Trebam savjet zaključana tema

poruka: 9
|
čitano: 1.849
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Trebam savjet

Trenutno imam  Asus prime z390-A

         CPU i5-8400 

         GPU COLORFUL iGAME GeForce RTX 2070 Ultra OC, 8GB GDDR6

 

Razmišljam nadogradit samo CPU sa i9-9900k, pa me zanima da li se isplati? jel bi bilo ikakvo poboljšanja gaming zoni. I generalno tražim nešto što barem neću morati mjenjat kroz 2-3 godine. Iako znam da tehnologija jednostavno jako brzo napreduje.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Trebam savjet

na kojoj rezuluciji i refresh ratau igras?

12 godina
offline
Re: Trebam savjet

Pa ako mozes po nekoj razumnoj cijeni nabavit u tom slucaju vrijedi.Razlika se osjeti ako nemas Hyper-threading.

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam savjet

NA 1440p, 144Hz Monitor

10 godina
offline
Re: Trebam savjet
Nullified kaže...

NA 1440p, 144Hz Monitor

 Nema poante onda, da se radi o 1080p onda vec nekak ali na 1440p izmedju 8400 i 9900k neces primjetit neku razliku. Radije prodaj tu grafu i uzmi si RTX 3060Ti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 17:08 (hahhaajaads).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam savjet
hahhaajaads kaže...
Nullified kaže...

NA 1440p, 144Hz Monitor

 Nema poante onda, da se radi o 1080p onda vec nekak ali na 1440p izmedju 8400 i 9900k neces primjetit neku razliku. Radije prodaj tu grafu i uzmi si RTX 3060Ti.

 Okej, s obzirom da se ne razumijem baš toliko u to, znam da veća rezolucija zahtjeva bolju konfu generalno. Ali zar mi ne bi 8400 radio bottleck na još jačoj grafi?

I zar je već ova grafička zastarila? znam da su došle ove nove 3000 serije,ali jedina trenutno full zahtjevna igra koliko ja znam je trenutno Cyberpunk.

10 godina
offline
Re: Trebam savjet
Nullified kaže...
hahhaajaads kaže...
Nullified kaže...

NA 1440p, 144Hz Monitor

 Nema poante onda, da se radi o 1080p onda vec nekak ali na 1440p izmedju 8400 i 9900k neces primjetit neku razliku. Radije prodaj tu grafu i uzmi si RTX 3060Ti.

 Okej, s obzirom da se ne razumijem baš toliko u to, znam da veća rezolucija zahtjeva bolju konfu generalno. Ali zar mi ne bi 8400 radio bottleck na još jačoj grafi?

I zar je već ova grafička zastarila? znam da su došle ove nove 3000 serije,ali jedina trenutno full zahtjevna igra koliko ja znam je trenutno Cyberpunk.

 Radio bi bn jedino da si na 1080p, s obzirom da si na 1440p bez problema mozes gonit nesto jace. Ta RTX 2070 je danas ajmo rec zastarila da, cijena joj je masovno pala jer se za malo vise od 4tkn uzme 3060Ti koja je nesto jaca od 2080 super, znaci solidan upgrade. Sa prelaskom na 9900k ces dobit minimalan fps, znaci bacis ces hrpu para da dobijes mozda nekih 5 fpsa vise sa trenutnom grafom.

7 godina
neaktivan
offline
Trebam savjet

Hmm, mislim da mi je najbolje ne kupovati ništa.  Ovu grafičku nemam pune dvije godine a vec je zastarila zbog nove serije. Da kupim 3060 ili čak 3070 opet će godinu kasnije izać nešto novo i onda će te bit stare.

 

A ulaganje je puno veće nego kad se radi o CPU.

 

Moja ideja je bila uzeti novi CPU čisto da sam miran sljedećih bar nekoliko godina a i da opet imam neki benefit od toga.

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Trebam savjet
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice