Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 30.849
|
čitano: 6.608.214
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Dva su nedostatka:

1. Ako imas dovoljno testa u organizmu, sve vise od toga je previse (bubrezi, jetra)

2. Ako ga imas premalo - krenes i navuces se kao na drogu i uzimad sve vise zbog rezultata i osjecaja, a knda opet tocka br1

 

Premda mislim da velika vecina danasnjih muzjaka ima manjak i to rezultira slaboscu, mlitavoscu i nikakvom spolnom moci.

 

Ja sam bio tamo, isao na spermiograme, dobio dijagnozu. Otisao u gym na 5 godina, eto odmah dvoje djece, samopouzdanje, sve u zivotu krenulo nabolje. Bez dodatka testa, samo gym i hrana

Know your limits.
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ok, ali u 40-ima i 50-ima rijetko tko će imati dovoljno, pogotovo u današnje vrijeme.

Svi poznati koliko vidim su (barem) na TRT-u i ne izgleda mi kao da od njih netko previše pati zbog toga, dapače.

Čak i ovi koji su ranije krenuli sa kemijom pa kasnije nastavili "samo" sa TRT-om isto tako mi ne djeluju kao da im pati zdravlje i kvaliteta života.

Čak bih rekao da su preuveličani ti zdravstveni nedostaci kemije u odnosu na recimo standardni stil života prosječnog čovjeka koji je vjerojatno nezdraviji nego neka manja doza kemije i healthy lifestyle.

Zanimljiv topic u svakom slučaju.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
guls kaže...

Dva su nedostatka:

1. Ako imas dovoljno testa u organizmu, sve vise od toga je previse (bubrezi, jetra)

2. Ako ga imas premalo - krenes i navuces se kao na drogu i uzimad sve vise zbog rezultata i osjecaja, a knda opet tocka br1

 

Premda mislim da velika vecina danasnjih muzjaka ima manjak i to rezultira slaboscu, mlitavoscu i nikakvom spolnom moci.

 

Ja sam bio tamo, isao na spermiograme, dobio dijagnozu. Otisao u gym na 5 godina, eto odmah dvoje djece, samopouzdanje, sve u zivotu krenulo nabolje. Bez dodatka testa, samo gym i hrana

A što ćemo sa nedostacima pušenja 40 cigara dnevno, ispijanja litru kave tokom dana, alkoholom, nekretanjem, ljudi danas ulaze u auto da naprave 50 metara do trgovine, zadnji put su prošetali kad su išli u školu, pretilosti, lošom ishranom? Što je gore ovo sve navedeno ili trenirat 2h dnevno jesti 90% zdravu ishranu i koristit 125mg testa na trtu ili blejat u prazno trovat se sa svime i svačime? 

 

Par komentara sa yta:

I'm 40, trt changed my life for the positive. I was physically depressed , not mentally. Doctors kept trying to put me on anti depression pills. Finally went to a good doctor who put me on trt. I started to be happier, cloudy mind went away, more motivated, lost a ton of weight, and blood pressure went down..

 

Just turned 40 and been on TRT for 3 years. Depression gone, better sleep, better energy....Ive slacked here and there on lifting and I'm trying to get back on a regular schedule. Sex drive is good as well. I'm on a lower dose as well... .5ml a week...

 

Osobno znam ljude koji su u 40tima u kurcu su žešćem i više im se ne može dići ni na najbolju pičku u gradu. Trt prepisan od doktora je skroz ok i smatram da je to super stvar za osobe koje su prešle 40 godina, testosteron prepisan iz ljekarne uz lječničku kontrolu TOP. Ne pričam o abjuzanju na svoju ruku i špricanje kad ti misliš da treba i koliko misliš da treba. 

 

Moja baka ima skoro 80 god ima krvnu sliku bolju nego neki 30godišnjaci roka 30 godina preko 10 vrsta jakih tableta imala je teške operacije kičme u 50tima itd. Popije 3 tablete za spavanje koje bi mene umrtvile da jednu popijem a kažu da su tablete za jetru gore od bilo čega. 

 

Evo moj neki primjer mene prije 3.5 godine, višak slobodnog vremena, jeo shit food, gejmao po 6 sati dnevno tjelesna aktivnost nula, išli radit dijete trebalo nam 4 mjeseca ne zvuči puno ali ono već smo se počeli brinuti, prošle godine ljeto 1 god staža u gymu, prehrana izvrsna, , jedan jedini put u plodnim danima nismo pripazili i žena ostane trudna. Koliko znači zdrav život u svemu pa i za kvalitetu spermija. 

14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Od početnog steoridi su fuj, nedozvoljeni i nezdravi dolazimo do zaključka da su super i da ih treba koristiti.

 

Na rezumijem usporedbe 40 cigara dnevno itd, uspoređivati se sa takvim ljudima lol, ti ljudi samo čekaju da umru i opet žive bolje i guštaju u svom kratkom vremenu na zemlji dok se ti odričeš i mučiš stalno da bi bio najveći lik na bazenu...

kad razmisliš to je tako, i opet boli ih kurac. Svako živi kako misli da treba, ali da, najdeblji smo u eruopi, ličimo na kurac, i sposobni za ništa, kao nacija.

 

eto petar će još više mrežu proširiti, na forumu već ima par dobrih mušterija. 

malo po malo se blenda ta neka granica, i nije čudo da su generacije otišle lagano u shemu, jedan rtrening i već se vuče najvećeg lika za rukav, e jel imaš đus kakav?

pa će prodavati galeniku nekakvu dodavat ulje maslinovo i svakakv šit kao što se saad masa ljudi drobi kokainom koji nema veze s kokainom šmrču kafetin u prahu..smiješno.

 

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2024 12:12 (fila2208).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Što sw TRTa tiče prilično je jednostavno.

Ako imaš manjak testosterona onda se apsolutno isplati i život će ti se poboljšati. Ako si u normalnom rasponu onda ne.

Osim ako želiš biti juicer i na svoju ruku uzimati ekstra doze, dodavati druge PED-ove itd. Ali to onda vise nije TRT.

Možete odraditi krvni test privatno, najbolje ujutro kada je test najvisi. Ja sam bio i s 35 god. sam debelo u normalnom tako da mi ne pada na pamet pikati se svakih par dana.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pričamo o tome da je trt super za osobe kojima to treba pogotovo u poznijim godinama. A što se tiče galenike dodavanja ulja i tih sranja, imaš test krvi prije i poslije i vidiš jel ti test skočio u nebesa nakon mjesec dana i onda znaš jesi uzeo maslinovo ulje ili testosteoron, prilično jednostavno, i ne steroidi nisu zdravi dobri itd. Nek Petar radi šta hoće kao i ostali. Svatko ima svoj život :)

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Kresaux kaže...
Što sw TRTa tiče prilično je jednostavno.

Ako imaš manjak testosterona onda se apsolutno isplati i život će ti se poboljšati. Ako si u normalnom rasponu onda ne.

Osim ako želiš biti juicer i na svoju ruku uzimati ekstra doze, dodavati druge PED-ove itd. Ali to onda vise nije TRT.

Možete odraditi krvni test privatno, najbolje ujutro kada je test najvisi. Ja sam bio i s 35 god. sam debelo u normalnom tako da mi ne pada na pamet pikati se svakih par dana.

 Ma jasno, pričamo za poznije godine 45+ recimo di vidiš da padaš, pa uz preporuke i krvnu sliku, probati malo ''popraviti se'' to je druga priča.

 

treća priča su klinci od 18 god šta mogu drkati 10x dnevno, ali oće još test, jer vide *umetni velikog lika* i oni žele biti takvi.

Druga stvar je belikus koji je odradio čuda u ovih godinu dana šta trenira jer je ubijao gym, i eto, opet će mu doć netko i pitat ga na kojem je đusu; hej pa i ovdje smo ga razapinjali da je na đusu; jer previše o tome zna, i prebrzo je dostigao natjecateljsku formu maltene.

 

svak radi šta misli da valja, ali pravdati si nešto jer i uspoređivati se s lošijima od sebe...al dobro svatko sam sebi postavlja standarde

BeLLicus kaže...

Pričamo o tome da je trt super za osobe kojima to treba pogotovo u poznijim godinama. A što se tiče galenike dodavanja ulja i tih sranja, imaš test krvi prije i poslije i vidiš jel ti test skočio u nebesa nakon mjesec dana i onda znaš jesi uzeo maslinovo ulje ili testosteoron, prilično jednostavno, i ne steroidi nisu zdravi dobri itd. Nek Petar radi šta hoće kao i ostali. Svatko ima svoj život :)

 Naravno, no pomičemo mi tome da su za neke pozne godine već 30+? što je smiješno.

ma daj prodaje se i uvaljuje smeće, gledam reelse onih likova, na što izgledaju prepuni akni...jel to vrijedno, kupovaat smeće stavljat u sebe, uništit se da bi izgledao dobro? lol.

 

gledam umro neki bijesan lik sad, neki dan bilo, 35 god. nije se čak ni natjecao...lol, šta si ostavio izan sebe? ništa. ne žalim ga niti najmanje

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ma da normala je to da me se proziva, ja stavio na reddit progress prije i poslije, znaš kako su me isprozivali za kemiju, nisu me pitali jel koristim nego šta koristim i koji mi je ciklus, ja rekao da sam natty dobio sam dislikeova mali milijun i svi me popljuvali kao da sam najveći kemičar na planeti. 

9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Ma da normala je to da me se proziva, ja stavio na reddit progress prije i poslije, znaš kako su me isprozivali za kemiju, nisu me pitali jel koristim nego šta koristim i koji mi je ciklus, ja rekao da sam natty dobio sam dislikeova mali milijun i svi me popljuvali kao da sam najveći kemičar na planeti. 

 daj link na reddit da te upvotamo i popravimo karmu, i da imam sta za citat malo 

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...
BeLLicus kaže...

Ma da normala je to da me se proziva, ja stavio na reddit progress prije i poslije, znaš kako su me isprozivali za kemiju, nisu me pitali jel koristim nego šta koristim i koji mi je ciklus, ja rekao da sam natty dobio sam dislikeova mali milijun i svi me popljuvali kao da sam najveći kemičar na planeti. 

 daj link na reddit da te upvotamo i popravimo karmu, i da imam sta za citat malo 

 https://www.reddit.com/r/Brogress/ listaj odma sam tu, taman sam dns stavio onu sliku što sam neki dan stavio na forum, i prije su me prozivali kad god nešto stavim za gear, ali bit će tu još svega u komentarima tek sam prije 6h stavio već su počeli :D

9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...
Mr.Natural kaže...
BeLLicus kaže...

Ma da normala je to da me se proziva, ja stavio na reddit progress prije i poslije, znaš kako su me isprozivali za kemiju, nisu me pitali jel koristim nego šta koristim i koji mi je ciklus, ja rekao da sam natty dobio sam dislikeova mali milijun i svi me popljuvali kao da sam najveći kemičar na planeti. 

 daj link na reddit da te upvotamo i popravimo karmu, i da imam sta za citat malo 

 https://www.reddit.com/r/Brogress/ listaj odma sam tu, taman sam dns stavio onu sliku što sam neki dan stavio na forum, i prije su me prozivali kad god nešto stavim za gear, ali bit će tu još svega u komentarima tek sam prije 6h stavio već su počeli :D

 bas me zanima kolko vremena ti seratori ulazu u trening da "znaju" kaj trosis

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

stavio si i na greg doucette , mozda zavrsis u videu, trebao si i sa sprijeda stavit  sliku  na greg doucettu:D


Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2024 22:47 (Mr.Natural).
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
guls kaže...

Ma lako je - imate sto za prijaviti - ne. Bok bok.

 

Zbilja se to Svrbiji moze? U Beogradu sam jednom mjesecno.

Moze li se jos toga sto se kod nas ne moze?

 pa moze, ima u apotekama

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...
Gledam Terry Crewsa, 56 godina. Cijeli život na kemiji.
Izgleda, funkcionira i bolje se osjeća nego 99.99% natural ljudi u tim godinama. Zapravo, normalni ljudi u tim godinama izgledaju kao da će sutra umrijeti.

Moje pitanje - koji je nedostatak zapravo te kemije i zašto nisu svi barem na TRT-u kao Terry?
Ne izgleda mi kao da je nešto izgubio s tim, a doslovno mu je izgradilo karijeru

 ti likovi imaju hrpu para,  uzimaju sve i svasta

6 mjeseci
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...
Mr.Natural kaže...
BeLLicus kaže...

Ma da normala je to da me se proziva, ja stavio na reddit progress prije i poslije, znaš kako su me isprozivali za kemiju, nisu me pitali jel koristim nego šta koristim i koji mi je ciklus, ja rekao da sam natty dobio sam dislikeova mali milijun i svi me popljuvali kao da sam najveći kemičar na planeti. 

 daj link na reddit da te upvotamo i popravimo karmu, i da imam sta za citat malo 

 https://www.reddit.com/r/Brogress/ listaj odma sam tu, taman sam dns stavio onu sliku što sam neki dan stavio na forum, i prije su me prozivali kad god nešto stavim za gear, ali bit će tu još svega u komentarima tek sam prije 6h stavio već su počeli :D

 Sta radis za arm day? Bas imas jbne gunse

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Ma da normala je to da me se proziva, ja stavio na reddit progress prije i poslije, znaš kako su me isprozivali za kemiju, nisu me pitali jel koristim nego šta koristim i koji mi je ciklus, ja rekao da sam natty dobio sam dislikeova mali milijun i svi me popljuvali kao da sam najveći kemičar na planeti. 

 

Santana kaže...

 bas me zanima kolko vremena ti seratori ulazu u trening da "znaju" kaj trosis

Sasvim je normalno što ga ljudi prozivaju. Takvu transformaciju napraviti u 2 godine, početi trenirati u 30. godini. Bez obzira na uložen trud, kvalitetu treninga i prehrane, to NIJE normalno. Genetska anomalija. I ljudi ga s pravom prozivaju jer u 99.99999% to jednostavno nije moguće. 

U normalnim okolnostima, tridesetogodišnjak koji se odluči krenuti trenirati može očekivati gubitak sala i eventualno nabacit malo mišića i to je tužna realnost za većinu ljudi. Tko krene u naponu snage i testa sa 18 godina to je već druga priča.

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Btw ako koga zanima, napokon probao Alpha-GPC. Razočaran sa ovim suplementom, kao i većinom ostalih, nisam osjetio skoro pa nikakav efekt. S obzirom da ga se spominje kao jedan od najbolji nootropica, a i iz nekog razloga je zabranjena prodaja u EU, očekivao sam da će biti potentniji suplement. Na kraju ili nikakav ili marginalan efekt, kao i sa većinom suplemenata. 

Kofein ostaje jedini nootropic koji kod mene pravi razliku. 

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...

Sasvim je normalno što ga ljudi prozivaju. Takvu transformaciju napraviti u 2 godine, početi trenirati u 30. godini. Bez obzira na uložen trud, kvalitetu treninga i prehrane, to NIJE normalno. Genetska anomalija. I ljudi ga s pravom prozivaju jer u 99.99999% to jednostavno nije moguće. 

U normalnim okolnostima, tridesetogodišnjak koji se odluči krenuti trenirati može očekivati gubitak sala i eventualno nabacit malo mišića i to je tužna realnost za većinu ljudi. Tko krene u naponu snage i testa sa 18 godina to je već druga priča.

S jedne strane je to istina, jer genetika sigurno igra neku ulogu.
S druge, dam ruku u vatru da od tih 99.99999% ljudi njih 99.99998% ne ulaže toliki trud. Znam da je to sve subjektivno, ali ići do otkaza nije isto za tebe, mene i bellicusa, pa tako ni za njih. Plus imati kontinuitet, plus imati posložen život (prehrana, spavanje, vrijeme itd.), plus nije previsok, puno toga se tu poklopilo i što je najvažnije, iskorišteno je do maksimuma. Meni je izuzetno drago vidjeti da postoji netko tko ima sve te uvjete i koristi ih i baš zato bi mi bilo žao da uzme bilo koju supstancu - nešto bi narastao, možda više, možda manje, no sav do tada uloženi trud bi pao u vodu i nikoga više ne bi bilo briga što je postigao čist. U potpunosti se slažem s filom da je narativ otišao u skroz krivom smjeru, uopće ne razumijem tu potrebu biti još veći i još veći, ali oke, to sam samo ja.

Gledam te!
6 mjeseci
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ima genetiku odlicnu, to je ocigledno, ali isto tako velika vecina ljudi nit ulaze toliki trud niti su konzistentni. Da ne govorim ko zna kako treniraju i kako se hrane. Vecina "maingaina" najvise vremena i cude se zasto tapkaju na mjestu...
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ma ljudi to su dvije godine. To je ništa. Naturalci za 10 godina ne dostignu tu količinu lean mase. To je elite genetika.

Zato mene i zanima kako bi to bilo na kemiji. Malo riskantan potez jer ne može znati unaprijed kakav je responder, ali ako bi se karte poklopile bilo bi to jako zanimljivo za vidjeti.

6 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...
Gledam Terry Crewsa, 56 godina. Cijeli život na kemiji.
Izgleda, funkcionira i bolje se osjeća nego 99.99% natural ljudi u tim godinama. Zapravo, normalni ljudi u tim godinama izgledaju kao da će sutra umrijeti.

Moje pitanje - koji je nedostatak zapravo te kemije i zašto nisu svi barem na TRT-u kao Terry?
Ne izgleda mi kao da je nešto izgubio s tim, a doslovno mu je izgradilo karijeru

Povečava se srce kao mišić što dovodi do svojih problema, infarkt npr. kao posljedica.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 11:26 (love2ml86).
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...
Gledam Terry Crewsa, 56 godina. Cijeli život na kemiji.
Izgleda, funkcionira i bolje se osjeća nego 99.99% natural ljudi u tim godinama. Zapravo, normalni ljudi u tim godinama izgledaju kao da će sutra umrijeti.

Moje pitanje - koji je nedostatak zapravo te kemije i zašto nisu svi barem na TRT-u kao Terry?
Ne izgleda mi kao da je nešto izgubio s tim, a doslovno mu je izgradilo karijeru

 "u 64.godini iznenada umro terry crews", eto zato nisu svi na kemiji. ne kazem da ce se to desiti njemu ali povecao si je sanse drasticno.

 

TRT je za one 50+ kojima prirodno padne test (par godina +-), a ne za ljude od 20-30 godina radi preseravanja u ogledalu teretane.

3 godine
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
guls kaže...

Dva su nedostatka:

1. Ako imas dovoljno testa u organizmu, sve vise od toga je previse (bubrezi, jetra)

2. Ako ga imas premalo - krenes i navuces se kao na drogu i uzimad sve vise zbog rezultata i osjecaja, a knda opet tocka br1

 

Premda mislim da velika vecina danasnjih muzjaka ima manjak i to rezultira slaboscu, mlitavoscu i nikakvom spolnom moci.

 

Ja sam bio tamo, isao na spermiograme, dobio dijagnozu. Otisao u gym na 5 godina, eto odmah dvoje djece, samopouzdanje, sve u zivotu krenulo nabolje. Bez dodatka testa, samo gym i hrana

 ne stradavaju bubrezi i jetra od previse vanjskog testosterona nego eventualno srce, zbog povecanja gustoce krvi i tlaka. od svih badibilderskih stvari stogod si radio od puno proteina steroida do raznih suplemenata najmanje se trebas brinuti za bubrege ili jetru

 

i trebamo rascistiti jer vjerujem mnogim citateljima nije jasno, testosteron mada steroid - ako vanjskim testosteronom u iznosu od 100-150mg (testosterone replacement THERAPY) tjedno zamijenis prirodnu proizvodnju - i dalje ce ti testosteron biti unutar referentne granice na krvnom nalazu - teoretski ne radis si nikakvu stetu za zdravlje.

kad ubrizgavas 200+mg (bodybuilderi idu 500, 1000, pa i vise tisuca miligrama) tada testosteron na nalazu prelazi referentnu i onda se moze reci da si "na steroidima" "na kuri" ili sto vec i tada nastupaju potencijalne nuspojave i opasnost

 

a obavezna nuspojava bio na testosterone replacement therapy dozi ili vecoj - gasenje vlastite proizvodnje testosterona (tijelo "osjeti" da imas dovoljno testosterona i gasi svoju proizvodnju i zato smanjenje testisa) a sa gasenjem vlastite proizvodnje testosterona gasi i spermatogenezu pa muskarac moze imati problema sa plodnoscu. 

postoje na prosloj stranici spomenuti lijekovi za plodnost ali unatoc njima mnogi bilderi se opet nađu u problemu

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 13:36 (Petar hw).
3 godine
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
quote
fila2208 kaže...

 dok se ti odričeš i mučiš stalno da bi bio najveći lik na bazenu

 

masa ljudi drobi kokainom koji nema veze s kokainom šmrču kafetin u prahu..smiješno.

 quote

 

 ne odricem se i ne mucim se nego postupam tako jer to volim (dobro mozda ima malo mucenja pred kraj defke), odricanje i mucenje za mene bi bilo da moram zivjeti kao prosjecni, jesti sranja i odreci se odlaska u teretanu, vjerujem da je tako i belikusu

 

 

nekad kafetin a nekad fasadu (kreč). znam lika isao na zrce prodavati kokain a u obliznjem wcu kljucem strugao zid u celofan od cokolade i to turistima prodavao kao kokain. i dolazili mu po jos  

3 godine
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Ma da normala je to da me se proziva, ja stavio na reddit progress prije i poslije, znaš kako su me isprozivali za kemiju, nisu me pitali jel koristim nego šta koristim i koji mi je ciklus, ja rekao da sam natty dobio sam dislikeova mali milijun i svi me popljuvali kao da sam najveći kemičar na planeti. 

 sada vidis kako je kad te prozivaju za kemiju a ti nevin, sada zamisli kako je onima boljih od tebe kad ti mislis da su na trenbolonu a treniraju 10x duze cijeli zivot po spagi od 11te godine  

3 godine
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
Cordas kaže...
Gledam Terry Crewsa, 56 godina. Cijeli život na kemiji.
Izgleda, funkcionira i bolje se osjeća nego 99.99% natural ljudi u tim godinama. Zapravo, normalni ljudi u tim godinama izgledaju kao da će sutra umrijeti.

Moje pitanje - koji je nedostatak zapravo te kemije i zašto nisu svi barem na TRT-u kao Terry?
Ne izgleda mi kao da je nešto izgubio s tim, a doslovno mu je izgradilo karijeru

 ti likovi imaju hrpu para,  uzimaju sve i svasta

 sve i svasta se svodi na testosteron replacement therapy i mozda hormon rasta.

 

 

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

 

nekad kafetin a nekad fasadu (kreč). znam lika isao na zrce prodavati kokain a u obliznjem wcu kljucem strugao zid u celofan od cokolade i to turistima prodavao kao kokain. i dolazili mu po jos  

Koliko tanka prica, mogao si barem malo mašte dati u ovo. 

zadnjih 15 godina svi znaju takvog, uvijek je kafetin (mogli ste barem lekadol reci), fasada, kreč.....pa kad vec izmisljate dajte barem recite kreatin koji se zapravo nekad i koristi kao punilo.

da je itko povukao fasade u nos sigurno se ne bi vratio jer bi imao posla sa zaustavljanjem krvarenja.

3 godine
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Angelo97 kaže...
Ima genetiku odlicnu, to je ocigledno, ali isto tako velika vecina ljudi nit ulaze toliki trud niti su konzistentni. Da ne govorim ko zna kako treniraju i kako se hrane. Vecina "maingaina" najvise vremena i cude se zasto tapkaju na mjestu...

 tako nekako, vecina ide u teretanu, trenira kako trenira to obicno bude nedovrseni misic, jedu po osjecaju uz dodatak proteinske hrane koliko im se da, redovito imaju visetjedne (visemjesecne?) rupe od treniranja i prehrane, onda se cude napretku ovog koji razvaljuje misic cijeli trening i konstantno prolazi periode suficita i deficita 350dana godisnje po spagi drzeci se na nevelikom postotku tjelesne masti i dobrom inzilinskom osjetljivosti

Cordas kaže...

Ma ljudi to su dvije godine. To je ništa. Naturalci za 10 godina ne dostignu tu količinu lean mase. To je elite genetika.

Zato mene i zanima kako bi to bilo na kemiji. Malo riskantan potez jer ne može znati unaprijed kakav je responder, ali ako bi se karte poklopile bilo bi to jako zanimljivo za vidjeti.

 pisao sam vec, dobio bi 10-15kg lean mass za 3-4mj od 300ak mg testosterona i malo metana,da nakon defke 8bf s tim krene i polagano povecava suficit i zavrsi na 5000-6000kcal.

 

da na vrhu mase na 15bf s tim krene i hranu drzi istom, nebi nista dobio odnosno dobio bi 3-5kg vode, vrijedi za sve koji misle da je kemija samo ubosti i rastes a provode stvari kao tekst gore - nebi nista dobili

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Igor666 kaže...
Cordas kaže...
Gledam Terry Crewsa, 56 godina. Cijeli život na kemiji.
Izgleda, funkcionira i bolje se osjeća nego 99.99% natural ljudi u tim godinama. Zapravo, normalni ljudi u tim godinama izgledaju kao da će sutra umrijeti.

Moje pitanje - koji je nedostatak zapravo te kemije i zašto nisu svi barem na TRT-u kao Terry?
Ne izgleda mi kao da je nešto izgubio s tim, a doslovno mu je izgradilo karijeru

 "u 64.godini iznenada umro terry crews", eto zato nisu svi na kemiji. ne kazem da ce se to desiti njemu ali povecao si je sanse drasticno.

 

TRT je za one 50+ kojima prirodno padne test (par godina +-), a ne za ljude od 20-30 godina radi preseravanja u ogledalu teretane.

Tko kaže da će mu se to dogoditi? Using i abusing nije isto. 

 

Mene baš zanima koliko steroidi skrate život (u kombinaciji sa healthy lifestyleom) u odnosu na recimo unhealthy lifestyle (cigarete, alkohol, loša prehrana, nekretanje - klasični lifestyle 80-ih i 90-ih većine ljudi).

 

Evo recimo baš me zanima koliko će dugo živjeti Jay Cutler koji mi izgleda prilično zdravo sada nakon godina abusanja steroida. Ili još bolji primjer Dorian Yates koji mislim da je unatoč steroidima u dvadesetima i tridesetima sada kao šezdesetogodišnjak zdraviji nego 99% ljudi u tim godinama. Da ne govorim o fizičkom izgledu. 

Naravno da su se obojica posvetili zdravijem načinu života nakon karijere, ali s obzirom koliko se demonizira te steroide čovjek bi rekao da nitko od njih 45. neće doživjeti.

 

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cordas kaže...

Evo recimo baš me zanima koliko će dugo živjeti Jay Cutler koji mi izgleda prilično zdravo sada nakon godina abusanja steroida. Ili još bolji primjer Dorian Yates koji mislim da je unatoč steroidima u dvadesetima i tridesetima sada kao šezdesetogodišnjak zdraviji nego 99% ljudi u tim godinama. Da ne govorim o fizičkom izgledu. 

Naravno da su se obojica posvetili zdravijem načinu života nakon karijere, ali s obzirom koliko se demonizira te steroide čovjek bi rekao da nitko od njih 45. neće doživjeti.

Ne ide to samo tako. Šteta je počinjena i tu je, jedan dio će proći s vremenom, jedan dio je trajan i vrlo je lako moguće da će im skratiti život. Možda za 2 dana, možda za 15 godina. Realna je činjenica da jednostavno ne znamo kako će oni reagirati na sve što su prošli.

 

Usput, nekako sumnjam da Yates i Cutler nisu na barem minimalnoj dodatnoj dozi testosterona nakon godina i godina korištenja.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice