EP u nogometu 2024

poruka: 404
|
čitano: 37.215
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Bichanich kaže...

Evo da se još malo nadovežem na tekmu Hrvatske i Španjolske.

 

Slika je statistika utakmice sa SofaScorea. Teško se može skužiti tko je koja ekipa po statistici, a nikako izvući zaključak da su nas "pregazili". Kad se gleda po poluvremenima prvo je malo više na strani Španjolaca, drugo očekivano na našoj, kad su oni usporili tempo. 

 

Dalić je vjerojatno išao sa ovim defanzivnim krilima umrtviti utakmicu, uzeti posjed (što je i uspio, prvi put da Španjolska nema veći posjed od finala 2008.) i svesti je na nekoliko šansi. Nažalost, oni su naše greške kaznili, mi njihove nismo, a bilo ih je. Da je ušlo štogod od onih silnih prilika sad bi isti ovi kritičari sipali hvalospjeve Daliću kako smo genijalno odigrali i ubili Španjolce njihovim oružjem. Digod uđe, digod ne uđe...

 Analiziranje utakmica prema tim statistikama nema baš smisla. Istina je da smo imali šansi ali bogami su i oni, i to ne računajući golove koje su zabili. Da nije Livaković izvadio onaj zicer vrlo lako smo mogli ići na 0-4, a onda bi tek bio potop.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
online
Re: EP u nogometu 2024
antimadridista kaže...
mar123 kaže...

englezi imaju jedan od najboljih rostera ikad u povijesti eura valjda i odigraju 1-0 sa srbima, sramota za engleze. 

 Imaju moj k a ne jedan od najboljih rostera u povijesti. Oduvijek najprecijenjenija nacija u povijesti nogometa. Svake godine oni imaju najbolju ekipu, njihova liga 25 razina ispred ostalih bla bla bla kad ono goli k*rac kad se susretnu s bilo kime u Europi. Ta slika da oni imaju bolesnu ekipu svake godine proizlazi isključivo iz njihovih medija koji uzdižu u nebo svoje igrače pa se stvara slika da su oni nekakva ekipa koja bi trebala biti nepobjediva. A u isto vrijeme su arogantni i seru po svim drugim ekipama. Jedan od odvratnijih naroda općenito a pogotovo što se tiče nogometa.

vidim ja da ti stari nisi bas upucen u sport. 

 

da pratis znao bi ko su igraci iz prvih 11 engleske, di igraju, kako, i sto postizu. ja kazem da bi prema tome engleska trebala igrat 10 puta bolje nego sto igra, a to je ocito onda trener kriv. 

 

krenimo redom kad si vec neznalica: 
harry kane- top 3 napadaca na svijetu, vec godinama, punokrvni pravi napadac.
foden i saka- obojica ponajbolji igraci u dva najjaca kluba eng lige
bellingham- jedan od najboljig mladih igraca svijeta, buducnost real madrida, kako mali igra nije normalno.
declan rice- arsenalov igrac, vrijednost preko 100 milijuna
TAA- vec dugo godina poznat kao jedan od najboljih ako ne i najbilji igrac na svojoj poziciji, igrac koji moze zabit i asistirat kao da je krilo.
trippier, stones,walker- definitivno najbolji defanzivni igraci(uz naseg joskeca naravno) engleske lige

 

klupu da ne spominjem, odlicni igraci iz engleske lige, klubova koji svi redom igraju ligu prvaka. 

3 godine
offline
EP u nogometu 2024

U vezi crvenog kartona !

 

Vijeće međunarodne nogometne organizacije (IFAB) objavilo je nove promjene u modernom nogometu koje bi na snagu trebale stupiti iduće 2016/2017 sezone. Najzvučnije i najbitnija promjena je da glavni sudac nije primoran dati crveni karton zadnjem igraču u obrani ako isti napravi faul.

Najveća promjena tiče se tzv. "trostruke kazne". Radi se o situaciji kada zadnji obrambeni igrač ruši protivničkog u svojem šesnaestercu, dobiva crveni karton, suspenziju i sudac dosuđuje penal. Po novim pravilima sudac nije primoran dati igraču crveni karton. Na sucu je da procijeni je li faul bio namjeran ili nije. Ako nije, igrač dobiva samo žuti karton. Ako je, sudac mu može dati crveni karton.

- IFAB je zaključio da su takve kazne prestroge i da se mora pronaći neko rješenje. Također, IFAB je odlučio da se jedan od elemanata "trostruke kazne" mora ukinuti. Odlučeno je da će se ukinuti suspenzija od jedne utakmice igraču koji, u tom slučaju, dobije crveni karton - stoji na službenoj Fifinoj stranici.

 

Ovdje imate sve o pravilima, tako da ne bude više "morao je dobiti crveni"

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 17:37 (Zaporožac).
14 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024

Declan Rice da je Talijan ili Španjolac vrijedio bi 30 milijuna. Ali pošto je precijenjeni Englez "vrijedi" 100 milijuna. Pa pogledaj kakve se pare tamo vrte sa transferima u Engleskoj, to nema veze s mozgom. To nije prava vrijednost tih igrača. Harry Maguire je plaćen koliko? Ne moram nabrajati dalje, ima milijun primjera.

 

Imaju puno više talentiranih igrača nego prije. Ali napisati da imaju "jedan od najboljih rostera u POVIJESTI Eura" kad ti igrači nisu još praktički ništa dokazali je presmiješno.

 

Ne slušamo ove.priče samo trenutno. Doslovno svako natjecanje uvijek se uzdižu da bi trebali biti nepobjedivi i seru po svima drugima. Sjeti se samo koliko su nas omalovažavali prije nego smo ih prizemljili 2018.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 17:54 (antimadridista).
16 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Zaporožac kaže...

U vezi crvenog kartona !

 

Radi se o situaciji kada zadnji obrambeni igrač ruši protivničkog u svojem šesnaestercu, dobiva crveni karton, suspenziju i sudac dosuđuje penal. Po novim pravilima sudac nije primoran dati igraču crveni karton. Na sucu je da procijeni je li faul bio namjeran ili nije. Ako nije, igrač dobiva samo žuti karton. Ako je, sudac mu može dati crveni karton.

Nisam siguran u intenzitet tog prekršaja na Petkoviću i je li uopće trebao biti sviran prekršaj. No, sudac je odmah dosudio, a situacija se gledala na VARu i ostao je prekršaj tj penal. Mislim da Rodri nije bio ni blizu starta na loptu, barem za metar mu bježi tako da je vrlo izgledno da je u startu išao na igrača. Dakle, ako je prekršaj, ako obrambeni nema namjeru igrati loptom već starta na igrača da ga omete u udarcu sudac ima dobro opravdanje da dosudi crveni. Iako razumijem zašto nije. 

 

No, za onaj potez Carvajala mi nije jasno zašto se VAR nije aktivirao. Očiti udarac po potiljku i povlačenje Majera. Evo i VIDEO pa sami prosudite. Ne sjećam se u kojoj je to točno minuti bilo, mislim negdje oko 60-te tako da mi ovo spada u grube pogreške sudaca.

15 godina
online
Re: EP u nogometu 2024
antimadridista kaže...

Declan Rice da je Talijan ili Španjolac vrijedio bi 30 milijuna. Ali pošto je precijenjeni Englez "vrijedi" 100 milijuna. Pa pogledaj kakve se pare tamo vrte sa transferima u Engleskoj, to nema veze s mozgom. To nije prava vrijednost tih igrača. Harry Maguire je plaćen koliko? Ne moram nabrajati dalje, ima milijun primjera.

 

Imaju puno više talentiranih igrača nego prije. Ali napisati da imaju "jedan od najboljih rostera u POVIJESTI Eura" kad ti igrači nisu još praktički ništa dokazali je presmiješno.

 

Ne slušamo ove.priče samo trenutno. Doslovno svako natjecanje uvijek se uzdižu da bi trebali biti nepobjedivi i seru po svima drugima. Sjeti se samo koliko su nas omalovažavali prije nego smo ih prizemljili 2018.

Nisu nista dokazali gdje? na euru? pa nisu, to je i poanta, to ti i govorim lol. engleska igra puno losije nego sto bi morala igrat s obzirom na imena.

 

a ako govoris da nisu nista dokazali inace, onda ne kuzim koji sport pratis. pa man city dize PL konstantno, valjda ti je jasno da je engleska liga daleko najjaca liga u europi. od svega ti se uhvatis declana ricea, "najslabije" karike engleskih prvih 11...

 

znam ja koje price mi slusamo i znam da englezi svako natjecanje govore its coming home, ne mogu ih zive smislit i odvratni su mi svi. to opet ne znaci da cu radi tog sto su mi odvratni umanjivat kvalitetu tih pojedinaca. 

 

na papiru, daleko najjaca repka, daleko najbolji skup pojedinaca, ali i jedan od losijih trenera. eto koliku vaznost trener ima. srbiju se trebalo tuc 5-0 barem. engleska se u ovoj jadnoj grupi mora prosetat sa barem +10 gol razlikom kad usporedimo kvalitetu tih protivnika. 

14 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Nisam se ja uhvatio Declana Ricea nego si ga ti naveo i rekao koliko je plaćen, kao da to nešto znači kad se svaki prosječni igrač tamo proda za masnu lovu. Opet, ne slažem se da su "daleko najbolji" na papiru. Francuzi i Portugalci nisu nešto lošiji na papiru. Pa niti Njemačka. Uvijek to sa Englezima se vrti "trebali bi igrati bolje ali". Možda nema ali, možda su samo precijenjeni.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 19:05 (antimadridista).
15 godina
online
Re: EP u nogometu 2024
antimadridista kaže...
Nisam se ja uhvatio Declana Ricea nego si ga ti naveo i rekao koliko je plaćen, kao da to nešto znači kad se svaki prosječni igrač tamo proda za masnu lovu. Opet, ne slažem se da su "daleko najbolji" na papiru. Francuzi i Portugalci nisu nešto lošiji na papiru. Pa niti Njemačka. Uvijek to sa Englezima se vrti "trebali bi igrati bolje ali". Možda nema ali, možda su samo precijenjeni.

opet se vracamo na isto. nisu precjenjeni kad u klupskom nogometu dizu sve trofeje moguce, znaci ne pricam ti kolko novcano vrijedi engleska repka, nego kolko su dobri pojedinci u njoj, pogledaj samo ukupni broj trofeja koje imaju prvih 11 igraca. onda usporedi taj broj trofeja s tom francuskom i portugalom. 

 

declan rice nemam pojma kolko je placen inace, govorim ti kolka mu je vrijednost prema transfermarktu, to nema veze s odredenom ligom. declan rice igra u arsenalu od prosle godine, u 38 nastupa ima 7 golova, za njegovu poziciju to su opasne brojke(ponavljam igra u drugom najboljem klubu engleske lige). 

 

ja ne znam sto ti zapravo hoces rec? da su englezi precijenili sebe na euru? ili da su njihovi igraci precijenjeni? jer za prvo bi se slozio, za drugo nebi nikako. i mislim da nece dic ovaj euro, jer imaju trenera debila koji ne zna iskoristit ovo sto ima i losa mu je taktika s obzirom na igrace koji su mu na raspolaganju. ali mislim da ce do polufinala doc sigurno. da ja sjednem na klupu engleske dosli bi do polufinala. 

16 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Slovačka upravo uzela skalp Belgiji!

Lukaku dva put zabil ali oba puta mu je poništen gol...
Baš zbog sitnica, al opravdanih.
11 godina
offline
EP u nogometu 2024

Bravo za Slovake... sve opravdano poništeno

 

edit: dodao slike objašnjenja VAR odluke koje bilo vidljivo svima na utakmici + graf senzora u lopti kojim se vidjelo da je došlo do nekog kontakta s loptom (ovo mi je odlična stvar)

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 20:48 (60nine).
13 godina
offline
EP u nogometu 2024

Koja razlika u prijenosima Nove i Hrt
Robert Matteoni je izvrstan komentator. On i Samovojska ubjedljivo najbolji, za klasu bolji od ostalih

11 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
C64 kaže...

Koja razlika u prijenosima Nove i Hrt
Robert Matteoni je izvrstan komentator. On i Samovojska ubjedljivo najbolji, za klasu bolji od ostalih

 

da, iako nisu savršeni - HRT je miljama daleko u tim stvarima od ostalih - Samovojska <3

16 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Kakve golčine zabijaju Turčini!
15 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
steta gruzijaca, totalno su bili ok, ali eto kad nejde nejde.
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
11 godina
offline
EP u nogometu 2024

Kako mi je žao Čeha. Čisti faul im nedosuđen koji je prethodio golu. Zanimljivo, nakon odigranog prvog kola po skupinama, imamo samo jedan neriješen rezultat

15 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
i ima dosta kikseva, francuzi su jedva pobjedili, turci su jedva pobjedili, portugalci su jedva pobjedili, englezi su jedva pobjedili, belgija nije mogla slovačku pobjedit, italija na knap, rumunjska ukrajinu dobila, slovenci dance(iako to me ni ne cudi)
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
14 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
I prije toga je bilo upitnih situacija. Sudac kao da ne smije dati karton Portugalcima.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
15 godina
online
EP u nogometu 2024

ma mislim da su te prve tekme svim ekipama neki test, sad ce dobre ekipe popravit nedostatke, napravit potrebne izmjene u prvih 11, slozit taktike i bit ce bolji. dogadala su se iznenadenja u grupama i prije, na kraju krajeva favoriti su i iscupali pobjede, neki jace neki naknap. 

kad imas duboku ekipu, lako je napravit promjene, ove slabije repke nemaju nesto puno za promjenit taktiku kad imaju realno prvih 11 i na klupi nista. jedna engleska, francuska, njemacka su jako duboke ekipe i mogu svasta mijenjat od tekme do tekme. 

16 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Sva sreća da je Livaković ovo skinul, 2:0 bi nam sigurno bilo nedostižno s ovakvom igrom...

Modriću više ne prolaze dodavanja vanjskom, Perišić je daleko od eksplozivnog krila kakvo je bil.

Mislim da bi za ta dva mjesta trebalo zamjene nekim mlađim snagama pa kak bude...

Jer ovak je nikako.
15 godina
online
EP u nogometu 2024

dalic ostavka, to je to. opet losa postava, opet dosadan nogomet. drzimo posjed ali bez napada, samo dodavancija, ovi lupe kontru i mi u problemu, jedva ispratimo. 

ajde protiv spanjolske, al da protiv albanije imamo ove probleme.

 

zasto brozovic opet? zasto kramaric opet van pozicije? perisic je prespor. modric je crko vec sad, ne moze on igrat vise 60-70 minuta. KATASTROFA.

11 godina
offline
EP u nogometu 2024

Brozović odličan. Bokovi brzi. Ginemo na terenu. Bravoo Daliću, najbolji izbornik!

15 godina
offline
EP u nogometu 2024

135 min bez produzetaka nema golova "profesionalnih" igrača.. Ne nemaju oni lošu jednu uttakmicu, imamo vec  i pol utakmicu loše

11 godina
offline
EP u nogometu 2024

Ali glavno da su tu napadali čim napišeš jednu lošu o Daliću. A realno je bilo kritizirat ga, jer lik ponavlja greške konstatno. A sreća nas napustila!

15 godina
online
EP u nogometu 2024

velike prilike: mi 0, albanci 3
udarci: mi 4, albanci 8

al ajde imamo posjed... 

11 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Nismo uopće došli na utakmicu...ni na onu prošlu
10 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Od sada kupujem samo u albanskim pekarama.
11 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
A u kojoj drugoj? Ja nisam čuo za hrvatsku pekaru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2024 15:59 (Štupser).
15 godina
online
EP u nogometu 2024

3 boda ispustimo ko budale. 

 

koji je sad plan? dobit italiju i nadat se da ce ih dobit i spanjolci?

14 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Mi smo malo proigrali otkad je izašao Brozović iz igre i ušao Sučić. Tog panja ne treba više zvati u reprezentaciju, on se ozbiljnog nogometa ostavio.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
10 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Kiks Albanije. Da nije bilo nesretnog autogola, pobjeda.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice