I3 botolneck?

poruka: 12
|
čitano: 3.417
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
I3 botolneck?

Pozdrav narode, 

 

Ovako, za 10tak dana bi trebao uzeti : i3 3220, 2x4gb 1600mhz hyperx kingston i asus p8h61-m le rev 2.0 (cisto da drzi komponente, necu oc nista hahu) i imam vec gigabyte hd6770 gddr5 i fortron hexa 500w, te hdd 320gb.

E moje pitanje je, da li ce biti botolnecka uz i3 3220 i hd6770 (kasnije promjenim na hd7850) na bf3 mp i u ostalim igrama, posto mi neki seru bice botolnecka hahu, uzmi i5, ali nemam vise ni feninga od ovog. I koja grafa je max za ovaj i3 procesor ? Prvenstveno me zanima bf3 mp, posto mi neki govore bice botolnecka na vecim mapama i  to. Hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: I3 botolneck?
orochi kaže...

Pozdrav narode, 

 

Ovako, za 10tak dana bi trebao uzeti : i3 3220, 2x4gb 1600mhz hyperx kingston i asus p8h61-m le rev 2.0 (cisto da drzi komponente, necu oc nista hahu) i imam vec gigabyte hd6770 gddr5 i fortron hexa 500w, te hdd 320gb.

E moje pitanje je, da li ce biti botolnecka uz i3 3220 i hd6770 (kasnije promjenim na hd7850) na bf3 mp i u ostalim igrama, posto mi neki seru bice botolnecka hahu, uzmi i5, ali nemam vise ni feninga od ovog. I koja grafa je max za ovaj i3 procesor ? Prvenstveno me zanima bf3 mp, posto mi neki govore bice botolnecka na vecim mapama i  to. Hvala

 

 

Ne brini, neće tu biti nikakvog bottlenecka. Pogotovo u igrama proc ne igra veliku ulogu, evo za primjer ja sam nedavno s phenoma x3 prešao na 2600k i baš za usporedbu sam odvrtio par testova, ne sintetičkih već pravih ingame testova. Phenom sam otključao u x4 na 3.5ghz, a i7 je radio na 4.5 ghz uz ht. Razlika u fps-u je svega 2-3 fps-a u korist i7, jedino gdje sam vidio osjetnu razliku je u bf3 na velikim mapama s 48 i više igrača

11 godina
neaktivan
offline
Re: I3 botolneck?
Volume kaže...
orochi kaže...

Pozdrav narode, 

 

Ovako, za 10tak dana bi trebao uzeti : i3 3220, 2x4gb 1600mhz hyperx kingston i asus p8h61-m le rev 2.0 (cisto da drzi komponente, necu oc nista hahu) i imam vec gigabyte hd6770 gddr5 i fortron hexa 500w, te hdd 320gb.

E moje pitanje je, da li ce biti botolnecka uz i3 3220 i hd6770 (kasnije promjenim na hd7850) na bf3 mp i u ostalim igrama, posto mi neki seru bice botolnecka hahu, uzmi i5, ali nemam vise ni feninga od ovog. I koja grafa je max za ovaj i3 procesor ? Prvenstveno me zanima bf3 mp, posto mi neki govore bice botolnecka na vecim mapama i  to. Hvala

 

 

Ne brini, neće tu biti nikakvog bottlenecka. Pogotovo u igrama proc ne igra veliku ulogu, evo za primjer ja sam nedavno s phenoma x3 prešao na 2600k i baš za usporedbu sam odvrtio par testova, ne sintetičkih već pravih ingame testova. Phenom sam otključao u x4 na 3.5ghz, a i7 je radio na 4.5 ghz uz ht. Razlika u fps-u je svega 2-3 fps-a u korist i7, jedino gdje sam vidio osjetnu razliku je u bf3 na velikim mapama s 48 i više igrača

 

Pa upravo i govorim o bf3 mp... Sta mislis na tim vecim mapama hoce li padati cpu usage i biti botolnecka za i3 3220, posto imam na umu da uzmem bf3 i da igram s vise igraca...

 

 

13 godina
offline
Re: I3 botolneck?
orochi kaže...
Volume kaže...
orochi kaže...

Pozdrav narode, 

 

Ovako, za 10tak dana bi trebao uzeti : i3 3220, 2x4gb 1600mhz hyperx kingston i asus p8h61-m le rev 2.0 (cisto da drzi komponente, necu oc nista hahu) i imam vec gigabyte hd6770 gddr5 i fortron hexa 500w, te hdd 320gb.

E moje pitanje je, da li ce biti botolnecka uz i3 3220 i hd6770 (kasnije promjenim na hd7850) na bf3 mp i u ostalim igrama, posto mi neki seru bice botolnecka hahu, uzmi i5, ali nemam vise ni feninga od ovog. I koja grafa je max za ovaj i3 procesor ? Prvenstveno me zanima bf3 mp, posto mi neki govore bice botolnecka na vecim mapama i  to. Hvala

 

 

Ne brini, neće tu biti nikakvog bottlenecka. Pogotovo u igrama proc ne igra veliku ulogu, evo za primjer ja sam nedavno s phenoma x3 prešao na 2600k i baš za usporedbu sam odvrtio par testova, ne sintetičkih već pravih ingame testova. Phenom sam otključao u x4 na 3.5ghz, a i7 je radio na 4.5 ghz uz ht. Razlika u fps-u je svega 2-3 fps-a u korist i7, jedino gdje sam vidio osjetnu razliku je u bf3 na velikim mapama s 48 i više igrača

 

Pa upravo i govorim o bf3 mp... Sta mislis na tim vecim mapama hoce li padati cpu usage i biti botolnecka za i3 3220, posto imam na umu da uzmem bf3 i da igram s vise igraca...

 

 

Dobro nisam se najbolje izjasnio, i3 za grafičku tog tipa neće biti bottleneck. Ali bolji proc za takve mape će sigurno igrati ulogu

14 godina
offline
I3 botolneck?

i3 3220 ima integisan grafički procesor. Iskoristi LucidLogix MVP http://www.lucidlogix.com/product-virtu-mvp.shtml da kombinuješ oba GPU-a.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
I3 botolneck?

pa evo pogledaj si nije nista slabiji od skupljeg quad brata u bf3  no ipak u nekim igram se nemogu usporedivati ipak je dual core na kraju krajeva...sad kak bi pratio 7850 ili nekaj jace hm...

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2012 22:19 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
I3 botolneck?

djesi orochi g.ba elito

a to ti sigurno nece botelneckat i3, moci ces sve gurat na tome :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: I3 botolneck?

Ma zanima me prvenstveno za bf3 mp, kako ce se kretati na vecim mapama i to.

12 godina
neaktivan
offline
Re: I3 botolneck?
orochi kaže...

Ma zanima me prvenstveno za bf3 mp, kako ce se kretati na vecim mapama i to.

Ma kretati će se dobro, i3 3220 je kao x4 965 kolko čujem. Sada znam hrpu ljudi sa x4 965 i par njih sa i3 3220, i svi kažu da se igra dobro vrti i na velikim mapama. Što se tiče bootlnecka nećeš imati nikakav bootlenck, ako x4 965 koji je sličan preformansama i3 3220. Ganja radeon 7950 u 95% igara ganjat će i i3.

Kalko1212 ingame
12 godina
offline
Re: I3 botolneck?
phoenix2003 kaže...

i3 3220 ima integisan grafički procesor. Iskoristi LucidLogix MVP http://www.lucidlogix.com/product-virtu-mvp.shtml da kombinuješ oba GPU-a.

 

 

Ja imam i3 2100 sa Intel HD 2000 grafikom i čini se da ovisi o MBO da li se može LucidLogix iskoristiti. Skinuo sam programčić ali kaže da nije našao integriranu grafu!!!

I da, poslao sam ti na PP poruku u vezi ovoga.

Matična je Asus P8H61-M LX2 i nema je ni na Asusovoj stranici. Ima P8H61-M LX na njihovoj stranici.

I na Lucid Logix stranici se može naći koje MBO podržavaju njihov softver, moje nema na listi.

Ako imaš (ili netko drugi) rješenje, molim te javi mi.

Hvala. {#}

Nisam ja ništa prčk'o.
13 godina
neaktivan
offline
I3 botolneck?

Pa koliko LucidLogix moze poboljsati performanse? Imam i5-2500k, koliko bi mi to dalo boosta ako praivlno iskoristim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: I3 botolneck?
infeqt0r kaže...

Pa koliko LucidLogix moze poboljsati performanse? Imam i5-2500k, koliko bi mi to dalo boosta ako praivlno iskoristim?

Taj lucid je glupost, najobičnija integruša. Ja sam isprobavao i boosta nema nikakvog, u nekim testovima sam dobio čak i lošije rezultate

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice