Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.974
|
čitano: 3.250.836
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ako ste već osporavali Maxov prošli naslov, ovdje je FIA bila poslušna i napravila sve prema pravilima.

 

Tko gubi, ima se pravo ljutiti.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2022 11:24 (sudy_freak).
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Skoro su ubili Gaslyja. Pa ova komplicirana pravila koja malo tko razumije i koja toliko variraju od slučaja do slučaja. Vaterpolo je mala beba u usporedbi s F1.
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
I prije je bilo kontradiktornih i nerazumljivih odluka u F1, ali od kada amerikanci rade šou zbog šoua, a ne zbog utrkivanja, postalo je stvarno negledljivo. A pratim već dugo, dugo 😀
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2022 12:09 (Darko150).
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Problem showa je što to funkcionira po principu aloholizma i droga. Dakle ako žele da twitter klinci prate F1 moraju stalno podizati nivo uzbuđenja. I tako svake godine.

A uz to treba i pare zaraditi pa onda forsiraju Las Vegas, Miami, i pustinjsku stazu svakog malo boljeg šeika.

 

Ne isplati se imati klasična pravila i voziti na klasičnim stazama. Danas je svaka kiša problem, a pitam se kakvo je bilo vrijeme u Japanu one godine kada je Hunt osvojio naslov. I VOZILO SE.

12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Nista mi nije jasno..i Max je bio uvjeren da nije osvjio naslov!
AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

 

Danas je svaka kiša problem, a pitam se kakvo je bilo vrijeme u Japanu one godine kada je Hunt osvojio naslov. I VOZILO SE.

 Jel se ti šališ? 

Ako Huntov naslov preslikamo na današnju sezonu, to je kao da je u 1/3 prvenstva LeClerc bio drastično dominantan vozač, onda izleti sa staze i to sa takvim ozljedama da su svi mu već sprovod planirali, nekim čudom se oporavi i uspije vratiti, da bi onda u Japanu kada je počela kiša ga oprao takav PTSP da je plačući odletio iz zemlje i prepustio prvenstvno Huntu. Jel ti stvarno tvrdiš da je to bolji način da se odredi WDC?

 

Zadnja smrt u F1 je bila u Japanu, između ostalog, zbog, well... - kiše!

 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2022 12:57 (Bukva).
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Zadnja smrt u Japanu nije bila "zbog kiše" već zbog idiota koji ostave mahinu na vanjskoj strani zavoja u vektoru kretanja vozila koje koče. Kiša je samo pomogla tome.

 

Sličan idiotizam se javlja i kod ljubitelja relija koji vole gledati automobile stojeći u vanjskom dijelu zavoja, tik do staze.

22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Da, ali kod relija je kriv organizator što dozvoljava idiotima gledanje na tom mjestu.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Korny1603987 kaže...

Zadnja smrt u Japanu nije bila "zbog kiše" već zbog idiota koji ostave mahinu na vanjskoj strani zavoja u vektoru kretanja vozila koje koče. Kiša je samo pomogla tome.

 

Sličan idiotizam se javlja i kod ljubitelja relija koji vole gledati automobile stojeći u vanjskom dijelu zavoja, tik do staze.

I ta je nesreća vodila do uvođenja VSC-a i drastičnije - HALO-a.


Međutim danas su to frajeri ponovili, i onda za svoj propust kazne Gaslya

Gasly handed 20-second time penalty for Suzuka F1 red flag speeding (motorsport.com)

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Mislim da je ovo najgora proslava prvaka u povjesti svega!
AUDIOFIL
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Bome, mora se priznati da oni ne znaju šta im je radit. Masi je barem srao i svi su to znali. Sada nakon bagera ne žele priznati svoju grešku još bi kažnjavali vozača zbog svoje greške.

U don’t have a life. They are telling me. I’m a gamer, i have many lifes.
22 mjeseca
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

“We also take into account the shock the driver experienced on seeing a truck on the racing line in the corner of the incident.”

 

Ma pogledajte što FIA baljezga, i još ga kazne 20 sec. Ne mogu vjerovati. Kako su mogli pri onakvoj vidljivosti uopće ikoga poslati na stazu dok je nisu ispraznili od bolida? Nema tu lika koji zna što je utrkivanje, počevši od Massija prošle godine. Groteskna organizacija kojoj je samo do zarade čija su pravila, koja se poštuju kako kome odgovara, u službi toga.

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Mariner kaže...

Da, ali kod relija je kriv organizator što dozvoljava idiotima gledanje na tom mjestu.

 kao sudac na relijima, moram te ispravit. organizator NE dozvoljava to, imas uredene i omjedene zone gledanja i no go zone...imas uvijek pojedince koji se ogluse na to i sam sudac ne stigne stalno visiti na tim mjestima jer ima drugog posla (i nema ovlasti zavaliti par saka pojedincima koji ne slusaju), al da je zabranjeno - je. plan sigurnosti je takav kakav je i sluzbe ga znaju, al gledatelje neke boli kurac za njega. i radi tih pojedinaca se desava to sta se desava. buzet da ne spominjemo, to pijano blago kad pocne dispete raditi sluzbama. mada zadnjih godina ima manje toga (a i manje ljudi - corona jbg)

mogu isto tako rec da razlike npr na wrc-u i na lokalnim relijima (npr porecki) - nema razlike u planovima sigurnosti ni u izvodenju svega toga, al sam primjetio da se vise manje na wrc-u rulja bolje ponasala, jer je ocito sve na vecem nivou - ocito je da se moze pratiti sta sluzbe govore i upozovaraju, samo se treba zeljet slusat...

22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Zahvaljujem na objašnjenju.

14 godina
online
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Evo i video s Sanzi-ovog bolid u glavnim ulogama Tractor + Marshal i u prolazu Gasly.

 

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
T-bone's kaže...

Evo i video s Sanzi-ovog bolid u glavnim ulogama Tractor + Marshal i u prolazu Gasly.

 

 Iz utrke u utrku samo sranja rade. Sramota!

U don’t have a life. They are telling me. I’m a gamer, i have many lifes.
8 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Gadan kiks, za takve stvari imaju nekoliko pstena sigurnosti i opet se desi. Strasno, imaju srece sto su izbjegli katastrofu. Btw, cestitke Maxu i njegovim fanovima na zasluzenoj titulu br. 2, moji crveni nagodinu uzimaju sve !!! :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2022 23:10 (deepshitcro).
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
deepshitcro kaže...
Gadan kiks, za takve stvari imaju nekoliko pstena sigurnosti i opet se desi. Strasno, imaju srece sto su izbjegli katastrofu. Btw, cestitke Maxu i njegovim fanovima na zasluzenoj titulu br. 2, moji crveni nagodinu uzimaju sve !!! :D

 Da, ovaj snimak iz Sainzovog bolida je strašan. A Verstappenu nešto čestitat, ja ne mogu... pogotovo na prvoj poklonjenoj tituli, a za ovu drugu... vidjet će se ima li tu nečega. Nadam se da je dogodine Ferrari na redu. Posložit bolid, sebe u glavi i LeClerca malo dovest u red.

12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Gasly je KRIV 1000% i premalu je dobio kaznu.

dok je on prolazio uz radnika i traktora vec je na stazi bio SC i Gasly se vracao na zacelje kolone. znao je da je tu bilo sranje (i sam je sudjelovao u tome) i on na tom bijelu ne uspori!?

cek, kamo se zuris?

sta da je sainz bio uz bolid, da je nekoga pokupio?

a mozda i prije njegovog prolaza je proglasen RF (ali to nisam siguran)

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

 Da, ovaj snimak iz Sainzovog bolida je strašan. A Verstappenu nešto čestitat, ja ne mogu... pogotovo na prvoj poklonjenoj tituli, a za ovu drugu... vidjet će se ima li tu nečega. Nadam se da je dogodine Ferrari na redu. Posložit bolid, sebe u glavi i LeClerca malo dovest u red.

 Nemaju oni šta LeClerca dovodit u red, nego samo svoju ekipu posložit da ne budu kao poluamateri. Max zasluženo dvostruki prvak. 

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
itomic009 kaže...

 Da, ovaj snimak iz Sainzovog bolida je strašan. A Verstappenu nešto čestitat, ja ne mogu... pogotovo na prvoj poklonjenoj tituli, a za ovu drugu... vidjet će se ima li tu nečega. Nadam se da je dogodine Ferrari na redu. Posložit bolid, sebe u glavi i LeClerca malo dovest u red.

 Nemaju oni šta LeClerca dovodit u red, nego samo svoju ekipu posložit da ne budu kao poluamateri. Max zasluženo dvostruki prvak. 

 Bitno da si ti kao ćorava kokoš. Zasluženo?! WTF????

U don’t have a life. They are telling me. I’m a gamer, i have many lifes.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Mariner kaže...
deepshitcro kaže...
Gadan kiks, za takve stvari imaju nekoliko pstena sigurnosti i opet se desi. Strasno, imaju srece sto su izbjegli katastrofu. Btw, cestitke Maxu i njegovim fanovima na zasluzenoj titulu br. 2, moji crveni nagodinu uzimaju sve !!! :D

 Da, ovaj snimak iz Sainzovog bolida je strašan. A Verstappenu nešto čestitat, ja ne mogu... pogotovo na prvoj poklonjenoj tituli, a za ovu drugu... vidjet će se ima li tu nečega. Nadam se da je dogodine Ferrari na redu. Posložit bolid, sebe u glavi i LeClerca malo dovest u red.

LeClerc neće biti prvak s ovakvim Ferrrijem.

Nekompetentno vodstvo uz Binotta. Da bi LeClerc bio prvak, mora se okuražiti puno puno više.

Probali su to prije njega i Alonso i Raikkonen a bome i Vettel. Svi odreda prvaci i puno odrješitji vozači od Charlesa.

Za prvenstvo s Ferrarijem, treba ipak posebna iskra i magija. Onaj koji to provali, u stanju je osvajati 4-5 prvenstava zaredom. Kao u zlatna vremena početka tisućljeća.

x18x05x kaže...
itomic009 kaže...

 Da, ovaj snimak iz Sainzovog bolida je strašan. A Verstappenu nešto čestitat, ja ne mogu... pogotovo na prvoj poklonjenoj tituli, a za ovu drugu... vidjet će se ima li tu nečega. Nadam se da je dogodine Ferrari na redu. Posložit bolid, sebe u glavi i LeClerca malo dovest u red.

 Nemaju oni šta LeClerca dovodit u red, nego samo svoju ekipu posložit da ne budu kao poluamateri. Max zasluženo dvostruki prvak. 

 Bitno da si ti kao ćorava kokoš. Zasluženo?! WTF????

Ajd se ne sramoti plliz.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
12 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

max je ovu sezonu pomeo i zasluzio ALI pitanje dali je regularan bolid svezi krsenja budeta za razvoj.

ovo jucer im nije trebalo. 

14 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
sudy_freak kaže...

Za prvenstvo s Ferrarijem, treba ipak posebna iskra i magija. Onaj koji to provali, u stanju je osvajati 4-5 prvenstava zaredom. Kao u zlatna vremena početka tisućljeća.

 dogodilo se jednom, nije da je to neko pravilo 

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Max je ovu godinu "odradio". Minimalno grešaka, minimalno uopće bio pod pritiskom (pogotovo u drugoj polovici godine), i odradio je vrhunski. 

RB, ako izuzmemo mogućnost varanja, odradio je posao strateški odlično. Bilo je treninga kad je bilo koma, ali su do utrke sve napravili kako spada. Opet nikad pod poštenim pritiskom od Ferrarija i vjerojatno su se potkrale neke greške koje u konačnici nisu napravile ništa rizičnog. Recimo prošle godine svi su griješili više, jer je pritisak bio do zadnje sekunde na vrhuncu. 

 

Moji zaključci za ovu godinu su:

- Carlos i Charles nisu najbolji tim. Previše je tu individualnih grešaka. 

- Honda je napravila nevjerojatan posao. Nisam očekivao da će biti tako pouzdani. Iskreno sam očekivao da će to biti jedan od problema. 

- Perez je dokazao da ako ništa drugo, barem na "mišiće" može iskoristiti Maxov slabi dan i odradio je svoj posao vrhunski. Kao Bottas iz najboljih dana.

- Aston Martin je kao Manchester United. Može ih izvući samo puno love kroz par sezona

- McLaren (ajme meni) je trčao za novcem, a ne za performansama. Nikakve im ne dam šanse za 2023. Previše se tu šara sa sportskim programom i nema fokusa. James Key mora biti bolji. 

- Renault će popraviti motor i dobro se trude. Mogu biti 4. momčad bez problema. 

 

I na kraju ne znam da li se iskreno nadam da će naći RB u "varanju", jer sada, oba slučaja ne mogu donijeti ništa dobrog. Ako ne varaju, onda ne kužim kako iduća godina može završiti drukčije. Ako varaju, onda je svo natezanje oko penala takva muka da se ne bi čudio da Horner dobije otkaz i da Matesich proda 50% RB Porscheu. 

 

In vino veritas
22 mjeseca
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Pošteno. Ja bih još spomenuo Mercedes. Očigledno su pogriješili s dizajnom koji im je stvorio ogromne, najveće probleme s porpoisingom kojeg su nekako riješili tek u drugom dijelu sezone. Navodno će za iduću sezonu odbaciti zero sidepod koncept. Motor im je pouzdan, a da li je "brz" teško je reći s obzirom na probleme s dizajnom karoserije. Russel je odvozio pristojno dok je Hamilton šarao što se opravdavalo agresivnijim pristupom u setupu koji bi često imao kontraefekt. U svakom slučaju trudili su se, ali vjerojatno im je presudio loš dizajn. Ne vjerujem da će se priključiti vodećima jer su propustili jednu sezonu boreći se s jednim konceptom kojeg na kraju napuštaju.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Mercedes zna da je zero koncept put k jako puno downforcea, ali izgleda ne mogu postići viši rake a da radi, i drag je još uvijek prevelik. 

Nisam čuo ni jednu analizu da je motor problem.

Opet valjda računaju da će svi imati više problema nego oni sa podizanjem podnice 15mm. To mi u RB slučaju nikako ne drži vodu. Oni već sada imaju veće odstupanje i brži su od svih. 

Ne razumijem što bi se promijenilo za njih 2023. ako nekakvi penali ne uspore RB. Mercedesu bi bolje bilo da ostane 3. jer 10% je ipak bolje nego 5% veći CFD i aero budget. Imaju novaca da im manji bonusi ne budu problem. 

 

In vino veritas
16 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

S obzirom na stanje u zadnjoj utrci Max nije matematički trebao osvojiti naslov, ali s obzirom na cijelu 2021. sezonu - Max je pokazao mnogo više od  Lewisa.

Sada sve ovisi koliko ćemo se fokusirati na zadnju utrku, a koliko na sve utrke prije te.

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ova FIA ko da je puna Hrvata. Rokni ovako važan dokument van i brzo gasi kompjuter i mobitel. Bježi da te ne pitaju i da nemaš dodatnih komentara. Sad kad još Muhammad i Ross otiđu na godišnji, ima da im šaljemo počasne putovnice.

In vino veritas
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
RB je prekrsio proceduru i budzet, AMR i Williams su prekrsili proceduru, s tim da je Williams ispravio pogresku.

Jos ce vijecati o kaznama, koje mogu biti raznolike. Za sto ce se odluciti, vidjet cemo. Ovo odugovlacenje nema smisla, samo pobudjuje sumnje.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice