znali da ima toliko prasine, dlaka i kose. Sa klasicnim usisavacem nije bilo sanse da to sve izvucemo. Punjenje traje 4 sata od kad ga ispraznimo. Glavna prednost je brzina u kretanju ciscenja. Inace klasicni usisavac drzimo u ormaru i cesto bi izgubili volju za usisavanjem dok ga izvadimo i upalimo. Sa bezicnim cesce usisavamo jer ga doslovno za 10 sekundi uzmemo i krenemo usisavat.
14 godina
offline
Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Dobra ponuda klik.

16 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
baustelac kaže...
Poz, igrom slucaja imam klasicni Philips usisavac, robota Deebot Ozmo 950 i Dyson V11 absolute.

Nismo zadovoljni sa ovim robotom. Nakon godinu i pol se pokvario. Reklamirali smo ga i popravljen je u sklopu garancije, ali ga od popravka nismo ni upalili. Glavni nam je problem sto imamo mali stan (40 m2) i dok sve pomaknemo sa podova i oslobodimo pod mozemo i sami pousisati. Ako ne pomaknemo sve s poda jako lose pousise jer ima previse uglova (oko stolica, taburea, kante za smece,...) . Doduse bila nam je super opcija mopa.

Inace imamo psa, mjesanca haskija, i tri macke.

Dyson smo uzeli sad za black friday.
Bili smo skepticni oko stapnog bezicnog usisavaca iako nam ga je puno ljudi preporucilo.
Ne znam kakvi su drugi stapni usisavaci, ali mi smo prezadovoljni dysonom. Ima 3 opcije, eco, normal i boost. Mi osobno stalno koristimo boost i dovoljno je jak da pokupi sve dlake, blato i ostatke pijeska macaka. Na boostu baterija traje 15 min, ali nama je sasvim dovoljno da usisemo sav stan i ostane jos cca 3-4 min viska. Najbolja stvar nam je uz dyson mala cetka za skupljanje kose koji dodje u absolute varijanti s kojom usisavamo kutnu garnituru. Nismo znali da ima toliko prasine, dlaka i kose. Sa klasicnim usisavacem nije bilo sanse da to sve izvucemo. Punjenje traje 4 sata od kad ga ispraznimo. Glavna prednost je brzina u kretanju ciscenja. Inace klasicni usisavac drzimo u ormaru i cesto bi izgubili volju za usisavanjem dok ga izvadimo i upalimo. Sa bezicnim cesce usisavamo jer ga doslovno za 10 sekundi uzmemo i krenemo usisavat.

 Takoder gledam tog Dysona no cijena mu je fakat visoka.

 Trazim neke jeftinije pandane no svi imaju visoko vrijeme punjenja... Nije mi jasno sto se ima tu punit 4 sata sa danasnjom Li-Ion tehnologijom.

Truth in engineering.
11 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Je, visoka je. Mi smo ga zato ganjali na popustu, iako je i sa popustom skup. Mozda ima netko sa rowentom ili boschom. Oni su nesto jeftiniji, samo ne znam kakvi su.

Noviji modeli Dysona se brže pune.
5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Batista kaže...

 Takoder gledam tog Dysona no cijena mu je fakat visoka.

 Trazim neke jeftinije pandane no svi imaju visoko vrijeme punjenja... Nije mi jasno sto se ima tu punit 4 sata sa danasnjom Li-Ion tehnologijom.

 Uvijek je visoka cijena najnovijim modelima, zato fino pogledaš neke starije modele koji nisu ništa lošiji.

 

Npr:

https://www.nabava.net/stapni-usisavaci/dyson-stapni-usisavac-v8-cijena-506608181

 

https://www.nabava.net/stapni-usisavaci/krcher-baterijski-usisavac-vc-6-cordless-ourfamily-cijena-507568181

 

https://www.nabava.net/stapni-usisavaci/dreame-stapni-usisavac-r10-pro-cijena-507018521

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2024 20:42 (bmx65).
13 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Ima li smisla gledati rabljeni Dyson v8 absolute star 5 godina? Cca u pola cijene nego novi.

Vjerojatno mi niti ne treba tako jak, ali ljudi ih hvale pa si mislim da se možda isplati. Koji bi bio neki best buy do 250-300 eura ako bih išao na novo?
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Ima kakav štapni usisavač (2u1) za prijedlog do 200€? Treba mi nekaj da sam počistim za papigom i onak' usput lagano prođem po kući. Nemam tepihe po kući. Smatram da mi ne treba za ovo Dyson niti išta u tom cjenovnom i kvalitetnom ranku, a ovih ispod 200€ ima previše da bi znao koji kolko-tolko valja. Fala

Battle.net: Glogy#2831
13 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Glogić kaže...

Ima kakav štapni usisavač (2u1) za prijedlog do 200€? Treba mi nekaj da sam počistim za papigom i onak' usput lagano prođem po kući. Nemam tepihe po kući. Smatram da mi ne treba za ovo Dyson niti išta u tom cjenovnom i kvalitetnom ranku, a ovih ispod 200€ ima previše da bi znao koji kolko-tolko valja. Fala

 Jučer sam naručio https://www.mall.hr/usisavaci/dreame-r10-pro-uspravni-usisavac, 280€ pa ću vidjeti kad stigne. Nemam iskustva s njihovim proizvodima, ali po pročitanom zvuči sasvim ok. Ako ti je to baš puno previše, imaš i model U20 za 220€ na akciji.

 

EDIT: Zanemari, promaknulo mi da želiš 2u1.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2024 13:52 (Hexfire).
11 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Možda sam krivi pojam koristio kaj se tiče 2u1. Mislim na štapni, a da ima i opciju ručnog usisavača, a vidim da ovaj kaj si predložio ima (bar po slikama), tako da hvala. 

Battle.net: Glogy#2831
6 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Hexfire kaže...
Glogić kaže...

Ima kakav štapni usisavač (2u1) za prijedlog do 200€? Treba mi nekaj da sam počistim za papigom i onak' usput lagano prođem po kući. Nemam tepihe po kući. Smatram da mi ne treba za ovo Dyson niti išta u tom cjenovnom i kvalitetnom ranku, a ovih ispod 200€ ima previše da bi znao koji kolko-tolko valja. Fala

 Jučer sam naručio https://www.mall.hr/usisavaci/dreame-r10-pro-uspravni-usisavac, 280€ pa ću vidjeti kad stigne. Nemam iskustva s njihovim proizvodima, ali po pročitanom zvuči sasvim ok. Ako ti je to baš puno previše, imaš i model U20 za 220€ na akciji.

 

EDIT: Zanemari, promaknulo mi da želiš 2u1.

Imaš lako za naći filtere za njega?

13 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Ima kod Kineza. A i nije da planiram često mijenjati.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Pozdrav.

 

Treba mi savjet vezano štapnog usisivača i da li je to isplativo ? 

 

stan 60m2 - više manje mrvice i prašina... 

 

do 200e

 

hvala puno! 

 

12 godina
offline
Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Ja uzeo Roidmi x30 pro za 260ak eura preko Bazzara ako se ne varam. Odličan, jedino za bilošto konkretnije usisati (mačka u stanu) ne ide bez turbo moda u kojem je 15ak min. I da je tank malo veći od tih 0,55l no lako se čisti. Dosta nastavaka, radi dobro, uklapa se u estetiku stana. Preporuka

14 godina
offline
Usisavači. O da, USISIVAČI :)

Pozdrav,

 

gledam uzeti robotski usisavac za novi stan, pod je u potpunosti vinil (nema nista tepiha).

Radi se o 80tak kvadrata stana, imam 2 psa (jedan dugodlaki, drugi yorki; ne pusta dlaku). Gledao sam uloziti oko 400€ za robota da vidim na sta to lici i jel ista pomaze. Svidaju mi se ove opcije sa brisanjem poda (mopanje).

 

Citao sam malo forum ovdje, gledao kojekakve recenzije po youtubeu i naletio sad na Roborock Q7 Max za 340€ i  Dreame D10S PRO za 300€.

Jesu to okej cijene? (po nabava.net izgleda da su okej)

Jel ima šta osjetno bolje do 400€ ili je sve tu negdje?

 

Spasite me ovih 50 tabova kojih imam otvorenih i dajte please neki svoj strucni input 

6 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Baš gledam štapne usisavače i također da može biti ručni.
Ima ih koji dobro usisavaju i ne mora biti Dyson, najviše ti ovisi o bateriji a jake dobre baterije su skupe , s toga ne bi bilo loše kombinirati istu bateriju za te uređaje, znači kupiš istu marku aku alata ili uređaja.
I izbjegavaj one slabe, jeftine s malom baterijom ti usisavači jedva mrvicu usisaju.

Npr. Da si uštedim ciljem makita aku kosilicu, ručni aku usisavač i puhač, aku bušilicu... koje ću kombinirati sa istom 18V makita baterijom.
I ne mora biti makita, slične solucije imaju mnogi einhell, Parkside, bosch...

I nije original moja ideja već sam pročitao na ovom forumu.
6 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Za robo usisavač najbitnije je da nema problema oko stolica i tepiha, sestra ima neki xiaomi ali zablesa se oko stolica i vrti se u krug. Kupi nešto "smart" (vjerojatno skuplje) da ne "zaglavi" svako malo.
6 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
@Hexfire ciljao sam isto Dyson, ali brate mili cijena je top, ne znam možda i vrijedi ali na kraju sam kupio Miele usisavač i zadivljen sam kvalitetom i jačinom. Uopće ne usisavamo na max. koliko je moćan, zaista diže tepihe pa zato smanjimo jačinu da možeš ko čovjek usisavati 😅
Dužina kabela, kako se kabel fino vraća, kakvi kotači, duža fleksibilna cijev od klasičnih, četka široka i brže posao bude gotov, ide parfem unutra pa fino miri, zadivljeneni smo svi, preporuka. Nakon šogorice, kupio sam ja, pa punica i jedna prijateljica, svi oduševljeni a najviše snagom.
11 godina
offline
Re: Usisavači. O da, USISIVAČI :)
Imam jedan stvarno dobar LG usisavač. E sad star je već i na glavnoj glavi se rotirajuća četka počela raspadati. Nigdje ne mogu naći zamjensku. Ima li tko kakvu ideju ili rješenje?

Drugo. Može preporuka dobrog bežičnog usisavača. Da je jak, ima isto rotirajući valjak i ako može da ima mogućnost pranja podova.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice