Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

poruka: 351
|
čitano: 56.724
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
xtreme

Pozdrav,

 

Sastavio sam si konfiguraciju koju mislim uzeti krajem 9 ili polovicom 10-og mjeseca, uzeo bih je vec sada ali kljucna komponenta jos nije stigla na trziste, vec stize polovicom 9-og mjeseca, radi se o novoj Philipsovoj LCD televiziji

42" pfl 9803,  prvoj LCD televiziji sa LED pozadinskim osvjetljenjem, kontrastom 2 000 000:1, te input lagom ekrana od  2 ms.

 

Ta televizija ce mi sluziti samo kao monitor i to prvenstveno za igranje, cijena je oko 22000 kn a cijena je i vise nego opravdana s obzirom da je to prva LCD televizija kojoj je poslo za rukom postici crnu boju usporedivu s najboljim KURO plazmama. (nativna rezolucija 1920x1080 aka FULL HD)

 

Uzeo sam fotelju u Lesnini (ljuljacka) od 4000 kn (kompletno se moze namjestiti u lezeci polozaj s izbacivanjem naslona za noge tj. ultimativni lezeci gaming, moze se okretati oko svoje osi kao uredska stolica a u normalnom sljedecem polozaju omogucuje nenadmasno ljuljanje - na slikama)  te Vogels EFW 6445 zidni nosac za LCD televizije od 2000 kn (nosac dopusta zakretanje televizije za 120 stupnjeva, tilt od 15 stupnjeva te odvajanje od zida do udaljenosti od 61 centimetar, nenadj... !) .

 

Nakon dugog istrazivanja, uspoređivanja, odmjeravanja te zakljucivanja,  konacna konfiguracija izgleda ovako:

 

 

 

 

    Chieftec big tower BA-02B-B-B, bez PS, crno, USB, Fire wire                                                             569,00 kn
    Logitech Cordless Desktop Wave USB / 920-000289                                                                        499,00 kn
    Chieftec power supply 750W Turbo Series, Cable management, 4×12V, Active PFC, 14cm fan        869,00 kn
    DVD+RW/-RW Pioneer DVR-215DBK, SATA, Dual Layer, 20x, black, bulk                                           200,00 kn
    MB Gigabyte X48-DS4, s775, iX48, DDR II, SATA II, FW, dual GLAN                                                1.215,79 kn
    DDR2 4GB (2x2GB kit) PC8500 (1066MHz) OCZ, Reaper, DC kit                                                        763,78 kn
    *HDD Seagate ST3640323AS, 640 GB 32MB, S-ATA300, NCQ3, 7200.11                                          709,37 kn
    Intel Core 2 Quad Q9550 BOX, 4×2.83GHz, 1333MHz, 775-pin, 12MB                                           2.427,76 kn
    Sapphire Radeon HD4870x2, 2GB DDR5, PCIE, TVout, DVI                                                             3.823,54 kn
_________________________________________________________________________________________________________________
                                                                                                                                Ukupno             11.077,24 kn

 

 

 

 


Pojasnjena konfiguracija :

HD4870X2 graficka je odabrana zbog toga sto je rezolucija na kojoj ce se sve vrtiti 1920x1080 a jedino ova graficka moze vrtiti igre na toj rezoluciji sve na high po mogucnosti sa ukljucenim AA i AF, 2 giga gddr5 memorije ce se pobrinuti da nijedna igra ne steka u blizoj buducnosti sto se tice bandwidtha

Procesor sam morao izabrati Q9550 quad core jer je trenutno najjaci na trzistu osim extreme serije za koju ipak nisam dovoljno xtreme da bih bacio 6000-7000 kn a u usporedbi s q9550 ne donosi puno jace performanse (overclocking me ne zanima pa samim time i potpuno otkljucan multi kod xtreme-a nema nikakvu vaznost a Nehaleme mi se neda cekati)

Nakon predugog razmisljanja koju maticnu i memoriju uzeti, prevagnuo je zdrav razum tj. zasto dati 2500 kn vise za X48t-DQ6 maticnu s 4 GB DDR3 memorije 1600 MHz kad za neznatno slabije performanse mogu proci 2500 kn jeftinije uzevsi X48-DS4 odlicnu DDR2 plocu te 4 giga prej... ocz reaper kita 2x2 giga 1066 MHz

Hard disk je no brainer, najnoviji hard sa dvije ploce od 320 giga=640 giga , u testovima korak u korak s velociraptorom (najnovija revizija 7200 standarda)  u nekim testovima cak i brzi od te mrcine.

Chieftecov PSU od 750 W turbo series jer ce trebati za pogonjenje svega ovoga, a i zbog toga sto nema nista od crossfire-a u doglednoj buducnosti pa mi ne treba jace

Logitech Cordless Desktop wave ili cordless desktop wave pro ako stigne na trziste prije kupovine, bolji od sadasnjeg desktopa zbog najnovijeg misa included MX 1100 (vrhunsko igranje iz fotelje bez kablova)

Frenda koji slaze svaki dan kante u Vemilu pitah zasto mi preporucuje Chieftecovo Big tower kuciste gore navedeno, njegov odgovor citiram:


"Zato što je j... ogromno. I to paše komponentama kakve ti uzimas. Slažem kante u rasponu cijena 2-15000 tkn svaki j... dan i shvatio sam da je chieftec najjace kucište. A ovaj big pogotovo.Mjesta koliko hoceš, kabele možeš organizirati kako te volja, protok zraka fenomenalan, diskove hlade tri 92mm, izlaz 2 120mm. J... kvalitetno napravljeno itd. Za razliku od thermaltake-a koji je zbog fancy dizajna duplo skuplji a smece."






Ova 215dbk przilica od pioneera j... reviewe dobija vani pa odlucih zasto ne



Sve ce biti kupljeno u Vemilu jer mi tamo radi frend, a nema bolje kupovine nego kod frenda (rabati ispod pulta itd.)


Zanimaju me Vasa cijenjena misljenja i savjeti, kritike, prijedlozi... 
telka telka
zidni nosac zidni nosac
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2008 19:23 (xtreme:gamer).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

Prvo da te pitam. Odakle toliki novac?

A drugo misliš igrati na LCD televizoru?

 

A ovo ostalo je sve super, pogotovo grafička.

 

EDIT: ako hoćeš, a vjerujem da da možeš uzeti dvije 4870X2 i uzmi rađe Western Digital 640 GB nego Seagate.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @2.66 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2008 19:24 (crystal6).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

televiziju cu uzeti na American 12 rata bez kamata (prakticki trosim novac koji jos nisam zaradio) , fotelju i nosac sam uzeo na diners 12 rata bez kamata a za komp sam ustedio, da, televiziju uzimam samo da bih igrao na 107 centimetara cistog raja 1920x1080, zamisli samo crysis na tome :)

 

 

dvije duje su mi overkill ipak, toliko mi grafike ipak ne treba a onda moram mijenjati i napajanje, makar 1000 W za pogonit dvije X2, a gledao sam review CF-a i ne donosi za sada nista posebno vise performansi, ovo je komp koji ce drzat vodu dvije godine i onda kupujem nehalem baziranu zvijer i vjerojatno R800 od ATI-ja, nasljednicu ove X2

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2008 19:29 (xtreme:gamer).
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

Ako kupiš konfu koju si sad tu naveo imat ćeš konfu kakvu mi svi sanjamo dakle konfa je xtremno fenomenalna

CPU:Athlon 64X2 6000+@3.12GHZ,MEM:2x 1GB PATRIOT@800MHZ ,VGA:Gecube x1950pro 621/1418,PSU:Fortron blue storm 2 atx2 500w,HDD:400GB WD SATA2,MBO:Asrock Alivedual-eSATA2,OS:Windows XP SP3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

Jako si ti to dobro smislio, mozda jedino za tako dzubre od ekrana da si ubodes jos jedan radeon pa stavis to u cross fire, iako po rezoluciji mozda to i nije potrebno...

Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

Isusati....

Sam kad to sve sastavis obavezno hrpu slika cijelog setupa.

 

PS. Nije mi bas jasno kak se tv moze zakrenut za 120 stupnjeva na nosacu

EDIT: eh, sad sam skuzio sliku.... bolesni nosac, nema sta

www.dice3d.com - Online portfolio
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2008 19:30 (horizon).
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2008 19:41 (Mayo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

Tek sam sad skužio. Da uštediš malo para. Nemoj uzeti tu memoriju nego neku jeftiniju jer ti nećeš overclockati, pa ti je dovoljan kingmax.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @2.66 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

citam da ova X2 nije potrebna ako se ne namjerava igrati na rezoluciji vecoj od 1920x1080 jer je toliko jaka da sistem jednostavno nemoze izbacivati podatke dovoljno brzo koliko ih X2 moze obraditi, svi preporucuju 2560x1600 rezoluciju tj. dellov ili philipsov 30" monitor, ali ja sam uvjeren da ce razvojem igara u bliskoj buducnosti biti povecan harverski zahtjev koji sistem upucuje X2 tako da ce i ona malo teze gutati sve nego sto guta sada, to je samo priroda komponenti, a svi znamo da ce ovaj moj komp za godinu dana biti kanta, sama televizija za 2 godine također

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

e o kingmaxu sam razmisljao dugo dugo dok nisam dosao do spoznaje da radi velike probleme sa Gigabyte Plocama s X48 chipsetom, a o toj ploci se ne isplati pregovarati jer Quad bios te ostale tehnologije koje donosi su direktno iz pakla

16 godina
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

nisam nikad razmisljao o tako necem .. extremnom .. 

 

ali sad .. kada razmislim bash bi bilo do jaja imat tako nesto .. mozda i ja slijedecu konfu budem slagao tako extremno .. 

 

kad slozis obvezno fotke .. 

 

.ez.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

evo i par slicica fotelje , sad sam skvrcen na laptopu na obicnoj stolici i non-stop se naginjem naprijed da bih procitao sitni tekst itd. jedva cekam da se legnem ko car poslije posla i razvalim crysis

lezeci polozaj lezeci polozaj
jos jedan jos jedan
okrugli aureola nosac koji omogucava rotaciju oko svoje osi te ljuljanje okrugli aureola nosac koji omogucava rotaciju oko svoje osi te ljuljanje
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: xtreme
xtreme:gamer kaže...

 

 

 

    Chieftec big tower BA-02B-B-B, bez PS, crno, USB, Fire wire                                                             569,00 kn
    Logitech Cordless Desktop Wave USB / 920-000289                                                                        499,00 kn
    Chieftec power supply 750W Turbo Series, Cable management, 4×12V, Active PFC, 14cm fan        869,00 kn
    DVD+RW/-RW Pioneer DVR-215DBK, SATA, Dual Layer, 20x, black, bulk                                           200,00 kn
    MB Gigabyte X48-DS4, s775, iX48, DDR II, SATA II, FW, dual GLAN                                                1.215,79 kn
    DDR2 4GB (2x2GB kit) PC8500 (1066MHz) OCZ, Reaper, DC kit                                                        763,78 kn
    *HDD Seagate ST3640323AS, 640 GB 32MB, S-ATA300, NCQ3, 7200.11                                          709,37 kn
    Intel Core 2 Quad Q9550 BOX, 4×2.83GHz, 1333MHz, 775-pin, 12MB                                           2.427,76 kn
    Sapphire Radeon HD4870x2, 2GB DDR5, PCIE, TVout, DVI                                                             3.823,54 kn
_________________________________________________________________________________________________________________
                                                                                                                                Ukupno             11.077,24 kn

 Prvo da ti kažem - za telku ti je ovo bacanje novaca, jer ćeš trebati monitor, budući da na 42" s rezolucijom koju imaju 24" monitori, čitanje teksta je mišn impasibl.

Sad da prokomentiram konfu:

Napajanje - uzeo bih Corsair HX520W ili VX550W.
MBO - bacanje novaca, jer nećeš clockat - Po meni bi ti P35 čipset bio dovoljan, ali uzmi Asus P5Q Pro.
RAM - također bacanje novaca, jer nećeš clockat. Obični Kingmaxi daju jednake performanse.
HDD - WD istog kapaciteta je 500kn, minimalno je sporiji.
CPU - preskup, Q9450 ima malo niži takt i malo sporije performanse, a 500 kn je jeftiniji.
GPU - imaš 400kn jeftiniju u Hardveraju.

Znači, uštedio bi cca. 1800kn, a performanse bi ti bile 2% manje.
#smajli koji koluće očima#
16 godina
neaktivan
offline
RE: xtreme

damn dude, takav info se trazi :)

 

 

TV je primarno za igranje, a tekst na toj rezi ok citam na toj tv sa udaljenosti od nekih 2-3 metra, toliko ce mi i biti udaljena fotelja, a i bio sam snajperist u vojsci tak da vidim bolje od obicnih smrtnika LOL

 

nego, zar ne mislis da je 550 W malo premalo za sve ove komponente?

 

ovaj HDD od WD-a je s 16 MB cachea, zar ne? mislis da ne vrijedi 32 MB cache-a, NCQ-3 i 7200.11 kod Seagate-a 200 kn vise?

 

za maticnu ti se javim nakon jos usporedbe, mislim da imas pravo donekle ali let me check it out... ovo sto me trenutno privuklo kod asusa je ALC1200 audio chip te ICH10R southbridge

 

sto se tice GPU-a, zar ne mislis da bi uzevsi sporiji ram te sporiji proc dodatno usporio sistem s obzirom na onu cinjenicu da je X2 prebrza na 1920x1080 rezi za sistem da bi isporucio podatke na vrijeme?

 

Hvala unaprijed ;)

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2008 20:57 (xtreme:gamer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: xtreme
xtreme:gamer kaže...

damn dude, takav info se trazi :)

 

 

1.TV je primarno za igranje, a tekst na toj rezi ok citam na toj tv sa udaljenosti od nekih 2-3 metra, toliko ce mi i biti udaljena fotelja, a i bio sam snajperist u vojsci tak da vidim bolje od obicnih smrtnika LOL

 

2.nego, zar ne mislis da je 550 W malo premalo za sve ove komponente?

 

3.ovaj HDD od WD-a je s 16 MB cachea, zar ne? mislis da ne vrijedi 32 MB cache-a, NCQ-3 i 7200.11 kod Seagate-a 200 kn vise?

 

4.za maticnu ti se javim nakon jos usporedbe, mislim da imas pravo donekle ali let me check it out... ovo sto me trenutno privuklo kod asusa je ALC1200 audio chip te ICH10R southbridge

 

5.sto se tice GPU-a, zar ne mislis da bi uzevsi sporiji ram te sporiji proc dodatno usporio sistem s obzirom na onu cinjenicu da je X2 prebrza na 1920x1080 rezi za sistem da bi isporucio podatke na vrijeme?

 

Hvala unaprijed ;)

 

 

 

 

 1. Probaj na sadašnjem monitoru spustiti rezoluciju za pola, pa ćeš vidjeti kako će ti otprilike izgledati tekst. Svakako mislim da je ta telka bacanje novaca - uzmi radije monitor od 22" s istom rezolucijom (Lenovo L220X) i tv tuner.

2. Corsair od 550W ima veću snagu, te je i više nego dovoljan za to.

3. Ne. Razliku prosječan korisnik ne vidi.

4. Ja bih definitivno odabrao P45 čipset.

5. Ako uzmeš na istom taktu Kingmaxa, ram nije sporiji. Procesor je minimalno sporiji od onog, ali neće biti usko grlo.
#smajli koji koluće očima#
16 godina
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

 

Primjetio sam da zelis sebi uzeti Logitech Cordless Desktop Wave.

Veoma dobra za strategije i ostale sporije igre, za brze pucacine nije...jer sam imao par problema s njom.

 

http://forum.bug.hr/forum/topic/periferija/logitech-cordless-desktop-wave/5672.aspx?sort=asc&view=flat

 

 

 

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali Gospodar si rijeci dok ih ne izgovoris, kad ih izgovoris postajes njihov rob..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

Imam nekej slično složeno, samo 37" full hd tv, sve je to zgodno, igranje je prava uživancija ...

 

Koristim Logitech MX3200 komplet, pa mislim da s wave-om nebi trebo imat problema ...

 

Jesi razmislio o HTPC kučištu, jer ja imam sve složeno u silverstone lasala LC17 kučištu i fino mi stoji u ormariču s pojačalom i  dvd playerom, a

 

još k tome i ljepo izgleda !?

 

Pozdrav i samo naprijed

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
boxer kaže...

 

Primjetio sam da zelis sebi uzeti Logitech Cordless Desktop Wave.

Veoma dobra za strategije i ostale sporije igre, za brze pucacine nije...jer sam imao par problema s njom.

 

http://forum.bug.hr/forum/topic/periferija/logitech-cordless-desktop-wave/5672.aspx?sort=asc&view=flat


nema vas puno s tim problemom pa me zanima da li je COD2 jedina pucacina s kojom si imao problema?


Devine kaže...

Imam nekej slično složeno, samo 37" full hd tv, sve je to zgodno, igranje je prava uživancija ...

 

Koristim Logitech MX3200 komplet, pa mislim da s wave-om nebi trebo imat problema ...

 

Jesi razmislio o HTPC kučištu, jer ja imam sve složeno u silverstone lasala LC17 kučištu i fino mi stoji u ormariču s pojačalom i  dvd playerom, a

 

još k tome i ljepo izgleda !?

 

Pozdrav i samo naprijed

 

 
to kuciste jako lijepo i uredno izgleda, samo sto je htpc jos uvijek preozbiljan za mene, ja sam obican gamer koji zeli sto vecu televiziju za igranje a kuciste sam izabrao ono od chiefteca najruznije koje sam ikad vidio cisto zbog karakteristika hlađenja itd. ja sam razocaran sto konacna ubojica plazmi dolazi samo u 42" verziji, donedavno sam mislio kupiti 47" pfl 9603 od philipsa jer je tek 47" velicina ekrana koja mi je psiholoski dovoljna da ne pozelim veci u buducnosti, zbog karakterisitka, kontrasta, crne boje prisiljen sam ici na 42" verziju televizije a to mi nije nimalo drago, da li ti razmisljas o vecoj Full HD u buducnosti i jeli ti ova 37" stvarno dovoljna? ja sad kad sam vidio kako izgleda igranje na 47" nemogu vise zamisliti da sjednem na stolicu i igram na laptopu ili 24" monitoru, jednostavno neusporedivo, kao keramicka luksuzna skoljka i cucavac haha

16 godina
protjeran
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

Super konfa, super fotelja, super telka, sve super...

People that think they know it all annoy those of us that do!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

Pa ne igram bas puno pucacina, ali osim u cod2, primjetio sam da komp uopce ne registrira tastaturu prilikom reinstaliranja Windowsa (press any key to boot from cd) i tako da sam morao sa starom.

Nemoj misliti da ja sad kudim tastaturu jer je pravo dobra, ali to su moji utisci za par dana igranja na njoj.

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali Gospodar si rijeci dok ih ne izgovoris, kad ih izgovoris postajes njihov rob..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

moguce da je problem izoliran na nekoliko komada dok ga ne nalazim na netu naveliko, u linksu je imaju po 340 kn dok je u technomaxu gdje ja radim 650 jos uvijek, ali sad u 9-om mjesecu izlazi Logitech Cordless Desktop Wave PRO, sa istom tipkovnicom ali novim misom MX1100, koliko vidim maksimalno su nabrijali power management tako da bi sad mis stvarno trebao trajati 6 tjedana s jednim punjenjem.

A 15-minute charge gives you enough power for up to one day. A 7-hour charge provides up to six weeks of power.

Bit ce moguce kupiti taj mis i posebno ali dolazit se sa dvije AA baterije koje ce trajati oko 9 mjeseci.

Kupovat cu bezicne setove dok god ne budem zadovoljan sa rjesenjem, za sad mislim da su bezicna tipkovnica iz MX3200 i G7 bezicni mis jos uvijek najbolja bezicna rjesenja iz logitecha iako imaju svojih mana.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2008 9:06 (xtreme:gamer).
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

OMFG !!!

 

danas vidjeh trailer za nadolazeci FARCRY 2 te odlucih da nista od one konstatacije da "necu klokat"

 

 

http://www.gametrailers.com/player/39274.html

 

 

 

To znaci da X48-DS4 ostaje u konfi do daljnjega (radi eventualno potrebnog CF-a) , također i oni ocz kexi od 1066, samo jos neku kulerčinu bijesnu moram dodat za ovaj proc jer imam feeling da cu ga dizat sa 2.83 po jezgri na makar 3.5 na airu

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2008 9:22 (xtreme:gamer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet

Pa uzmi onda odmah vodeno, a i razmisli o QX procesorima. A mozes odmah dodat i CF. To ti je jos onda jedno 10k kuna, al na tih tvojih 40k nije puno a imat ces puno bolji stroj za farcry. Ali onda ti treba i DDR3...

 

 

Think locally, act globally...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
xtreme:gamer kaže...

OMFG !!!

 

danas vidjeh trailer za nadolazeci FARCRY 2 te odlucih da nista od one konstatacije da "necu klokat"

 

 

http://www.gametrailers.com/player/39274.html

 

 

 

To znaci da X48-DS4 ostaje u konfi do daljnjega (radi eventualno potrebnog CF-a) , također i oni ocz kexi od 1066, samo jos neku kulerčinu bijesnu moram dodat za ovaj proc jer imam feeling da cu ga dizat sa 2.83 po jezgri na makar 3.5 na airu

 P45 se bolje clocka, a ploča koju sam ti preporučio (Asus P5Q Pro) ima također podršku za CF. Q9450 ide na više od 3.5 bez frke, s dobrim hlađenjem (Xigmatek HDT serije).

Ovo za Xtreme procesore je glupost, jer bi samo glup čovjek davao 6000kn radi otključanog množitelja.
#smajli koji koluće očima#
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

jedan veliki offtopic ali stvarno moram pitati i zanima me koliko imas godina   xtreme:gamer ?

Live to WIN!!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

sve je odlično, pogotovo procesor koji je skoro sam vrh ponute. i nemoj kupovati Xtreme procesore jer je to isti kao i tvoj samo radi na malo višem taktu tako da ako bi ga digao na isti takt kao xtreme bilo bi ti isto, a ostalo bi ti brdo novaca u džepu. i možda da uzmeš wd 640gb hard, čuo sam da je bolji i brži a i jeftiniji od onoga koji si ti stavio. inače sve pohvale za konfu! Namigiva

Najbrži put do čovjekova srca je pomoću šake Chucka Norrisa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
xtreme:gamer kaže...
boxer kaže...

 

Primjetio sam da zelis sebi uzeti Logitech Cordless Desktop Wave.

Veoma dobra za strategije i ostale sporije igre, za brze pucacine nije...jer sam imao par problema s njom.

 

http://forum.bug.hr/forum/topic/periferija/logitech-cordless-desktop-wave/5672.aspx?sort=asc&view=flat


nema vas puno s tim problemom pa me zanima da li je COD2 jedina pucacina s kojom si imao problema?


Devine kaže...

Imam nekej slično složeno, samo 37" full hd tv, sve je to zgodno, igranje je prava uživancija ...

 

Koristim Logitech MX3200 komplet, pa mislim da s wave-om nebi trebo imat problema ...

 

Jesi razmislio o HTPC kučištu, jer ja imam sve složeno u silverstone lasala LC17 kučištu i fino mi stoji u ormariču s pojačalom i  dvd playerom, a

 

još k tome i ljepo izgleda !?

 

Pozdrav i samo naprijed

 

 
to kuciste jako lijepo i uredno izgleda, samo sto je htpc jos uvijek preozbiljan za mene, ja sam obican gamer koji zeli sto vecu televiziju za igranje a kuciste sam izabrao ono od chiefteca najruznije koje sam ikad vidio cisto zbog karakteristika hlađenja itd. ja sam razocaran sto konacna ubojica plazmi dolazi samo u 42" verziji, donedavno sam mislio kupiti 47" pfl 9603 od philipsa jer je tek 47" velicina ekrana koja mi je psiholoski dovoljna da ne pozelim veci u buducnosti, zbog karakterisitka, kontrasta, crne boje prisiljen sam ici na 42" verziju televizije a to mi nije nimalo drago, da li ti razmisljas o vecoj Full HD u buducnosti i jeli ti ova 37" stvarno dovoljna? ja sad kad sam vidio kako izgleda igranje na 47" nemogu vise zamisliti da sjednem na stolicu i igram na laptopu ili 24" monitoru, jednostavno neusporedivo, kao keramicka luksuzna skoljka i cucavac haha

DRAGI BIVŠI KOLEGA (ja sam svoje u techomax-u odslužio)

Kaj se tiće veličine TV - TV nikad nemože biti preveliki !!!

Ja sam kupovao to pred nekih godinu dana i razmišljao sam o 42", ali sam se na kraju odlučio za 37", sve ti ovisi sa koje udaljensti se misliš igrat - ja to radim na neka 2m od telke pa mi trenutno netreba niš veće jer i ovo izgleda veliko.

Prva stvar ti je ta da kad gledaš telke u dućanu izgledaju manje zbog veličine i visine prostora, vjeruj mi na riječ kad dopelaš to doma vidjet češ razliku.

Razmisli o HTPC kučištu - nebuš požalil.

I moja preporuka ti je da uzmeš SHARP ili TOSHIBU kao TV.

Ak želiš mogu stavit i sliku-dvije da vidiš kak to kod mene zgleda !?
 
16 godina
neaktivan
offline
RE: xtreme

To kaj kupuješ je telka a ne računalni monitor, tak da za igranje je katastrofa. Svejedno ti je da li imao 22" na pol metra ili 42" na 3 metra.

Ja imam Lenovo 220X i gotovo istu rezoluciju kao i ti (1920x1200), a košto me 10 puta manje. BTW reza te telke je za HDTV a ne za komp tak da ne znam kak ce to izgledat. 2M kontrast i 2ms odaziv ti je marketinški trik za bedake. Raspitaj se koju matricu koristi, koliki mu je RGB color gamut, veličina pixela itd...

Wireless imput, a za igranje, nema veze jedno s drugim. Ono što ti telka ima odaziv 2ms wireless ti oduzme.

Igranje iz takve fotelje je užas, znam probao sam. Odlično za gledanje DVD-a ali za napucavanje u FPS-ovima niš ne valja.

Ne znam kaj misliš koristit od OS-a jer ti na 32-bita grafička pojede pola RAM-a.

 

 

16 godina
protjeran
offline
Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjeti

dobro osmisljenon

samsung sync master 2232bw
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2008 12:19 (hackboy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 40000 kn - misljenja i savjet
SupremeCommander kaže...

Pa uzmi onda odmah vodeno, a i razmisli o QX procesorima. A mozes odmah dodat i CF. To ti je jos onda jedno 10k kuna, al na tih tvojih 40k nije puno a imat ces puno bolji stroj za farcry. Ali onda ti treba i DDR3...

 

 

 LOL vrlo rado uzmem sve gore navedeno ali i ovako sam pretjerao sto se tice love, morat cu raditi godinu dana samo da bih otplatio televiziju, ddr3 i odgovarajucu plocu cu uzeti kad nehalemi budu standard, za neke dvije-tri godine


kompotko kaže...
xtreme:gamer kaže...

OMFG !!!

 

danas vidjeh trailer za nadolazeci FARCRY 2 te odlucih da nista od one konstatacije da "necu klokat"

 

 

http://www.gametrailers.com/player/39274.html

 

 

 

To znaci da X48-DS4 ostaje u konfi do daljnjega (radi eventualno potrebnog CF-a) , također i oni ocz kexi od 1066, samo jos neku kulerčinu bijesnu moram dodat za ovaj proc jer imam feeling da cu ga dizat sa 2.83 po jezgri na makar 3.5 na airu

 P45 se bolje clocka, a ploča koju sam ti preporučio (Asus P5Q Pro) ima također podršku za CF. Q9450 ide na više od 3.5 bez frke, s dobrim hlađenjem (Xigmatek HDT serije).

Ovo za Xtreme procesore je glupost, jer bi samo glup čovjek davao 6000kn radi otključanog množitelja.
 
ma xtreme procesor je najveca greska koju mozes napravit danas kad nehalem izlazi za par mjeseci koji ce kostat 200 $ a bit ce brzi od xtreme-a

da li kod P45 u CF-u imas pravi 2x 16 pcie ili padne na 2x8 ?


BuhaBT kaže...

jedan veliki offtopic ali stvarno moram pitati i zanima me koliko imas godina   xtreme:gamer ?

 
imam 27 odnosno 28 godina uskoro stari, skuzio sam da je zivot jedno veliko sr... i zelim se vratit onom feelingu kad mi je bilo najbolje a to je kad sam sjedio za kompom , igrao igre i bio bezbrizan ko Bin Laden u pecini, zelim samo uzivati u drugom svijetu kad se vratim sa sljake i zaboravit da radim za 3000 kn i da navecer nakon prodaje laptopa moram uzeti dzoger i glancati ducan, svima nam je ovaj svijet u banani, neki idu u drogu, neki u cugu a nas par osine po virtualnoj prasini hehe

Devine kaže...
xtreme:gamer kaže...
boxer kaže...

 

Primjetio sam da zelis sebi uzeti Logitech Cordless Desktop Wave.

Veoma dobra za strategije i ostale sporije igre, za brze pucacine nije...jer sam imao par problema s njom.

 

http://forum.bug.hr/forum/topic/periferija/logitech-cordless-desktop-wave/5672.aspx?sort=asc&view=flat


nema vas puno s tim problemom pa me zanima da li je COD2 jedina pucacina s kojom si imao problema?


Devine kaže...

Imam nekej slično složeno, samo 37" full hd tv, sve je to zgodno, igranje je prava uživancija ...

 

Koristim Logitech MX3200 komplet, pa mislim da s wave-om nebi trebo imat problema ...

 

Jesi razmislio o HTPC kučištu, jer ja imam sve složeno u silverstone lasala LC17 kučištu i fino mi stoji u ormariču s pojačalom i  dvd playerom, a

 

još k tome i ljepo izgleda !?

 

Pozdrav i samo naprijed

 

 
to kuciste jako lijepo i uredno izgleda, samo sto je htpc jos uvijek preozbiljan za mene, ja sam obican gamer koji zeli sto vecu televiziju za igranje a kuciste sam izabrao ono od chiefteca najruznije koje sam ikad vidio cisto zbog karakteristika hlađenja itd. ja sam razocaran sto konacna ubojica plazmi dolazi samo u 42" verziji, donedavno sam mislio kupiti 47" pfl 9603 od philipsa jer je tek 47" velicina ekrana koja mi je psiholoski dovoljna da ne pozelim veci u buducnosti, zbog karakterisitka, kontrasta, crne boje prisiljen sam ici na 42" verziju televizije a to mi nije nimalo drago, da li ti razmisljas o vecoj Full HD u buducnosti i jeli ti ova 37" stvarno dovoljna? ja sad kad sam vidio kako izgleda igranje na 47" nemogu vise zamisliti da sjednem na stolicu i igram na laptopu ili 24" monitoru, jednostavno neusporedivo, kao keramicka luksuzna skoljka i cucavac haha

DRAGI BIVŠI KOLEGA (ja sam svoje u techomax-u odslužio)

Kaj se tiće veličine TV - TV nikad nemože biti preveliki !!!

Ja sam kupovao to pred nekih godinu dana i razmišljao sam o 42", ali sam se na kraju odlučio za 37", sve ti ovisi sa koje udaljensti se misliš igrat - ja to radim na neka 2m od telke pa mi trenutno netreba niš veće jer i ovo izgleda veliko.

Prva stvar ti je ta da kad gledaš telke u dućanu izgledaju manje zbog veličine i visine prostora, vjeruj mi na riječ kad dopelaš to doma vidjet češ razliku.

Razmisli o HTPC kučištu - nebuš požalil.

I moja preporuka ti je da uzmeš SHARP ili TOSHIBU kao TV.

Ak želiš mogu stavit i sliku-dvije da vidiš kak to kod mene zgleda !?
 
 
pa naravno covjece, nista nije pozeljnije na ovom threadu nego vidjet jos par istomisljenika sa slicnim entuzijazmom, ovo sto mi radimo je san svakog gamera i ja zelim da svi eventualno imaju takvo nesto

sharp ili toshiba su ok ali danas na trzistu jednostavno nema bolje LCD televizije od 9803 philips, a ambilight mi je tako sexy da ga se nemogu odrec, zamisli u fallout 3 pogodis lika s raketom, on se raspadne u dijelove, krv posvuda a ako to nije dovoljno ambilight ti izbaci puno crvene boje na zid i to tocno kao produzetak one krvi na ekranu, recimo ako je krv strcnula na gornjem lijevom dijelu ekrana, kroz taj dio ekrana ce ambilight pustiti crvenu boju iz ledica na zid, nenadj...


Jonathan kaže...

To kaj kupuješ je telka a ne računalni monitor, tak da za igranje je katastrofa. Svejedno ti je da li imao 22" na pol metra ili 42" na 3 metra.

Ja imam Lenovo 220X i gotovo istu rezoluciju kao i ti (1920x1200), a košto me 10 puta manje. BTW reza te telke je za HDTV a ne za komp tak da ne znam kak ce to izgledat. 2M kontrast i 2ms odaziv ti je marketinški trik za bedake. Raspitaj se koju matricu koristi, koliki mu je RGB color gamut, veličina pixela itd...

Wireless imput, a za igranje, nema veze jedno s drugim. Ono što ti telka ima odaziv 2ms wireless ti oduzme.

Igranje iz takve fotelje je užas, znam probao sam. Odlično za gledanje DVD-a ali za napucavanje u FPS-ovima niš ne valja.

Ne znam kaj misliš koristit od OS-a jer ti na 32-bita grafička pojede pola RAM-a.

 

 

 
vjeruj mi stari, testiramo ih svaki dan u technomaxu i jos nisi vidio nesto ovakvo, jedino sto je bolje na svijetu za igranje je FULL HD projektor

evo podataka o 9803:


Picture/Display
• Aspect ratio: Widescreen
• Brightness: 500 cd/m²
• Dynamic screen contrast: 2.000.000:1
• Response time (typical): 2 (BEW equiv.) ms
• Viewing angle: 176º (H) / 176º (V)
• Diagonal screen size: 42 inch / 107 cm
• Display screen type: LCD Full HD W-UXGA Act.
matrix, LED Lux Display
• Panel resolution: 1920x1080p
• Picture enhancement: Perfect Pixel HD Engine,
Perfect Natural Motion, Perfect Contrast, Perfect
Colors, Wide Color Gamut display, 3/2 - 2/2
motion pull down, 3D Combfilter, Active Control
+ Light sensor, 100Hz Clear LCD, Jagged Line
Suppression, Progressive Scan, 1080p 24/25/30Hz
processing, 1080p 50/60Hz processing, Local
dimming LED backlight, Segmented LED backlight
• Screen enhancement: Anti-Reflection coated
screen
• Color processing: 2250 trillion colors 17bit RGB
Ambilight
• Ambilight Features: Ambilight Spectra 2, Lounge
light mode
• Dimming Function: Manual and via Light Sensor
• Ambilight light system: LED wide color
Supported Display Resolution
Sound
• Output power (RMS): 2x15W
• Sound Enhancement: Auto Volume Leveller,
Digital Signal Processing, Dynamic Bass
Enhancement, Graphic Equaliser, Smart Sound
• Sound System: Virtual Dolby Digital, BBE
Loudspeakers
• Built-in speakers: 4
• Loudspeaker types: 2 integrated subwoofers,
Dome tweeter
Convenience
• Child Protection: Child Lock+Parental Control
• Ease of Installation: Auto Program Naming,
Automatic Channel Install(ACI), Automatic
Tuning Sys tem (ATS) ,  Autostore,  Fine Tuning,  PLL
Digital Tuning, Plug & Play
• Ease of Use: 4 favorite lists, Auto Volume Leveller
(AVL), Delta Volume per preset, Graphical User
Interface, On Screen Display, Program List,
Settings assistant Wizard, Side Control
• Electronic Program Guide: Now + Next EPG, 8
day Electronic Program Guide
• Picture in Picture: Text dual screen
• Remote Control: TV, Amp, DVD, DVD-R, Sat,
STB (Set-Top Box), Universal, HTS (Home
Theater System)
• Remote control type: RC4494
• Screen Format Adjustments: 4:3, Auto Format,
Movie expand 14:9, Movie expand 16:9, Subtitle
and Heading Shift, Super Zoom, Widescreen,
unscaled (1080p dot by dot)
• Teletext: 1200 page Hypertext
• Teletext enhancements: Habit Watch, Program
information Line
• Firmware upgradeable: Firmware auto upgrade
wizard, Firmware upgradeable via USB
• Multimedia: Digital media reader (browser), USB
autobreak-in
• Smart mode: Game, Movie, Personal, Energy
saving, Standard, Vivid
Multimedia Applications
• Multimedia connections: Ethernet-UTP5, USB
• Playback Formats: MP3, Slideshow files (.alb),
JPEG Still pictures, MPEG1, MPEG2
Tuner/Reception/Transmission
• Aerial Input: 75 ohm coaxial (IEC75)
• TV system: DVB COFDM 2K/8K
• Video Playback: NTSC, SECAM, PAL
• DVB: DVB Terrestrial *, DVB-T MPEG4*, DVB-C
MPEG4*
• Tuner bands: Hyperband, S-Channel, UHF, VHF
• Computer formats
Resolution Refresh rate
640 x 480  60Hz
800 x 600  60Hz
1024 x 768  60Hz
1280 x 768  60Hz
1360 x 768  60Hz
1920 x 1080i  60Hz
1920 x 1080p  60Hz
• Video formats
Resolution Refresh rate
480i  60Hz
480p  60Hz
576i  50Hz
576p  50Hz
720p  50, 60Hz
1080i  50, 60Hz
1080p  50Hz, 60Hz
1080p  24Hz, 25Hz, 30 Hz
Connectivity
• Ext 1 Scart: Audio L/R, CVBS in/out, RGB
• Ext 2 Scart: Audio L/R, CVBS in/out, RGB
• Ext 3: YPbPr, Audio L/R in, VGA PC-in
• Ext 4: HDMI v1.3
• Ext 5: HDMI v1.3
• Ext 6: HDMI v1.3
• HDMI-control (CEC features): One touch play,
System audio control, System standby
• Front / Side connections: HDMI v1.3, S-video in,
CVBS in, Audio L/R in, Headphone out, USB
• PC network link: DLNA certified
• Other connections: Analog audio Left/Right out,
S/PDIF out (coaxial), Common Interface
Power
• Ambient temperature: 5 °C to 35 °C
• Mains power: AC 220 - 240 V +/- 10%
• Power consumption: 201 W
• Standby power consumption: 0.15 W
Dimensions
• Set dimensions (W x H x D):
1027 x 627 x 108 mm
• Set dimensions with stand (H x D): 698 x 265 mm
• Weight incl. Packaging: 40 kg
• Product weight: 27.6 kg
• Product weight (+stand): 30.8 kg
• Box dimensions (W x H x D):
1142 x 906 x 320 mm
• Color cabinet: Satin Brushed Aluminium and
Precision Silver
• VESA wall mount compatible: 300 x 300 mm
Accessories
• Included Accessories: Tabletop swivel stand, RF
antenna cable, Power cord, Quick start guide,
User Manual, Warranty certificate, Remote
Control, Batteries for remote control

 

 

 


Ova televizija je prakticki komp za sebe, imas LAN utor i mozes je koristiti kao mrezni player svoje ogromne kolekcije filmova koju drzis na nekom  NAS-u, imas usb utor koji sluzi ne samo da bi mogao pregledavat fotografije na 107 cm ekranu vec mu je glavna funkcija dvaput mjesecno nadogradnja firmware-a koji poboljsava apsolutno sve, od kasnjenja tv-a , do izbornika, te boja i raznih preseta i svakojakih poboljsanja, nekoliko procesora se brine o tome da na tvoj ekran izbaci bolju sliku od svih konkurenata na trzistu a jedan od tih cipova cak vrti LINUX !


Vise nije fluorescentna lampa ona koja daje jednoako pozadinsko osvjetljenje cijelom ekranu vec imas 8 redova LED-ica a na svakom redu po 16 segmenata, ukupno 128 segmenata sa 1152 LED-ice !!

 

 

 

Phillips pioneers with the new LCD Flat TV featuring LED backlighting

August 28, 2008

Berlin, Germany – Philips sets a new benchmark for LCD picture quality with the introduction of the ground-breaking 42PFL9803 FlatTV equipped with LED backlighting technology. Winner of the EISA ‘European LCD-TV 2008-2009’ award, the 42” set delivers levels of contrast and motion smoothness never achieved by an LCD before.

 

 

In its official citation, the EISA judging panel states “The new 42PFL9803 solves two of the most critical challenges in current LCD TV technology: black level and motion blur. Thanks to its genius LED backlight, featuring 2D Dimming control over 128 individual areas, the 42PFL9803’s black level can now compete with the best plasma TV sets. The Clear LCD 100Hz technology, meanwhile, reproduces crystal-pure images that are also naturally fluid thanks to Philips’s extremely sophisticated motion compensation algorithm. The picture-sensitive Ambilight is another smart feature exclusive to Philips. Sound quality is better than average, but this does not compromise aesthetics: the loudspeakers are, in fact, invisible.....”

 

Des Power, Senior Vice President Marketing Television, Philips Consumer Lifestyle, explains:
“Philips new LED Backlighting technology is a true milestone in the ongoing evolution of our FlatTV range. Not only does the new 42PFL9803 offer the unique LED LUX Backlighting technology, but it also features ground-breaking Philips technologies, including the latest generation of Perfect Pixel HD engine and the immersive Ambilight Spectra system. All these elements have been combined into a sleek design to make this the must-have purchase for consumers who demand breathtaking picture quality.”

 

LED LUX - LED local dimming backlight technology
The 42PFL9803 is the first LCD TV to feature Philips unique LED local dimming backlight technology, LED LUX. Until now, LCD TVs have suffered from washed-out blacks caused by light leakage from pixels that cannot be completely switched off. The LED local dimming backlight system employed by the 42PFL9803 helps eradicate this problem and deliver industry-leading black level performance.

 

The LED LUX system comprises of 128 segments of LED’s (1,152 LED’s in total), in 8 rows containing 16 segments. Nine LED’s are assigned to each individual segment and these LED’s can be individually dimmed to precisely control the output of each pixel. So, even if a segment contains both bright and dark portions, the pixel values of the dark portions can be dimmed to deliver optimum contrast performance.

 

The amount of dimming actually required by each LED is continuously calculated and re-calculated to accurately reproduce the image. Effectively, because there is no light leakage the dark parts of an image become darker and the bright parts become brighter delivering dramatically superior contrast and deep black levels with an astonishing 2,000,000:1 Dynamic Contrast ratio.

 

100 Hz Clear LCD with 2ms response time
The 42PFL9803 is also the world’s fastest LCD courtesy of 100Hz Clear LCD and a 2 millisecond response time which finally banishes the motion blur problem common with most other LCD TVs. 100Hz Clear LCD creates extreme motion sharpness for clear and vibrant images even with fast on-screen motion. The Double Frame Rate Insertion works with a high 100Hz refresh rate. It increases the sharpness of motion reproduction to more than twice that of conventional LCD, resulting in a performance with a response time of 2 milliseconds – the fastest LCD refresh rate in the world.

 

Perfect Pixel HD Engine
As well as featuring the pioneering LED local dimming backlight system, the 42PFL9803 comes fully equipped with Philips most advanced screen processing technologies. The latest Perfect Pixel HD engine processes five million pixels per second (double the performance of its predecessor), to deliver unrivalled sharpness and detail. Each pixel of the incoming picture is enhanced to better match the surrounding pixels, delivering a more natural and lifelike picture.

 

Perfect Colors is the combination of new color sources, advanced colour processing for both existing and new sources, and a Wide Color Gamut display. The powerful 17-bit Color Booster technology pumps out a mesmerizing 2,250 trillion colors, producing brilliant life-like images with natural skin and white tones. The Wide Color Gamut display and x.v. Wide Color HDMI input display the most vivid and vibrant colours.

 

Perfect Natural Motion ensures judder-free and razor sharp images, which is particularly critical with 1080p/24 source material. Perfect Natural Motion estimates motion in the picture and corrects juddering movements in both broadcast and recorded movie material (e.g., DVD and Blu-ray Disc). Perfect Natural Motion results in smoother and quieter pictures with excellent sharpness surpassing even the motion performance in a cinema.

 

Ambilight Spectra 2
The set boasts immersive Ambilight Spectra 2 technology, which accurately identifies dominant on-screen colors and generates accurately-matched ambient lighting from both sides of the screen onto a rear wall. The Ambilight Spectra on each side independently generates a series of colors that match a part of the picture on screen, rather than a whole block of colours on the left and right sides. Ambilight Spectra 2 also adjusts the timing of its LED’s to help enhance on-screen motion.

 

Integrated Digital TV tuner
Ready for future advancements in the digital era, the 42PFL9803H features an integrated MPEG-4 HDTV receiver to receive pristine high definition broadcasting where available.

 

Connectivity
Easy to use and set-up, the 42PFL9803 boasts four HDMI 1.3a EasyLink inputs to ensure easy connectivity between HDMI devices and also features an Ethernet port enabling access to the PC and all networked content.




OS cu koristiti ili XP pro 64 bitni ili Vistu ultimate 64 bitnu a vjerojatno i jedno i drugo, mjerili smo LAG u game modu na prethodnici 9603 i lag je tocno 32ms u usporedbi sa samsung monitorom 226bw, iz drugih izvora cujem da je isti lag u usporedbi sa vecinom solidnih LCD monitora, primijetio sam malo kasnjenje u LOST PLANET dok je tv imala ukljuceno procesiranje, ali kad sam prebacio u game mod, svako kasnjenje je nestalo, tipovio razvaljuju guitar hero na ps3 na toj telki i postizu high scoreove kao i drugi koji razvaljuju flatout 2 , race driver grid i colin mc rae dirt te slicne voznje u kojima nemozes pobijediti utrke ako ti je kasnjenje imalo vidljivo, igranje u fotelji je upravo ono sto ce mi dozvoliti da sjedim po 5-6 a ponekad i 16 sati neprekidno, jer stolica me cini nervoznim vec nakon 2 sata sjedenja







Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2008 12:28 (xtreme:gamer).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice