Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.510
|
čitano: 4.080.650
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav. Zanima me vaš savijet. Da li se isplati i da li će mi biti neka osjetna razlika najviše u igrama ako nadogradim sad svoju konfu iz Moj PC sa Intel Core i5-3470, te pločom Asrock Z77 PRO3.

 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pegas kaže...

Pozdrav imam pitanje....uglavnom htio bih nadograditi racunalo, znaci mijenjao bi maticnu i procesor, po vasem misljenju koji bi bio najbolji...za to bi se potrudio izdvojiti maksimalno 1500kn, gledao sam i5 procesore ali uvijek mi zafali nesto novaca, ali nasao sam i AMD fx 6200 i skoro je 500kn jeftiniji od bilo kojeg i5. Moze kakva preporuka, najveci problem kod amd-a je to sto imam cheaftecovo napajanje 450w i bojim se da nece moci pokretati racunalo, onda mi ode jos 300kn za novo napajanje. Racunalo mi treba za igre. Molio bih Vas za savjet.

  Zaboravi na taj fx, neisplativ je procesor.

Za te novce imaš i3 + neka b75 matična. Uzmi u obzir da će ti i trebati ddr3 ram ukoliko je ovaj ddr2. Napajanje će izdržati.

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MasterOfDisaster kaže...

Pozdrav. Zanima me vaš savijet. Da li se isplati i da li će mi biti neka osjetna razlika najviše u igrama ako nadogradim sad svoju konfu iz Moj PC sa Intel Core i5-3470, te pločom Asrock Z77 PRO3.

 

LP

Mislim da ti još nije došlo vrijeme zamijene procesora, taj procesor što imaš na 3,6Ghz je po snazi skoro jednak i5 2400 (3,1GHz) i dostatan je za sve igre, nije ti bottleneck u nijednom scenariju.

Bolje si računalo nadogradi SSD-om, od toga češ osjetiti ubrzanje. I ako si u mogućnosti pređi na Windows 8 pro x64.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

a koji i5?? dj neku preporuku plus najjeftiniju plocu koj podrzv usb 3.0 dli ce biti dobar asrock http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_352&products_id=12073

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pegas kaže...

a koji i5?? dj neku preporuku plus najjeftiniju plocu koj podrzv usb 3.0 dli ce biti dobar asrock http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_352&products_id=12073

i imate li kakvo misljenje o ovom procesoru, nekako mi je najizglednije da cu uzeti njega, http://ark.intel.com/products/69114/Intel-Core-i5-3350P-Processor-6M-Cache-up-to-3_30-GHz

14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

može meni savjet? Krepala mi matična 775 i sad se mislim dali da uzmem polovnu ili da uzmem drugi socket i   procesor, pošto mi je ovaj slab. Imam 1500 kuna na raspolaganju, dali mogu dobiti nešto bolje za tu lovu?

=▲<
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Cevi kaže...

može meni savjet? Krepala mi matična 775 i sad se mislim dali da uzmem polovnu ili da uzmem drugi socket i   procesor, pošto mi je ovaj slab. Imam 1500 kuna na raspolaganju, dali mogu dobiti nešto bolje za tu lovu?

Nemaš tu puno filozofije; drugi procesor, ddr3 ram i nova ploča. 

Phenom II x4 955 Box 650 Kn @ ADM

AsRock 970 Extreme 3 635 Kn @ ADM

4GB DDR3 1333MHz KingMax 135 Kn @ ADM

ukupno 1420 Kn

 

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Cevi kaže...

može meni savjet? Krepala mi matična 775 i sad se mislim dali da uzmem polovnu ili da uzmem drugi socket i   procesor, pošto mi je ovaj slab. Imam 1500 kuna na raspolaganju, dali mogu dobiti nešto bolje za tu lovu?

ASUS M5A97 R2.0 AM3+

Phenom II 955BE

4GB Kingmax 1.5V 1333MHZ CL9 X 2

 

1552HRK u ADM-u, miran si dugo sa ovim.

iclock2much
14 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

hvala dečki! Imam samo još jedno pitanjce: dali će moje napajanje držati taj proc?

=▲<
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Napajanje ako je stara GPS 400 serija, ok, drzati ce bez frke konfu jer su ta napajanja dobra i kvalitetna

 

Preporuka 1

*Ako igraš igre, skupi lovu za neku bolju grafu još i pikni je kasnije, npr 7770

Intel i3 2100
MBO B75MA-E33
4Gb Kingmax 1333

FuturaIt 1465Kn

Preporuka 2

*Razvuci se malo sa lovom, ovaj proc ima jaku grafu, čak jaču od tvoje postoječe i mos ju kompotno izbacit

AMD CPU Trinity A10-Series X4 5800K (3.80GHz,4MB,100W,FM2) Box, Black Edition, Radeon TM HD 7660D
ASROCK FM2A75M-DGS
Transcend JetRAM 4GB DDR3 1600

FuturaIt 1635Kn

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 7:38 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Pozdrav. Zanima me vaš savijet. Da li se isplati i da li će mi biti neka osjetna razlika najviše u igrama ako nadogradim sad svoju konfu iz Moj PC sa Intel Core i5-3470, te pločom Asrock Z77 PRO3.

 

LP

Mislim da ti još nije došlo vrijeme zamijene procesora, taj procesor što imaš na 3,6Ghz je po snazi skoro jednak i5 2400 (3,1GHz) i dostatan je za sve igre, nije ti bottleneck u nijednom scenariju.

Bolje si računalo nadogradi SSD-om, od toga češ osjetiti ubrzanje. I ako si u mogućnosti pređi na Windows 8 pro x64.

Znači ne treba nadogradit, baš sam se dvoumio i nisam bio pametan šta da napravim. Ta nadogradnja bi me izašla 1200 kn jer već imam frenda koji bi kupio ove moje komponente, ali opet mi nema smisla ako ništa sa tim neću profitirat. Vidit ću još to sa SSD-om. A ne razumjem zašto bi trebao preći na Win 8. Meni je Win 7 zakon, jel ima neki posebni razlog zašto bi trebao prijeći na Win 8????

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

Napajanje ako je stara GPS 400 serija, ok, drzati ce bez frke konfu jer su ta napajanja dobra i kvalitetna

 

Preporuka 1

*Ako igraš igre, skupi lovu za neku bolju grafu još i pikni je kasnije, npr 7770

Intel i3 2100
MBO B75MA-E33
4Gb Kingmax 1333

FuturaIt 1465Kn
 

  Kad već stavljaš i3, stavi i3-3220 koji je 50ak kn skuplji...

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

Napajanje ako je stara GPS 400 serija, ok, drzati ce bez frke konfu jer su ta napajanja dobra i kvalitetna

 

Preporuka 1

*Ako igraš igre, skupi lovu za neku bolju grafu još i pikni je kasnije, npr 7770

Intel i3 2100
MBO B75MA-E33
4Gb Kingmax 1333

FuturaIt 1465Kn

Preporuka 2

*Razvuci se malo sa lovom, ovaj proc ima jaku grafu, čak jaču od tvoje postoječe i mos ju kompotno izbacit

AMD CPU Trinity A10-Series X4 5800K (3.80GHz,4MB,100W,FM2) Box, Black Edition, Radeon TM HD 7660D
ASROCK FM2A75M-DGS
Transcend JetRAM 4GB DDR3 1600

FuturaIt 1635Kn

Nijedna od opcija se ne isplati kao Phenom opcije koje smo ja i kolega stavili, jer su te opcije koje si dao slabije i losije od onih gore.

iclock2much
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

omg...sačeš jos i reči da i3 je preslab da gura svoju integriranu grafu...

 

ajd prestani se praviti pametan, tu si sad našo gledati phenom x4 da je jači 000,1% od i3!

 

ok tamo sa g860 i phenom, ali ovdje di je i3 mi nabijati na nos da je phenom jači?! stvarno?

 

phenom se isplati jer je socket star 3 generacije? po čemu se to isplati, za 2mj nece ih ni biti za kupiti više, dok ce intel bar jos malo duze ostati na trzistu...ukratko ni intel ni phenom am3 se ne isplate, ali zato se fm2 sigurno isplati!

 

zoharbizo kaže...

Kakav FM2, to je mrtav socket.

Gore je AM3+ ploca, AM3 CPU koji ce sigurno biti dobar jos koju godinu, pa poslije ubaci piledriver ili neki noviji AM3+ CPU.

Smiri se, samo ti govorim kako je jer ocito ne znas :)

i3 je dobar, ali je Phenom nesto jaci od njega i moze se clockati pa bude osjetno brzi.

Dosao tek prije par dana i vec je mrtav? kul...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 13:05 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

omg...sačeš jos i reči da i3 je preslab da gura svoju integriranu grafu...

 

ajd prestani se praviti pametan, tu si sad našo gledati phenom x4 da je jači 000,1% od i3!

 

ok tamo sa g860 i phenom, ali ovdje di je i3 mi nabijati na nos da je phenom jači?! stvarno?

 

phenom se isplati jer je socket star 3 generacije? po čemu se to isplati, za 2mj nece ih ni biti za kupiti više, dok ce intel bar jos malo duze ostati na trzistu...ukratko ni intel ni phenom am3 se ne isplate, ali zato se fm2 sigurno isplati!

 

 

 

 

Kakav FM2, to je mrtav socket.

Gore je AM3+ ploca, AM3 CPU koji ce sigurno biti dobar jos koju godinu, pa poslije ubaci piledriver ili neki noviji AM3+ CPU.

Smiri se, samo ti govorim kako je jer ocito ne znas :)

i3 je dobar, ali je Phenom nesto jaci od njega i moze se clockati pa bude osjetno brzi.

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 13:01 (zoharbizo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Pozdrav. Zanima me vaš savijet. Da li se isplati i da li će mi biti neka osjetna razlika najviše u igrama ako nadogradim sad svoju konfu iz Moj PC sa Intel Core i5-3470, te pločom Asrock Z77 PRO3.

 

LP

Mislim da ti još nije došlo vrijeme zamijene procesora, taj procesor što imaš na 3,6Ghz je po snazi skoro jednak i5 2400 (3,1GHz) i dostatan je za sve igre, nije ti bottleneck u nijednom scenariju.

Bolje si računalo nadogradi SSD-om, od toga češ osjetiti ubrzanje. I ako si u mogućnosti pređi na Windows 8 pro x64.

Slazem se, osim s ovim boldanim. Zasto bi prelazio na win8 kad je win 7 jednako dobar za igranje?

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
zoharbizo kaže...

Kakav FM2, to je mrtav socket.

Gore je AM3+ ploca, AM3 CPU koji ce sigurno biti dobar jos koju godinu, pa poslije ubaci piledriver ili neki noviji AM3+ CPU.

Smiri se, samo ti govorim kako je jer ocito ne znas :)

i3 je dobar, ali je Phenom nesto jaci od njega i moze se clockati pa bude osjetno brzi.

  Socket koji je izašao prije mjesec dana je mrtav, a phenom koji je izašao prije 3 godine i već je EOL nije?

i3-2100 je mrvicu slabiji, s tim da se manje grije i manje troši.

i3-3220 je cijenom tu negdje sa i3-2100, a tu je negdje sa phenomom, skoro su isti. Eventualno di phenom može pobijediti su programi optimizirani za 4 jezgre , ali ni tu i3 ne gubi puno zbog HT-a. Također se manje grije i manje troše

A8 i A10 su također tu negdje.

 

Phenom treba malo bolju ploču, 600-700kn dok i3 možeš staviti i na onu od 330kn. Uz to je hladnjak od phenoma bučniji, a za overclock je poželjno nabaviti zaseban hladnjak. Da ne govorimo o tome kako pol ljudi što dolaze ovdje za savjet jedva zna što je bios, a kamoli kako se overclocka.

 

Ne kažem da je phenom loša kupnja, samo kažem da je sve to tu negdje. i3 je čak bolja kupnja onima koji ne žele overclockati.

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
tiki kaže...

  Socket koji je izašao prije mjesec dana je mrtav, a phenom koji je izašao prije 3 godine i već je EOL nije?

i3-2100 je mrvicu slabiji, s tim da se manje grije i manje troši.

i3-3220 je cijenom tu negdje sa i3-2100, a tu je negdje sa phenomom, skoro su isti. Eventualno di phenom može pobijediti su programi optimizirani za 4 jezgre , ali ni tu i3 ne gubi puno zbog HT-a. Također se manje grije i manje troše

A8 i A10 su također tu negdje.

 

Phenom treba malo bolju ploču, 600-700kn dok i3 možeš staviti i na onu od 330kn. Uz to je hladnjak od phenoma bučniji, a za overclock je poželjno nabaviti zaseban hladnjak. Da ne govorimo o tome kako pol ljudi što dolaze ovdje za savjet jedva zna što je bios, a kamoli kako se overclocka.

 

Ne kažem da je phenom loša kupnja, samo kažem da je sve to tu negdje. i3 je čak bolja kupnja onima koji ne žele overclockati.

Phenom II nije socket nego CPU, FM2 je socket kao i AM3+.AM3+ ima opciju Phenoma II X4/X6 i BD/PD X4/X6/X8 procesora.

Stvar je u tome da je Phenom II star ali jos uvijek odlican a AM3+ socket nije mrtav jer ima BD i PD procesore koje takoder moze ugraditi za koju godinu a to su poprilicno snazni procesori kao i PII X6 opcija.

Dakle combo PII X4 i AM3+ nije uopce los combo, najbolji za te novce i jaci od i3 opcija jer igre odavno koriste 4 jezgre.

Veci potrosac jest, ali ne mnogo veci, sto se tice clockanja svi idu na takvim plocama na 3.6GHZ sa stock coolerom i stock naponom za 24/7, to ti kazem jer je u mene novi C3 PII i clockam ga na stock cooleru.

Jedino sto treba jest uci u bios i promjeniti mnozitelj, sa 16X na 18X.

To ni tukcima nije problem.

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 13:33 (zoharbizo).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MasterOfDisaster kaže...

... A ne razumjem zašto bi trebao preći na Win 8. Meni je Win 7 zakon, jel ima neki posebni razlog zašto bi trebao prijeći na Win 8????

 

BlueMax kaže...

... Zasto bi prelazio na win8 kad je win 7 jednako dobar za igranje?

 

Pa noviji su, brže se diže sustav (znatno kraći boot), manje resursa koriste u radu, imaju bolje realizirano upravljanje procesorskim resursima (same procesorske performanse su veće nego na istom računalu s Win 7), podržavaju DirectX 11.1 i još neke nove tehnologije a u suštiti je to i dalje Vista/Sedmica samo dorađeno. Još kad se malo sredi stanje s grafičkim driverima (od strane AMD-a i nVidije) i performanse u igrama biti će veće nego na Win7 u svim naslovima dok je sada takvo stanje da su performanse ili podjednake ili blago u koristi Win8. A prelazak na Win8 trenutno dođe 40$ što nije puno i svakako treba iskoristiti.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 13:38 (191x7).
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Kad se malo iskristalizira situacija kroz par mjeseci možda i pređem na Win 8 ali za sada ostajem na Win 7 koji radi perfektno. Dok se driveri, programi i ostalo malo ne prilagodi i poboljša, po meni nema smisla prelaziti.

 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MasterOfDisaster kaže...

Kad se malo iskristalizira situacija kroz par mjeseci možda i pređem na Win 8 ali za sada ostajem na Win 7 koji radi perfektno. Dok se driveri, programi i ostalo malo ne prilagodi i poboljša, po meni nema smisla prelaziti.

 

LP

Je, samo buš vidjel cijenu Windowsa kasnije...

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

?? pa cijena je i sada prek 900kn...40 dolara je ako imas orginal win7 pa ides upgrade raditi...ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

?? pa cijena je i sada prek 900kn...40 dolara je ako imas orginal win7 pa ides upgrade raditi...ili?

U Windows 8 temi se javljaju korisnici koji su "nadogradili" jogurt verziju Windowsa 7 na original Windows 8 bez problema.

I navodno key koji dobiješ za tih 40$ radi i za clean install. Mislim da se neoriginal Windowsi još uvijek mogu zamijeniti original Win8 za 40$.

Nek isu čak uspjeli i za 15$.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
13 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Molim pomoc, odlucio sam se na intel i5 3350P i sada maticna me muci, dajte mi recite razliku, ja se slabo razumijem, ASROCK B75M-DGS ili ASROCK B75M-GL. Razlika je u cijeni 100kn odprilike, ako mislite da bi neka treca za iste ili manje novce bila dobra slobodno predlozite

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2012 13:27 (Pegas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Uzmi jeftiniju i moja preporuka je za Msi B75MA-E33 mozda koju kunu skuplja ali ima 36mj gare

p.s. na taj procesor moras metnuti neku pce grafu jer on ju na sebi nema integriranu kao ostali...

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2012 13:29 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Cuo sam da gigabite vise i nije toliko dobar koliko je to istina, jer vidim da je cijenovno isti ako ne i jeftiniji.

Da graficku imam Gigabyte GTS450 1gb oc valjda ce biti ok

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2012 13:29 (Pegas).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Nazalost te maticne nema u tom ducanu gdje cu kupovati tako ....
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

koji ducan je u pitanju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
U Sloveniji Mlacom i daj mi jos reci imas li kakvo misljenje o Geil memoriji?? uzeo bi 1 stik od 8gb 1600
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

ok je,memorija uzmes najaeftinije isto....jer sve isti vrag ;=)

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice